Forum Forum finansoweInne

W tej sprawie rząd i opozycja mówią jednym głosem. Czy dyrektywa BRRD pozwoli bankom zabierać oszczędności klientów?

W tej sprawie rząd i opozycja mówią jednym głosem. Czy dyrektywa BRRD pozwoli bankom zabierać oszczędności klientów?

Wyświetlaj:
maras21 / 87.173.135.* / 2016-05-02 14:12
Polska i cały Eurokołchoz - non me gusta....
caslione / 91.90.160.* / 2016-05-02 14:12
No to może czas wyjść z UE? Dlaczego podatnicy mają dopłacać do upadającego przedsiębiorstwa prywatnego (!), które bez skrupułów zdziera ze swoich klientów lichwiarskie odsetki i "sprzedaje" toksyczne produkty (pseudokredyty w nibyfrankach, polisolokaty, opcje walutowe)? Jak rodzinna firma produkująca zapałki upada, to nie sięga po pieniądze obywateli! W Islandii pozwolono bankom upaść - bądźmy mądrzy przed szkodą, a nie po.
alko694 / 83.30.55.* / 2016-05-02 14:15
Zapomniałeś dodać, że banki kradną poprzez kreowanie pieniędzy na kredyty z powietrza, bo prawo im pozwala pożyczać kiedy pieniędzy nie mają
feluś_szwancbruj / 83.3.76.* / 2016-05-02 14:12
Dalej głosujmy na bankowców w wyborach, choćby nazwali się całkiem nowocześnie, Dalej pozwalajmy Winnym za kryzysy finansowe bankierom i finansistom na trwonienie naszych pieniędzy. Czy to dziwne w dobie pseudo waluty nie mające pokrycia w niczym ("bit_kojna")? Czy to dziwne w epoce wirtualnych pieniędzy zastąpionych przez kawałek plastiku? Dziś praktycznie nie obracamy papierowymi banknotami.
Polak391 / 5.172.247.* / 2016-05-02 14:11
Jak to ku...wa jest że jak coś jest nie korzystne dla Anglii, Francji, Niemiec to sobie po prostu tego nie wprowadzają i żadnych kar nie płacą. A Polska, murzyn Europy w ciemno musi się na wszystko zgadzać? Won od naszych pieniędzy. Ja płacę za konto lub umożliwiam swoimi pieniędzmi na zarabianie przez bank i wymagam odpowiedniego zabezpieczenia a nie wyciągania ręki po moje. I to żaden argument że większości nie będzie to dotyczyć. Precedens nie do przyjęcia.
;) / 37.248.254.* / 2016-05-02 14:10
moi drodzy. zapewne słyszeliście że 1 procent ma 99 procent dóbr? własnie wpadli na pomysł jak wykosic kase tym co maja ciut więcej. Bo my moi drodzy z naszymi promilami promili aktywów nie jestesmy dla nich problemem nawet w naszej masie. Czas p[ozbawic dóbr tych co "om sie wydaje" ze mają... że sa bogaci... to tez promile...tylko bezczelne i elity zza kulis zdaje się ze maja szczery zamiar dokonac ich redukcji do naszego poziomu... juz zrobili swoje - pozbawili dóbr nas - teraz czas na zabranie im...i zostanie elizjum i masy...tak jak zaplanowano.
xar / 82.145.221.* / 2016-05-02 14:08
Zwyczajny bandytyzm ubrany w miłe słówka. Jeśli Sejm przyjmie złodziejską ustawę to znaczyć będzie, że
niczym się nie różni od bandyty tabującgo przechodnia z jego pieniędzy i zegarka, a posłowie wszystkich opcji to bezmyślne barany lub jak kto woli PZPU co się czyta:płatni zdrajcy pachołkowie unii.
PawełNotts / 82.3.95.* / 2016-05-02 14:08
To ja może wysnuję nieśmiało taką niepopularną tezę: Jeśli bank się wpakował w bagno, to niech się w nim utopi. Stracą klienci tego banku a następne banki będą uważać. Nie rozumiem dlaczego przeszliśmy do porządku dziennego nad ratowaniem tonących banków?
Bo jeżeli tak, to dlaczego nie ratujemy Kowalskiego i Nowaka jak znajdą się na krawędzi bankructwa?
NIE WOLNO pomagać bankom ani żadnym innym instytucjom bo to zachęca do podejmowania złych decyzji i nadmiernego ryzyka.
juk / 83.12.190.* / 2016-05-02 14:08
Znając panującą w Polsce uczciwość na bank polski klient zostanie z niczym tak czy siak. Jakoś jak inne przedsiebiorstwa są w kropce to państwo nie pozwala im np na niepłacenie podatków. A tu za nas chcą zdecydować. Ja wtedy na bank nie będę swoich pieniędzy trzymać w banku. Takimi posunięciami, źle zarzadzane molochy wykończą sie same. Niech żyje skarpeta!
dezyderata / 91.244.221.* / 2016-05-02 14:07
A kiedy na moją mailową pocztę siądzie e-komornik?
Waldi56 / 82.177.46.* / 2016-05-02 14:06
Po co ścigać właściciela banku lub prezesa za sprzeniewierzenie pieniędzy klientów banku i doprowadzenie do upadłości, lepiej dać mu możliwość sięgnięcia po pieniądze klientów dla ratowania własnego biznesu. A kto mu to umożliwi? politycy którym tacy biznesmeni pomagają płacąc za ich kampanię, więc trzeba się im jakoś odwdzięczyć.
koziołek112 / 91.146.195.* / 2016-05-02 14:05
Grupa Bildenberga,to oni finansjera,grupa wplywowych rzadzi bankami na calym swiecie ,my jestesmy niewolnikami.Obejzyjcie na yuo tub "Pora na przebudzenie" i zrozumiecie,ze jestesmy niewolnikami.Ale mozemy sie tej mafi przeciwstawic.
yeti7890 / 83.25.60.* / 2016-05-02 14:02

to wybór mniejszego zła - podkreśla ekspert Opti TFI.

To większe zło polega na tym, że jeśli duży bank znajdzie się na krawędzi bankructwa, to dziś za jego ratowanie płaci rząd z kieszeni wszystkich podatników, nie tylko tych najbogatszych.

JA CHYBA ŚNIĘ!!! CZYLI NIE OPŁACA SIĘ PRACOWAĆ, OSZCZĘDZAĆ BO PAńsTWO ALBO BANKI MOGĄ CI LEGALNIE KASĘ UKRAŚĆ!!!! zawsze tylko dawać biednym a właściwie cwanym leniwym patologii itp. oni nigdy się nie będą starali o pracę albo na czarno robią bo im się wiecznie należy !!!!!!!!!! za co się pytam???? jeżeli bank ma kiepskich pracowników to do wymiany. tylko się wspomina o odpowiedzialności urzędników za pracę.
Konrad27276 / 31.183.64.* / 2016-05-02 14:10
Początek ok, ale potem lemingu p...dolony pojechałeś po bandzie! Po pierwsze to banki i takie lemingi jak ty okradają ciebie i biednych też! Powiedz po co mieszasz do tego biednych? Ich banki nie okradną, bo nie mają z czego:) Banki to nie biedni ludzie i patologia, banki to takie cwane sk..syny ja TY! Zapamiętaj sobie lemingu jedno, że ci co pracują na czarno, więcej dokładają do budżetu niż TY, b o to dzięki nim masz po czym chodzić i jeździć! Ty tylko kombinujesz i wykonujesz to czego uczą na studiach, czyli jak omijać podatki itd.. Tylko patrzysz co można by było odpisać, żeby nie zapłacić nawet złotówki podatku i uważasz się za uczciwego obywatela? Pracujący na czarno nic nie może odpisać, wszystko ląduje w korycie! Największymi złodziejami są właśnie ludzie po studiach, bo oni wiedzą jak okradać, a pozostałą cześć społeczeństwa grzecznie zap... za 1300 zł!
starBwars / 89.76.84.* / 2016-05-02 15:01
KONRAD człowieku co Ty bredzisz ,jakie odpisy, ja prowadze dzialanośc gospodarczą,siedze przed komputerem 12 godzin ,nawet okularow nie mogę sobie odpisać ,a takiemu nauczycielowi nawet na emeryturze raz na 2 lata należy się jak psu buda 700 zl na nowe okulary,emerytowi górnikowi 13 pensja tzw barbórka-człowieku Ty nic nie możesz sobie odpisać z roboty na czarno ,a ja nic nie mogę sobie odpisać z działalności gospodarczej-także nie tędy droga żebyśmy sobie skakali do gardeł-tu jest problem powaznijeszy ,bo banki chcą mieć przyzwolenie na TWOJE moje oszczędności jeżeli je wogole mamy....
Adam170 / 37.47.4.* / 2016-05-02 14:48
nazwij złodziejem dentystę, czy lekarza gdy pójdziesz chory po pomoc :)
fellin / 89.66.181.* / 2016-05-02 14:00
PODŁOŚĆ UNII WOBEC POLSKI NIE MA GRANIC??? CO TO ZA TWÓR, KTÓRY NAM KOMUNA ZAFUNDOWAŁA???
fdsfdsfds / 83.31.26.* / 2016-05-02 13:58
to kpina niech banki upadaja i całym majatkiem odpowiadaja wladze bnako od sredniego wyzszego szczebla w gore!
dobra zmiana / 93.175.69.* / 2016-05-02 13:58
Jeszcze padnie parę pisowskich skoków i przestanie istnieć BFG a razem z nim podstawa bezpiecznej bankowości

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: