Forum Forum finansoweBanki

W tym roku weźmiemy pod hipotekę 68 mld zł

W tym roku weźmiemy pod hipotekę 68 mld zł

Money.pl / 2008-10-13 13:36
Komentarze do wiadomości: W tym roku weźmiemy pod hipotekę 68 mld zł.
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-10-13 13:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Sam całkiem niedawno brałem kredyt na mieszkanie - w złotówkach, ale akurat stopy były niskie, a frank dołował, za to do władzy w polsce doszli jacyś kolejni dziwni ludzie - jeden wysypywał zboże na tory i chciał wziąć z banków kasę i dać ludziom, inny żył razem z dinozaurami - sklecili koalicję do spółki z małym paranoikiem bez konta w banku. Co prawda ich rządy nie trwały długo, ale szansy na lepsze nie było i nie ma. Ciężko było w takiej sytuacji oczekiwać umacniania się złotówki w dłuższym okresie... w sumie rata mi skoczyła o około 200 zł, ale widzę, że gdybym brał kredyt w CHF to też nielekko - a to może być dopiero początek.

Ciekawe, że i w polsce politycy próbowali rozkminić system finansowy i narozdawać tanich kredytów, jednak po klęsce programu "Winietu" Pola (z tego co pamiętam poszło tylko kilkadziesiąt kredytów w całym kraju) na nasze szczęście zaniechali dalszego "uszczęśliwiania" - ciekawe, na jak długo.
lkj / 79.185.197.* / 2008-10-13 15:57
A może za swój kredyt weź sam odpowiedzialność a nie biadaj jak stara baba. Mogłeś brać mogłeś nie brać i ani opluwani przez ciebie, piszę celowo z małej litery boś burak nie szanujący innych, do tego nic nie mieli. Amen.
cyklotron / 193.120.116.* / 2008-10-13 18:04
pewnie bankom zalezy zeby klient nie skumal sie ze jest tragicznie na rynkunieruchomosci i zeby bral teraz kredyt poki drogo...to i bank bedzie mial wyzsza marze

jesli wejda obostrzenia na min. 25% wkladu wlasnego to sobie przeliczycie jeszcze raz panowie z zwiazku bankow polskich...i wyjdzie wam prawda

w porownaniu z poprzednim rokiem kilkuset miliardow w kredytach to mi to wyglada strasznie licho...
a jak sie policzy ze kredyt to przynajmniej 300000 na porzadne mieszkanie to 68mld na niewiele tych mieszkan wystarczy a przeciez buduje sie znacznie wiecej?
deweloperzy maja juz problemy ze zdobyciem kredytu na dokonczenie inwestycji ktorych i tak czesci nie sprzedadza..i pojda z torbami a potencjalni kupcy sie wykrusza bo beda czekac na spadek cen wtedy banki sobie przelicza prognozy...

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: