Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

W trzy dni od bessy do hossy

W trzy dni od bessy do hossy

Money.pl / 2008-10-31 13:13
Komentarze do wiadomości: W trzy dni od bessy do hossy.
Wyświetlaj:
mlody inwestor / 62.61.55.* / 2008-11-01 13:33
nic ciekawgo nie jest tu napisane a to czy poleci w dół czy nie to będzie miał na to duży wpływ wybór prezydenta w USA, czytałem ciekawego bloga jeśli pan co to pisał wie co mowi no to może być różowo albo czarno (nie wkleje linka bo nie mam pod ręką zapisanego , może poźniej jak przejrze historie) ! A to że ktoś przewiduje zjazd do 1000 pkt ma takie prawo tylko że pewnie u niego w portfelu siedzą kontrakty sprzedane na indeksy i akcje. Ropa miała być po 200 USD pod koniec roku cóż może jeszcze będzie ale z takimi opiniami to trzeba się trzymać twardo a nie klapać analizą techniczna . Teraz opory i wsparcia mają mało do tego co się dzieje na giełdach tylko spekulacja! Jak ktoś kupił przy 1400 to gratulacje trzymamy mocno i nie puszczamy jak w poniedziałek polecimy 4 % .
Jinxus / 2008-10-31 23:18
Cenie sobie Pani opinie.Kupowałem blisko "dołka" i jestem na plusie. czy zamykać pozycje czas pokarze, ale jeszcze za wcześnie o tym mówić. Ciężko przewidzieć zachowanie rynku dlatego rozumie dlaczego zostawia sobie Pani pewną furtkę. Należy jednak pamiętać ze inwestując długo terminowo i tak wyjdzie się na swoim(przy tak tanich akcjach).
rty / 83.7.125.* / 2008-10-31 23:50
Pora sprzedać akcje (bo będą jeszcze dużo tańsze) a później wrócić do szkoły nauczyć się ortografii....
sb / 83.12.116.* / 2008-10-31 22:40
NA LUDZKA LOGIKE ,JESLI GOSPODARKI BEDA SPADAC -TO BEDA WZROSTY CZY SPADKI !!!!!!!!??-KUPUJCIE DALEJ HA HA HA HI
artysta / 83.7.193.* / 2008-10-31 17:57
Dzień dobry Kasiu ! Na pewno cieszysz się, że zwolennicy twojej teorii spadkowej sa dzisiaj bardzo aktywni i mocno " kadzą " Ci. Ja jednak widzę, że stopniowo wycofujesz się ze swoich bardzo pesymistycznych komentarzy i nie piszesz juz o oporze na 22000 dla WIG, ale o wsparciu na 26 tys. Ja jestem zdania, że dołek bessy jest za nami , być możeprzyjdzie teraz trend boczny ale nizej już nie wrocimy ! Zatem koledzy z dołu, kupujcie te akcje teraz , cobyscie pożniej nie przepłacali ! Bo jakjuz Kasia Siwek da wam sygnał " kupuj " , to WIG 20 będzie dobrze ponad 2 tys. , a ja wtedy będe sprzedawał.
zby79 / 89.174.124.* / 2008-10-31 19:43
Spokojnie, jeszcze będzie czas na zakupy. Spory wzrost, ale sytuacja w USA nie wygląda najlepiej. W przyszłym tygodniu powrót do spadków.
kaziu2 / 83.29.46.* / 2008-10-31 18:40
-kolego zmienisz zdanie w przyszłym tygodniu ,gdzie polecimy w dół i to mocno.
artysta / 83.7.193.* / 2008-10-31 20:03
Pożyjemy, zobaczymy ..
rty / 83.7.125.* / 2008-10-31 20:07
Spadniemy, uważajcie!
zeb / 84.10.254.* / 2008-10-31 17:22
według mnie to typowe "wilcze doły" , hossa zacznie się najwcześniej za rok jak gospodarki wyjdą z kryzysu. Po kryzysie finansowym gospodarczy dopiero się zaczyna i nie tak łatwo będzie wmówić ludziom aby kupowali coś co jest im zbędne.
g / 194.29.176.* / 2008-10-31 17:03
Dzięki za komentarz: "Bessa trwa od roku więc w 3 dni się nie odwróci." Chyba tak właśnie jest. W książkach piszą, że korekty w czasie bessy mogą być bardzo gwałtowne. I rozum podpowiada, że to taka korekta. Ale emocje mówią: popatrz KGHM w parę dni prawie +50% - trzeba było kupić, kup teraz za tydzień będzie po 50 zł.
Przecież wystarczy, że z amerykańskiej szafy wypadnie kolejny trup i znowu polecimy w dół. Myślę, że może nas czekać jakieś kolejne spektakularne bankructwo.
Gdzie widzę dno? Chyba jakimś punktem odniesienia jest dno z poprzedniej bessy ~1200 pkt na WIG 20.
rty / 83.7.125.* / 2008-10-31 20:08
myślę, że około 1000pkt. na wig20.
Pilsener / 2008-10-31 15:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A moim zdaniem to gospodarka USA najmniej ucierpi na kryzysie, pierwsza z niego wyjdzie a paradoksalnie może nawet zyskać - jej fundamenty są silniejsze niż przeżartych socjalnym balonem filarów UE - Niemiec czy Francji, które nawet w czasach prosperity notują niewielki wzrost PKB.

Hossy nie ma i nie będzie, dopóki nie pojawią się pierwsze symptomy ożywienia gospodarczego, albo chociaż dopóki nie będzie dłuższego okresu uspokojenia nastrojów. Teraz GPW może się kotłować w okolicach 1700-1900, a kiedy minie euforia, do inwestorów może dotrzeć, że to co prawda koniec kryzysu finansowego, ale początek gospodarczego, dlatego wciąż stawiam na to, że prędzej czy później nastąpi spadek w okolice dna - czyli 1550. Im później będziemy testować to dno, tym lepiej - poziom ten powinien się obronić i formacja podwójnego dna usankcjonuje zmiane trendu ze spadkowego na boczny.

Najgorsze co może nadejść, to przebicie tego dna, jednak bądźmy optymistami.
Jacqb / 2008-10-31 16:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
że z natury jestem optymistą to też się opwiem ZA. Chociaż dołek widzę jednak ciut niżej.. Ale to już są niuanse :)
Buffett / 2008-10-31 15:10 / portfel
Bravo dla P.Kasi !
Bardzo ładny komentarz.
Podpowiem,że nie mamy jeszcze hossy.Osiągnęliśmy dopiero jeden z niższych dołków i teraz jest wzrostowy ruch korekcyjny.
Teraz czekam na wygraną prez.Obamy :)
rty / 83.7.125.* / 2008-10-31 20:06
A ja myślę, że czekamy na wygraną prez.McCaina i jeszcze niższe dołki.
moim skromnym zdaniem / 2008-10-31 13:38
Wczorajsza publikacja PKB USA zaskoczyła mnie. Spodziewałem się znacznie niższego odczytu. Wiele informacji kotłuje się pod czaszką i nie wiem co myśleć.
Mam przeczucie poparte informacjami że może czekać na nas niezbyt miła informacja po wyborach w USA. - Obecna sytuacja przypomina mi sytuację z przed kilku miesięcy kiedy to wszyscy zapewniali że jest super a nagle zaczeły banki bankrutować lub szukać sposobu na pozyskanie gotówki.
Doszedłem do wniosku , iż żaden z problemów nie został rozwiązany. BAnki centralne obiżyły stopy , wpompowały mld. gotówki w rynek , kilka banków zastało przejętych przez konkurenta , rząd lub zostało dekapitalizowane.
Na rynek docierają informacje ze rynek potrzebuje kolejnych mld na ożywienie.
Jeden plus to ,że giełdy odreagowały.
Ciekaw jestem jakimi wynikami pochwalął się spólki za IV kwartał.
Skoro gospodarka słabnie to wyniki spólek również ( z lekkim opóżniniem niż koniunktura ale słabnął).
rty / 83.7.74.* / 2008-10-31 13:14
Gdyby w zeszłym tygodniu mniej spadło to by teraz mniej wzrosło...
Ciekawe czy już teraz media okrzykną tę korektę hossą?

Znawcy prognozują zjazd do 1000pkt.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy