Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Walka z bezrobociem kosztuje nas tyle, co wartość 400 km autostrad. Rekordziści dają cztery razy więcej

Walka z bezrobociem kosztuje nas tyle, co wartość 400 km autostrad. Rekordziści dają cztery razy więcej

Wyświetlaj:
Roger / 151.228.168.* / 2015-08-18 10:27
Byłem ostatnio w PUP w Gorzowie Wlkp. Ludzie omijajcie to zaczarowane miejsce! Nie wiem, kto nim kieruje ale chyba osoba wdychajaca klej z torebki. Przygotowałem sie - miałem iezłe CV i list motywacyjny. Do tego spis umiejetności i plik certyfikatów w róznych zawodach, Zblazowana urzędniczka w ogóle mnie ie słuchała. Patrzyła sie na segregatory w szafie. Potem powiedziała mi żebym sobie poszedł na korytarz i poczytał ogłoszenia w gablocie. Postaram sie ustalić jej nazwisko ale to trudne bo zabezpieczaja sie jak w ABW! Kierowniczka PUP musi nieźle rozpuszczac swe stado! Ludzie! Wylejmy ich na zbity ryj! To strata kasy! Budujmy autostrady!!!!!!!
aa11qq / 95.160.189.* / 2015-08-18 10:27
A ja ostatnio złożyłem wypowiedzenie, argumentując je tym, że mi się praca znudziła, a była dobrze płatna i wielu mi jej zazdrościło. Rodzina się denerwuje, ale jak ktoś ma kwalifikacje i nie ma kredytów, to może sobie pozwolić na takie szaleństwa, które ja po prostu nazywam człowieczeństwem, normalnością. Teraz jadę na jakiś miesiąc do Kostaryki odpocząć. Pozdrawiam polskich niewolników.
kokosz980 / 94.251.235.* / 2015-08-18 10:26
Tzw. walka z bezrobociem to worek bez dna. Ale za to doskonały sposób na dojenie funduszy. Kursy, szkolenia, armia urzędników - topione są gigantyczne pieniądze. Efektywność niewspółmiernie mała do kosztów. Ale właśnie o to chodzi - tak kręci się lody !!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ach co za ulga / 37.47.1.* / 2015-08-18 11:23
Lodów to nie dają na szkoleniach ale za to katering to na poziomie .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
polak29 / 89.66.38.* / 2015-08-18 10:25
do Likwidacji ! to są zmarnowane pieniądze Podatników !!! sam byłem 2 lata bez prawa do zasiłku ! i się Wypisałem z tego Urzędu Pracy powód : prosty oferowali mi Prace za 1200zł mieś po 10 godz dziennie (byłem w tej firmie i tam wypłatę na 2 raty szef płacił MASAKRA) lub za 1500zł mieś. na nocki w piekarni cukierni ! dojazd do miejsca z domu to 45km w jedną stronę !!! taką pracę sam mogę sobie znaleźć To Jest PARODIA i Fikcyjne etaty za które Podatnik Płaci !!! po za tym gdzie nie poszedłem do lekarza musiałem Płacić !! dentysta badania itp. bo tego na fundusz nie robią lub za 3 mieś badanie !! takie są realia ! Bezrobocie spada w kraju według PUP !! dla tego że ludzie wykreślają się lub są wykreślani przez Urząd Takie są Fakty ! a ich szkolenia to Nieporozumienia ! niewierzycie sprawdzcie sami polecam samemu doświadczyć tego moje Zdanie Do Likwidacji PUP !
sdfds / 94.254.198.* / 2015-08-18 10:24
załóżmy że Urzędy Pracy stanęły na wysokości zadania i wszyscy Polacy mają już pracę, zatem Urzędy Pracy nie są już potrzebne i trzeba je na jakiś czas zlikwidować i pozwalniać 99% urzędników . A teraz jak myślicie czy urzędom jest na rękę rozwiązać problem bezrobocia i tym samym stracić stołki . Siłą rzeczy jest fakt że celem urzędów jest wieczna walka za nasze podatki i byle nie zwycięstwo jak to w socjaliźmie - bo walka twa to i kasa jest a jak się zwycięży to źródełko wyschnie. Debilom pewnie już się zwoje mózgowe palą bo wcześniej o tym nie pomyśleli.
78965 / 89.67.39.* / 2015-08-18 10:23
Nic już kopara PO+PSL nie bo nic nie potrafią!!! Już przez 8 lat rządów pokazali tyle że podnieśli podatki do absurdalnych kwot nieudaczniki. Niech się rozliczy kopara ile wydaje na te swoje rozjazdy za nasze pieniądze po kraju? POprosimy ją jesienią o rozliczenie się z tych wydatków na wyborach i pokarzemy jej gdzie jest ich miejsce. To już jest wybrane przez nas zielona trawka szukanie w tej suszy szczawiu na zimę oraz ususzonych mirabelek niesioła .
LIberał893 / 83.28.124.* / 2015-08-18 10:23
To nie politycy tworzą miejsca pracy, ale przedsiębiorcy. Władza zabiera podatki i tę kasę marnotrawi. Lepiej mniej zabierać i nie bawić się w urzędnicze zwalczanie bezrobocia.
xyz. / 77.254.53.* / 2015-08-18 10:22
Za ten stan rzeczy są odpowiedzialne osoby ! Dlaczego one nie są rozliczane z marnotrawienia naszych pieniędzy ? Ja jak zniszczę w pracy np śrubokręt to muszę za niego zapłacić a politycy bezkarnie trwonią miliony i mają wszystko gdzieś !
hwrhh / 145.237.2.* / 2015-08-18 10:22
Więcej, chcemy więcej imigrantów i późniejszego wieku emerytalnego (89).
AndrzejM69 / 90.198.28.* / 2015-08-18 10:22
Przeciez tzw. walka z bezrobociem to wyscig szczurow organizowany przez urzedy pracy obsadzone kolesiowym towarzystwem ! Uczy sie bezrobotnych jak postepowac by zwiekszyc szanse na zdobycie miejsca pracy ,tak jakby robilo to roznice kto wygra wyscig ! Miejsc pracy od tego nie przybywa ,a jesli juz to w spolkach kolesi organizujacych ten wyscig ! Korupcja i marnotrawienie pieniedzy bez szans na jakikolwiek sukces !
florysta / 37.47.1.* / 2015-08-18 10:21
Z walki z bezrobociem najlepiej żyją walczący z bezrobociem !
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kursant / 37.47.1.* / 2015-08-18 10:25
W walce z bezrobociem powstają miejsca pracy dla tych co walczą z bezrobociem .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
repetka / 37.47.1.* / 2015-08-18 10:29
Na kursach dokształcania najwyższy poziom osiąga katering .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
cb / 89.229.211.* / 2015-08-18 10:21
PUP Bydgoszcz - :"skoro pan ma rentę to po co pan szuka pracy?" a no o to matołku by mieć pieniądze na życie, kogo wy tam zatrudniacie?
Tota / 83.6.235.* / 2015-08-18 10:19
W Urzędach Pracy zatrudniani są ludzie identycznie jak w spółkach skarbu państwa- im więcej duszyczek tym lepiej, a rzędem dusz kieruje lokalny partyjniaczek. Zabawa a nie robota i to za cudze.
Gryzik / 83.24.225.* / 2015-08-18 10:17
Nie zgodzę się z treścią artykułu...!!! A dlaczego..? Wyobraźcie sobie sytuację, w której państwo zaprzestaje całkowicie walki z bezrobociem. Co się wtedy dzieje? Ano...!!!! Tysiące gryzipiórków zostaje zwolnionych z biur pracy, kolejne tysiące gryzipiórków prowadzących szkolenia z zakresu walki z bezrobociem też zostaje pozbawionych zajęcia... . I co ?! Mamy problem, bo wtedy bezrobocie poważnie by wzrosło. A tak mamy samonakręcającą się maszynkę. Nieważne, że miejsc pracy nie przybywa, ważne, że grupa osób ma z tego dobry dochód i robota dla nich jest.
myśl złota / 37.47.57.* / 2015-08-18 10:48
Najlepszy biznes z walki z bezrobociem mają walczący z bezrobociem .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
arb1 / 31.183.37.* / 2015-08-18 10:20
To dlaczego tych kilka milionów osób które zmuszone były na emigracje nie zatrudniono w urzędach? Skoro państwo zgrywa takie opiekuńcze to dlaczego się o nich nie martwiło? Wszystkich bezrobotnych powinni zatrudnić na urzędników i po problemie.

Najnowsze wpisy