Forum Polityka, aktualnościKraj

W rocznicę godziny "W" zawyły syreny. W hołdzie powstańcom

W rocznicę godziny "W" zawyły syreny. W hołdzie powstańcom

Wyświetlaj:
jt / 78.8.45.* / 2012-08-01 22:23
A tak ocenia Powstanie Warszawskie związany z PO prof.Jan Winiecki.Ciekawe czy do masochistów politycznych zalicza też obecnego Prezydenta i władze PO w wielu miastach gdzie uroczyście obchodzono kolejną rocznicę wybuchu Powstania?.
Poniżej cytat rzeczonego profesora.
"Z ocen powstania warszawskiego też należy wyciągać wnioski. Nie zapomnę mego młodszego syna, gdy w czasie którychś tam uroczystych obchodów, a miał wówczas 9-10 lat, przyszedł do mnie i zapytał: Tato, czy myśmy to powstanie wygrali? Nie – odpowiedziałem. Nastąpiła chwila milczenia i po niej chłopak wykazał się niewątpliwą przynależnością do gatunku homo sapiens. Zapytał bowiem: A czy mogliśmy wygrać? Znowu odpowiedziałem – Nie.

I zacząłem wyjaśniać. Powstańcy mieli mniej sztuk broni niż młodych ludzi pod bronią. Zginęła połowa powstańców, ok. 20 tys. osób. Straty cywilne wyniosły ok. 200 tys. ludzi. Czyli relacja strat żołnierzy do cywilów wyniosła jak 1:10. Zniszczone zostało przez Niemców niemal całe miasto.

Masakra. I my tę masakrę będziemy znów świętować. I niestety nie jako naukę. Dlatego powtarzam propozycję, by zwolennicy tego masochizmu politycznego zbierali się gdzieś w lasach, z dala od normalnych ludzi. Ci ostatni też często interesują się historią. Tyle, że w odróżnieniu od masochistów politycznych są zdolni i chcą z historii wyciągać wnioski."

http://news.money.pl/artykul/masochisci;polityczni;-;do;lasu,108,0,1129068.html
ździcho / 77.254.251.* / 2012-08-01 22:59

I zacząłem wyjaśniać. Powstańcy mieli mniej sztuk broni niż młodych ludzi pod bronią.

Wyjaśniłeś mu chyba tylko połowę. Czy powiedziałeś tez synowi W JAKI SPOSÓB tych młodych ludzi werbowano w szeregi powstańców? Powinieneś był.
@@@ / 89.68.238.* / 2012-08-02 12:12

Czy powiedziałeś tez synowi W JAKI SPOSÓB tych młodych ludzi werbowano w szeregi powstańców?

Kto ciebie zwerbowal do pisania tych bzdur.
Placi ci za to czy piszesz to swojej nieprzymuszonej glupoty?
też mi / 145.237.106.* / 2012-08-02 12:26
toż to znany tutaj prowokator. Razwiedka zawsze dostawała histerycznych spazmów na samo wspomnienie Powstania Warszawskiego.
Andrzej Koc / 2012-08-02 14:23 / Bywalec forum
Każdy powinnien upamiętnić poświęcenie kobiet , dzieci , mężczyzn w tym zrywie wolnościowym... jeżeli ni esamą koncepcję powstania , to przynajmniej tych ludiz którzy polegli za naszą wolność!!!
.obiektywny. / 81.190.61.* / 2012-08-01 22:57

tak ocenia Powstanie Warszawskie związany z PO prof.Jan Winiecki.


I ma 100% racji !
@@@ / 89.68.238.* / 2012-08-02 12:19

I ma 100% racji !

Ciekawe ze tego samego nie napisal o obronie Polski we wrzesniu 1939.
Idac za wasza i jego logika, powinien.
Juz przed wojna bylo przeciez wiadomo ze nasza armia nie ma szans na rowna walke z armia niemiecka a jeszcze jak dodamy ze znali uzgodnienia miedzy Rosja i Niemcami bylo przeciez pewne ze Rosja sie do wojny przylaczy i zaatakuje Polske ze wschodu.

Zapewne Winiecki i wy stanelibyscie na drodze i rzucali kwiaty na wjezdzajace do Polski czolgi niemieckie tak jak wielu robilo 17 wrzesnia.

Sa jeszcze tacy ktorzy takie zachowanie nazywaja zdrada i na takie okreslenie zaslugujecie piszac swoje glupoty o powstaniu.

Najnowsze wpisy