W sprawie PDA.

tommy / 2006-11-29 14:52
Drodzy forumowicze. Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie następujące:
Jeżeli cena PDA spółki jest niższa od ceny akcji tej spółki to po połączeniu
cena PDA wzrośnie do ceny akcji czy cena akcji spadnie do ceny PDA?
Wyświetlaj:
warren buffet / 2006-12-01 22:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
szklanka do polowy pusta czy do polowy pelna ??

50\50. tak samo moga zagrac na pda zeby zrownac z akcjami albo na odwrot. dzis na sprayu mielismy pokaz jak nawet akcje mozna dostosowywac do PP
tommy / 2006-12-04 09:18 / "Taki sobie inwestorek"
Dzięki Warren. Pytałem bo nie wiem co mam myśleć o PDA Skotana. Pozdrawiam
chris / 2006-11-29 20:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
PDA zrówna się z ceną akcji, a w tym wypadku który opisujesz pda wzrośnie do ceny akcji.
Ruch pda - czy do góry czy na dół - zależy od wartości akcji
... a po splicie różnie bywa
tommy / 2006-12-01 19:50 / "Taki sobie inwestorek"
Dzięki Chris:)
AKuba / 195.205.249.* / 2006-11-29 23:41
A czym się różni PDA od PP?
cdpablo / 217.144.192.* / 2006-12-01 23:48
PP - to prawa poboru, PDA - to prawa do akcji. Prawa Poboru uzyskujesz będąc posiadaczem akcji danej spółki na dzień ustalenia. Innymi słowy za PP nie musisz nic płacić posiadając akcje danej spółki w dniu ustalenia PP, możesz je sprzedać. Mając PP możesz kupić Prawa Do Akcji (PDA) i w póżniejszym czasie stać się posiadaczem akcji danej spółki.
~hal23 / 83.14.232.* / 2007-10-14 23:11
Mam prośbę o dodatkowe wyjasnienie. Szukałam informacji na temat PP i PDA, przegladałam i forum żeby nie powtarzać pytań, na które juz sa odpowiedzi i http://bossa.pl/edukacja/prawo_poboru/ .
Jeśli nie miałam akcji spółki na dzień ustalania PP to nie mam po co kupować PP bo i tak nie mogę się zapisać na akcje nowej emisji.
Nurtuje mnie mnie jednak pytanie o PDA bo na to nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. Czy jesli nie jestem akcjonariuszem i nie byłam na dzień ustalania PP mogę nabyć PDA i czy po zakończeniu procesu podnoszenia kapitału zakładowego tej spółki i asymilacji 1PDA automatycznie zamieni mi sie na rachunku na 1akcję?
Wybaczcie mi może to głupie pytanie, ale jeszcze z PP i PDA nie miałam do czynienia i nie chciałabym przez niewiedzę czegos zawalić, zwłaszcza że to mialo by skutek finansowy.
Jako początkująca na giełdzie z mizernym kapitałem od jakiegoś czasu czytuję wypowiedzi na forum i myślę, że wiele można z nich się nauczyć (no może nie ze wszystkich ;), zdarzają się bardzo merytoryczne.
Z góry dziękuję i prosze o wyrozumiałość i życzliwość
AKuba / 195.205.249.* / 2006-11-29 23:40
A czym się różni PDA od PP?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy