Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Walka z bezrobociem kosztuje nas tyle, co wartość 400 km autostrad. Rekordziści dają cztery razy więcej

Walka z bezrobociem kosztuje nas tyle, co wartość 400 km autostrad. Rekordziści dają cztery razy więcej

Wyświetlaj:
Bolek01 / 85.28.177.* / 2015-08-18 10:17
Jaka walka z bezrobociem. Wysyłanie ludzi na staże, wykreślanie z ewidencji z byle powodu lub podejście urzędników do petenta które w ogóle zniechęca do zarejestrowania się. To jest kpina, rząd we współpracy z urzędami pracy robi wszystko żeby statystycznie zmniejszyć poziom bezrobocia przed wyborami. Prawda jest taka że bezrobocie w Polsce jest kolosalnie duże, wielu ludzi żeby w ogóle żyć pracuje gdzieś dorywczo na czarno albo kradnie lub zbiera puszki. I są ich miliony pomimo faktu że ze 4 miliony juz wyjechały z kraju. Przestańcie nas wreszcie okłamywać.
Michał809 / 83.7.157.* / 2015-08-18 10:17
TO WSZYSTKO TO MARNOTRAWIENIE NASZYCH PIENIĘDZY !!! Jestem pracodawcą chciałem zatrudnić pracownika zadzwoniłem do PUPU w Sosnowcu i prosiłem o pracownika .Usłyszałem od urzędnika , ze to nie taka prosta sprawa muszę przyjechać do PUPU wypełnić wniosek (osobiście ) i dopiero wtedy "zobaczymy co się da zrobić" - CO TO MA BYĆ ????? W kraju w którym jest bezrobocie???? - nie miałem czasu i ochoty na wizyty w PUP-ie zrezygnowałem z zatrudnienia "legalnego "pracownika - TAKIE MAMY PAŃSTWO !!! -WYRZUCANE NASZE PIENIĄDZE !!!!
Kasia425 / 88.156.174.* / 2015-08-18 10:16
Dziwić się, że jest bezrobocie jak w Urzędach pracują ciocia, wujek, kuzyn, kuzynka, syn, córka itd kierownika. Siedzą i tylko kawki popijają - ot ich cała praca w walce z bezrobociem - chyba w Brazylii na planatacjach kawy troszkę spada dzięki nim:)
kk69 / 193.33.174.* / 2015-08-18 10:15
Gdyby te pieniadze poszły na budowę autostrad też by był "efektów brak" ^^
h.y. / 94.254.209.* / 2015-08-18 10:15
Trzeba stwarzać warunki dla biznesu. Szczególnie małego. Likwidować bariery, biurokrację, niepotrzebne obowiązki. Zobaczcie gdzie na tej liście są azjatyckie tygrysy: Korea? Singapur? Nie ma wcale. Bo tam nie ma bezrobocie. Za to jest klimat, który powoduje że zwykły człowiek nie boi się założyć firmy.
Fg / 141.0.12.* / 2015-08-18 10:15
To policzcie ile km byśmy wybudowali gdyby tak zmniejszyć liczbę posłów i senatorów którzy tworzą to chore prawo i rządzą nami od tylu lat!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Grzegorz_896 / 188.121.15.* / 2015-08-18 10:14
Niestety ale Urzędy Pracy w Polsce nie służą do walki z bezrobociem lecz do walki z bezrobotnymi.
Prywatne agencje pracy działają tak. Rejestruje się na ich stronie internetowej, wysyłam lub wypełniam swoje CV oraz to jakiej pracy poszukuję w jakim regionie (miasto, województwo cała Polska czy nawet zagranica) i podaje maila a czasem też telefon. I koniec jak jest dla mnie oferta to otrzymuje ja na maila lub ktoś z tej agencji dzwoni do mnie. Żadnych kolejek, numerków i wypełniania tony formularzy.
a państwowe UP - wizyty co chwile i stanie w kolejkach tylko po to żeby pani pokazała mi ofertę którą widziałem już kilka dni wcześniej albo żeby mi powiedziała że znów nic dla mnie nie ma ale życzy powodzenia w poszukiwaniach na własną rękę.
A jak chcę jakiś kurs to we wrześniu słyszę że mogą mnie na ten kurs (o ile w ogóle) wysłać w marcu.
Dodatkowo biurokratyczne procedury zniechęcają pracodawców do zgłaszania swoich ofert do UP więc pracodawcy wolą umieszczać ogłoszenia na stronach internetowych lub zlecić znalezienie kandydata prywatnej agencji pracy
sgsdfg / 94.254.198.* / 2015-08-18 10:13
załóżmy że Urzędy Pracy stanęły na wysokości zadania i wszyscy Polacy mają już pracę, zatem Urzędy Pracy nie są już potrzebne i trzeba je na jakiś czas zlikwidować i pozwalniać 99% urzędników . A teraz jak myślicie czy urzędom jest na rękę rozwiązać problem bezrobocia i tym samym stracić stołki . Debilom pewnie już się zwoje mózgowe palą bo wcześniej o tym nie pomyśleli.
6541175 / 178.36.38.* / 2015-08-18 10:13
Jedyne co dostałam z UP to ubezpieczenie i kupę papierologii. Już mi zbrzydło kserować moje świadectwo. Jakby w każdym okienku była niezbędna kopia.
xdfgdf / 94.254.198.* / 2015-08-18 10:12
załóżmy że Urzędy Pracy stanęły na wysokości zadania i wszyscy Polacy mają już pracę, zatem Urzędy Pracy nie są już potrzebne i trzeba je na jakiś czas zlikwidować i pozwalniać 99% urzędników . A teraz jak myślicie czy urzędom jest na rękę rozwiązać problem bezrobocia i tym samym stracić stołki . Debilom pewnie już się zwoje mózgowe palą bo wcześniej o tym nie pomyśleli.
henryk47 / 37.47.9.* / 2015-08-18 10:12
Walka z bezrobociem Oni nic nie robią tylko od 25 lat walczą nie wiadomo z kim nie wiadomo o co a w wyniku tych walk Ich przybywa a nas ubywa czyli efekty są Tyle głupoty w Tym Kraju że szkoda gadać
dixi65x / 194.33.72.* / 2015-08-18 10:10
I jedynym sukcesem tej polityki jest stworzenie tysięcy miejsc pracy dla urzędników - dzielnie walczących z bezrobociem...
bolo22 / 86.63.124.* / 2015-08-18 10:09
.............zawsze twierdziłem że te U P powinny być już dawno zlikwidowane , siedzą tam ludzie którzy nie mają żadnej wiedzy ani też ochoty by pomagać bezrobotnym !!!!!!!!!!! , aby zlikwidować bezrobocie powinien nastąpić wzrost płać !!!!!!!!!!........w moim mieście jest cicha zmowa wśród pracodawców którzy potencjalnym pracownikom proponują stawki godzinowe w wysokości ok.10 zł brutto a zdarza się że i mniej - za takie stawki nie da się przeżyć mieśiąca - a więc lepiej byc bezrobotnym niż napychać kabzę jakiemuś pseudo przedśiębiorcy i zatrudnic się ,, na czarno ,, - oto powód bezrobocia .................
kl8 / 62.148.70.* / 2015-08-18 10:15
10 zł na godzinę ? matko kochana co to za rejon ,zaraz tam jadę , u nas dają ok 4-5 zł na godzinę i każą pracować 12, 13 godzin 7 dni w tygodniu,tak płacą w gastronomi gdzie jest naprawdę piekielnie ciężko zwłaszcza w okresie letnim
bolo22 / 86.63.124.* / 2015-08-18 10:20
pośrednik proponuje nawet 11 zł brutto ( Ransztad ) szuka pracowników do Philipsa ( jak na razie nie ma zbyt wielu chętnych )
krzysztof211 / 79.185.214.* / 2015-08-18 10:15
To wczym problem otwórz przedsiębiorstwo,zatrudnij ludzi i zapłać im 10 euro za godzinę i wszystko będzie chepi.
sszok / 78.11.28.* / 2015-08-18 10:08
Bezrobocie można zwalczyć lub z nim walczyc. Skoro ktoś daje na walke i nie kontroluje to i walcza. Dodatkowo pewnie co roku zadrudniaja więcej do walki i dzięki temu jak już wszystkich zatrudnia do walki to wreszcie bezrobocia nie będzie ale za to będzie komuna do kwadratu w polskim czyli najlepszym wydaniu!

Najnowsze wpisy