Forum Polityka, aktualnościKraj

W południe okrągły stół w sprawie służby zdrowia

W południe okrągły stół w sprawie służby zdrowia

Wyświetlaj:
wos / 83.31.152.* / 2010-06-23 13:25
Prosty przykład jestem chory idę do lekarza rodzinnego lekarz rodzinny daje wybłagane skierowanie do ortopedy a tam kolejka 4 miesiące karzą czekać to pytam się poco mi to skierowanie . o jakim leczeniu mówi pani kopacz myślę że o takim jak o pomocy dla powodzian .............................
stajniowy / 77.255.125.* / 2010-06-23 12:57
Kilka lat temu Komorowski wmowil polskim lotnikom, ze potrafia latac nawet na wrotach od stodoly a
oni w to uwierzyli i praktycznie dokonali samozaglady.
Ostatnio Komorowski na szczescie zostal powstrzymany ale chcial aby Polska wystapila z NATO.

Prezydent RP jest zwierzchnikiem wojska: a jak mu strzeli cos do glowy i nakaze np. zaatakowac Chiny
albo tez zechce Polske wprowadzic do WNP.
Oszołomowaty / 89.229.95.* / 2010-06-23 12:31
A co nocnik-Komorowski na takiej debacie może powiedzieć..? Przecież on sie zna na tym jak gazie łupkowym albo składzie UE ... Donek dobrze wie czemu go do szafy wcisnął - podejrzewam, ze poziom wiedzy tych dwóch panów razem nie dorównuje poziomowi wiedzy Kaczyńskiego. Fakt bolesny ale nie do obalenia.
****** / 84.38.95.* / 2010-06-23 13:10
Jasne! I dzięki tej wiedzy ogromnej nie da sobie wmówić, że białe jest białe a czarne jest czarne!
;-))))))
Oszołomowaty / 212.14.45.* / 2010-06-23 15:27
Nie odróżniasz przejęzyczenia od braków w wiedzy? No to bardzo mi przykro ...
dgen / 2010-06-23 12:22 / Tysiącznik na forum
sąd ma rację....
PO nie chce prywatyzować szpitali tylko odda je samorządom. Samorzady nie mają kasy a ze składek z NFZ wypłacanych z opóźnieniem żaden szpital nie wyżyje. Efekt ? Szpitale sprzeda samorząd a nie rząd !
GENIUSZ JAK BOGA KOCHAM / 83.9.164.* / 2010-06-23 12:13
JESZCZE TYLKO PRZEMIANA WYBORCÓW Z PISU :

1. RUSCY TO DOBRY NARÓD
2. NIEMCY TO WZÓR I PRZYJACIEL
3. LEWICA TO DOBRY PARTNER I PIS TEŻ JUŻ JEST LEWICOWY
4. TUSK TO MĄŻ STANU
5. INTERNET I INTERNAUCI TO NOWOCZESNOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ POLSKI
6. KONIEC IV RP
7. KONIEC JĘZYKA PIS-WSKIEJ AGRESJI W STOSUNKU DO PRZECIWNIKÓW MAJĄCYCH INNE ZDANIE

PYTANIE TYLKO JAK MAJĄ ŻYĆ PIS-WCY I CO PISAĆ - CO ZOSTAŁO Z ICH POGLĄDÓW ?
m-53 / 83.24.24.* / 2010-06-23 13:06
Taaaa, istotnie czuję się straszne zagubiony. Już się rzucam w kojące ramiona ojca narodu zwanego dla niepoznaki premierem i z natężeniem graniczącym z bólem wsłuchuję w pocieszający śpiew łabędzi wydawany przez Niesiołowskiego.
Jak mnie jeszcze Komorowska przytuli do memłona to zaprawdę znajdę pełne ukojenie.
P.S
Jak nie wiesz co to memłon (albo np. zwierz Alpuhary) to nie komentuj
Oszołomowaty / 89.229.95.* / 2010-06-23 12:52
Poglądy jakie tutaj wymieniłeś, biedaczku jeden, to poglądy narzucane Ci przez POmedia i tak tez POwtarzane. Jesteś w stanie wskazać chociaz jeden link do twoich przy głupawych tez? Założę sie, że nie. My wiemy dokładnie jak żyć, na co patrzeć i zwracać uwagę. A tutaj masz coś do POczytania:

http://markd.pl/afery-po/

Z linkami .... w przeciwieństwie do "spieprzajdziadu" .
: ((((((( / 194.213.1.* / 2010-06-23 10:22
zapamiętajcie sobie wyborcy Napieralskiego i Pawlaka
sbachorz / 2010-06-23 10:20
Jarek czy Bronek, rząd PiS czy PO i tak nie zmieni się nic. Populizm długo jeszcze będzie królował w kraju nad Wisłą. Nawet jak będzie nam groziła ekonomiczna tragedia w stylu greckim. Nie ma poparcia społecznego dla żadnych reform, także wszystkie debaty, programy i koalicje lewych czy prawych można o kant stołu rozbić. Naszym pożal się Borze elitom politycznym zależy tylko na korycie.
wczoraj / 2010-06-23 11:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dysgraf czy wtórny analfabeta ("Borze")?
Elektro Devil / 2010-06-23 10:15 / Tysiącznik na forum
Prywatna służba zdrowia to taka, za którą płaci się z własnej kieszeni, a nie z pieniędzy publicznych - powiedział przed sądem Bronisław Komorowski.

źródło: interia.pl Nie chcę mi się dalej szukać, to dla tych co nie wierzą że tak palnął !!!

http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010/news/bronislaw-komorowski-zeznaje-przed-sadem,1495985
FirezeuG / 2010-06-23 11:06 / Tysiącznik na forum
A niby gdzie się pomylił ?
Elektro Devil / 2010-06-23 13:11 / Tysiącznik na forum
przecież spór jest o to kto jest właścicielem spółek medycznych (szpitali, przychodni itp), czy Skarp Państwa, czy prywatny kapitał !!!
Przypadek który poniżej opisywałeś, gdy nieruchomości i sprzęt należy do Państwa, a usługi medyczne wykonują prywatne firmy to też dla mnie prywatna służba zdrowia. W jeszcze gorszym wydaniu, koszty po stronie podatnika (Państwa) zyski po stronie prywatnych spółek.

a nie o to czy pacjent płaci z własnej kieszeni.
A teraz to z czyjej kieszeni płace na NFZ ?!

I żeby było jasne jestem za całkowitą uczciwą prywatyzacją Służby Zdrowia. Tylko tak można uzdrowić ten rynek.
DO DUPY Z NIM / 79.189.96.* / 2010-06-23 10:09
a dlaczego tej pani mamy wierzyc ,wcześniej tez zapewniala :w Smoleńsku teren był przekopany na 1m glebokości ,a ludzie znajdowali pozniej resztki ciala i ich rzeczy na tym obszarze,teraz może mówic i zaprzeczac prywatyzacji a kiedy wygraja wybory będą robic swoja polityke
ojro / 91.193.208.* / 2010-06-23 09:04

Sztabowcy kandydata PO doszli bowiem do wniosku, że Komorowski nie powinien debatować w towarzystwie kandydatów, którzy odpadli w wyścigu o fotel prezydencki. Platforma Obywatelska proponuje debatę, ale w cztery oczy: Kaczyński-Komorowski. Zamiast Bronisława Komorowskiego pojawi się minister zdrowia Ewa Kopacz.


Posłanka wyraziła przekonanie, że dzisiejszy wyrok sądu uspokoił społeczeństwo. Według niej, skończy on z kłamstwami na temat zamiarów PO.

Oczywiście, że to kłamstwa. PO nie chce niczego reformować, nie chce niczego zmieniać, woli się skupić tylko na dobrych wynikach w sondażach. Przykładem tego jest ta debata. To nie jest debata o służbie zdrowia, o tym co można naprawić i w jaki sposób - to tylko element politycznej gry, dalszy ciąg kampanii wyborczej. Dlatego Komorowski nie chce rozmów z Napieralskim czy Pawlakiem, a jedynie z Kaczyńskim, bo to on jest jego przeciwnikiem. PO ma gdzieś prywatyzację, ma gdzieś szpitale, lekarzy i pacjentów. Ważniejsze jest tylko to, żeby wygrać w wyborach.
m-53 / 83.24.24.* / 2010-06-23 08:53
Właściwie bez sensu. Kopacz może gadać co jej ślina na język przyniesie (np. przekopaliśmy i przesialiśmy ziemię na metr) a następnego dnia Komorowski radośnie oświadczy - to nie ja powiedziałem, to nie mój program.
To samo Tusk - Kopacz prezentuje prywatne, nieuzgodnione poglądy.
Nowak zaś doda - kampania rządzi się własnymi prawami.
Elektro Devil / 2010-06-23 08:40 / Tysiącznik na forum
Bronisław Maria Komorowski powiedział w Sądzie, że sprywatyzowana służba zdrowia jest wtedy..
( UWAGA ! )
gdy pacjenci płacą za leczenie !!!

Ręce opadają... czy on jest debilem? Czy udaje ?
oo1 / 83.22.30.* / 2010-06-23 09:52
Nie wiem gdzie słyszałeś takie słowa bo nie było transmisji z sądu.
Najgorsze jest jednak to, że temat służby zdrowia został przez tego małego, użyty do walki wyborczej i teraz jeden prywatyzować nie chce a drugi się wypiera. I po co to było?
Elektro Devil / 2010-06-23 10:16 / Tysiącznik na forum
tak powiedział przed Sądem i jeszcze się tym chwali...

http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010/news/bronislaw-komorowski-zeznaje-przed-sadem,1495985
oo1 / 83.22.30.* / 2010-06-23 10:48
Powiedział, że PRYWATNA a nie sprywatyzowana - jak nazwać inaczej gabinety i przychodnie gdzie się płaci?
Może w zestawieniu z "służbą" to trochę nie pasuje - bardziej z praktyką lekarską - wtedy zgoda.
FirezeuG / 2010-06-23 11:19 / Tysiącznik na forum
Nie czytałem linku ale z mojego punktu widzenia jest to całkiem jasne.

Otóż jeśli mówię o prywatnej słuzbie zdrowia o mam na mysli różnego rodzaju firmy posiadające pełne zaplecze (własne budynki szpitalne, oraz własny presonel), w których za odpowiednią kwotę można uzyskać usługi. Jednak nie można nalezności za usługę "przenieść" na NFZ.

Natomiast sprywatyzować można w tym wypadku jedynie budynek. Mówiąc inaczej można przekazać zarządzanie budynkiem i personelem prywatnej osobie lub firmie. Jeśli natomiast taka osoba podpisuje kontrakt z NFZ to wówczas wszelkie usługi jakie wykonuje opłacane są ze składek w nim zgromadzonych. W związku z powyższym "klient-pacjent" nie ponosi kosztów ponieważ już wcześniej wszystko opłacił.

Wydaje mi się że to ma sens.
m-53 / 83.24.24.* / 2010-06-23 09:00
Nie wiem czy debilem, ale z pewnością wiedza i zdolność myślenia na mizernym poziomie.
Tusk by powiedział - drobny lapsus.

Ale istotnie ręce, i nie tylko, opadają.

Jest to powód, dla którego jak ognia unika wszelkich debat czy konkretnych wypowiedzi.

Najnowsze wpisy