Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wałęsa: Nie powiem nic o Kaczyńskim, bo nie chcę kląć

Wałęsa: Nie powiem nic o Kaczyńskim, bo nie chcę kląć

Wyświetlaj:
4hbr / 78.88.68.* / 2012-01-13 22:11
Wałęsa! co? ty już wiesz co!
ta / 62.87.137.* / 2007-03-14 11:41
Ja też nie chcę się brzydko wyrażać i nie będę oceniał Wałęsy, który zmarnował szanse.
Jacek_07 / 83.19.196.* / 2007-09-25 23:47
Panie Prezydencie ufam panu że jeszcze pan przyczyni się do odsunięcia K........ od władzy, którą otrzymali przez przypadek
MNM / 83.21.135.* / 2007-03-15 10:17
przychylam sie posada prazydenta w nagrodę za skok przez płot
fack / 84.159.200.* / 2007-03-19 22:23
..........................
.........................*..
.........................o..D►
.....................=
:::::::::::::::::::=
:::::::::::::::::::::=
:::::::::::::::::::::::=
::::::::::::::::::::=::::::=
::=..........=:=/:=:/:=:::::=
:::::::=:::::::::...X::::=
::::::::::=::=:/:=:/=:=
::::::::::::::=::::=
:::::::::::::Y::::Y
w/w instrukcja ,,obslugi,,kaczora dla malolatow.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,.xxx
St. / 83.14.253.* / 2007-03-14 00:12
Tu nie trzeba kląć, tu trzeba działać bo ta mafia coraz bardziej się umacnia. Przejmują media, zaczynają wpływać na Trybunał na sądy. Zaraz zaczną ustawiać sobie prawo. Do następnych wyborów znów zamanipulują moherami i upośledzonymi umysłowo za pomocą kleru i tym razem mediów!. Niestety to są katastrofalne skutki tak małej frekfencji ludzi myślących w ostatnich wyborach. Pozostaje nam tylko wzajemnie się motywować abyśmy przetrwali i następnym razem byli przy urnach wyborczych. Miejmy nadzieję, że tym razem Polak nie będzie po szkodzie głupi
tutenhamon / 83.17.92.* / 2007-03-14 12:29
twoja kraina OZ z komuchami i sbecja powoli odchodzi nic nie zmienisz. Jeszcze tylko ekstradycja Stefana Michnika stalinowskiego sędziego oprawcy polskich patriotów i zamkniemy 1 rozdział. Wałęsa mógł od razu zrobic dekomunizację i juz dawno bylibyśmy po tynm wszystkim jak w Czechach, Słowacji, Niemcy tez sie z tym dawno uporali inne kraje domoludy też. Tylko u nas był ten S K A N S E N. magdalenkowy!
o. Bismarck / 193.151.64.* / 2007-03-13 22:49
ludzie, litości ale troche więcej zdrowego rozsądku.. "był Pan gwarantem UKŁADU postkomunistycznego" - ?
jakiego znowu układu_?_toż to stek pomówień i insynuacji... a za Wałęsą przemawia też fakt że, toż on prosty człowiek był i oczywiście miał "swoje plusy dodatnie i plusy ujemne" - te swoje "think tanki" - ale "Wałęsa to Wałęsa" i tak zostało do dziś.
A jeśli chodzi o teorie sPISkowe to lubie bardziej Dana Browna niż Kaczyników..
O. Bismarck / 193.151.64.* / 2007-03-13 22:15
a ja chciałem ze swojej strony dołozyć jakąś prowokacjie i to zrobie (żeby był klimacik bardziej polski na forum):
- wstydzcie się rodacy, co by na to powiedział Ojciec Święty (JP2), gdzie wasza miłość bliżniego i skołonność do przebaczania; komuchy, "żydy" i Sb-eki was na tym forum skłuciły, prawda jest tylko jedna i tylko Kościół Katolicki Polski może wam jeszcze pomóc.. módlcie się do Boga i Jezusa o przebaczenie (ufff)
POLSKIE PIEKIEŁKO_hehe
a i podnijcie na kolana przed jaśnie oświeconymi Kaczyńskimi oni znają PRAWDĘ - Ojciec Dyrektor w Toruniu ich natchną - i zrobią porządek (czyli igrzyska dla ciemnej i zawistnej, moherowej gawiedzi) z "elementami" sprzedajnymi, tymi co to Polskę "żydom", i rosjanom sprzedawali za 30 srebrników, którzy budowali układ (vide układy) i na prawdziwą Solidarność razem z Wałęsą nastawali..
A teraz na poważnie - masakra z tymi Kaczyńskimi i całym PISuarem (dobrze że na nich nie głosowałem) - banda ciemniaków i schizofremików..
No Duckss / 83.21.78.* / 2007-03-13 20:05
Z najwyzsza przykroscia oglądam mniejszych braci w TV.
Właśnie ważą się losy sędziów Trybunału Konstytucyjnego którzy badają zgodność pewnej ustawy z konstytucją.Już niebawem okaże się czy są to potomkowie ubeków i komunistów kórych w podstępny sposób WSI umieściło w Trybunale (pomimo odzyskania Trybunału przez przewodnią siłę narodu). Czy może jest zupełnie inaczej
hipek / 80.53.213.* / 2007-03-13 19:58
myślałem, że zasługą wałęsy będzie to, że każdy następny powie "mogę być tylko lepszy" ale nie przewidziałem kaczora
fack / 84.159.200.* / 2007-03-19 22:28
Kaczo, byczo i po ...:ju trzeba by was po chlopsku, az do bolu i spochu.
KOMENTARZ PRASY:

KROTKONOZNY ZDEPTANY PRZEZ DINOSAURA.

DIAGNOZA LEKARZY, ,,USZKODZENIE MOZGU I PRACIA
J**** Z D :.: PY BEZ KONCA,,.

A CO NA TO ROLNICY:
,,GRZEBIE SIE WE WLASNYM GOWNIE I DO TEGO JESZCZE ZADKIM DOSRYWA,,

kaczynski, WY P.Y;
PROBOJECIE ZNISZCZYC NAJLEPSZEGO CO DALA OJCZYZNA POLSKA

K.........PAPIEZ JAN PAWEL I I; BY CIE PRZKLNAL.

K::::::::BESZCZESZCISZ GNIAZDO ORLA BIALEGO.

PASTUCH KACZEK TWOJ PRADZIDEK
TYS NIEWARTY BY KOPNAC CIE W ZADEK

ZGIN; ODFRUN, PRZEPADNIJ KACZKO:, TY ZJAWO NIECZYSTA

NOSTREDAMUS PRZEPOWIEDZIAL bedziesz wymazywany z historii az
beda piora Lecialy, spieprzaj dziadu.xxx skomentuj a nie kasuj.grozi porazeniem organu
wskazujacego.
białyb / 83.23.69.* / 2007-03-13 19:06
Pan Wałesa przekracza Pan ton przyzwoitości NIE MÓWI SIĘ O PREZYDENCIE PANUJĄCYM TAK ZLE,jeżeli Panie Wałęso chce pan aby o panu mówiono dobrze.Trzeba mieć trochę wyczucia a jeżeli niema pan nic do powiedzenia to się nie mówi wcale.Jest wiele poszlak w narodzie o pańskiej przeszłości niech naród pozna wszystkie bo wiele rzeczy wskazuje na to że coś jest nie tak
obserwator / 2007-03-13 18:36 / Tysiącznik na forum
zadaję pytanie? gdzie się podziały dokumenty wręczona przez Prezydenta Jelcyna Lechowi Wałęsie, o tym napisał Prezydent Jelcyn. Podczas wręczania, Prezydent Wałęsa zbladl jak ściana, tak pisali dziennikarze, świadkowie tego wydarzenia. Co było w tych dokumentach, czy analizowali je historycy, czy sa w zbiorach IPN. Czy te dokumenty winny byc zarejestrowane w IPN i następnie podane do publicznej wiadomości że śa , ze nie wyparowały, czy były tajne, czy sie zachowały, co sie z nimi stało, a może tam były odpowiedzi na wszystkie pytania zadawane w związku z szukaniem BOLKA, bo tak naprawdę nikt nie może go znaleźć, co za ironia losu?
jotka / 88.199.20.* / 2007-03-14 08:25
I drgneła mu lewa powieka - to musi coś znaczyć...
DA-old / 195.225.71.* / 2007-03-13 17:48
Bezczelny jak zawsze!!! Bolek, wystarczy tylko pobieżnie prześledzić to, co dzieje się w Polsce od czasu wyboru Kaczyńskiego i PiS aby stwierdzić, że Kaczyńscy przytrzasneli paluchy wszystkim wyciągającym ręce po łatwe pieniądze z naszej wspólnej klasy. Za nic. Tak po prostu uważają, że im się to należy. Bo mają tytuły, oosiągnięcia, a niektórzy myślą, że nawet są bezkarni.

Bolek, po kogo stronie stoisz? Bo ja widzę cię po stronie gdzie kiedys stało ZOMO...
troglodyta / 83.26.250.* / 2007-03-13 20:45
Kaczyńscy porzytrzasneli paluchy po to by moc pchac swoje i swoich poplecznikow ... zamienił stryjek siekierke na ...
MN1 / 80.51.231.* / 2007-03-13 19:07
Teraz po kasę sięgają ci bez tytułów, osiągnięć i myślą, że są bezkarni. Młody, przy Kaczyńskich jest już pustawo. Odejdą Gilowska, Religa, Gęsicka i pozostanie tylko kilku magistrów.
wielbiciel / 195.238.227.* / 2007-03-13 18:48
Jestem zaciekłym przeciwnikiem Wałęsy ale w omawianym wyżej przypadku ma on świętą rację. Szkoda że inni dali się nabrać na plewy Kaczyńskim cwaniakom. Zobaczymy po zakończeniu przez nich rządów jakie to czyste raczki mieli. Myślę że DA-old nie powinien obrażać byłego prezydenta. Niestety prawda bywa bolesna ale nauczmy się wreszcie widzieć co dzieje się pod naszym nosem a nie tylko wyciągajmy grzechy naszych sąsiadów. Jeszcze chyba nigdy nie było tak byle jak jak jest za czasów rządów PIS. Szkoda słów jeżeli jeszcze ktoś tego nie zauważył to już nigdy chyba nie zauważy bo jego poziom samokrycytyzmu jest poniżej zera a z takimi nie można dykutować.
pitipiti / 89.78.166.* / 2007-03-13 18:24
Jestem bezpartyjnym pracownikiem urzędu wojewódzkiego, w pobliżu mamy urząd marszałkowski. W przeciwieństwie do ciebie zauważam takie zjawisko - po złodziejach z lewicy przyszli złodzieje i darmozjady z prawicy PIS-uarowej. Różnica jest nieznaczna - ich poprzednicy byli o niebo bardziej kulturalni, teraz obija się tu banda warchołów i chamów.
urzędniczazaraza / 83.24.198.* / 2007-03-13 18:34
komuniści kulturalni, ale jaja ? - na chama i chama potomków
gargamel / 195.238.227.* / 2007-03-13 19:14
Język godny podjęcia rzeczowej dyskusji ...kłania się gargamel
x-trade / 198.28.69.* / 2007-03-13 17:35
Ale mu Kaczyński nadepnął na ego !!!
MN1 / 80.51.231.* / 2007-03-13 18:51
Kaczyński nic innego nie umie tylko deptać ego.
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-03-13 17:39
Niech powie wreszcie: "Tymi ręcami w pojedynkę zbawiłem Polskę."
co za pyszałek Wałęsa - prawie jak bóg...

Ciekawe dlaczego nie wspomina, że w tej trudnej roli ofiarnie pomagał mu oficer SB Miecio Wachowski.
olo1 / 195.144.9.* / 2007-03-13 17:54
Tak a tylu Polaków mu wierzyło. Pamiętam spotkanie w spodku w '90 roku - (np. jak wypuści złodziei w skarpetkach)
MN1 / 80.51.231.* / 2007-03-13 19:14
Szkoda, że nie pamiętasz lat 70tych, 80tych zrozumiałbyś trud lat 90tych - lat obalania komuny wbrew rządzącej postkomunie.
olo1 / 195.144.9.* / 2007-03-13 20:34
Wiesz MN1 masz rację, to był ogromny trud obalać komunę wbrew rządzącej postkomunie - Unii Demokratycznej + KLD - masz 100% racji, dobrze że to pamiętasz.
pchelek / 2007-03-13 16:18 / Tysiącznik na forum
za 500 lat o Lechu Wałęsie będą wzmianki w historii świata. Za 5 lat o Kaczyńskich nik tnie będzie pamiętał - tak jak nikt nie będzie pamiętał o poplecznikach i du....lizach epoki PiS - i taka jest różnica między Lechem Wałęsą a zgrają g.......w co mu do pięt nie dorośli
ordynat / 83.24.198.* / 2007-03-13 18:08
a od kiedy i komukolwiek przyszło do głowy, aby próbować dorastać do pięt parobka, Obrzydliwość jak się pomyśli po czym to łaziło jak ganiało za krowami.
olo1 / 195.144.9.* / 2007-03-13 17:15
Pchelek przestań brać to gówno - to Cię zabije! Mózg już masz uszkodzony.
pchelek / 2007-03-13 17:26 / Tysiącznik na forum
inteligencja i umiar w wypowiedziach to specjalnosc poniektorych
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-03-13 16:38
no... jeśli brać pod uwagę kto lepiej walczył z demokracją po '89 wykorzystując do tego odziedziczonych po PRLu SBeków pokroju Lesiaka - to faktycznie zdeklasował rywali i w książkach do historii z pewnością o tym nadmienią...
MN1 / 80.51.231.* / 2007-03-13 16:46
Co ty wiesz o walce o demokrację i o walce z demokracją. Co ty wiesz o budowaniu demokracji. Co ty wiesz o rywalach i o deklasowaniu. ???
pchelek / 2007-03-13 16:55 / Tysiącznik na forum
mozesz sobie kaczko Panu Wałęsie ubliżac do woli - to wasza pisdzielcow specjalnosc - zgnoic ten kraj - on i tak sie wybroni z tych oszczerstw a na pisdzielcow kiedys w koncu przyjdze kres - gdyby nie Wałęsa to bys dalej gnil w komunistycznym bagnie
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-03-13 17:30
nie ma ludzi niezastąpionych, a los komunistycznego bagna był przesądzony. Swoją drogą, niezłe grzybki - bezlitosne fakty przezywać "oszczerstwami"...
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-03-13 16:53
Są na tym świecie ludzie, którzy na własnej skórze przekonali się, jak Wałęsa walczył o demokrację po '89 roku i choćbyście stawali na głowie - to stare czasy już minęły i w dobie Internetu ich świadectwa nie uda wam się już zakrzyczeć...

------------------------------------

"Przebojem ostatnich dni stała się sprawa tzw. „inwigilacji prawicy”, która miała miejsce za czasów rządów prezydenta Wałęsy. Większość ludzi, którzy dziś czytają i słuchają o tych sprawach nie bardzo wiedzą, o co chodziło, dlatego opowiem (bardzo skrótowo) jak to przebiegało w praktyce, bo i ja z tą agenturą wojowałem i to z powodzeniem. ...

Za czasów Wałęsy w Unii Polityki Realnej pojawiła się niewielka, ale dobrze ulokowana w jej władzach, grupa ludzi powiązanych z pałacem prezydenckim. Wałęsa kaperował ich prostymi sposobami a to umieszczając w Radach prezydenckich, a to dając intratne kontrakty na remont Pałacu Namiestnikowskiego itp. Wiem coś o tym, bo i moją skromną osobę próbowano skaptować a czynił to nie byle, kto lecz osobiście prof. Lech Falandysz. Agentura wewnątrz UPR była źródłem ciągłych niesnasek i pospolitego warcholstwa, ale do czasu można było z tym jako tako funkcjonować. Wiedziałem, że coś się świeci i zawczasu porobiłem kopie ewidencji członków UPR’u, a w Centrali przy ul. Nowy Świat 41 i w firmie, która miała wspólne wejście z Centralą miałem zaufanych ludzi. Okazało się, że słusznie! Uderzono nas, kiedy Wałęsa wybory przegrał a Kwaśniewski był dopiero prezydentem – elektem. Zapewne Czytelnicy pamiętają ten okres za sprawą afery „Olina”, która właśnie wtedy wybuchła. Wydarzenia maiły dramatyczny przebieg – agentura zwołała gdzieś na Śląsku, Konwetykl partii (uznany potem przez Sąd Naczelny za nielegalny) i wybrała „prezesem” UPR’u najbardziej prominentnego agenta. Następnej nocy wdarli się siłą i w towarzystwie uzbrojonej (!) ochrony do Centrali partii, pozrywali telefony, ówczesnego legalnego prezesa chcieli wyrzucić z jego gabinetu, ale nie odważyli się zrobić tego siłą i prezes (Janusz Korwin – Mikke) pozostał w swoim gabinecie przez kilka dni nie dając się wyrzucić. Do siedziby nie wpuszczano nikogo z członków partii zaś pojawiło się tam sporo dziwnych typów. Trzeba był przystąpić do walki. Pamiętajmy, że w tamtych czasach telefonów komórkowych niemal nie było a poczta elektroniczna była w powijakach – komunikacja była bardzo utrudniona. Pojechałem do Warszawy i w domu prezesa siedzącego w dobrowolnym „areszcie” utworzyłem centrum dowodzenia. Udało mi się w ciągu kilku dni zmobilizować ok. 200 najbardziej zaufanych członków partii i ściągnąć ich do Warszawy. Kiedy pojawili się w takiej sile przed siedzibą Centrali agenci wezwali pomoc a konkretnie oddziały prewencji policji państwowej. Ta zjawiła się w ciągu kilku minut i utworzyła kordon nie pozwalając członkom partii i jej władz wejść do własnej siedziby okupowanej przez zamachowców i ich ochronę! Wtedy, znając dobrze sytuację wewnątrz budynku, poleciłem otworzyć ciężką kratę zamykającą okno do sąsiedniej firmy (policja go nie pilnowała) i kiedy to nastąpiło wdarłem się pierwszy na mury zanim zdołali dobiec policjanci z pałami. Za mną poszli następni i po kilku minutach było po wszystkim – zwiali wszyscy agenci i ich ochrona (zgubili w popłochu pistolet i radiostację!!), Policja z nosem na kwintę sobie pojechała, przywróciłem łączność ze światem zewnętrznym i właściwie było już po zamachu. Chwała Bogu nikomu nic się nie stało nie licząc mojej podartej marynarki. Przeprowadzone wewnętrzne śledztwo wskazywało, że zamachowcami stała kancelaria prezydenta Wałęsy, minister Milczanowski itp. Na szczęście UPR’u agentura nie zlikwidowała (choć jeszcze później próbowała) zaś wdrożony przeze mnie system bezpieczeństwa działał bezlitośnie i do czasu kiedy byłem wiceprezesem UPR’u organizacja była bezpieczna. Później już nie. Teraz, Drodzy Czytelnicy, wiecie jak wyglądała w praktyce „inwigilacja prawicy” i dlaczego tak mi zależy na lustracji i dekomunizacji.

Mariusz Waszak
Zdzich / 2007-03-13 17:25 / Bywalec forum
Do dziś masz ochronę – zgubiony pistolet i łączność ze światem przez zgubioną radiostację. Idiotyzmy
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-03-13 17:33
tak, jasne, idiotyzmy.... Kilkaset osób z pewnością uległo zbiorowym omamom. Więc może Jezus też nie zmartwychwstał? - tam było przecież podobnie...
historyk / 87.207.181.* / 2007-03-13 16:00
przedstawione zostały super argumenty przeciw Kaczyńskim, wybrano zamiast Kaczyńskich to kierowce Wachowskiego, którego dzis ścigają prokuratorzy. A tak szczerze czy gdyby nie Kaczyński Lech Wałęsa byłby prezydentem. A co zrobił jako prezydent przede wszystkim z 10 mln zwiazku -upadającą grupę popleczników reform które zniszczyły to co nazywaliśmy polskim przemysłem jakimby nie był, a teraz jakie mamy polskie firmy ile procent jest własnością obcego kapitału kiedyś lewica to liczyła.
Elektorat związkowy poparł Wałęsę i w podzięce został wyrzucony na pastwę losu z upadajacych przedsiębiorstw zniknęła klasa robotnicza, poprawiono los Polaków którzy walczyli o wolne zwiazki, no za wyjatkim tych wspaniałych ludzi jak Michnik Mazowiecki Geremek władza i majątek pozostał przy tych którzy byli podstawą ustroju demokracji ludowej i podstawą kierowniczej siły narodu. Dziekuje za to prezydentowi Wałęsie rzeczywiscie zrobił bardzo dużo
Bog1966 / 80.55.123.* / 2007-03-13 15:58
już głubszej wypowiedzi nie mógł Wałęsa powiedzieć "Stańczyk" królowej Elżbeity II, jego wypowiedź jest na poziomie - jak kiedyś raczyli studenci powiedzieć, na poziomie 1/3 ćwieć inteligenta.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy