Forum Polityka, aktualnościPolityka

Wałęsa pozwie Rydzyka

Wałęsa pozwie Rydzyka

Money.pl / 2006-07-24 15:35
Komentarze do wiadomości: Wałęsa pozwie Rydzyka.
Wyświetlaj:
Jerzy K. / 87.96.35.* / 2006-07-24 16:14
całkiem tobie już się we łbie pomieszało. Może byś wyjechał z tego kraju i wtydu Polsce oszczędził?
kpp / 83.18.156.* / 2006-07-24 17:09
Regulamin forum
y.y / 212.76.33.* / 2006-07-24 16:21
Wstyd to Polsce przynosi brunatna hołota, która łże o bohaterze tego kraju, kłamliwie wyzywając go od Bolków. Tfu, zaraza...
kpp / 83.18.156.* / 2006-07-24 17:09
kłamiliwe ??? buahah cżłowieku otwórz oczy :] jak sam nie potrafisz to PiS Ci je otworzy :]
k2 / 194.54.18.* / 2006-07-24 17:40
nożem...
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-24 16:04
to że ktoś był pokrzywdzony nie wyklucza współpracy , szkodza że nie mówił "Lustracja musi się odbyć" z 10 lat temu
QED / 83.21.83.* / 2006-07-24 18:08
Mowi i to nawet 14 lat temu... Nawet uważny widz "nocnej zmiany" to potwierdzi...
MN / 80.51.231.* / 2006-07-24 16:04
O. Rydzyk kanalizuje pewien rzeczywisty, istniejący nurt w Polsce. Jeżeli go nie będzie ten t.zw. moher zejdzie do podziemia. Nie wolno pozwolić krzywdzić ludzi nikomu nawet ojcu R., ale nie można potępiac w czambuł milionów ludzi, którzy muszą znaleźć miejsce własnej ekspresji. Wolność jest przecież dla wszystkich jeżeli nie krzywdzi.
tatko / 2006-07-24 18:56 / Tysiącznik na forum
Otóż to, jeżeli nie krzywdzi. A co zrobić jeśli ktoś nadużywa tej wolności i tak szanuje bliźniego,że nawet koszulę ściąga z niego, a mało jednego, bierze drugiego.Ludzi bezkarnie się oczernia,propaguje się antysemityzm,a nierzadko nacjonalizm. I trzeba wtedy milczeć,bo jeśli ktoś głośno się temu sprzeciwi,to jest posądzany o atak na Kościół albo ciągany po sądach za obrazę uczuć...A ja uważam,że wszystko powinniśmy nazywać po imieniu. Nikt przecież patrząc na żmiję nie powie,że widzi jeża...
Marek53 / 83.24.27.* / 2006-07-24 20:01
A mówienie "walnięci"," nawiedzeni", "ten tzw. moher" to nie nadużywanie wolności ? W dodatku zwykle anonimowo.

A Pan w jednym zdaniu jednocześnie pisze o nadużywaniu wolności i nazywaniu rzeczy po imieniu.
MMarek / 83.28.107.* / 2006-07-24 15:59
Kolejny chory pomysł Wałęsy. Może już pora odpocząć na emeryturze Panie Prezydencie? Lepiej rzadziej się odzywać ale trochę mądrzej. Do Salomona jeszcze trochę Panu brakuje. A pamięta Pan :"...trzeba wspierać lewą nogę..."
bizon / 83.17.143.* / 2006-07-24 15:49
Tak. Nareszcie o. Rydz. zacznie stawać przed Sądem za szkalowanie porządnych obywateli, a jeszcze jakby potem rozliczyć go za defraudację kasy na stocznię.
Popieram i trzymam kciuki jak reszta forumowiczów.
EDiS / 83.11.57.* / 2006-07-24 17:28
Bredzisz jak pijany. Nigdy nie było defraudacji jakiejś kasy na stocznię Sprawa została definitywnie wyjasniona przez uprawnione do tego instytucje państwowe. Trzeba wiedzieć, co się wypisuje a nie powtarzać pomówień.
Dureń zawsze popiera durnia.
bizon / 83.17.143.* / 2006-07-25 07:06
Sprawę zatuszowano szybko więc co mam sądzić !!? Z pewnością coś było nie tak, a jak twierdzisz że jest tak czysto to dlaczego jest tak brudno.
Mops / 83.22.214.* / 2006-07-24 18:16
Gwoli ścisłości: sprawa nigdy nie została wyjaśniona ,tym bardziej definitywnie. Po prostu prokuratura nie wszczęła śledztwa w tej sprawie i nic więcej. Do dziś jednak wokół tej sprawy pozostaje wiele zagadek ,jak choćby w jaki sposób były zbierane pieniądze jeżeli nie została w tym celu powołana fundacja? ,dlaczego nie rozliczono efektów tej zbiórki? ,dlaczego pieniądze z publicznej zbiórki lokowano w ryzykowny sposób ,w akcje jednej ze spółek giełdowych ,która zresztą upadła? , jak był prowadzony rachunek maklerski na którym zdeponowane zostały akcje-czy jako osoby prawnej ( jeżeli tak to jakiej?) czy też rachunek indywidualny ks. Króla?
Marek53 / 83.24.27.* / 2006-07-24 19:56
Szanowny Panie, o defraudacji można mówić, gdy przekazujący wniosą takie oskarżenie. Ja uzbierałem niezły pakiet NFI (zakupiłem na wolnym rynku) i przekazałem, jako darowiznę. Bez żadnych warunków. Moje własne, opodatkowane pieniądze, mogę z nimi zrobić co chcę

Nie wnoszę żadnego oskarżenia, dałem, odżałowałem. Ponadto wyjaśnienia mnie satysfakcjonują.

Czy ktokolwiek z Państwa przekazał choć jedną jednostkę NFI. Zapewne nie. W czyim imieniu czujecie się pokrzywdzeni.
Mops / 83.22.212.* / 2006-07-24 20:21
Szanowny Panie, dziwię się Panu coraz bardziej a ściślej mówiąc temu co Pan pisze. Czy ja użyłem słowa defraudacja ?;czy napisałem ,że czuję się pokrzywdzony? Najwyrażniej należy Pan do ludzi ,którzy z tego co czytają budują zupełnie nieuprawnione wnioski.
Ręce opadają gdy człowiek wdaje się w takie polemiki ale cóż -odezwali się obrońcy jedynie słusznej sprawy i nie widzą ( a raczej świadomie nie chcą zobaczyć ) gdzie przebiega granica prawa i prawdy.
Informuję ,że pakietu NFI na wolnym rynku Pan nie kupił bo takie coś było niemożliwe. Mógł Pan kupić jedynie PŚU ( powszechne świadectwa udziałowe). To ,że te Pańskie świadectwa miały w założeniu iść na ratowanie Stoczni a w praktyce poszły na coś innego świadczy jedynie o ludzkiej naiwności. Mnie nic do tego -Pana kasa ,Pana sprawa ;dziwi mnie jednak postawa tego typu. Jak Pan ma za dużo kasy -daj mi Pan. Oczywiście nie dla mnie lecz na dożywianie dzieci ( trochę w tym siedzę -stąd ten apel).
Sprawa kolejna to aspekty prawne. Zbiórki pieniężne określają normy prawne i tylko w tym trybie mogą one mieć miejsce. To co Pan pisze stanowi jawne przyzwolenie na działalność niezgodną z tym prawem. Dlatego też proszę nie wypowiadać się na temat jakichkolwiek przekrętów gdyż uprawia Pan moralność Kalego. Na koniec jeszcze jeden aspekt: ks. Rydzyk twierdził ,że odda pieniądze tym ,którzy się o to upomną . Ja się pytam jakie pieniądze. W formie PŚU już nie było to możliwe gdyż zostały one zamienione na udziały w 15 NFI ( odbywało się to w biurze maklerskim ,na konkratnym rachunku więc taki zwrot możliwy nie był). Jeżeli chodzi o gotówkę to zachodzi pytanie-ile? Przecież w tym czasie mieliśmy wysoką inflację i zwykłe lokaty bankowe były oprocentowane na kilkanaście procent. Ten zwrot miałby się odbyć po nominale czy też z odsetkami ? Pytań jest wiele ,lecz ciemny lud wątpliwości nie ma : naszych trzeba chronić zaś przeciwnika politycznego atakować na każdym kroku.
Marek53 / 83.24.27.* / 2006-07-24 22:52
Istotnie, o niezdefraudowaniu napisano powyżej, Pan temu zaprzeczył. Stąd pewien skrót myślowy.
Trudno biorąc udział w dyskusji kilk, kilkunastu osób każdemu oddzielnie i precyzyjnie. Czasami hurtem odpowiadam - łatwo rozdzielić co kogo tyczy.

Uzbierałem "pakiecik, kupkę, ileś tam sztuk PŚU - też skrót.

Moralność Kalego rozumiemy widocznie nieco inaczej.
Dla mnie to pojęcie uniwersalne - dla Pana selektywne. Dotyczy ciemnego ludu, jest raczej strzyknięciem jadem niż uprawnioną opinią.

Nigdy i nigdzie nie tolerowałem przekrętów. O ile wiem, w tym przypadky ich (jeszcze) nie stwierdzono. Gdyby Kalisz czy Jaskiernia to stwierdził, a miał wielką ochotę, to krzyczałby na cały świat.

Pisałem jedynie o dziwnej, faryzeuszowskiej trosce o pieniądze, których nie dali. Tak samo, jak o datku na tacę. Nie dają, ale za to jak pyskują.

A po co ta "wycieczka" z ciemnym ludem - dla poprawy samopoczucia.

I w końcu. Kasy nie mam za dużo, ale zawsze mogę zjeść trochę mniej. Z każdej, nawet niewielkiej ilości można coś oddać.

Do Pańskiej wiadomości - na dożywianie dzieci też daję, na pomoc samotnym matkom, bezdomnym i na KUL. Ustawowy 1% też. I ku zmartwieniu i przerażeniu wielu, większość przekazuję organizacjom kościelnym.
Moja kasa, mój wybór
Mops / 83.22.212.* / 2006-07-25 09:32
Dziwny to styl wymiany poglądów : pisać do jednego odpowiadając wszystkim. Świadczy to raczej ,zresztą zostawmy to. Potrafię odróżnić ziarno od plew i wiem co to skrót myślowy a niewiedza. W tym przypadku sprawa ma kolosalne znaczenie: PŚU po prostu nie można było zwrócić gdyż po pewnym czasie stało się ono bezwartościowym papierkiem. Stąd zwrócenie mojej uwagi na problem. Co tak dokładnie chciał zwracać ks. Rydzyk skoro PŚU nie mógł z oczywistych względów? Zamiast zaślepienia i zacietrzewienia trochę logiki.
Co do wycieczki na temat ciemnego ludu to proszę sobie przypomnieć Pańskie "wykłady" na temat mopsów. Myślę ,że po tym co napisałem wyżej zrozumie Pan co oznacza skrót MOPS w naszym kraju. Stąd wywodzi się tak naprawdę moja ,jak Pan to pięknie ujął "ksywka".
Opinię na temat ciemnego ludu podtrzymuję w całej rozciągłości. Proszę wreszcie zrozumieć ,że nie są to żadne uszczypliwośći ,wycieczki ,etc od których w założeniu jestem dość daleko. Jest to po prostu stwierdzenie oczywistego faktu. Jak inaczej określić człowieka ,który przekazuje swoje pieniądze na szczytny cel ,zaś pieniądze te są wykorzystywane do spekulacji giełdowej ( bardzo nieudolnej zresztą) uprawianej przez jednego zakonnika I człowiek ten nie widzi w tym żadnego problemu?
EDiS / 83.11.25.* / 2006-07-24 18:40
Nawet były minister sprawidliwości Jaskiernia nie zauważyl nieprawidłowosci i nie ma żadnych zagadek, tylko określonej formacji politycznej z pod znaku sierpa i młota zależy na sianiu zamętu. A może przypomnieć należy, że O. T.Rydzyk podobno jeżdzi najdroższym samochodem Świata.Gdzie jest autor tych bredni?
Mops / 83.22.214.* / 2006-07-24 19:00
Oczywiście ! Należy dodać do tego ,że ks. Rydzyk jest euroentuazjastą z krwi i kości oraz kocha wszystkich ludzi z masonami i liberałami na czele.
Otóż ,Szanowny Panie sprawa jest oczywista dla każdego prawnika. Nie wszczęcie postępowania wcale nie dowodzi braku niejasności. Jeżeli Łaskawy Pan zna odpowiedzi na te pytania to byłbym niezmiernie wdzięczny za stosowne wyjaśnienia.
Co do zamętu to będzie on zawsze ,jeżeli sprawy będą wisieć w próżni i nie będą wyjaśniane do końca. Przypominam ,że jeden z zarzutów już się przedawnił i wykluczyć nie można ,że i tym razem będzie to samo.{Operowanie pojęciami typu sierp czy młot wcale nas do oczyszczenia sytuacji nie przybliży.
Czy ks. Rydzyk jeżdzi najdroższym samochodem świata doprawdy nie wiem i nie interesuje mnie to zbytnio. Wiem jednak ( przynajmniej tak podawał TVN) jest to autko cholernie drogie .
Zamiast wprowadzać szum informacyjny i zamęt w dyskusji proszę o konkretne argumenty a nie pobożne życzenia. Myślę ,że nikomu nie zależy na podważaniu autorytetu duchownych ale i nie powinni zależeć na kreowaniu świetych krów.
EDiS / 83.11.72.* / 2006-07-24 19:44
Ojciec T.Rydzyk wielokrotnie publicznie wyjasniał sprawę, o której mowa i nie zamierzam wywarzać otwartych drzwi. Prosze łaskawie zwrócic się o wjaśnienie wątpliwości do O. T.Rydzyka lub o. J.Króla. Jeżeli chodzi o rzekomy samochód , to sedno sprawy polega na tym, że takiego samochodu o. T.Rydzyk nigdy nie posiadał i do tej pory autor tego kłamstwa nigdy nie odwołał. I to jest zamęt dezinformacyjny. Z ostatnim zdaniem Pana zgadzam się całkowicie.
Mops / 83.22.212.* / 2006-07-24 20:27
Mija się Pan z prawdą ,drogi Panie. Sam Rydzyk w Radio twierdził ,że musi mieć dobry samochód bo na czym będzie jeżdził , na krowie? ( tak mniej więcej brzmiała jego wypowiedż). Co do innych rzeczy to sam Pan wie ,że ludzie pytali o te kwestie w Radio. Odpowiedzi nie przytoczę gdyż jest to poważne ( według mnie )forum . Jeżeli jednak sprawa Pana interesuje to w Internecie to jest . Wystarczy poszukać.
EDiS / 83.11.37.* / 2006-07-24 21:41
Nie mijam się z prawdą. Ojciec T.Rydzyk nigdy nie posiadał samochodu Maybach, a to wredne kłamstwo i wiele innych rozpowszechnia się o Dyrektorze Radia Maryja. Smutne jest, że w oszczerczej kampani uczestniczy idol wielu milionów Polaków, człowiek symbol L.Wałęsa.Pozdrawiam i proponuję zakończyć wymianę uprzejmości.
Mops / 83.22.212.* / 2006-07-24 21:48
A ja nigdy nie mówiłem ,że ks. Rydzyk miał Maybacha bo po prostu tego nie wiem i mało mnie to interesuje. Ks. Rydzyk ma inny ,drogi samochód o którym zresztą mówił w Radio. To Pan się uparł Przy tym Maybachu. Fobia jakaś czy co?
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-24 18:57
Nie ma żadnych zagadek i pieniędzy na Stocznię też nie ma.
Przypomina mi się ruski kryminał: "Suche majtki na dnie morza"
ws / 83.31.16.* / 2006-07-24 16:04
Wałęsa pozwie Rydzyka jako polityka, a Rydzyk Wałęsę jako ojca.
vic / 83.21.36.* / 2006-07-24 15:42
trzymam kciuki ...
ws / 83.31.16.* / 2006-07-24 16:05
chyba u nóg
Ban / 83.168.75.* / 2006-07-24 16:28
o, dziecko Neozdrady z Waszawy, jak miło...
Moby / 212.76.37.* / 2006-07-24 15:41
Brawo, popieram!
malina / 80.55.7.* / 2006-07-24 15:40
Brawo !!! Wreszcie należy skończyć z opluwaniem innych
osób. Szczególnie dotyczy to duchownych. Swoja drogą
o. Rydzyk znajduje sie pod olbrzymim parasolem ochronnym. W państwie prawa ...czas z tym wreszcie skończyć !!!
Marek53 / 83.24.27.* / 2006-07-24 20:41
Tak, masz rację. Należy skoczyć z opluwaniem duchownych. Innych osób oczywiście też. Po prostu wszystkich.

W państwie prawa każdy powinien znajdować się pod parasolem ochronnym - tpo właśnie rola państwa.

Ale dlaczego z tym skończyć - nie kapuję.
ws / 83.31.16.* / 2006-07-24 16:06
ciebie na I prezesa trybunału stanu
ant / 80.68.236.* / 2006-07-24 15:42
nie cierpią Wałęsy ale jeszcze bardziej tego kaznodzieji-biznesmena pseudokatolika co robi pranie mózgu milionom ludzi. Popieram Wałęsę, choc wiem że nic z tego nie będzie. W odwecie wszystkie dziadki i babcie pojadą do Gdańska i w imie Boga-Rydzyka utną Lechowi łeb!!
ab / 195.238.245.* / 2006-07-24 15:38
Lechu brawo....popieram
ws / 83.31.16.* / 2006-07-24 16:07
to jeszcze p*******
Ban / 83.168.75.* / 2006-07-24 23:34
http://dziecineo.prv.pl/
piotr_g / 83.5.136.* / 2006-07-24 18:13
"miałeś chamie złoty róg, ostał ci sie ino sznur" - z dedykacją dla prezydenta Wałęsy, chociaż już to mu kiedyś śpiewano gdy urzędował, nie raz i nie dwa
tatko / 2006-07-24 18:33 / Tysiącznik na forum
Wspomniany sznur przydałby się Rydzykowi,a nie Wałęsie. Rydzyk powinien Wałęsie i wszystkim ludziom "Solidarnoćci" stopy umyć,bo gdyby nie oni,dziś Rydzyk siedziałby w jakimś klasztorze i stare rękopisy przepisywał.
piotr_g / 83.5.136.* / 2006-07-24 19:27
Siła, władza i potęga Ojca Dyrektora opiera się tylko na własnym autorytecie, natomiast władza tzw. władzy - na terrorze i kłamstwie. Nie od dziś wiadomo że autorytet katolickiego kościoła zwiewa sen z powiem wszelkim mędrcom, intelektualistom i podobnym szarlatanom. I nie tylko w Polsce w latach 45-89 usiłowano ten autorytet zniszczyć, chociaźby słynna teria charyzmy M. Webera, rzekomo jego ponieważ poźyczył ją sobie od bodajrze Sohma, który charyzmatyczną włądze autorytetową widział w wczesnym kościole chrześcijańkim, jak i uwczesnym swoim czasom kościele katolickim (Niemcy głownie, niedługo przed okresem twórczości M. Webera).
Oby więcej takich księźy jak Ojciec Dyrektor czy prałat Jankowski.
A Wałęsa to zwykła marionetka, bezideowa osoba, która może coś chciała dokonać ale nawet nie wiedziała co i jak. Osoba która dziś walczy o "wolność" na Ukrainie i Białorusi, a co to ma znaczyć? Walczy przeciw ludziom z tej samej gliny jak czerwona masa PZPR, ale po co? Czy PZPR jest/była oficjalnie potępiona przez "zwyciezców" i uznana za organizacje zbrodniczą jaką była? Jeszcze tuż w pierwszych latach pewien polityk za rozszyfrowanie skrótu PZPR dostał wyrok.. Na dodatek podczas przemian 89 obłicie się dorobiła, ma chwalebną kontynuatorską klike zwaną SLD/SDPL/UPitp, i czerwone lepkie łapska świerzbią jak za dawnych lat.

W związku z tym że jest to portal ekonomiczny, czy tym politycznym posunięciom, faktom towarzyszacym "obaleniu komuny" towarzyszyły właściwe zjawiska ekonomomiczne? Jak to sie stało że znienawidzony czerwony aparat ma nawet i lepiej teraz niż za swoich czerwonych lat? I kto był za to "obalanie komuny" po prostu ODPOWiEDZIALNY? --->Powieście go wysoko!
pytajnik / 80.54.90.* / 2006-07-24 20:12
Czytając tę epistołę doszedłem do wniosku, że poprzednik ma rację. Ten potok słów ma służyć jedynie zaciemnieniu sytuacji.
Ty też o tym wiesz, chociaż nie przyznajesz się. Prezydent Wałęsa MA RACJĘ! Sądzę, że Pan Rydzyk traktuje Polaków tak jak hiszpański konkwistador Pizarro - Inków.
piotr_g / 83.5.136.* / 2006-07-24 21:10
więc w skrócie: jak to mawiali na TVN - nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Gdyby Ojciec Dyrektor był niepotrzebny to by go nie było lub nie byłby popularny, a co za tym idzie wartości jakim chołduje, miedzyinnymi rozliczenie czerwonych (finansowo przedwszystkim). No i tzw. żydokomune, czyli razem pojete PZPR i okolice wraz z gronem Michnika i UW. To tzw. żydokomunie służył Wałesa a nie Polsce.
Frania / 82.139.13.* / 2006-07-24 19:09
oj pWalesa dosc juz czas wnuki bawic przez tyle lat nie umie pan mowic po Polsku
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy