Forum Forum dla firmKadry

W większych miastach bezrobocia nie ma

W większych miastach bezrobocia nie ma

Money.pl / 2007-12-29 11:23
Komentarze do wiadomości: W większych miastach bezrobocia nie ma.
Wyświetlaj:
Dorotha / 83.23.155.* / 2008-01-17 13:26
Zgadzam się z poprzednimi komentarzami, które krytykują ten artykuł. Rzeczywiście brzmi propagandowo! Mam wyższe wykształcenie (dzienne, uniwersyteckie), 4 lata stażu, i wielkie trudności z podjęciem pracy. Wśród ogłoszeń w moim mieście (75 tys. mieszkańców) przeważają zdecydowanie oferty dla pracowników fizycznych, skromna reszta to oferty dla handlowców. Irytuje mnie mówienie o tym, jak jest dobrze. To bzdura.
WŁADCY MUCH / 84.9.52.* / 2008-01-13 01:29
Zagranicą własciciel firmy dorabia się latami a w Polsce w niecały rok ZŁODZIEJE .Wyjedz zagranice a niech te statystyki w dupe sobie wsadzą .JA wyjechałem co 3-4 tygodnie latam na miesiac do Polski na wszystko mnie stac Młodzi ludzie niedorabiajcie WYZYSKIWACZY warto nawet na pare miesięcy wyjechc i rok miec wolne
Novix / 87.205.177.* / 2008-01-20 21:14
No najprosciej wyzywać od złodziei. a nie lepiej samemu ruszyc glowa i otworzyc wlasna firme skoro tak łatwo sie dorobic? sproboj to zobaczysz ze to ciezka praca... naprosciej mowic dajcie mi mi sie nalezy. Ciekawe co to znaczy na wszystko? Ja prowadze firme budowlana, srednia pensja murarza w mojej firmie to 23 zl/godzine (czyli ponad 7 euro), ciesli 21 zl/h. (nadgodziny płacone sa +50% w tyg i +100% w weekendy. Wiekszosc polakow wyjezdzajacych za granice zarabia ponizej 10 euro/h za godzine, no i mieszka oczywiscie w mieszkaniu wynajmowanym w kilka osob. Bo na mieszkanie na zachodzie to z takiej pensyjki nikogo nie stac.
Jack Płock / 77.253.106.* / 2008-01-11 12:14
Jeśli ktoś pisze takie głupoty to nie wie o czym pisze lub uprawia propagandę sukcesu tak ja to było za towarzysz Gierka oraz Kaczyńskiego, może jest praca lecz na 10 godzin za 800 w porywach 1100 złotych czy ktoś zdrowo myśłący na to się zdecyduje, raczej nie. Kolesiostwo partyjniactwo nadal ma sie dobrze a "pismaki" piszą co im każą.

Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle!!!!!!!

1,5 mln ludzi wyjechało z tego kraju i nie wraca wogóle ( nie wyrobione nowe dowody dane MSW) następne 1,5 mln kursuje między rodziną w kraju a wygnaniem, a następne 1,5-2 mln wyjedzie w tym roku oczym piszesz cłowieku czy ty masz pojęcie o realiach tega kraju.
Jan. / 193.239.80.* / 2008-01-03 12:17
Bezrobocia nie ma ?

1. Ponad 1 mln. osob wyjechalo z Polski,

2. Praca jest ale niestety za marne grosze, / wiec ci ktorzy cenia swoja wartosc, wola niepracowac i szukac lepszej pracy./ kto bedzie pracowal za 1 tys. zl w Warszawie ? gdy oplaty wynosza minimum 500 -600 zl .

3. Gdyby pracodawcy podniesli pensje / niepracowaliby tylko ci co rzeczywiscie niemoga, lub poprostu niechca.

Pozdrawiam
RAMON / 87.96.10.* / 2007-12-30 02:49
TEN ARTYKUŁ JEST PISANY NA ZLECENIE KAPITALISTÓW, KTÓRZY MAJĄ W ŁAPACH MEDIA I DLATEGO JEST KŁAMLIWY W SWEJ TREŚCI, ALBO PISANY PRZEZ MATOŁA, KTÓRY NIE WIE \LUB NIE CHCE WIEDZIEĆ O CZYM PISZE. BEZROBOCIE SPADŁO, BO DUŻA LICZBA LUDZI Z NĘDZY MUSIAŁA Z POLSKI WYJECHAĆ, A POZOSTAŁA RESZTA BEZROBOTNYCH NADAL MA KŁOPOT ZE ZNALEZIENIEM PRACY.
janru / 80.244.146.* / 2007-12-29 21:21
Pracodawcy robili wszystko żeby bezrobocie było wysokie,ale prysło im kilka milionów do pracy za granicę gdzie jeśli nie pracuje się u Polaka to poznaję się siłę pieniądza i kulturę pracodawcy.W kraju narzekają bo trzeba płacić więcej i nie da się już być chamem i panem losu. Trzeba się obudzić i wysupłać trochę kasy na rzecz pracownika.
O. Bismarck / 193.151.64.* / 2007-12-29 20:39
Nasz "pikny" kraj czeka stagnacja, (to po pierwsze, a po drugie) PL to wręcz bananowa republika... z wszechwładzą urzędniczą, nie jasnymi przepisami, wysokimi podatkami, grupami roszczeniowymi, '"O"-rowym kapitałem zufania społecznego, brakiem infrastruktury z prawdziwego zdarzenia, rosnącą inflacją i emigracją, rosnącymi kosztami pracy i życia, widmem powrotu katoprawicy w postaci nieudaczników z Pis-u itd., itp. Pozostaje tylko jedno - wiara w cud.
pracuje w Belgii / 77.115.180.* / 2007-12-29 18:35
a w okolicznych wioskach i małych miasteczkach bezrobocie ok 20% np. w powiecie Płockim,
niskie płace i brak szkoleń przekwalifikowujących zabijają mniejsze miejscowości
dareg / 87.207.193.* / 2007-12-29 12:37
kolejna niechlubna spuścizna po rządzie kaczyńskiego
niepolityk / 62.69.200.* / 2007-12-29 17:18
Daj spokoj. Teraz rzadzi Tusk. Ani KAczynski ani Tusk nie maja wplywu na poziom bezrobocia w Polsce.

1. Wyjechaly 3 miliony osob i 1 milion osob wrocilo.
2. Dofinansowania rzadowe dla bezposrednich inwestycji bylo przyczyna powstania przez 2 lata 36 000 miejsc pracy.
3. Szara strefa wynosi 1,5 miliona osob. Duza czesc z nich zaklada rodziny i nie zgadza sie na wyzsze pensje placone na czarno i sie ubruttowiaja.

Dlatego nie gadajcie bzdur o zaslugach Kaczynskiego czy Tuska bo oni nie maja na to wplywu zadnego. Owe 36 000 osob to w 2 200 000 osob kropelka.

MIEJSC PRACY JEST OD DAWNA WIECEJ NIZ PRACOWNIKOW!

Na spadek bezrobocia mialo jedynie wprowadzenie 19% CITu dla przedsiebiorcow za rzadow SLD (nie popieram ich). Prawda jest niestety okrotna. Dobra robote odwalili jeszcze Buzek, Balcerowicz, Miller i Kwasniewski. Swoje piec groszy dolozyl Kalinowski (doplaty bezposrednie).

Prawd jest taka, ze kazda opcja cos zrobila. PiSowi udala sie czesciowa liberalizacja rynku telekomunikacyjnego (Strzezynska), za to rozlozyli sadownictwo (sprawa Mazura, Doktora G.). Do rozpadu sadownictwa przyczynil sie Ziobro.

Dlatego ludziska nie gadajcie glupot o zaslugach jakiejs partii na rzecz bezrobocia. Sprawe rozwiazal 19% CIT (wtedy bezrobocie spadlo z 20% do 17,6%) z ukrytym bylo 2% wiecej. Wprowadzono go jednak za Millera. W tej kwestii PiS nie zrobil nic. Zapowiedzieli obnizenie CITu o 1% od 2009 roku. PIS jednak nie rzadzi.
leiho / 2007-12-29 11:48 / "Tu Ne Cede Malis"
dlatego trzeba natychmiast:

-wywalić z pracy kilkadziesiąt tysiecy urzedników w tych miastach - dotyczy to zwłaszcza wszystkich w urzędach zatrudnienia, wydziałach miejskich ds pracy, komitetach unijnych itd - ci ludzie stali sie niepotrzebni, to chyba logiczne
-otworzyc granice dla innych nacji - Rosjak, Ukrainców itd - oni chetnie podejmą prace

niestety, wchodzimy w okres spowolnienia gospodarczego, za 2-3 lata dotknie nas kryzys ktory juz uderza w USA, i skonczy sie sielanka. Pozyjemy zobaczymy.
Topor / 2007-12-29 19:20
Wywalić urzednikow TAK
Otworzyć granice dla ukrańców i rosjan TAK, ale obawiam sie ze rosjanie nie zechcą pracowac w polsce oni pracuja w moskwie albo w krajach arabskich
Wchodzimy w okres spowonienia NIE,
kryzys w USA spowodowany jest głównie przez sytuacje w budownictwie podaż przewyższa popyt i tu jest pies pogrzebany, a na dodatek rynek wtórny przestał funkcjonować. w Polsce sytuacja jest zupełnie inna. kryzys w naszym kraju moze byc jedynie spowodowany gospodarka USA, a nie rodzima gospodarka
saul / 2007-12-29 11:23 / portfel / Pan Owca
Proszę wybaczyć nic nie wnoszący wpis, mam problem z kontem i sprawdzam jego działanie. Dziękuję.

Najnowsze wpisy