Forum Forum finansoweInne

W tej sprawie rząd i opozycja mówią jednym głosem. Czy dyrektywa BRRD pozwoli bankom zabierać oszczędności klientów?

W tej sprawie rząd i opozycja mówią jednym głosem. Czy dyrektywa BRRD pozwoli bankom zabierać oszczędności klientów?

Wyświetlaj:
zdzicho789 / 80.254.154.* / 2016-05-03 07:49
A może lepiej byłoby sięgnąć po majątek prezesów (ich rodzin pociotków znajomych i wszystkich innych żerujących na instytucji) którzy doprowadzili dany bank do sytuacji podbramkowej?
Mat_77 / 89.231.85.* / 2016-05-03 08:21
W przypadku każdej innej działalności gospodarczej właściciel chcący utrzymać się na rynku, próbuje ratować firmę własnym majątkiem, redukuje zatrudnienie, obniża pensje i zwalnia osoby odpowiedzialne za złe wyniki. Dlaczego nie może być tak i w przypadku banków?
mmr908 / 87.205.173.* / 2016-05-03 07:47
Ale jazda, ponieważ 70% banków to banki zachodnie, to znaczy że za przekrety bankowe i upadki banków na spekulacjach, zapłacimy my. Malutcy dostana kasę z BFG czyli od podatników, czyli od NAS a ci co maja dużo zostaną ograbieni w majestacie prawa. Tym prostym sposobem Polacy bedą "sponsorowali" unijnych złodzieji.
Gratulować takiej UNII. Jesteśmy NIEWOLNIKAMI których moze ograbic albo bankier albo złodziej.(bo gdzie mam trzymać oszczędności?) albo w banku albo w skarpecie.
Państwo to wszystko akceptuje i popiera bo siedzi w kieszeni u zagranicznych bankierów. Zostaliśmy sprzedani razem z naszymi dziećmi i nawet nas o tym powiadomiono.
andrzej674 / 89.71.76.* / 2016-05-03 07:45
Jak to się dziwnie składa w sprawie komisji weneckiej to nikt obcy nie będzie nam wydawał poleceń a tutaj pełna zgodność
Widmo / 178.212.146.* / 2016-05-03 07:32
Bardzo dobrze
Klienci zamiast oszczędności powinni mieć zaciągnięte w bankach kredyty gotówkowe. A najlepiej po kilka.
Wtedy będzie tak jak chcą właściciele świata.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kizow / 176.100.196.* / 2016-05-03 07:20
A jakim prawem rząd pomaga bankom i chroni ich przed upadkiem ????!!!!! Myślę że od jakiegoś czasu tej całej UNI mocno sie w d....ch poprzewracało i chyba zapominają że mają reprezentować stanowisko i wole OBYWATELI a nie CWANYCH BOGACZY którym sie wydaje że świat i ludzie nalerzą do nich !!!!
NIEtakT556 / 164.127.99.* / 2016-05-03 04:06
Jak zwykle tytuł tendencyjny... A reszta nie czyta ze zrozumieniem... Jeżeli posiadasz konto w banku a na nim kwotę poniżej 100 tyś euro to sytuacja Cię nie dotyczy.... Jeżeli natomiast posiadasz kwotę wiekszą niż 100 tysś euro to już Cię to dotyczy... Niemniej w przypadku plajty banku i tak nie odzyskasz więcej niż wcześniej wymienione 100 tyś euro... W związku z czym KNF w przypadku złej sytuacji banku pozwala siegnąć po pewien procent z kwoty powyżej 100 tyś euro z kont na których jest kwota powyżej 100 tyś euro żeby ratować bank.... W związku z czym może się okazać ze bank nie padnie a klienci nie stracą całej nadwyżki kwoty powyżej 100 tyś euro trzymanej w banku (KNF w przypadku banku gwarantuje wypłatę kwoty maxymalnie 100 tyś euro w przypadku bankructwa banku)... Dlatego nierozumienia zagorzałej dyskusji nad tematem w tym momencie ustawa mnie nie dotyczy i raczej nie zapowiada się żeby miała w najbliższym czasie dotyczyć, nawet jeśli będę posiadał powyżej 100 tys euro to i tak całość nie trafi do jednego banku... Pozatykają nie znam wielu osób ktore bedą narażone na skutki tej ustawy.... Ale może się mylę i przeciętny komentator tego artykułu posiada konta na których trzyma kwot powyżej 100 tyś euro.
cezar676 / 147.154.235.* / 2016-05-03 11:21
Czyli tak: emerytury nie bedzie lub bardzo mala, pieniadze uzbierane w banku na starosc moga przepasc, fundusze to sciema czyli czeka nas ulica. W dobie kryzysu podatki napewno wzrosna.
Ofca / 83.24.7.* / 2016-05-03 08:42
Mylisz sie bo skoro bank sa pod nadzorem regulatora to czemu maja pasc? Co w takim razie robil ten regulator I po co nam regulator co nic nie robi?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jan888 / 120.20.206.* / 2016-05-03 01:54
Nie wierzę wszelkiej maści petrusom i banksterom. Bank nie zarabia na mnie ani złotówki. Jeśli użyję karty kredytowej (czasem nie ma innej możliwości), spłacam ją natychmiast, sprzedałam większe mieszkanie wzięte na kredyt i kupiłam mniejsze, ale za gotówkę, a oszczędności trzymam w skarpecie. Środkowy palec, banki i banksterzy wam niniejszym pokazuję i jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Wolę nie zarobić tych marnych 4% rocznie, niż trzymać u was pieniądze.
krzy$ / 31.11.210.* / 2016-05-03 01:41
zaraz zaraz, jak ja potrzebuję kasy to mogę wziąć kredyt który jest oprocentowany - bank zarabia, to dlaczego jak bank potrzebuje kasy nie może wziąć kredytu? to po pierwsze
a po drugie, bank w tarapaty wpada bo ryzykownie inwestuje, ja jak nie spłacę kredytu mam komornika i w konsekwencji bank ma kasę którą włożył, a jak to jest w drugą stronę?...
podsumowując, łapy precz i tak kasują za wszystko. a KNF niech lepiej ich pilnuje i popracuje nad mechanizmami i zabezpieczeniami przed ew. bankructwem banku, w końcu też za coś biorą kasę
sdaasdsad / 83.30.55.* / 2016-05-03 01:49
Tylko Bank dał łapówkę a Ty nie, więc się nie dziw że ustawy są pisane pod banki...
Raula Parmel / 178.42.122.* / 2016-05-03 01:32
Sorry - ale NIE. Zły bank może upaść, a akcjonariusze mogą ponieść straty. Tak to powinno być zorganizowane. Przerzucanie odpowiedzialności na Klientów, którzy banku nie kontrolują i traktują jako organ zaufania publicznego (że niby taki porządny) nie mogą ponosić odpowiedzialności ani za błędy zarządu, ani za brak właściwego nadzoru ze strony udziałowców czy Rady Nadzorczej. Tak jest skonstruowany kodeks spółek prawa handlowego na całym świecie. I jeśli będziemy udowadniać że jest inaczej to będziemy jeszcze bardziej w socjalizmie niż jesteśmy.
Ya.is / 78.40.249.* / 2016-05-03 03:47
Chyba nie masz pojęcia na czym polega kapitalizm.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Przerażona / 37.47.109.* / 2016-05-03 01:09
Unia Europejska nakazuje nam i zabiera nam prawo do decydowania o sobie. Wręcz pozbawia nas życia. Nas pospolitych Polaków. A myślałam że ten rząd jest z ludźmi i dla ludzi. Niestety ......błąd
pp692 / 87.205.71.* / 2016-05-03 00:23
Jak ta ustawa wiedzie w życie to jedyny sposób oszczędzania będzie babci i dziadka do słoika i zakopujemy w ogródku .
Pani. / 86.22.29.* / 2016-05-03 00:20
Kto madry oszczedza w banku.Zycie jest krotkie.Zyc trzeba szybko i godnie.Swiat jest ciekawy I piekny.Pracuj I zyj.Kozystaj z uroku natury.Innego motto zycia nie znajdziesz.Po smieci zastaniesz tylko legenda I to a krotko.
zxcvbnm, / 5.226.81.* / 2016-05-03 00:15
Czas wrócić do skarpety.Niech sie banki i UE wypchaja
kraso / 159.203.82.* / 2016-05-03 00:10
jak można okradac obywateli w majestacie prawa ???
bo unia grozi karami ???
ratowac złodziei ?
w pierwszej kolejności prezesom i zarządowi trzeba zorganizowqać konfiskatę mienia i do pudła za złe zarządzanie powierzonym majatkiem obywateli jak to zrobili w irlandii
to tak mozna w demokratycznym kraju ?
grecja było próbą jak zareaguje społeczeństwo .... teraz to widać ....
najlepszybanktoskarpetka / 79.186.157.* / 2016-05-02 23:59
Jeśli ta ustawa przejdzie to banki zbankrutują bardzo szybko chociażby dlatego, że ludzie nagminnie będą rezygnować z ich usług. Kiedyś mieliśmy z mężem konta oszczędnościowe teraz wszystko co uda nam się zaoszczędzić przeznaczamy na polepszenie standartu życia codziennego, oraz na wycieczki krajowe i zagraniczne. Żyje się raz i nie mam zamiaru dzielić się tym co zarobię ciężką pracą ze złodziejami. Kiedyś się oszczędzało na tzw czarna godzinę. Dzisiaj gdy takowa nadejdzie to nawet kasa nikomu nie pomoże.Więc po co oszczędzać i czekać aż ci złodzieje zabiorą ,lepiej spożytkować kase dla siebie.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: