Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W programie Zjednoczonej Lewicy m.in. o płacy minimalnej i opodatkowaniu księży

W programie Zjednoczonej Lewicy m.in. o płacy minimalnej i opodatkowaniu księży

Wyświetlaj:
Kościół / 83.8.49.* / 2015-09-11 19:09
Sprywatyzować kościół, złoto, srebro, bursztyny przeznaczyć na wyrównanie społeczne. Skonfiskować majątek i kasę z Watykanu, Bóg nie potrzebuje pieniędzy, a kler do kopalni.
JADZI OSA / 213.17.189.* / 2015-09-11 19:08
ONI SA JUŻ OPODATKOWANI PRZEZ WATYKAN.
piotr974 / 85.112.221.* / 2015-09-11 19:06
Niech zbiorą podpisy za referendum o likwidację religii ze szkół, opodatkowaniem kościołów i likwidacją finansowania związków wyznaniowych (via fundusz kościelny) poza dobrowolnym dodatkowym podatkiem dochodowym. Ciekawe czy Duda równie chętnie będzie zwoływał takie referenda :)
wfwef / 91.227.63.* / 2015-09-11 19:05
Ten w środku podobny do tuska. Lewica zawsze miała lepsze propozycje dla społeczeństwa. Nawet Łysiak pisze ze dla Polski lepsze bytłyby rządy lewicy niż pisu
Polak65 / 83.6.58.* / 2015-09-11 19:02
do tej pory lewica wpychała swoje paluchy i narobiła swoje. Proponują tylko to co dla nich jest dobre i tyle. Podniesienie płacy automatycznie spowoduje zwolnienia albo więcej umów śmieciowych. Rząd jak do tej pory chwalił sie tym że podnosi i co uzyskał! Proste kolejne bzdury które mają nam zamydlić oczy i tyle. Dodatkowo lewica to liberalny świat tylko że idą czasy gdzie może nie byc miejsca na liberalizm. Nie mam zamiaru oddawać tego kraju zboczeńcom, islamistom i elicie rządzącej która kolejne 4 lata czy 5 lat zapewni swoją egzystencje i byt. Dość tego - konuchy już rządziły po wojnie i w czasach tej wspaniałej wolności którą się nas karmi aby przykryć to że ten kraj już za chwilę nie będzie Polską. Wypad z lewicą won , we Francji już narobili obywatele mają stracha gdy wychodzaą na ulice w czasie modłów .... Dodatkowo kiedy ten wspaniały rząd powie prawdę !!
gość558 / 31.1.104.* / 2015-09-11 19:01
Jak rośnie niezadowolenie a poparcie spada to trzeba szybko znajść temat zastępczy.
Bonrek / 194.140.233.* / 2015-09-11 18:56
pójdę głosować na zjednoczoną lewicę
TRZEŹWY / 79.186.207.* / 2015-09-11 18:59
Głosuj frajerze, ONA W ZAMIAN WPROWADZI CI AKTUALIZACJĘ DO KONKORDATU BY STRZYŻONO CIE TUŻ PRZY SKURZE !!
henryka 1207 / 171.25.197.* / 2015-09-11 18:54
POPIERAM W 100%, A NAWET 200%- WYPOWIEDŻ D.S. DODATKOWO PROPONUJĘ "OZUSOWAĆ"'. CO DO ZNORMALNIENIA SPOŁECZŃSTWA, TO MAM WĄTPLIWOŚCI-JESZCZE TROCHĘ MUSIMY POCZEKAĆ. POZDRAWIAM
Marek716 / 216.13.156.* / 2015-09-11 18:52
na uchodzcow maja pieniadze. Ksieza utrzymuja kisciol ze skladek i to rzad do tego grosza nie doklada. Prawdziwi katolicy utrzymuja koscioly.
dark 71 / 46.227.247.* / 2015-09-11 19:00
Z choinki się urwałeś? kościół się utrzymuje tylko ze składek??? Przejrzyj na oczy!!!Kościół wyciągnął łapy po wiele nieruchomości ( nawet takich które były przed wojną zastawione w bankach i tylko wybuch wojny uratował je prze licytacją-Patrz budynki VII LO w poznaniu i Szkoły Muzycznej na Głogowskiej),,po budynki użyteczności publicznej ..szkoły,szpitale i jeszcze kazał sobie płacić krociowe odszkodowania za ich użytkowanie..to są te Twoje składki. A Państwo dotowało i dotuje kościół ( chociaż by budowę Świątyni Opatrzności. Takie są fakty
D.S / 79.124.107.* / 2015-09-11 18:43
JESTEM ZA jak najbardziej bez względnie opodatkować i wskazać tej instytucji należne jej miejsce w tym kraju może w końcu będzie normalnie . Ale mam pewne obawy bo nie wiem czy społeczeństwo w tym kraju w końcu z normalniało czy też dalej mamy ciemnogród . Pozdrawiam wszystkich z lewej i prawej strony.
Szczery do bólu / 87.205.41.* / 2015-09-11 18:40
No cóż niech zaczną od siebie:
- jeżeli miejscem pracy parlamentarzysty jest Sejm to na własny koszt niech utrzymuje siebie w Warszawie jak to ma miejsce w normalnej firmie! Nikt nikogo nie zmusza żeby był posłem.
- jeżeli pracą posła jest praca w parlamencie, to powinien za to otrzymywać wynagrodzenie - średnie krajowe, oczywiście opodatkowane.
- praca parlamentarzysty w terenie na zgodnie z obowiązującymi przepisami - delegacja /jak w każdej firmie/
- składki, członków partii politycznych jak i darowizny na działalność partii również powinny być opodatkowane /jeżeli chcą opodatkować "składki" i darowizny na kościoły/
No chyba że ta "zjednoczona lewica" to typowa czerwona burżuazja która potrzebuje kasy ima ucziwośc tam gdzie słońce nie zachodzi
Szczery do bólu / 87.205.41.* / 2015-09-11 18:49
Widzę że moje uczciwe przedstawienie sprawy szemranemu towarzystwu nieodpowiada...
dark 71 / 46.227.247.* / 2015-09-11 18:47
Tak ale wszystkie partie ( z" siłą przewodnią narodu-PIS" na czele) powinien obowiązywać ten kanon. A księża powinni pracować jak każdy inny obywatel i mieć rodziny ( w Piśmie jest jasno napisane jaki ma być ksiądz" MA BYĆ MĘŻEM JEDNEJ ŻONY" )celibat wymyślono w Watykanie by chronić majątki kościelne czas ten anachronizm znieść dla dobra kościoła
Moher Obserwator / 87.205.41.* / 2015-09-11 19:05
dark 71 t jest wewnętrzna sprawa organizacji, a nie twoje potrzeby, twoje widzimisię.
Masz z tym problem bo ja nie! Tak jak nie dyskutuję z zasadami gry w piłkę nożną czy hokeja, tak nie dyskutuje w sprawach jakie obowiązują w innych organizacjach w tym i kościołach! Kościoły protestanckie sobie wymyśliły kobiety jako następczynie apostołów biskupów i to jest ich sprawa / pomijam fakt że nie ma zapisu "powinna być żoną jednego męża" / Każdy otrzyma to na co sobie zasłuży zgodnie z ludową mądrością "kto sieje wiatr ten zbiera burzę"... I na koniec znam wiele ludzi świeckich którzy żyją w celibacie i nie są duchownymi! A księdzem w kościele katolickim nie zostaje małolat tylko facet po szkole średniej i po studiach! Jak takiemu chłopu celibat nie pasuje nie musi być księdzem! A z historii jak sobie poczytasz to celibat nie pomógł kościołowi Katolickiemu w chronieniu majątków kiedy zawłaszczali go komuniści!
dark 71 / 46.227.247.* / 2015-09-11 19:11
Celibat został wprowadzony na długo przed komunistami ..(warto sięgnąć do historii..i poczytać o soborach watykańskich i zapoznać się z bullami papieskimi. Warto też przeczytać Pismo Święte ,a nie polegać tylko na tych wyjątkach,które przeczyta Tobie ksiądz. mówię o sprawach ,o których powiedział sam Bóg (wg. Pisma Świętego)przeczytaj a dowiesz się jaki ma być Kapłan i Kto może być Biskupem>
mysz18 / 217.97.244.* / 2015-09-11 18:39
Ujednolicenie opłat w kościele i paragon z kasy fiskalnej za usługę kościelną !!!!
Ja będę wiedzieć ,że opłata uczciwa ,a kościół powinien odprowadzić podatek od kwoty,lub powinnam się sama z tego rozliczyć. Przecież to darowizna dla instytucji ,a jak wiadomo,za chleb darmo rozdawany ,urząd skarbowy zniszczył przedsiębiorcę. Bezprawna darowizna pod stołem ,to pranie pieniędzy,a nie wszystkich stać na takową darowiznę. A kościół tylko daj,daj i jeszcze raz daj. Jeśli uzyskałeś pomoc kościelną oprócz duchowej, to stawiaj minus :)))
Moher Obserwator / 87.205.41.* / 2015-09-11 18:47
Mysz, ciebie też powinno się opodatkować dodatkowym podatkiem od głupoty!
Jeżeli organizacje partyjne są nieopodatkowane z tyt, składek członkowskich i darowizn na cele statutowe partii to dlaczego mają być opodatkowane kościoły? Pieprzysz głupoty! Jesteś członkiem organizacji to masz obowiązek o nią dbać a jak masz w d... tą organizację to się z niej wypisz! Nikt nikogo w kościele do niczego nie zmusza!~ Chcesz to dajesz nie chcesz to nie dajesz! Tak jak nik nikogo nie zmusza żeby należeć do partii politycznej czy jakiejkolwiek organizacji!
gch / 85.93.245.* / 2015-09-11 18:36
jestem katolikiem ale jak sie poczyta to wynik jest prosty ponad dwa tys lat nic nie robia nic nie produkuja tylko gadanie i wiecznie uklady z wladza zeby im bylo dobrze powinni isc do pracy i wtedy zobaczymy kto tak naprawde ma powolanie zeby po pracy odprawic msze ,gdzie tu sprawiedliwosc ja pracuje place podatki mam na utrzymaniu rodzine a przychodzi koleda to ksiadz sie rozglada gdzie lezy koperta to nie jest juz wiara to jest wanatyzm a oni takich potrzebuja
Rep / 87.205.41.* / 2015-09-11 19:11
gch
Napisz na drzwiach ateista księdzu wstęp wzbroniony ....
Nikt ci za to łba nie urwie. A będzie to adekwatne do twojego zachowania - sposobu na życie!
deko / 83.8.114.* / 2015-09-11 18:39
Jak ty jesteś katolikiem, to ja jestem Barack Obama

Najnowsze wpisy