Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Walka z bezrobociem kosztuje nas tyle, co wartość 400 km autostrad. Rekordziści dają cztery razy więcej

Walka z bezrobociem kosztuje nas tyle, co wartość 400 km autostrad. Rekordziści dają cztery razy więcej

Wyświetlaj:
Waldas / 83.11.122.* / 2015-08-18 12:48
Urzędy Pracy do likwidacji. Zakładałem działalność miałem dostać wsparcie coś koło 20 000 zł. Pomysł dobry na biznes, ale co z tego UP dobrał kilka osób chcących założyć zakłady fryzjerskie i budowlańców jednoosobowych i kasę podzielili dostałem 7000 zł. działam już kilka lat, a po tamtych fryzjerkach i budowlańcach śladu nie ma. Gdybym wtedy dostał 20 tysięcy po roku maiłabym już pracownika. Tak marnotrawiona jest kasa dostają wsparcie na założenie działalności, a po roku znikaja i zakupiony sprzęt sprzedają
peter945 / 212.182.119.* / 2015-08-18 12:47
Ale urzędasy mają się wspaniale
deffct / 91.205.33.* / 2015-08-18 12:39
to jest wszytko pic na wode jak zapyatcie Kopacz to on mowi dajemy miliony nawet miliardy , ale ja sie pytam gdzie ta kasa jest co sie z nia dzieje w Polsce od 8 lat nikt nie umie rzadzic tak duza kasa napyw gotwki w miliardach zl z UE to jest poprostu do nie zrobienia przez rzad , a kase trzeba wydawac poprostu trzeba jej sie pozbyc bo jak nie to dostajemy kare i zwrot kasy do UE, dzis Polska ma kase na rozne projekty dla obywatlei ale nie ma rzadu nie ma osob co by mialy na to tak dobry pomysl zeby to poprostu dobrze wykorzystac tak wiec zadluzenie rosnie ,a Polska w miejscu stoi, i niech mi zaden minister nie mowi ze bezrobocie spada bo to tylko sie moge dowiedziec ze taki minister poglebia swoja patologie polityczna. Co do innych kajow nie prownumy ich z Polska bo w kazdym kraju wszytko calkowicie innaczej wyglda.
Perelka 1 / 83.30.136.* / 2015-08-18 12:35
Urząd pracy w Legnicy szkoli świeżo zarejestrowanych bezrobotnych jak się zarejestrować. Omawia się tam całą drogę rejestracji którą już przeszedł . To absurd w który nie chce wierzyć, To kpina z osoby dotkniętej bezrobociem, choćby chwilowym. Złodziejstwo i marnotrawstwo. Trzeba wiać jak najdalej stąd
dfg / 85.158.139.* / 2015-08-18 12:32
corka jest samotna matka i zyje z naszej pomocy , poszla do urzedu pracy i zapytala o prace
zaproponowano jej rosczny staz z wynagrodzeniem 800 zl wiec ucieszona ze fajnie ale teraz co z przedszkolem - bo ponoc urzad pomaga i ma sie pierwszenstwo a tu sie okazalo ze nic z tego , prywatne przedszkole kosztuje wiecej niz jej stazowy dochod + jeszcze dojazdy wiec ... siedzi w domu bo wychodzi taniej
Taka prawda / 83.5.1.* / 2015-08-18 12:30
16 miliardów wydane rocznie na urzędy pracy!!! A gdyby tak..... Załóżmy że mamy 1,6 miliona bezrobotnych i 16 miliardów w kieszeni, czyli 10 tysięcy rocznie na osobę. Więc daję lekką ręką każdemu z nich 800 złotych miesięcznie, za nic nie robienie, a urzedy pracy likwiduję. Dochodzi co prawda jakieś 50 tysięcy nowych bezrobotnych, ale odzczędzam na budynkach ich utrzymaniu, energii komputerach, papierach itp. W sumie dużo większe oszczędności, bo utrzymanie biur kosztuje nie mało. A te pieniadze przeznaczam na NFZ, ubezpieczając bez wyjątku i zbędnego sprawdzania wszystkich posiadajacych obywatelstwo i stałe zamieszkanie w Polsce. Dodam że ewindecjonowanie uprawnionych do bezpłatnego leczenia, też kosztuje i to wcale nie mało. Tylko przy okazji musiałoby zniknąć duuużo miejsc pracy i to tej najcenniejszej, przy biurkach. Ale kto się na to zgodzi. Więc trwa dalej urzędniczo-ustawowy obłęd, w celu utrzymania sztucznych miejsc pracy, całkiem zbędnej i nikomu nie potrzebnej. A wręcz przeszkadzającej tym którzy swą pracą cokolwiek wytwarzają, poza stertą drukowanego papieru i chmurą zepsutego powietrza.
JACK148 / 87.239.171.* / 2015-08-18 13:00
Dodam że gdyby zniknęły Urzędy Pracy (zwolniono by urzędników ) to bezrobocie na pewno by nie wzrosło ponieważ :...........PRACOWNICY URZĘDÓW PRACY SĄ TAKIMI SPECAMI OD ZATRUDNIENIA ŻE NATYCHMIAST ZNALEŹLIBY SOBIE DOBRĄ PRACĘ .......
Brygadzista / 5.172.247.* / 2015-08-18 12:28
Pracuję w firmie budowlanej , i na 30 osób zatrudnionych ponad połowa to emeryci mundurowi stosunkowo młodzi po czterdziestce świeżo upieczeni . Pracodawca zadowolony bo ZUS u nie płaci , i jeszcze taki nadstawia ucha i donosi do szefa , dawni kapusie i konfidenci . Jest tego cała masa . bierze emerytury prawie trzy tysiaki i jeszcze na budowach dorabiają drugie tyle , blokując wolne miejsca pracy . Trepów i młodych górników przed pięćdziesiatką też jest dużo , ale same z nich obiboki i lenie.
Waniek / 2015-08-18 12:35 / Bywalec forum
Niestety ale takich ludzi z przechowalni rządowej trafiłeś. Kiedyś mi też tylko takich proponowali i firma moja upadła prawie od tego czasu nie chcę mieć nic wspólnego z politykami!!
Warszaw. / 217.17.41.* / 2015-08-18 12:22
Odbudować Polski przemysł, przedsiębiorcom Polskim też pomagać a nie niszczyć i będzie praca.
Skończą się migracje do dużych miast, bo w mniejszych też będzie gdzie pracować.
Jeśli rolnik też dostanie szanse sprzedaży za godne pieniądze naszych produktów to i na wsi będą ludzie zostawać i tam pracować.
I o takiej "ruinie" ( gospodarki Polskiej ) mówi Prezydent Duda, a hipokryci z PO udają że nie ma sprawy, przecież nie ma ruin budynków , mamy autostrady ( wszystko odczytują dosłownie). A że nie mamy nic polskiego to im wisi.
gość 13 / 37.47.41.* / 2015-08-18 12:18
Urzędy pracy to fikcji w znalezieniu pracy. Lepsze i popłatniejsze oferty dla rodziny bądź znajomych. W zatrudnieniu nie liczą się kwalifikacje i staż pracy. Przynależność partyjna, pochodzenie, znajomości itp. to najważniejsze atrybuty. Urzędy pracy to pieniądze wyrzucone w błoto.
buashken / 94.42.140.* / 2015-08-18 12:15
Dać bezrobotnych do wojska i zwiększyć kasę na armię voila problem rozwiązany
Anna43@(87/ / 213.199.214.* / 2015-08-18 12:15
Na co komu takie fikcyjne szkolenia skoro pracy jak nie było , tak nie ma . Każdy z nas ma już jakiś zawód. W Polsce brakuje zakładów pracy , a wykształconych ludzi to my już mamy . Rząd tylko marnuje pieniądze na te szkolenia .
Wykształciuch / 89.74.203.* / 2015-08-18 12:23
Załóż więc firmę - zmniejszysz bezrobocie - zamiast wymądrzania się.
Waniek / 2015-08-18 12:29 / Bywalec forum
Założyłem zatrudniam na całym świecie 2 tyś ludzi. A ty coś potrafisz?
tyson / 5.104.254.* / 2015-08-18 12:14
Spytajcie Misiaka z PO, czy są złe efekty
polopo / 178.42.233.* / 2015-08-18 12:11
Nie prosciej zrobić porządek ze smieciowkami, i gigantycznymi skaldkami ZUS, przestać niszczyc przedsiebiorcow i wprowadzić jasne i sprawiedliwe prawo podatkowe?
sadae / 194.98.70.* / 2015-08-18 12:41
nie zrobią tego, bo oni chcą niszczyć Polskę i polaków, oni wiedzą doskonale co trzeba zrobić, ale spójrz na początek mojej wypowiedzi
Stark724 / 83.15.29.* / 2015-08-18 12:11
Pieniądze na aktywizację nabijają tylko kasę firmom szkoleniowym , które ni jak się ma do tworzenia miejsc pracy.
Zapytałem w moim mieście na sesji Rady Miasta kierownika PUP ile osób z przeszkolonych zdobyło prace i nie była w stanie odpowiedzieć.
naro / 31.61.136.* / 2015-08-18 12:08
Wystarczy małe firmy.zwolnić z wszelkich danin typu zus, podatki do kwoty najniższej wypłaty a w rok powstanie pół miliona miejsc pracy
A kosztować to bedzie dużo mniej niž 16 mld. Proste? Ale wtedy zabrało by półniewolników do pracy w marketach...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy