Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Walka z bezrobociem kosztuje nas tyle, co wartość 400 km autostrad. Rekordziści dają cztery razy więcej

Walka z bezrobociem kosztuje nas tyle, co wartość 400 km autostrad. Rekordziści dają cztery razy więcej

Wyświetlaj:
socjalizm i złodziej to synomimy / 83.6.185.* / 2015-08-18 09:39
Kwintesencja socjalizmu. A skąd się wzięły te pieniądze jak nie z podatków nałożonych na firmy, przez co , przy niewystarczającym dochodzie, nie zatrudniły one większej liczby pracowników?
matter21 / 77.253.183.* / 2015-08-18 09:38
Praca w Urzędach Pracy w Polsce to świetne miejsce do zadekowania się na czas kryzysu . Tutaj jest miejsce dla członków rodzin i znajomych z Urzędu Miejskiego oraz Urzędu Pracy . Byłem jakiś czas temu bezrobotnym i pamiętam , że pani z okienka w Urzędzie wrzeszczała na bezrobotnych , że są nierobami i nie szukają pracy . To była taka forma aktywizacji .
xxl 1 / 188.146.189.* / 2015-08-18 09:35
czy ten pusty rząd wie ile kosztuje prawo jazdy C+E ewentualnie przedłużenie terminu ważności
obserwator_lu / 212.182.94.* / 2015-08-18 12:02
chyba wie, pewne stawki ustala rozporządzeniami
- prawo jazdy c+e zależy od firmy od 1600 do 2000 plus egzamin państwowy
- przedłużenie zaś to koszt badań psychologicznych plus zmiana prawa jazdy
niaszka / 83.6.1.* / 2015-08-18 09:35
Pieniądze na walkę z bezrobociem zamiast trafiać do bezrobotnego na konkretne działania trafiają do kieszeni powiatowych urzędów pracy...i znikają. A wojewodowie twierdza, że wszystko ładnie pięknie wypełnione i zrealizowane zgodnie z polityką rynku pracy i laurka dla dyra z PUP. Pomoc określona w ustawie nie znajduje odzwierciedlenia w rzeczywistości, ot na swoim przykładzie podam, iż o zakresie pomocy nie decyduje ustawa o promocji lecz...konkretny PUP. Nic dziwnego, że nie może się takie działanie zakończyć sukcesem skoro ani nie są badane potrzeby rynku pracy, ani nie są przetwarzane dane zarejestrowanych (wprost niemożliwe aby w ciągu 12 lat pozostawania w rejestrze bezrobotnych z kwalifikacjami nie przedstawiono mi nawet jednej odpowiedniej oferty pracy chociaż w ciągu tych lat zdobyłam uprawnienia do trzech zawodów bez jakiejkolwiek pomocy ze strony pup i nie jest to filozofia...a oferty były tylko urzędnicy jak to urzędnicy, chowają w szufladzie dla znajomych). Nie ma bata, oj nie ma. Moim zdaniem urzędnicy powinni odpowiadać nie tylko za tych bezrobotnych którym udało się znaleźć pracę ale również za tych, którzy długo pozostają w rejestrze bo to świadczy o tym, iż polityka indywidualnego podejścia do klienta nie działa.
Inkwizycja / 79.188.210.* / 2015-08-18 09:34
Drodzy Państwo w naszym kraju walczy się z bezrobociem tak aby nie walczyć. Finansuje się aby nie finansować i leczy po to aby dobić. Ponad rok bezrobocia w czasie którego słyszało się przeróżne wymówki związane z tym dlaczego PUP nie ma żadnych ofert pracy, dlaczego oferta stażu znikła 15 minut po ukazaniu się na tablicy wirtualnej oraz po co komu na stażu 1 rok doświadczenia. To nie kwestia umów śmieciowych, to nie kwestia braku ofert ani tym bardziej braku kwalifikacji wśród polskiego kapitału ludzkiego... to kwestia naszego polskiego diabelskiego kociołka. Po co ktoś ma mieć lepiej skoro ja nie mogę... Wracam do roboty...
j502 / 80.6.115.* / 2015-08-18 09:34
mamy tylko jeden maly problem, urzedy sa po to by szukac desperados za glodowe datki dla firm. firmom klaniaja sie w pas a bezrobotnego batem do roboty.
ps. ile trzeba zaplacic za przejscie na strone bezrobotnego
Obca / 94.221.131.* / 2015-08-18 09:34
Jakie bezrobocie nie bedziecie smieszni, tyle nas wyjechalo i obciazamy obce kraje ze Polska powinna oddychac i spokojnie ja stac na utrzymanie bezrobocia, pozwolcie im siedziec na bezrobotnym skoro nie ma dla tych ludzi pracy. Wybudowanie autostardy kosztuje ale utryzmanie ja kosztuje wiecej. Zadna strata i bolaczka dla Poski i tak ich na to nie stac, bo nie che ich stac. Ja ciagle od obcokrajowcow slysze popatrz na swoj kraj nie bedz zdziwiona ze polakow nie traktuja powanie. Wiec sie nie osmieszajcie tym artykulem, zenada. Mydlenie oczy kolejnymi bzdurami.
Miszka / 62.87.160.* / 2015-08-18 09:33
Urzędasom z PUP i WUP zależy tylko na tym, by byli bezrobotni bo inaczej nie byłoby sensu utrzymywać ich urzędniczych stanowisk. Szczycą się obniżeniem bezrobocia - kiedy tysiące młodych Polaków wyjechało za praca za granice bo nie mogli liczyć na nią w Polsce. PUP jest tylko skuteczny w marnotrawieniu publicznych pieniędzy. Na pewno nie w szukaniu pracy. Jedynym sposobem jest likwidacja PUP i WUP. Ewidencją bezrobotnych powinny zająć się Urzędy Gmin a wypłatą zasiłków Ośrodki Pomocy Społecznej. Szkolenia powinni organizować PRACODAWCY, którzy powinni otrzymywać refundację od utrzymywania stanowisk pracy. Do tego dochodzi straszne oZUSowanie pracy. Jak w Polsce ma być dobrze, jak wszystko jest robione jedynie pod dobro urzędnika!
miko1983 / 79.188.18.* / 2015-08-18 09:32
Jedynym i najtańszym sposobem jest likwidacja wszelkich zasiłków!
xxl 1 / 188.146.189.* / 2015-08-18 09:30
wywalanie kasy w błoto maszyny do wymiany kół dostawali znajomi nie ci którzy by coś robi i wiele innych nie trafionych rzeczy ja zwolniłem i redukuje tabor rząd produkuje bezrobotnych podatek ZUS akcyza i dochód dla budżetu mandaty nie ma kierowców
przenicowany świat / 188.146.132.* / 2015-08-18 09:30
To nie walka z bezrobociem kosztuje tyle co 400 km autostrad tylko utrzymanie tej urzędniczej hołoty która w zamian za przynalezność partyjną okupuje biurka we wszelkiej maści urzędach pracy agencjach zatrudnienia itp.burdelach budżetowych .Gdyby spadło bezrobocie to by urzędasom wujki z PSL ,ciotki z PO i szwagry z PISu musieli szukać nowej fuchy przy przejadaniu pieniędzy polskiego podatnika .
szczepan770 / 213.92.199.* / 2015-08-18 09:28
Bo większość tych środków idzie na nikomu nie potrzebne i bezsensowne szkolenia. Prowadzą je nieudacznicy, którzy nic nie potrafią poza okradaniem w sposób wyrafinowany naszego państwo.
PL333 / 217.173.10.* / 2015-08-18 09:28
Piechociński do dymisji za fabryke ROVEERA..
REJTAN354 / 81.190.178.* / 2015-08-18 09:27
Posadzenie 10000 sadzonek truskawek może kosztować nawet 200000 PLN, ... przy rozbudowanej administracji. Zysku żadnego nawet przez 50 lat. Tak więc jak zlikwidować bezrobocie gdy jego likwidacją zajmuje się banda nierobów (!!!)! przy korycie rządowym !
przywrócić reformę Wilczka / 109.173.208.* / 2015-08-18 09:26
urzędy pracy i cała ich otoczka włącznie z bezsensownymi aczkolwiek kosztownymi ,,szkoleniami " służą tylko i wyłącznie dawaniu pracy urzędnikom i ich rodzinom !!! Te 400 km autostrad lub lepiej jeszcze dróg ekspresowych lub uzbrojenie kilkudziesięciu tysięcy działek dla Polskich przedsiębiorców lub ulżeniu im w podatkach zlikwidowała by całkowicie bezrobocie i znacznie podniosło poziom życia Obywateli a tak urzędasy przejadają nasze podatki i kreują statystyki wyłącznie dzięki emigracji a nie swoim zasługą !!!!!!!

Najnowsze wpisy