Forum Polityka, aktualnościŚwiat

w USA sypia sie drogi

w USA sypia sie drogi

brudna noga / 2013-04-03 09:23
Wielu kierowcow marnuje czas i pieniadze stojac w gigantycznych korkach w USA a na drogi potrzeba tam miliardów dolarow, bo drogi sa w oplakanym stanie, mosty i wiadukty wymagaja natychmiastowych napraw bo groza zawaleniem! Moze polacy pokaza im jak sie szybko naprawia? ehehe
Wyświetlaj:
zycie_pi / 2013-07-01 10:24
Wielokrotnie byłem w Nowym Jorku, Waszyngtonie, jeździłem tam samochodem, pociągami, komunikacją miejską, samochodem zjeździłem całą Florydę. I powiem tak - gdyby u nas infrastruktura drogowa, obiekty inżynieryjne, lotniska, kolej, etc. były choćby w połowie w takim stanie jak ich odpowiedniki w USA to moglibyśmy się piętami w d... bić przez następne ćwierćwiecze. Owszem, większość infrastruktury w USA jest stara lub nawet bardzo stara. Jednak jakimś dziwnym trafem jest ona po wielokroć lepsza niż u nas. Tyle tylko, że w USA kultura techniczna jest na poziomie nieosiągalnym u nas. Tam nie ma zwyczaju aby wybudowac coś, przez kolejne 20 lat nie dotknąć tego palcem, doprowadzić to do śmierci technicznej po czym zburzyć i budować od nowa. Gdyby Most Brooklyński był w Polsce to już prawdopodobnie ze dwa razy zostałby zbudowany od nowa, a przy dobrych wiatrach zostałyby tylko oryginalne podpory.
mala17 / 2013-04-03 13:46
o w usa sie drogi psuja? dla nas to moze byc cos nowego bo pewnie wiekszosc polakow wychodzi w takim zalozeniu ze w usa wszystko jest naj, najlepsze, najwieksze, najcudownijesze, najtanszse itp itd, a a wcale tego tak niema ;/

Najnowsze wpisy