Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Walka z bezrobociem kosztuje nas tyle, co wartość 400 km autostrad. Rekordziści dają cztery razy więcej

Walka z bezrobociem kosztuje nas tyle, co wartość 400 km autostrad. Rekordziści dają cztery razy więcej

Wyświetlaj:
kristhofer / 95.108.119.* / 2015-08-18 10:35
Bezrobocie???? oczywiście ...straty ???? oczywiste jest jedno i pewne jak śmierć : skuteczność biur pośrednictwa pracy jest równa O ,koszty utrzymania administracji, budynków, systemów i programów komputerowych zwalczających bezrobocie są astronomiczne i wyrzucone po prostu w błoto...
luk 66666 / 72.37.140.* / 2015-08-18 10:35
Bezrobocie minimalnie spadło ale nie za sprawą rządu ,w sumie to za sprawa rządu bo coraz więcej ludzi zamiast w...... zęby w ścianę emigruje za granice .Jak tak dalej pójdzie to skończymy jeszcze lepiej niż Grecja a na Emerytury to będą chyba pracować Renciści i uchodźcy :P bo wszyscy młodzi wyjadą z kraju .
Roger / 151.228.168.* / 2015-08-18 10:34
Byłem ostatnio w PUP w Gorzowie Wlkp. Ludzie omijajcie to zaczarowane miejsce! Nie wiem, kto nim kieruje ale chyba osoba wdychajaca klej z torebki. Przygotowałem sie - miałem iezłe CV i list motywacyjny. Do tego spis umiejetności i plik certyfikatów w róznych zawodach, Zblazowana urzędniczka w ogóle mnie ie słuchała. Patrzyła sie na segregatory w szafie. Potem powiedziała mi żebym sobie poszedł na korytarz i poczytał ogłoszenia w gablocie. Postaram sie ustalić jej nazwisko ale to trudne bo zabezpieczaja sie jak w ABW! Kierowniczka PUP musi nieźle rozpuszczac swe stado! Ludzie! Wylejmy ich na zbity ryj! To strata kasy! Budujmy autostrady!!!!!!!
kleks960 / 83.238.209.* / 2015-08-18 10:34
Jaja do kwadratu - około 2 mln bezrobotnych a 16 mld wydane - 8 000 na łeb . to przecież lepiej je im dać
Waniek / 2015-08-18 10:33 / Bywalec forum
Osobiście jestem w stanie zatrudnić wszystkich obecnie bezrobotnych pod warunkiem że państwo zwolni wszystkich urzędników walczących z bezrobociem i wszystkich urzędników z zakładu utylizacji szmalu!!! Nawet jestem gotów zapłacić z góry za tych ludzi wszystkie składki na us zus i nfz na dwa lata.
Roger / 151.228.168.* / 2015-08-18 10:32
Popieram JAKK`a! Zamiast dla pasibrzuchów i nikompetentnych nierobów z PUP - kasę przerzucić na roboty publiczne. Dla wszystkich lepiej!!!!
setr / 94.254.198.* / 2015-08-18 10:32
załóżmy że Urzędy Pracy stanęły na wysokości zadania i wszyscy Polacy mają już pracę, zatem Urzędy Pracy nie są już potrzebne i trzeba je na jakiś czas zlikwidować i pozwalniać 99% urzędników . A teraz jak myślicie czy urzędom jest na rękę rozwiązać problem bezrobocia i tym samym stracić stołki
SebaKO / 88.156.199.* / 2015-08-18 10:31
I co kolejne metry betonu chcecie wylewać w Polsce , zachód nie głupi , już się z nas śmieją że pobudowaliśmy stadiony drogi a ludzi w nędzy żyją . A wy dalej swoje . Ja wiem ja wiem , bo na laniu betonu można grubo kasiory ukręcić .
rydtjh / 94.254.198.* / 2015-08-18 10:29
Dla urzędów zwycięstwo z bezrobociem jest sprzeczne z ich interesem . bo gdyby zapytać Polaków to pewnie wszyscy chcieliby aby urzędy pracowały na najwyższym poziomie i w końcu zapewniłyby wszystkim prace. Ale z drugiej strony te urzędy stałyby się automatycznie i siłą rzeczy już niepotrzebne więc do likwidacji , zatem nie ważne jakby się starały urzędy muszą zawsze źle funkcjonować bo gdyby stanęły na wysokości zadania to do likwidacji .
WYBORCA PIS / 46.169.60.* / 2015-08-18 10:35
kolejna NIEUDOLNOSC RZADU PO PSL 16 mld zl niby jest 2 mln bezrobotnych to daje 8 tys na głowe KTO WIDZIAŁ TE PIENIADZE ostatnio PUP W WAŁBRZYCHU oferuje mi HIT SEZONU STYPENDIUM UNIJNE ZA 900ZŁ NA MIESIAC TO SA WŁASNIE OSIAGNIECIA PO I POLSKI W UE 900 zl za miesiac pracy a kto z tego czerpie kozysci no ci zaprzyjaznieni biznesmeni co zatrudniaja tych SZCZESLIWCÓW NIGDY JUZ NIE ZAGŁOSUJE NA PO PSL
jackk / 83.238.165.* / 2015-08-18 10:29

Walka z bezrobociem kosztuje nas tyle, co wartość 400 km autostrad

szalona myśl - a gdyby tak te pieniądze przeznaczyć na publiczne roboty, w których zatrudnienie znajdą Polacy np właśnie na budowę autostrad lub zbiorników retencyjnych lub innych tematów użytecznych publicznie i podnoszących jakość życia w Polsce?
nici5 / 31.2.38.* / 2015-08-18 10:29
Urzędy Pracy są nie po to by zwalczać bezrobocie i pomagać bezrobotnym znaleźć pracę a po to żeby były!!!.... i żeby to urzędnicy mieli gdzie pracować. System jest idiotyczny, pracownicy UP są słabo przygotowani, nie radzą sobie z zastępami cwaniaków rejestrujących się jako "bezrobotni". System stworzyli ministerialni urzędnicy i oddaje niestety ich kwalifikacje i stan tego Państwa. Najsmutniejsze w tym to że nie ma winnych za ten stan rzeczy. Kolejni Premierzy karzą płacić nam- obywatelom za swoją nieudolność i nieudolność swoich podwładnych
elmi / 62.246.113.* / 2015-08-18 10:28
W Polsce walka z bezrobociem polega na wyplacaniu zasilkow. Urzedy obsadzone sa znajomymi krolika. To cieple posadki do nicnierobienia. Nalezy zlikwidowac urzedy pracy, skonczyc z zasilkami, a bezrobotnych wyslac do budowy tych 400 km autostrad, ktore podobno za te 16 mld zlotych mozna wybudowac.
eemeryt / 176.108.134.* / 2015-08-18 10:27
dlaczego przeliczacie to na autostrady a nie np, na podniesienie emerytur ?

Najnowsze wpisy