Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Walka z bezrobociem kosztuje nas tyle, co wartość 400 km autostrad. Rekordziści dają cztery razy więcej

Walka z bezrobociem kosztuje nas tyle, co wartość 400 km autostrad. Rekordziści dają cztery razy więcej

Wyświetlaj:
lens / 37.7.218.* / 2015-08-18 10:55
Bezrobocie może w Polsce spada, ale jest to wynik emigracji Polaków do państw rozwiniętych. Tylko i wyłącznie!
zusowiec / 94.254.193.* / 2015-08-18 10:54
niech podwyższą zusy i podatki, to bezrobocie spadnie;) dlaczego niby pracodawca ma płacić tylko dwa razy więcej zusów miesięcznie niż pracownik, podnieść mu do 4 razy więcej, a co, niech ani zipnie.
/m,//.o/vg / 178.37.206.* / 2015-08-18 10:52
16 miliardów wydał rząd ? a ile realnie trafiło na urzędy pracy ? tam gdzie jest przepływ grubej gotówki zawsze za pośredników są pedały z WSI ,więc nie piszcie bzdur
punkowiec / 5.172.247.* / 2015-08-18 10:52
Skutki nie są trudne do zuważenia wręcz przeciwnie ilość środków przeznaczonych na bezrobocie jest proporcjonalna do wzrostu bezrobocia, czyli im więcej państwo wydaje pieniędzy z naszych podatków na "walkę z bezrobociem" tym bezrobocie jest wyższe. Urząd pracy z założenia nie może zbyt skutecznie walczyć z bezrobociem gdyż zlikwidowałby sam siebie, tak samo urząd skarbowy nie jest za uproszczeniem podatków bo jakby podatki były proste to nie byłoby czego sprawdzać
Kt2 / 78.8.172.* / 2015-08-18 10:52
Większość pracuje na czarno w kraju lub za granicą.Przyjeżdżają do UP,żeby mieć ubezpieczenie,
dostają dopłaty do mieszkań i inne dodatki./tak naprawdę nienależne/
ja721 / 109.231.41.* / 2015-08-18 10:51
Cała walka z bezrobociem to fikcja, polegająca na dotowaniu miejsc pracy kosztem innych miejsc pracy które są już nieekonomiczne bo są niedotowane. Co za debil wymyślił zebu zwracać koszt zatrudnienia niepełnosprawnych którym z moich składek ZuS-owskich wypłaca się rentę o on za zapłacone podatki zabiera pracę dla ludzi którzy te podatki płacą.
Chcecie walczyć z bezrobociem to to przymknijcie import towarów z Chin, lub obłóżcie je skutecznie podatkami tak aby import tego badziewia był nieopłacalny lub pozwolił żyć z zasiłków tym którym pracy nie starcza.
yogi963 / 195.245.224.* / 2015-08-18 10:46
Na ratowanie rynku pracy? Buahhahaaha! Dali to "Kolesiem" co POzakładali na prędce fikcyjne firmy szkoleniowe i przekwalifikujące. Ludzie z tego nic nie mieli bo choć się przekwalifikowali to miejsc pracy dalej nie było....a Kolesie...kaskę srogą wzięli....tak to POmaga PO z kopaczką na samej szpicy!
Paoliko / 46.169.59.* / 2015-08-18 10:45
Moja żona przyjechała podpisć listę dzień po wyznaczonym dniu , bo na śmierć zapomniała o terminie. Ten błąd kosztował ją SKREŚLENIE z listy osób bezrobotnych !! W taki sposób ten rząd LIKWIDUJE problem bezrobocia !!!
ulla / 46.170.216.* / 2015-08-18 10:44
Zlikwidowac te urzędy pracy bo one nikomu pracy nie załatwiają , generują tylko koszty.
cala ich praca polega tylko na rejestrowaniu bezrobotnych i meldowaniu się co m-c ludzi tam zarejestrowanych, a te całe szkole4nia to tylko nabijanie kasy znajomkom, bo nikt po tych szkoleniach nie znalazł pracy przez urząd.
...973 / 87.248.75.* / 2015-08-18 10:43
kpiny. Jak to efektów nie widać? Ostatnio widziałem jak pod PUP w moim miasteczku przyjechał jakiś Pan z Poznania ulegancku ubrany, a poruszał się samochodem sportowym marki Porshe
Piotr518 / 95.51.231.* / 2015-08-18 10:42
W Polsce niema bezrobocia. Ja w mojej firmie transportowej zatrudniam już kierowce z Ukrainy bo w Polsce nie ma chętnych do pracy. U mojego znajomego na produkcji tez spawają pracownicy z Ukrainy, a kolega co ma sklep sam sprzedaje bo nie ma chetnych do pracy w sklepie. Tak więc GDZIE TO BEZROBOCIE??????????
matemauja / 77.253.214.* / 2015-08-18 11:31
jak mają pracować dla takiego złodzieja jak ty, który płaci od najniższej krajowej?? nie można chorować- bo dostanie się 100 zł za miesiąc, nie można wziąść kredytu- bo za małe zarobki, płacisz w sumie 1 zł za godzinę, bo tyle wychodzi kierowcy sumując czas w którym jest w pracy, nie płacisz diet i postojowego jak każdy złodziej mający transport w Polsce, pewnie jeszcze ucinasz z pensji za ,,przepały) gdzie ciężarówka pali 38 l normalnie to u was ma wyjść 30... ty złodzieju!!!!
Pracodawca_WLKP / 217.168.142.* / 2015-08-18 10:53
Prywaciarzu nie ma chętnych do pracy u takich jak Ty bo myślisz, że ludzie za pracę nie zasługują na wynagrodzenie, którego oczekują. Zapłać tak jak należy za pracę a chętnych znajdziesz. Ukraińcy są chętni pracować za każde pieniądze dlatego ich chętnie zatrudniasz. Ale przecież gdybyś zapłacił trochę więcej to Ty byś miał mniej, prawda? Bogacisz się na ludzkiej biedzie, pamiętaj o tym.
I jak tu być normalnym pracodawcą gdzie konkurencja zatrudnia za grosze Ukraińców a nie jak w Polsce przystało Polaków. Opanujcie się ludzie. Postępuj normalnie to też zarobisz, być może wolniej ale zarobisz, a przynajmniej ogólnie będzie lepiej. Nie bądźcie tak pazerni.
j88484 / 77.254.249.* / 2015-08-18 10:50
podpisuje się pod tym. Nie chce się tylko leniom śmierdzącym pracować i tyle, ja to samo szukam pracowników i coś nie mogę znaleźć nawet tych "pracowników" nawet w UP jest moja oferta czasami z UP przesyłali mi tych bezrobotnych na rozmowę. Wiecie co oni mi powiedzieli? Że nie zależy im na żadnej pracy im tylko zależy na ubezpieczeniu zdrowotnym bo i tak do roboty jeździ do Niemiec pracować (mieszkam blisko niemieckiej granicy. W Polsce nie ma zadnego bezrobocia tylko leniom sie nie chce pracowac i tyle. Sam chyba rozwaze zatrudnienie Ukraincow jak w koncu nie znajde chetnych
Waniek / 2015-08-18 10:55 / Bywalec forum
No cóż jak płacisz takie krocie to nie masz chętnych. Sam mieszkam przy granicy województw wielkopolskiego dolnośląskiego i zielonogórskiego i wiem jak wygląda wasze zatrudnianie.
Waniek / 2015-08-18 10:52 / Bywalec forum
Żartujesz przecież "Piotr518" nie zamierza nawet się starać zatrudniać polaków to taka wielka ściema dla naiwnych. Szukam ale proszę boga aby nikogo nie znaleźć dowodem jest po prostu traktowanie pracowników. Śpią w kabinie płacą pod stołem i wciąż są w Niemczech przejazdem.
Lepiejbyćbezrobotnym / 93.174.29.* / 2015-08-18 10:42
Poszłam do pracy około 2 tygodnie temu, w tej pracy oprócz tego, że jest ciężko (więcej obowiązków niż pracowników) a pieniądze to nie żadne kokosy, to najgorszy jest kierownik! traktuje mnie jak śmiecia i mam zamiar się zwolnić! dlaczego osoba, która podejmuje pracę jest traktowana w sposób jakby była złem? ja się zwolnię na moje miejsce znajdą innego/inną chętną...jak nie Polaka to Ukraińca, bo taniej i narzekać nie będzie!! chory kraj... lepiej być pasożytem niż pracownikiem, bo pracownika nikt nie szanuje
Rom 767 / 31.61.137.* / 2015-08-18 10:37
Żaden UP nikomu nie znalazł dobrej pracy, to jest samonapędzający się mechanizm wyprowadzania pieniędzy i
ZAPLECZE dla nepotyzmu. Te szkolenia dla nich w cztero gwiazdkowych hotelach, konferencje i rózne tam nic nie dające nasiadówki, a dla bezrobotnych w stołówkach czy szkołach. Ten system ma na celu tylko zniszczenie by pozostała "kamieni kupa".
drtgr / 94.254.198.* / 2015-08-18 10:37
załóżmy że Urzędy Pracy stanęły na wysokości zadania i wszyscy Polacy mają już pracę, zatem Urzędy Pracy nie są już potrzebne i trzeba je na jakiś czas zlikwidować i pozwalniać 99% urzędników . A teraz jak myślicie czy urzędom jest na rękę rozwiązać problem bezrobocia i tym samym stracić stołki
stts / 176.241.77.* / 2015-08-18 10:37
W Polsce jest niewiele ponad 3 mln bezrobotnych. Wystarczyloby dac zapomogi tym ludziom chociaz po 1000 zl miesiecznie to po roku wydaliby ponad 3mld zlotych. A gdzie jeszcze do 16 mld!!!! Ale przeciez banda zlodzieji znajomkow nie miala by pracy w urzedach pracy!!!!!!!
X CZAPOT / 83.145.188.* / 2015-08-18 10:45
Ogólnie zgadzam się z tobą, jednak popełniłeś błąd w obliczeniach....wychodzi 36 mld zł.

Najnowsze wpisy