Forum Forum nieruchomościOferty

W tym roku mieszkania nie zdrożeją

W tym roku mieszkania nie zdrożeją

Money.pl / 2010-02-17 08:33
Komentarze do wiadomości: W tym roku mieszkania nie zdrożeją.
Wyświetlaj:
maria%%% / 91.94.20.* / 2010-02-24 10:28
no mam nadzieje ze nie zdrożeją, zamierzam kupic mieszkanie na kredyt ale zastanawiam sie gdzie wziąć kredyt i w jakiej walucie?
koron / 83.21.248.* / 2010-02-25 10:37
w walucie krajowej, a najlepiej w takim banku, ktory go przyzna, bo z tym, to sa ostanio niezle przeboje, jak sam z doswiadczenie niestety wiem i trzeba sie nachodzic
florek57 / 90.156.33.* / 2010-02-24 21:07
czekam na dezycje z Getin, dlugo wertowlaem rozne oferty, ale tu oferta wygladala najlepiej ze wzgledu na duza dostepnosc kredytow jak i pomoc panstwa w splacie. Kredyt dodatkowo jest na 100% wiec wklad wlasny jest niepotrzebny
Locoronin / 195.234.151.* / 2010-02-26 14:14
Florek z tą pomocą państwa to uważaj zazwyczaj kredyty z programu "developer na swoim" mają wyższą marżę , i po 8 latkach zdziwko ... zawsze lepiej wziąć w łapki kalkulator i samemu dokładnie policzyć
bekon / 80.51.192.* / 2010-02-23 14:05
w ciechocinku co 4 apartament na sprzadaz - IDZIE RZEZ :))))))))
Amerykanin / 83.10.37.* / 2010-02-18 08:15
Po zamarynowaniu beda tanic, ale najpierw musza je zamarynowac podobnie jak w calej UE. Deweloperzy beda jeszcze prosic zeby ktos kupil te ich sklecone budy. Widze w Lodzi ile stoi pustych juz po 2 a niekture 3 lata. Stoja i grzybjeja. Bedzie gorzej jak w Niemczech bo tam spadek byl gwaltowny na 30% wartosci. W Polsce spadna na 20% pierwotnej warosci do 1500 za metr kw. W USA mozna dzisiaj kupic dom za 20 do 30 Tys USD tj. 60 - 90 Tys zlotych.
edek345345 / 194.242.62.* / 2010-02-18 11:19
No za 30tyś to nie dostaniesz nic pożądnego. Ładny fajny duży w miarę nowy dom z basenem i ogrodem blisko centrum w pełni urządzony to te 400tyś zł musisz wydać. Oczywiście za te pieniądze to mieszkasz w dużym mieście w Kaliforni lub Arizonie gdzie jest cały rok ciepło. W stanach z klimatem syficznym jak w Polsce to kupisz znacznie taniej.
kwachs / 2010-02-18 07:38 / Tysiącznik na forum
Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja.

Ludzie nauczyli się doceniać lokalizację. A nie to, czy nowe, czy apartament - co z tego, że nowe w "modnym" Wilanowie, jeżeli dojechać stamtąd do miasta, to jak wycieczka...

Nie wspominam już o Białołękach, Piasecznach, czy innych Markach.
k aczordonald / 86.151.239.* / 2010-02-17 19:14
Ceny sa tak zawyzone ze rodziny kupuja mieszkania 1-2 pokojowe bo na wieksze nie stac, a nie dlatego ze sa popularne czy atrakcyjne.Rok 2010 ma byc czasem stabilizacji, a przeciez 2009 podobno nim byl.Ale najzabawniejsze zdanie jest w tytule:

Najlepszy czas na zakupy juz minal.-zart roku.

Najwazniejsze jednak ze ceny caly czas spadaja.A do grudnia 10% pewne.
real2 / 81.255.178.* / 2010-02-22 11:36
niestety to prawda! Czas tanich zakupow juz minal! Identycznie jest na giełdzie - kto kupił rok temu przy WIG20 1500pkt to teraz zarobił 100%, taka okazja juz sie nie powtorzy, ale wieczni narzekacze i maruderzy dalej kłapią i nie widzą jak im okazje pod nosem przechodzą! I dodam, ze nie jestem zadnym deweloperem tylko zwyklym realistą obserwujacym otoczenie i nie sluchajacym 75% Polakow-maruderow!
Amerykanin / 83.10.37.* / 2010-02-18 08:31
To mi sie podoba " Najlepszy czas na zakup juz minal" mialo byc Najlepszy czas na wcisniecie sprzedanie budy z odpadow budowlanych juz minal. Teraz beda marynowac te swoje budy bo w samej Lodzi obserwuje i niektore gotowe budy stoja juz po 2-3 lat i sie marynuja. Zamarynowane beda mogly przetrwac dluzej. Artykul pisal jakis zartownis lub pismak oplacany przez tych Dewelop-row. nie dajcie sie nabierac tej za.... nej propagandzie. Ci Deweloperzy beda jeszcze Kupca calowac po raczkach jak takiego znajda. Spojrzecie na caly Swiat lub blizej na Unie Ewropejska, Hiszpanie czy Niemcy. Prosza, blagaja zeby kupic ich budy. W koncu w Berlinie musza rozebrac cala osiedle ale na to tez nie maja pieniedzy. To osiedle tak juz stoi 10 lat i strszy. Jeszcze rok lub dwa to beda Ci deweloperzy szukac pieniedzy na rozbiorke tych swoich psich bud.
secmal / 83.25.59.* / 2010-02-17 22:48
Pewna to jest śmierć i podatki, przypomnę ci tego posta, a właściwie ostatnią linię w grudniu.
Moim zdaniem będzie po prostu większe zróźnicowanie cen, a co za tym idzie większa możliwość negocjacji.
aligator333 / 90.156.33.* / 2010-02-17 18:23
Dobry moment na wlasne M, ja zdecydowalem sie na kredyt wlasnie teraz, bo dosyc mam juz wynajmowania i nabijaniu komus kieszeni. Aktualnie mam juz umowe przedwstepna i skladam podanie do dwoch bankow, pierwszym bedzie na pewno Getin ze wzgledu na to ze jest z doplata i na 100% i licze ze sie zalapie, a drugi dla zabezpieczenia w Euro, ale jeszcze banku nie mam sprecyzowanego
fdfdfndn / 79.110.13.* / 2010-02-23 15:51
Ty nie patrz gdzie na 100% tylko ile % masz oprocentowanie.....

Ja ci też dam kredyt na 100% pod warunkiem że mi dasz 10% rocznie i zabezpieczenie na mieszkaniu.
wwwadD / 83.15.2.* / 2010-02-20 02:23
a tak będziesz nabijał kieszeń bankowi. Frajer z ciebie. Policz rentowność wynajmu jaka jest żałosna i uwzględnij spadek cen który nadal będzie
k aczordonald / 86.151.239.* / 2010-02-17 19:22
To wez sobie kredyt na 100% i z odsetkami za 45m cele zaplac tyle co warty jest 4 pokojowy dom z malym ogrodem i podjazdem.Ale nie wstawiaj kitu ludziom ze to dobry moment na wlasne M-chocby dlatego ze to dalej wynajem, tyle ze od banku, ktory do konca splaty jest wlascicielem mieszkania.
Twoje "wlasne" jest natomiast wtedy kiedy musisz wyremontowac lub naprawic(poniesc koszt).
secmal / 83.25.59.* / 2010-02-17 22:37
kaczor, To co właściwie kytykujesz. To że ktoś chce kupic i za drogo, czy to że posiadanie własnego mieszkania jest "Bee"? Nie wiem czy wynajmujesz mieszkanie, ale jak będziesz chciał (lub cie wywalą :-)) sie z niego wyprowadzic to z reguły musisz doprowadzić mieszkanie do stanu z dnia rozpoczecia wynajmu, a jak coś uszkodzisz to musisz naprawić, mądralo. No chyba że umów najmu nie czytasz, albo mieszkasz z rodziacami :-)
aligator333 nie wiem czy to dobra decyzja, ale z pewnością skalkulowałeś wszystko, prawda:-)
kkss / 91.145.145.* / 2010-02-18 17:49
secmal mądralo... z kilkunastu osób wynajmujących mieszkania które znam ani jedna nie musiała doprowadzić ich do stanu z dnia rozpoczęcia wynajmu. Ile to %???? 0! takie już życie, że umowy najmu podpisywane są sporadycznie a jak jej nie masz w jaki sposób chcesz zmusić ludzi do remontowania Twojego mieszkania. Zauważyłem, że dużo komentarzy piszesz jednak mało wiesz. Robisz ludziom na złość???? Dorośnij.
marita& mirek / 91.94.246.* / 2010-02-17 15:48
No i dobrze, że nie zdrożeją tylko ja akurat mam problem z otrzymaniem kredytu:(
wynajmuje mieszkanie wiec było by mnie stac tez na spłate kredytu, poradzcie mi w jakim banku jest duża dostępność kredytowa?
sdfsfsf / 109.243.79.* / 2010-02-21 01:07
Zastanów się lepiej jeszcze raz czy kupno za wszelką cenę to dobry interes. Bo w Twoim przypadku tak właśnie to wygląda, że chcesz mieć, ale nie bardzo Ciebie stać. W tak poważnej sprawie jak zakup mieszkania nie ma miejsca na pomyłki. Pomyłka oznacza nędzę do końca życia (utopienie wszystkich oszczędności i przepadek wymarzonego lokum), a falstarty są karane przez los z całą surowością (prędzej czy później).
Czasami mam wrażenie, że ludzie zdają się nie przywiązywać wagi do takich drobiazgów jak to, że o własności można mówić dopiero po spłacie ostatniej raty.
Osobiście jestem w lepszej sytuacji bo ze zdolnością nie mam najmniejszego problemu, z wkładem własnym też, a jednak jakoś się nie palę do zakupów - zwłaszcza takich, które odessą ode mnie całą gotówkę na najbliższych kilka lat. I wygląda, że pójdę po "najniższej" linii oporu, tj. kupię kawalerkę. Może nie jest to luksus, ale luksusem będzie mój stan ducha, tzn. świadomość, że momentalnie takie mieszkanie spłacę i że bank może mi naskoczyć.
blaster123 / 85.202.48.* / 2010-02-20 09:09
Owiedź expandera, tam mają ponad 20 banków, powiedzą ci w którym masz szansę
alien123 / 90.156.33.* / 2010-02-19 00:57
rozgladaja sie za nowymi kredytami, np Getin ma z doplata na 100%, a wiadomo jak cos nowego to i dostepnosc spora
olko / 84.201.216.* / 2010-02-17 14:59
Prawdziwy tytuł to: W tym roku mieszkania napewno nie zdrożeją a najprawdopodobniej spadną.

Ciągle mamy etap straszenia ludzi, przecież taniej nie będzie, prawdopodobnie zdrożeją, kurczy się liczba, jest mało, będzie coraz mniej, chcą za wszelką cenę przestaszyć i zmusić do kupna... Wszak to jest ich chleb i jedyny sposób na przetrwanie bo właśnie rynek pośredników wchodzi w okres największego kryzysu. Będzie selekcja!!!

Mamy okres stabilizacji ale możliwe że dlatego, że w tej chwili jest obawa przed zrobieniem kroku do przodu bo... już słychać szum spadającej wody...
arch / 2010-02-17 15:45 / Tysiącznik na forum
No to mamy Irlandię ! !
Dane za styczeń 2010 r.: w tys., zmiana procentowa r/r, m/m

Mieszkania oddane do użytkowania: 160,1, -47,1, -30,3
Mieszkania, których budowę rozpoczęto: 142,9, -24,8, -47
Mieszkania, na realizację których wydano pozwolenia: 178,8, -14,7, -27,5

Źródło: GUS
Rysio:)))) / 77.113.32.* / 2010-02-17 12:46
Zdesperowane nie dojedzone Wilczki ( deweloperzy i banki) szukaja naiwnych owieczek aby zagrodzic je na 40 lat w aż 35mkw i przez te 40 lat korzystac z zapasow bo niestety czasy zaufania do kredytow mieszkaniowych sie juz kończą, a deweloperom zostało jeszcze duzo mieszkan wiekszych lepszych i nie dlugo w cenie tych malutkich.Desperaci!!!!!!!!!!!!!!!! ludzie zaczynaja nareszcie liczyc!!!!!!!!!!!!i zdawac sobie sprawy ze malo brakowalo a sami by sie wam dali zamknac w tej ciasnej zagrodzie. Wasze artykuly sa poprostu pozbawione jakiegokolwiek sensu, jedynie co do mnie przemawia przez to bazgranie to to że blagacie nas na kolanach abysmy sie jeszcze raz nabrali !!!!!!!!! Napewno zlapiecie jeszcze kilka naiwnych owieczek, ale i tak juz nie na ceny z 2008 roku, ale niższe i bedą jeszcze niższe bo od 1,5 roku nic sie nie sprawdza z tego co tu wypisujecie.... Desperaci i wasze pieski żalosni Analitycy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
haj1234 / 217.98.20.* / 2010-02-17 12:17
Kilka miesięcy temu był artykuł na moneyu że od połowy roku ceny mieszkań około 10% w górę. To jak właściwie będzie do góry czy z góry?
kwasibor / 83.21.254.* / 2010-02-17 10:53
czary mary...nie zdrozeja. a tego to nikt nie jest w stanie przewidziec, wiec po co takie bajki pisac? najwazniejsze, to zeby byla znosna dostepnosc kredytow i wtedy sie bedzie mozna cieszyc
Elektro Devil / 2010-02-17 10:37 / Tysiącznik na forum
8300 średnia we Wrocławiu ?? jak oni to policzyli ?
arch / 2010-02-17 11:06 / Tysiącznik na forum
Liczba ofert mieszkań dostępnych wro-w : 9373 tylko na http://otodom.pl/index.php?mod=search&act=searchResults&qid=49322142&activeTab=
a ceny już od 5000 zł /mkw .
appe / 87.105.131.* / 2010-02-17 11:54
:) podziel to przez 10, bo sprzedający w panice zgłaszają swoje mieszkanie do kilku a czasem kilkunastu pośredników, więc na portalu jedno mieszkanie pojawia się x razy.... poza tym jest tam cała masa ogłoszeń już nieatualnych. Rzeczywista liczba mieszkań będzie więc dużo mniejsza. Ceny rzeczywiście już od 5000zł, można i znaleźć taniej, w granicach miasta, mieszkania deweloperskie, jeżeli jednak szukasz czegoś w przyzwoitej odległości od centrum, musisz się liczyć z wydatkiem 7000zł/m2 i to za mieszkanie do wykończenia. Największy spadek cen dotyczy mieszkań luxusowych, gdzie marże developerskie były dużo wyższe niż 20% a cenę oprócz lokalizacji budował po prostu czynnik psychologiczny. Co do prognozowania na kolejne okresy to trochę wróżenie z fusów, bo czy jesteśmy w stanie przewidzieć dokąd zaprowadzi nas kryzys i kiedy rzeczywiście banki odkręcą kurek z pieniędzmi ? moim zdaniem to kwestia 2-3 lat...
arch / 2010-02-17 14:11 / Tysiącznik na forum

moim zdaniem to kwestia 2-3 lat...

i osiągniemy dno cyklu koniunkturalnego ?
appe / 87.105.131.* / 2010-02-17 14:58
kto wie, może? czy są rzeczy pewne, lub do przewidzenia w gospodarce? Jak pokazują wydarzenia z ostatnich lat - NIE...
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-02-17 09:54
Mieszkania zdrożeją, gdy Kwaśniewski albo Thuzk podejmie decyzję o sprzedaży jednego ze swoich mieszkań!
arch / 2010-02-17 10:39 / Tysiącznik na forum
Już dziś rośnie popyt na lokale - " Wojna o izbę pamięci A. Kwaśniewskiego "
www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/399079,wojna_o_izbe_pamieci_aleksandra_kwasniewskiego.html
jutro bedą rosłły ceny !
Garand / 2010-02-17 09:47 / portfel / Bywalec forum
No to już jest jakaś farsa... W artykule zaprzeczać samemu sobie:
Przykład 1.

Deweloperzy wstrzymali budowy i coraz trudniej będzie znaleźć gotowe, atrakcyjne mieszkanie. Zwłaszcza jedno- lub dwupokojowe, bo takich szukamy najczęściej i to właśnie one najszybciej się sprzedają.

A parę akapitów dalej:

Widząc to, deweloperzy - którzy częściowo odmrozili swoje plany (według Reas w szufladach deweloperów wciąż są projekty z ważnymi pozwoleniami na budowę około 50 tys. mieszkań) - postawili przede wszystkim na budowę mieszkań z segmentu popularnego. I to może być szansa dla osób, które poszukują tańszych lokali.


To jak? Wstrzymują budowy, czy wyciągają nowe projekty?!

przykład 2:
Możemy przeczytać, że:

Zdaniem analityków Home Broker w tym roku ceny mogą nieznacznie pójść w górę. Także eksperci RedNet Property spodziewają się delikatnego ruchu w górę - ok. 5 proc. - w drugiej połowie roku.

Ale przecież tytuł mówi co innego...

"W tym roku mieszkania nie zdrożeją."


A po za tym jest przykład jak to analitycy znają się na rynku:

Nie bez znaczenia jest też łagodzenie kryteriów dotyczących wysokości wkładu własnego. - Nawet w telewizji - czego dawno nie było - emitowane są spoty, które reklamują oferty kredytowe - podkreśla analityk Home Broker.

A REKOMENDACJA T o której już się trąbi na około?! Anale nie widzą nic poza czubkiem własnego nosa. Napiszą cokolwiek, byleby nagonić nieświadomych ludzi do życia w klitce ze smyczą kredytową na 30 lat!
arch / 2010-02-17 10:00 / Tysiącznik na forum
To tylko manipulacja - jako celowe i skryte działanie, poprzez które narzuca się jednostce lub grupie fałszywy obraz pewnej rzeczywistości.
guolpotyp / 77.252.231.* / 2010-02-17 09:29
Ceny ciągle spadają, biura nieruchomości upadają a oni okłamują ludzie że "ceny nie wzrosną". Może lepiej napisać "CENY BĘDĄ TYLKO SPADAĆ" ale wtedy drodzy anal-itycy nie zarobicie ani grosza. Naciągajcie ale już niewiele osób zostało aby się nabrać.
Drew / 77.115.147.* / 2010-02-20 13:14
Zgadzam się, że analityk to sprzedajna szuja. Weźmy na przykład takiego Expandera, z czego Oni się utrzymują? Z prowizji jaka dostaną od instytucji finansowej lub dewelopera za znalezienie frajera. A te wszystkie ich oferty to są nie wszystkie tylko tych cwaniaków co im płacom. Inna sprwa to taka, ze wszelkie prognozowanie to wróżenie z fusów. Tak na prawdę to nie ma oczym pisać, bo na chłopski rozum widać , że już mało kogo stać na ceny mieszkań jakie do jakich wzrosły niedugo po akcesji do UE. Nikogo nie jest stać na zapłacenie takich cen, więc jest i bedzie stagnacja na rynku nieruchomosci dopuki ceny nie poleca na ryj!!! Puki co, ceny spadły ale nie wystarczająco, zeby kupować te klatki w bloku.
secmal / 83.25.59.* / 2010-02-17 22:41
i co wtedy będziesz komentować? teraz przynajmniej możesz sobie popisać i może taki powód niech ci wystarczy. :-)
arch / 2010-02-17 10:04 / Tysiącznik na forum

drodzy anal-itycy
i niektórzy dziennikarze -to tylko najemnicy słowa na usługach developerów !
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy