Forum Forum finansoweInne

W tej sprawie rząd i opozycja mówią jednym głosem. Czy dyrektywa BRRD pozwoli bankom zabierać oszczędności klientów?

W tej sprawie rząd i opozycja mówią jednym głosem. Czy dyrektywa BRRD pozwoli bankom zabierać oszczędności klientów?

Wyświetlaj:
StachP / 78.88.29.* / 2016-05-02 13:44
Nie dość ,że mamy najwyższe oprocentowanie - to jeszcze mało im - tym złodziejom
homo sapiens / 93.105.44.* / 2016-05-02 13:44
Ta dyrektywa jest jawnie sprzeczna z pierwszym protokołem dodatkowym do EKPC, zrozumie to każdy idiota po przeczytaniu artykułu na Wikipedii, nie trzeba specjalistycznej wiedzy prawniczej. Więc dyrektywa jest bezprawna, nie może obowiązywać.
moje imię / 78.88.175.* / 2016-05-02 13:44
Jak moja firma bedzie miała kłpoty to rozumiem, że bede mógł "skasować" najwiekszych klientów na okresloną sume po to żeby wyjsc z kłopotów bo byc może (ale nie na pewno) uda mi sie wyjsc na prostą i byc może (ale nie na pewno) ci klienci których oskubałem beda mieli szanse, że oddam im częśc zabranych przeze mnie pieniedzy??? Banki to prywatne firmy. Dlaczego takie ułatwienia dotycza tylko tych konkretnych prywatnych firm, a nie wszystkich???
FAZI157 / 109.173.221.* / 2016-05-02 13:43
Pytam się jak banki mogą upaść skoro np. PKO BP za kredyt bierze min15% a rachunek ROR jest oprocentowany na 2% . Poza tym pomoc ewentualnie byłaby możliwa dla banku narodowego , a banki komercyjne niech padają , może to będzie nauczka dla innych banków , jak mają gospodarzyć powierzonymi pieniędzmi .
alalalalala / 188.146.136.* / 2016-05-02 13:42
no to czas powrocic do SKARPETY .........kto jest pewny jutra????a mowilo sie pewne jak w banku
23d23d2 / 194.28.248.* / 2016-05-02 13:41
to zlodziejstwo, my mamy bulic za banki, smieszne, szybciej je spalimy, PRECZ Z UE!! precz z BAIL-IN!!
ali501 / 79.163.139.* / 2016-05-02 13:41
Czyli złodzieje będą mogli kraść do oporu w imię prawa? Najpierw żerują na lokatach i rachunkach właścicieli lokat, hulają i przenoszą zyski na konta w rajach podatkowych a jak się im noga podwinie to jeszcze w imię prawa PISLAMABADU będą mogli jeszcze okraść.
wiesia641 / 83.30.160.* / 2016-05-02 13:41
Mój ojczym zmarł w 2001 r. Miał rachunek w PKO BP. Do dzisiaj bank ten nie wypłacił mamie połowy oszczędności jakie razem przez swoje życie gromadzili na jego koncie - współwłasność małżeńska, (Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy). Nie wypłacił też ani grosza, posiadającym prawomocne sądowe postanowienia o nabyciu prawa do spadku, prawowitym spadkobiercom (Kodeks Cywilny). Ponoć blokada wypłaty pieniędzy przez państwowy bank jest możliwa z powodu tzw. działu spadku, procedurze, której spadkobiercy nie muszą się poddawać i jest to ich prywatna sprawa czy i kiedy to zrobią. Rozpoczęcie tej procedury się nie przedawnia. Żądanie Banku PKO BP okazania postanowienia sądu o zakończeniu procedury działu spadku, lub podpisania jakiegoś dziwnego oświadczenia, że mama pokryje straty banku jest żądaniem wyjawienia bankowi jaki majątek (poza pieniędzmi zgromadzonymi w PKO BP) podlegał dziedziczeniu i zmuszenia do składania dokumentów niewymaganych przez kodeks cywilny, jako warunku wypłacenia mamie jej własnych pieniędzy. Jest to zwykły szantaż, którego celem jest niewypłacenie pieniędzy. Uważam, że zablokowanie wypłaty pieniędzy jest naruszeniem praw podstawowych wyrażonych w Konstytucji RP (prawo własności Art. 64). Ponadto jak się dowiedziałem od banku, pieniądze mojego ojczyma trzymane są na nieoznaczonych rachunkach, których nie wiadomo ile jest. Bank PKO BP podał mi znacznie zaniżoną kwotę spadku - kc (o oszczędnościach – krio - w ogóle nie wspomniał) w stosunku do tego co podawał jeszcze parę lat temu. W mojej ocenie była to próba oszustwa, na szczęście nieudana. Dopiero na moją interwencję Zarząd Banku znalazł nagle nieoznaczone konta z pieniędzmi ojczyma. Pytanie: ile ich jeszcze w stosunku do mojego ojczyma ukrywa ? Po śmierci mamy, mimo, że to jej pieniądze, Bank PKO BP odmówił zrefinansowania kosztów jej pogrzebu. Zgodnie z Kodeksem Cywilnym bank jest jedynie dysponentem spadku i nie może sobie rościć żadnych praw do niego, a spadek powinien wypłacić natychmiast na żądanie prawowitych spadkobierców wraz z odsetkami lub osiągniętymi z przetrzymywania cudzych pieniędzy korzyściami, tak jak to zrobił Bank Pekao SA. Ale Pekao SA to włoski bank, nie polski. Występowanie z pozwem do sądu przeciwko bankom to strata czasu i pieniędzy. Takie przypadki trzeba nagłaśniać. RPO stwierdził, że Zarząd PKO BP zrobił słusznie, że nie wypłacił mamie oszczędności jej życia i spadku i że powinnam się z tego cieszyć, a bank nie ma obowiązku informować spadkobierców ile zmarły klient tego banku pozostawił pieniędzy na swoim koncie. Dzisiaj sytuacja wygląda tak, że właściciel pieniędzy nie może nimi dysponować, gdyż dysponuje nimi nieznana i imienia i nazwiska osoba związana z PKO BP i osiąga z tego tytułu niemałe korzyści. Tak wygląda państwo prawa. w którym prawo własności jest święte (wg eksperta).
Z138 / 62.133.156.* / 2016-05-02 13:39
To ma być ta unijna wolność? A może by tak tym klientom banku, którzy są w trudnej sytuacji bank udzielił nisko-oprocentowanej pożyczki z długim terminem jej spłaty?? Co, pożyczka działa tylko w jedną stronę? Typowo lichwiarskie zachowanie jednej z nacji wiodącej prym w banksterstwie (nie mylić z uczciwą bankowością!)
Kazik832 / 89.77.222.* / 2016-05-02 13:39
Czy ktoś wie jak można wypisać się z państwa polskiego. Chciałbym być "tylko człowiekiem" , ale nie chcę być obywatelem państwa, zawłaszcza polskiego.
trajder / 89.74.190.* / 2016-05-02 13:39
Toż to gorzej jak w RWPG w tej uni.Jak widać kolonie muszą wykonać wszystko co im zalecają kolonialiści.Tak wygląda wolnosc
jan548 / 93.89.202.* / 2016-05-02 13:39
Będzie gorzej niż jest. Jeżeli klienci banku się zorientują, że bank ma problemy przed ewentualną utratą oszczędności będą je masowo wypłacać co spowoduje całkowite bankructwo banku. W skrajnych przypadkach może to nawet spowodować spiralę bankructw banków. Jak zwykle przepis uchwalony przez Unie może być gwoździem do trumny Unii.
gfdsd / 94.5.159.* / 2016-05-02 13:39
Czy my przypadkiem nie powinnismy sie zebrac i przejsc do sejmu tym debilom wyjasnic w jaki sposob maja dbac o nasz interes?
Krikor / 89.72.117.* / 2016-05-02 13:39
RATOWAĆ BANKI? Przecież to nie są ich pieniądz, do cholery! Wszyscy ciułacze powinni zabrać swoje zasoby finansowe i okazałoby się, że banki nie są nam potrzebne. te, które pozostałyby, oferowałyby warunki kont z b. wysokim oprocentowaniem - tak powinna wyglądać walka z wykorzystywaniem nas przez banki

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: