Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wałęsa: Nie powiem nic o Kaczyńskim, bo nie chcę kląć

Wałęsa: Nie powiem nic o Kaczyńskim, bo nie chcę kląć

Wyświetlaj:
maa / 2007-03-13 15:23 / Tysiącznik na forum
Oczywiście, taki artykuł musiał otworzyć rykowisko Prawdziwych Polaków - gówniarstwa radzącego, wiedzącego lepiej, oceniającego.
To nic, że zwykle nie potrafią się nawet posługiwac poprawną polszczyzną. Oni wiedzą lepiej. Posuwają się nawet do zmyślania zdarzeń z okresu, gdy jeszcze nosili pieluchy.

Swoja drogą, zabawne, że bronię Wałęsy przed czernią, na której tak lubił się opierać, przed ludźmi należącymi do jego dawnego elektoratu!
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-03-13 16:06
twoje spazmy i zawodzenia oraz sugerowanie swym rozmówcom, aby posłali swe matki, siostry i córki do burdelu (cokolwiek miałoby to uzmysławiać) - są wyjątkowo żenujace i świadczące o tym, że z pieluchami rozstałeś się bardzo niedawno.
teoretyk-praktyk / 2007-03-13 15:42 / portfel / Toddler giełdowy
Niewygodne prawdy, co? Fakty są faktami, lub uzasadnione przypuszczenia oparte na racjonalnych przesłankach. Pan za to nic nie pisze tylko rzuca obelgi jak zwykły sb-ek, który umie tylko pyskować i głupoty wygadywać.
acomitam / 83.25.213.* / 2007-03-13 14:31
Oczywiście! Ludzie którymi otoczyli się Kaczyńscy są do niczego. Co innego ludzie, którymi otaczał się Wałęsa: T. Mazowiecki, B. Geremek, a szczególnie M. Wachowski. Prawdziwa opatrzność zesłała nam tych mężów. Bo dostanę zajadów ze śmiechu.
O. Bismarck / 193.151.64.* / 2007-03-13 12:15
"dajcie polakom wolność a sami się wykończą.." hahahaha - świetnym przykładem tego jest to co teraz się wyprawia, nawet na tym forum; Wałęsa - BEE, Kwaśniewski - BEE i kaczyniaki też BEE.. - głupota, zaściankowość, pieniactwo - nasz chleb powszedni..
sts / 84.205.217.* / 2007-03-13 15:22
Dopiero Waść to odkrył?? Tak jest od wieków i na wieki wieków amen
EDiS / 2007-03-13 11:48 / Tysiącznik na forum
Wałęsa miał bezgraniczne poparcie jako szef Solidarności i tylko dlatego został Prezydentem RP. Jako Prezydent RP sprzeniewierzył się ideałom, które kiedyś głosił, otoczył się ludżmi typu Marek W. , jednocześnie pozbył się ludzi, którzy byli Mu oddani bez reszty a na ich miejsce weszli ludzie, którzy tak pokierowali wydarzeniami, że polska coca-cola przegrała nie tylko z młodzieżowym apapratczykiem PRL ale również w sposó kompromitujący z A. Lepperem.Żal mi nawet tego pyszałka, który bez przerwy powtarza: ja to zrobiłem , to moja zasługa itd. To może przypomni sobie jeszcze kto był autorem NATO-bis, i kto razem z Fidelem o mały włos nie poparł Janajewa, kiedy to wyrwano mu słuchawkę z rąk i ochroniono przed skandalem dyplomatycznym. Szkoda mi tego człowieka, ponieważ również był moim idolem jak i kilkunastu jeżeli nie kilkudziesięciu milionów Polaków. Uwielbiany i noszony na rękach w przeszłości rozmienił się na drobne, zajmuje się pyskówkami , przynosi wstyd swoim zachowaniem a podczas swojej prezydentury oparł się na tych, którzy byli jego zaciekłymi wrogami i dlatego skończył po pierwszej kadencji.Zresztą tą tezę potwierdza skład prominenntnych uczestników słynnego koncertu z okazji 25-lecia "S". Ci, którzy go wynieśli do najwyższych godnosci są dla Niego kulą u nogi, ale i wyrzutem sumienia. Czy sam? Katolik Lech Wałęsa powinien wiedzieć, że pycha jest jednym z siedmiu grzechów głównych. Na pomniku przed II bramą rozkradzionej Stoczni Gdańskiej są słowa Miłosza jak wyrzut sumienia "Ty, który skrzywdziłeś............"Powinien je również czytać L. Wałęsa i zachować głęboko w sercu.
teoretyk-praktyk / 2007-03-13 14:48 / portfel / Toddler giełdowy
Owszem, w biografii każdego polityka są ciemne a nawet czarne karty. To prawda. Niemniej Kaczyńscy mogliby sobie najwyżej pomarzyć o wyrzuceniu Rosjan z Polski. Do tego trzeba było mieć międzynarodową renomę a nie tylko zwykłą władzę. Tak było z p. Olszewskim. Zaczął podskakiwać Rosjanom więc przykręcili kurek z gazem i było po p. Olszewskim, lustracja była tylko pretekstem. I skończyła się pyskówka z Rosjanami. Taki był wtedy czas i o tym nie należy zapominać. Wałęsa otczył się ludźmi, którzy go może nienawidzili, ale byli gwarantami pewnych rosyjskich wpływów, które dały im na tyle poczucie pewności, że mogli opuścić Polskę. Duża zasługa braci Kaczyńskich, że znacznie zredukowali te wpływy, np. miałyby przykrywkowe spółki agenturalne GRU w bazach poradzieckich. Wałęsa chciał to zrobić bezpieczniej. Dlaczego? Przyczyn należy szukać w grudniu 1970 roku, kiedy poderwał całe miasto, jako faktyczny przywódca strajku stoczniowców (miał wówczas 24 lata) w nadziei, że teraz władzy pokaże i co zastrzeli całe miasto? No i władza pokazała Wałęsie, jak zastrzeliła parę tysięcy ludzi, 200 osób to smieszna liczba, po tym jak widziałem na publikowanym zdjęciu zabitego stoczniowca z urwaną od kolana nogą. Zatem użyto broni ciężkiej lub granatników. zatem Wałęsa widział to czego nie widzieli Kaczyńscy i tu jest różnica w działaniu. Dla niego ci dwaj ludzie to zwykli gówniarze, którzy nie mają pojęcia do czego są zdolne pewne kręgi ludzi, gdy zaczną się bronić.
olo1 / 195.144.9.* / 2007-03-13 17:05
Jadłeś dzisiaj jakieś grzyby ? Czy zawsze takie bzdury wygadujesz?
teoretyk-praktyk / 2007-03-13 21:30 / portfel / Toddler giełdowy
Tak, dwa oloki. Zawsze mi jest po nich niedobrze.
teoretyk-praktyk / 2007-03-13 15:06 / portfel / Toddler giełdowy
Korekta: miał wtedy 27 lat, urodził się w 1943 roku. 24 lata miał jak rozpoczął pracę w stoczni Gdańskiej.
teoretyk-praktyk / 2007-03-13 15:37 / portfel / Toddler giełdowy
Czasami jak oglądam zdjęcia z zajść w 1970 roku to Gdańsk sprawia wrażenie wyludnionego, może to tylko takie odczucie, ale gdyby wtedy wpuszczono do miasta oddzialy specjalne z bronią specjalną to wtedy liczba zabitych mogłaby by być rzędu od kilkunastutysięcy do kilkudziesięciutysięcy. I to mógł widzieć Wałęsa. Rzeź miasta z powodu własnej młodzieńczej głupoty.
EDiS / 2007-03-13 16:14 / Tysiącznik na forum
Młody Przyjacielu!! Ja tam wtedy, przedtem i potem byłem i jestem. Co to znaczy broń specjalna? Czołgi i karabiny maszynowe wycelowane w bezbronnych ludzi to mało?Może to co teraz napiszę wyda się nieprawdopodobne, ale w 1970r nikt o L.Wałęsie (poza nieliczną grupą z Wydz. W4) nie słyszał, mało tego dopiero w sierpniu 1980r większość z chyba 17000 załogi usłyszała nazwisko Wałęsa. Ktoś, taki jak Wałęsa nie mógł wywołać rzezi w Gdańsku, masakrę w Gdańsku przygotował i wywołał zupełnie ktoś inny. Ale to już zupełnie inna bajka.
teoretyk-praktyk / 2007-03-13 16:46 / portfel / Toddler giełdowy
Ze strony władzy na pewno. Była to grupa generałów skupiona wokół Gomułki. Wtedy też byly tarcia w łonie samej władzy a zatarasowanie przejścia robotnikom do pracy tramwajami i otwarcie do nich ognia to była operacja wojskowa. Jednak napięcia były i strajk ktoś rozpoczął. Jawnym organizatorem strajku był kto inny, jednak Wałęsa jak sam mówił, był nim de facto. Mimo iż miał wtedy 27 lat. Na ile jest to prawdą można się spierać, ale bycie znanym, a bycie głównym przywódcą, choć ze względu na wiek i staż pracy (zaledwie 3 lata) pozostającym w cieniu, to druga strona. Zatem Wałęsa widząc masakrę gdańszczan, był moralnie za nią odpowiedzialny. Nie powiem, że dobrze się stało, bo się źle stało, ale przynajmniej nie powtórzyła się podobna rzeź na jeszcze większą skalę, gdy Wałęsa był przywódcą Solidarności a później prezydentem. A broń specjalna: odpowiem w sposób alegoryczny, to taka, którą noszą ćwierkające wróbelki, które szybko podskakują a jeszcze szybciej biegają. No i takie wróbelki to się nie przejmują ziarenkami, które dzióbią.
EDiS / 2007-03-13 17:02 / Tysiącznik na forum
To Wałęsa mówi, że był przywódcą strajku, ale co najwyżej na swoim wydziale. W tamtym czasie Wałęsa był wystraszonym chłopcem ze wsi i o jakimkolwiek jego przywódctwie nie można poważnie mówić. Lech Wałęsa był wielkim i prawdziwym przywódcą dopiero w 1980r. Natomiast wróbelki i broń specjalna to chyba jakieś plusy dodatnie, a to już dla mnie za mądre.
teoretyk-praktyk / 2007-03-13 21:32 / portfel / Toddler giełdowy
Takim wystraszonym chłopakiem co to skończył szkołę podoficerską. Nie za bardzo w to wierzę. Ale może być. W każdym razie powiedział to co powiedział, chyba, że kłamał.
. / 2007-03-13 13:46 / ................
co nie zmienia niczym faktu ze ma co ma i jest symbolem naszego kraju.I chocby wszystkie smieci razem sie zes............... to tego nie zmienia.
żarna / 83.17.92.* / 2007-03-13 13:58
tak masz rację razem z Mietkiem tworza idealny duet. Mam nadzieję, że w podobieństwie do ulicy warszawskiej Żwirki i Wigury nie przyjdzie nikomu nadac jakiejś ulicy nazwę Wachowskiego i Wałęsy. Kukliński to był bohater-był sam a wódz miał tysiące za sobą, to prawda, że ich wszystkich kopnął, bo w jego mniemaniu on sam wszytsko zrobił. Nawet chyba Papież nie był w tej sprawie potrzebny tak wodzu ?
ale bufoneria?
jerzy1s / 2007-03-13 12:47 / Bywalec forum
co do skonczenia prezydentury po pierwszej turze to
"moge podac mu noge" to zdecydowalo!!!
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-03-13 11:15
http://www.kapitalizm.org/?action=show_article&art_id=464

Niestety, o ile Wałęsa w latach 80-tych walczył o demokrację, to w latach 90-tych już przeciwko demokracji. Szkoda, że w imię swoich przyziemnych partykularnych interesików rozmienił na drobne swój wizerunek bohatera...
teoretyk-praktyk / 2007-03-13 10:45 / portfel / Toddler giełdowy
Gdyby Kwaśniewski był prezydentem w 1990 roku to Rosjanie byliby w Polsce do dzisiaj, a negocjacje z NATO czy UE mogłyby się rozpocząć najwcześniej za 5 lat. Niezapominajmy, że to dzięki naciskom Lecha Wałęsy podpisano w 1994 roku układ partnerstwo dla pokoju i 5 lat później Polska była w NATO. Niezapominajmy, że SdRP, bo tak się wtedy SLD nazwywało było przeciw wejściu Polski do NATO i UE oraz robiło wszystko, aby do tego nie dopuścić. Niezapominajmy, że to bracia Kaczyńscy w 1993 roku sformułowali program wejścia Polski do NATO. Niezpaominajmy, że to rząd Hanny Suchockiej rozpoczął negocjacje (list intencyjny) w sprawie wejścia do UE przerwane orzez SLD. Niezpapominajmy, że to za prezydencji Kwaśniewskiego i rządów SLD doszło do uzależnienia Polski od dostaw gazu z Rosji (zablokowano kontrakt z Norwegią na gazociąg podpisany za Buzka). Nizapominajmy, że to Kwaśniewski z Millerem chcieli sprzedaży PKN Orlen rosyjskiemu koncernowi, która została zablokowana. Niezapominajmy, że to Kwaśniewski nieustannie poniżał i obrażał Polskę i Polaków na arenie międzynarodowej swoim służalczym zachowaniem wobec innych państw. I jeszcze jedno wychowanie pracownika kontrwywiadu trwa 10 lat a wywiadu 15 lat, więc jedynym człowiekiem, za Wałęsy w aparacie bezpieczeństwa był minister Kozłowski i parę osób z ruchu Wolność i Pokój. A potrzeba było paręnaście tysięcy. No więc na kim się miał p. Wałęsa oprzeć? Chyba, że uzna się, że byłoby lepiej, żeby wywiadu i kontrwywiadu nie było. Więc proponuję braciom Kaczyńskim teraz likwidację tych struktur bo w 70% są one oparte na ludziach z korzeniami z poprzedniego systemu (czyli głęboko uzależnionymi od Rosji, lub całkowicie, byli to bowiem prawnie obywatele ZSRR, jakby ktoś tego nie wiedział). Wtedy zamiast opowiadać bzdury zrobią coś dobrego dla Polski.
dont worry / 83.17.92.* / 2007-03-13 10:36
Lubię oglądać zdięcia w książce Kiszczaka o negocjacjach w Magdalence, wszystkim polecam. Kiszczak to przecież człowiek honoru według Michnika. Czyli warto poznac jego publicystykę, a zdjęcia sa smakowite, wódeczki nie brakowało!
+++++ / 83.17.92.* / 2007-03-13 10:30
wciąż pomroczność jasna !
bolesław / 83.17.92.* / 2007-03-13 10:28
a ile dostał w następnych wyborach poparcia ? 7% ?
a ten jego BBWR to jakieś 3%
co tak mało chce głosować na wodza?
a ską się wziłął Tymiński z Peru w kapani prezydenckiej 90 ?
Później juz ludzi z Peru nie było !
I tak prawda kiedyś wyjdzie na jaw!
Katyń tez był ukrywany.
stokrotka / 83.17.92.* / 2007-03-13 10:25
no zapraszam na film Grzegorza Brauna "Plusy dodatnie , plusy ujemne"

ARKANA nr 66-70
można miec jeszcze własne zdanie !
teofil / 83.17.92.* / 2007-03-13 10:21
pewnie łatwiej by mu przyszło mówic o Śłowiku dlaczego tego bandziora z "Pruszkowa" ułaskawił ? Kukliński nie był dość dobry dla "wodza" , nie pasował do jego "koncepcji" wzmocnienia lewej nogi !
A te weto wodza do ustawy odbierającej super przywileje ubeckim emerytom w 1991 roku tez nie zginie z pamięci ich ofiar. Do dzisiaj Morel, kat ze Świętochłowic komendant obozu w "wolnej" Polsce gdze stracoino 2500 ślązaków pobiera super emeryturę 5000 zł.! Swoista sprawiedliwość dziejowa tego co to z dołów wyszedł. Patrioci 800 zł ich kaci 5000 i więcej Brawo Wodzu !
No i te jego "JA" wygrałem, moje jest zwycięstwo. Nigdy nie powie "MY" a za to go niecierpię, za te jego bufonerię, za jajogłowych, za lewą nogę. Gdzie są jego dawniejsi koledzy ze styrajku ? no gdzie okopał sie przed nimi aby mu nie zabrali legendy. W latach 60-tych komuchy wymyśliły telwizję kolorową poprzez nakładanie specjalnego kolorowego ekranu z kliszy. Taka to była telewizja kolorowa a na odbiorniku stał zawsze jakis karp kryształowy zawsze pusty w środku !!!
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-03-13 11:20
"okopał sie przed nimi aby mu nie zabrali legendy."

Ale on właściwie sam odebrał sobie swoją legendę - i to przez własną głupotę...
Sabre / 2007-03-13 09:25 / Tysiącznik na forum
Co robią Kaczyńscy na boisku do tenisa? Grają w siatkówkę.
Dowcip kiepski, ale dość dobrze ilustrujący ich charakter. Oni nie tylko nie mogą inaczej, ale nawet nie potrafią sobie tego wyobrazić. Żyją w ciasnym świecie pomówień, wzajemnych oskarżeń i małych podłości.
Obecny atak na Wałęsę jest zapewne częścią akcji odzyskiwania poparcia ojca dyrektora, tak nieopatrznie straconego. Premier już stwierdził że pierwsza dama w związku z apelem kobiet została prawdopodobnie „wprowadzona w błąd” – jeszcze tylko nie wiadomo przez kogo. Prezydent zaś skoncentrował się na wymianie obelg z byłym prezydentem, co jak powszechnie wiadomo, jest bardzo miłe ojcu dyrektorowi.
Pewne rzeczy nie przystoją prezydentom.
sts / 84.205.217.* / 2007-03-13 15:28
Oj, na rękę tzw. :ojcu:- tylko czyjemu? Stara rzymska zasada: dziel i rządź zawsze modna i potrzebna
Tooth / 83.238.1.* / 2007-03-13 15:50
Jest tylko jeden ojciec prawdziwy w tym kraju. Nie będę wymieniał jego nazwiska, bo jeszcze sie objawi i zawirusuje mi komputer.
gregosh / 193.243.142.* / 2007-03-13 09:15
Wałęsa to nie był dobry materiał na prezydenta ale w tamtych czasach trudno było o lepszy. Tyle, że to co on mówi o Kaczyńskich to jest prawda a oni niestety rządzą tym krajem i w odróżnieniu od Wałęsy mają wpływ na to jak wygląda nasz kraj. To im obu zawdzięczamy obecność buraków Andrzeja i Romana w rządzie w randze wicepremiera. I to jest skandal. Kaczory nie mają pojęcia jak rządzić i stosują takie metody jakich się nauczyli za młodu czyli socjalizm i centralizacja tyle, że w ich rękach. Oby naród zmądrzał do wyborów.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-03-13 13:00
jakbym czytał wyborczą, że wszystko się zawaliło. Dla mnie nawet sprawa Rospudy jest zaprzeczeniem tego co kolega pisze - wcześniej protestów nie było, bo dróg się nie budowało.
A światłość władzy platformianej można poznać w Warszawie, już nie mówię o sprawie prezydenta i oświadczeń majątkowych ( nie zrozumiała a wójtowie gmin podlaskich i podkarpackich najbiedniejszych rejonów UE zrozumieli), ale przykład pałacu Saskiego obok grobu Nieznanego Żołnieża. Resztki tego co ocalało, po bestialstwie europejczyków w każdym calu, ostatnio zostały odkopane i miasto zaplanowało odbudowę pałacu zgodnie z projektem, który cudem ocalał w Dreźnie. Nowa pani prezydent sprawnie i profesjonalnie zarządziła, że piwnice z XV - XVIII zostaną wyburzone i zamienione na parking. Wolę tych co nie potrafią rządzić i idą w dobrą stronę niż profesjonalistów idących w złą
świadek historii / 83.17.92.* / 2007-03-13 10:10
mam wielkie watpliwo`sci skąd nagle wziął si`e w Polsce , słynny Tymiński z Peru. moim zdaniem tylko konfrontacja małęsa Tymiński dawała szansę Wałęsie na prezydenrurę po tym jak "skopał" i ośmieszył Mazowieckiego .

W żadnej wypowiedzi jego nie spotakcie sie z tekstem "MY" to zrobilismy "MY" zwycięzyliśmy, Zawsze jest "JA"..Moje jest zwycięstwo. Kopnąl wszystkich swoich kolegów ze stoczni w tyłek. Bufon.
idiotowstrzymywacz / 212.14.5.* / 2007-03-13 08:21
Tylko tyle można rzecz człowiekowi, który mial szanse zapisać się pozytywnie w historii Polski, ale się "sprzedał". Ale z drugiej strony gdyby się nie "sprzedał", czy ktoś kiedykolwiek słyszłaby o Panu Lechu W. i jego kapciowym Mietku ?
jerzy1s / 2007-03-13 13:06 / Bywalec forum
Nie proboj dokonywac ocen za historie! Jedno wiem, ze Walesa jest znany i szanowany na calym swiecie, niezaleznie jakie glupoty gadal i jak nieudolnie rzadzil.
Mielismy papierza i mamy Walese i z tych osob mozemy byc dumni!!!
sts / 84.205.217.* / 2007-03-13 15:34
jerzy1s, dzięciole jakiś, naucz sie pisać po polsku a nie po polskiemu i dopiero zabieraj głos na forum, gdzie piszą ludzie z jakim takim wyposażeniem umysłowym
tulipan / 83.17.92.* / 2007-03-13 14:12
pisz papież przez "ż" JPII nie porównuj z wałęsą, nawet zestawienie w jednym zdaniu jest nieprzyzwoite. Szkoda, że po skończonej prezydenturze nie przyjęli go w stoczni. Chciał wrócic to trzeba było mu to umozliwić. Teraz stoczni nie ma, chyba jest mu to na rękę. Tak właśnie wygląda jego troska o korzenie, on już ich nie potrzebuje, nie chce tych świadków swojej historii, nie są juz jemu potrzebne a dlaczego ? jaka jest prawda ? Zbudował wokół siebie swój własny mur "berliński" co za nim chowa?
Ja nie jestem dumny z wałęsy, na pewno nic tego nie zmieni. Za ochrone ubeków.
Kto zna życiorys wodza ? O wszystkich osobach ważnych większość dużo wie, znane sa biografie a o wałęsie nic nie wiadomo , coś nie cos wiemy od 1970 roku
garnek / 83.17.92.* / 2007-03-13 10:33
w statystyce prezydenckich ułaskawień by występował za swoją decyzję o ułaskawieniu "Słowika" szefa Pruszkowa. oraz za odmowę ułaskawienia pułkownika Kuklińskiego!
marian p. / 83.4.148.* / 2007-03-13 09:14
Wałęsa jesteś wielki i nie zniżaj się do maglowej dyskusji
z ludzmi którzy cię obszczekują.
MN1 / 80.51.231.* / 2007-03-13 08:39
Mam 12 lat i chcę być twoim przyjacielem.
from Poland / 83.17.92.* / 2007-03-13 10:34
wierzysz jeszcze w świetego mikołaja ? a w Harego Potera ?
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy