Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wall Street nie pomoże GPW urosnąć

Wall Street nie pomoże GPW urosnąć

Money.pl / 2008-01-04 08:16
Komentarze do wiadomości: Wall Street nie pomoże GPW urosnąć.
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2008-01-04 13:02 / Uznany Gracz Giełdowy
Wielka Brytania: Bankowy plan antykryzysowy
http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=5a71acb8-60ec-48f4-9bc4-8f067ad1154e&ref=lastadd
boerghor / 2008-01-04 12:58 / Tysiącznik na forum
ten zapał do produkcji paliwa z różnych komponentów, przejdzie wraz ze spadkami cen ropy... ta historia powtarza się przy każdym wzroście cen ropy. I co z tego wynika? Niewiele...
PedroGonzalez / 2008-01-04 13:03 / Uznany Gracz Giełdowy
sprawdz dane od naszych sasiadow z zachodu ile oni biokomponentu produkuja i wtedy gadaj :) przeczytaj ile DUDA z naszym sasiadem wladowali w rafinerie ktora w zeszlym roku otworzyli...to wszystko pomalutku sie dzieje ale sie dzieje i coraz wiecej bedziemy lac "rzepaku" do bakow :)
Kenobi / 2008-01-04 13:27 / Uznany malkontent giełdowy
Oczywiście, u nas też ciągle były problemy z ustawą o biopaliwach. Kumu to przeszkadza?
boerghor / 2008-01-04 13:17 / Tysiącznik na forum
ok, a jaki jest udział biopaliw w światowym zużyciu? od kiedy się mówi, że należy zakończyć dyktat ropy? tak więc nie dzieje się to pomalutku, ale baaaardzo powooooooooli... :))))
Demon rynkow / 2008-01-04 13:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nic sie nie działo bo ropa była tania, zobacz jak teraz sie zaczeło dziac
boerghor / 2008-01-04 13:54 / Tysiącznik na forum
to zobaczymy czy będzie się dalej dziać, gdy ropa potanieje...
brydzia / 2008-01-04 13:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
w USA promują biopaliwa od 20 lat , udział 2 % i to tylko dlatego że taki jest przymus ich urzędów
Kenobi / 2008-01-04 13:34 / Uznany malkontent giełdowy
Ale lobby naftowe też działa. Znana jest masa przypadków, kiedy całkiem mądre rozwiązania były blokowane, patenty wykupywane i do kosza.
h / 85.128.78.* / 2008-01-04 13:01
Przeczytajcie :

http://tinyurl.com/28fbh8
boerghor / 2008-01-04 13:26 / Tysiącznik na forum
to już bełkot lewicowego oszołoma... znalazłby lepiej sposób na to, żeby lokalni kacykowie w Afryce nie rozkradali pomocy humanitarnej... a co do zmniejszania zatrudnienia... no cóż, w momencie wprowadzania do fabryk maszyny parowej też protestowano... ;)))
aszulski57 / 2008-01-04 12:56 / Tysiącznik na forum
Ponieważ ostatnio jestem "dźwiedziu" no to będę już konsekwentny :
BOVESPA - ta giełda rośnie bez przerwy. A co będzie jak
zaczną realizoważ zyski na rynkach rozwijających się.
brydzia / 2008-01-04 13:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Brazylia jest trendy a wiesz jakie oni złoża ropy odkryli
flugo / 2008-01-04 12:59 / portfel / Dziecko hossy
sztuką jest wzieść się ponad zajmowaną pozycję Aszu:))
yayurek / 2008-01-04 13:12 / Kompulsywny looser na forum
no ja nie wiem, większość wykresów na świecie wygląda, jakby "zawsze" mogło się skończyć, tutaj to też nie byłbym pewien
http://tinyurl.com/yset4n
krzysiek29 / 2008-01-04 12:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Japoński gigant motoryzacji twierdzi, Ŝe uporał się z jedną z głównych bolączek aut
napędzanych wodorem, czyli koniecznością częstego tankowania takich pojazdów.
Nowym autem Toyota FCHV moŜna przejechać na jednym zbiorniku wodoru 780 km,
przeszło dwa razy dalej niŜ w dotychczasowej wersji tego samochodu - ogłosił japoński
koncern.
Do tej pory ograniczony zasięg jazdy po zatankowaniu wodoru ograniczał popularyzację
takich aut. Są one wyposaŜone w tzw. ogniwa paliwowe - urządzenia, w których podczas
syntezy tlenu z wodorem wyzwala się ciepło przekształcane na energię elektryczną.
h / 85.128.78.* / 2008-01-04 12:57
których podczas
syntezy tlenu z wodorem wyzwala się ciepło przekształcane na
energię elektryczną

wytwarza sie od razu energia elektryczna,a nie cieplo przetwarzane...
krzysiek29 / 2008-01-04 12:55 / Uznany Gracz Giełdowy
wiecej na stronie

http://www.lir.lublin.pl/download/File/23_Aktualnosci_rzepakowe.pdf
yayurek / 2008-01-04 12:52 / Kompulsywny looser na forum
ja to nie wiem nad czym tak się głowicie, przecież wszystko sprowadza się do dylematu:
good b u y czy good b y e ?
krzysiek29 / 2008-01-04 12:52 / Uznany Gracz Giełdowy
Baryłka 'bio-ropy' po 67 dolarów juŜ w 2008 roku ?
Amerykańska firma PetroSun BioFuels, podpisuje kolejne kontrakty na dostawy surowca dla
fabryk wytwarzających paliwo biodiesel. Surowcem tym nie jest jednak ani olej
rzepakowy, ani sojowy ani nawet palmowy, ale olej wyprodukowany z alg. PetroSun będzie
pozyskiwać olej algowy z własnych farm i własnych instalacji do przetwarzania biomasy z
alg w pełnowartościowy olej. Firma zakłada, Ŝe roczna produkcja oleju algowego w trzech
lokalizacjach: w Alabamie, Luizjanie i Arizonie, wyniesie co najmniej ok. 700 tys. ton.
Instalacje mają być gotowe w przyszłym roku.
PetroSun będzie oferować olej algowy po ceneie skalkulowanej na bazie cen ropy
naftowej. Oszacowano, Ŝe przy cenie baryłki ropy na poziomie 80 dolarów, baryłka oleju
algowego będzie kosztować w hurcie około 67 dolarów US ($1.90 za galon* czyli $0,42 za
litr). Tak skalkulowana cena 'bio-ropy' powinna zagwarantować przychody brutto w
wysokości $342 milionów dolarów rocznie.
krzysiek29 / 2008-01-04 12:50 / Uznany Gracz Giełdowy
Paliwo z plastikowych butelek
Szwajcarska firma Biotherm Technologie zamierza produkować paliwo z plastikowych
odpadów. Jak podał „Puls Biznesu" opatentowany proces ich przetworzenia opracowała
niemiecka firma Clyvia Technology. Według jej wyliczeń, dzięki temu procesowi cena
paliwa mogłaby wynieść około 25 centów za litr.
bebe) / 83.29.20.* / 2008-01-04 13:33
ależ mi się to podoba........
brydzia / 2008-01-04 12:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
i dlatego gospodarka niemiecka technologiami stoi ,

a amerykańska kredytami
gospodarz / 70.228.21.* / 2008-01-04 13:40
a polskiej co stoi ?
krzysiek29 / 2008-01-04 12:59 / Uznany Gracz Giełdowy
z tego wszytstkiego wynika ze te biopaliwa to porazka
brydzia / 2008-01-04 12:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Szczęśniak , producenci samochodów przestaną udzielać gwaracji na silniki , jak dalej pod przymusem będzię się zwiększać udział biopaliw bo to szkodzi silnikom ,

ludzie również nie chcą jeździć na biopaliwach , ciekawe
wero / 83.24.165.* / 2008-01-04 12:54
Nic nie szkodzi silnikom, to bzdury opowiadane przez lobby paliwowe.
A ludzie nie chcą jeździć na bio, bo i im "eksperci" sponsorowani skutecznie wodę z mózgów robią.
h / 85.128.78.* / 2008-01-04 12:54
Opublikowany raport ONZ stwierdza jednoznacznie,ze forsowanie biopaliw to najwieksza omylka rzadow.
Produkcja jest energozerna i pogarsza bilans cieplny Ziemi.Jest znacznie drozsza i dlatego trzeba do niej doplacac.powoduje wyrzynanie Amazonii a w innych obszarach z powodu doplat porzucanie produkcji zboz i innych upraw lacznie z hodowla na rzecz rzepaku,slonecznika i innych surowcow.
Aktualnie jezdzace auta nie sa konstrukcyjnie gotowe do zwiekszonej zawartosci tego czegos w paliwie,ze wspomne chocby o rozpuszczaniu uszczelek na zaworach.
prowadza sie ograniczenia emisji spalin,ktore i tak wymusza wprowadzenie pojazdow na ogniwach paliwowych czy czysto elektrycznych ladowanych z kontaktu.
Itd. itp.
yayurek / 2008-01-04 12:47 / Kompulsywny looser na forum
miedż już na minusie, coś dla ciebie koziołeczku...
robinII / 87.105.53.* / 2008-01-04 12:46
ktos wie kiedy jest rewizja indeksów?
Waxa_tru / 2008-01-04 12:35 / portfel / Kot w butach
HGN - bye bye ; Pepes - bye bye
Pierwsze zyski ... do kołyski
hehe
pietroo / 2008-01-04 12:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gratki.
Ja mam wyżej kupioną HGN i muszę jeszcze poczekać. Kusi mnie aby pozbyć się KGHM, bo widzę, że chyba wyżej nie pociągnie. Zysku nie będzie, ale i straty też.
Co mi radzisz?
Waxa_tru / 2008-01-04 12:49 / portfel / Kot w butach
widze ża za parawie 5 brałeś przyznam ze ta cena co jest wydaje się atrakcyjna dla tych co ostatnio kupowali - obroty wskazują że to oni sprzedają
pietroo / 2008-01-04 12:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wiem, podbierali po 4.30-4.40 i teraz realizują zyski....
waham się jeszcze....
Kenobi / 2008-01-04 12:41 / Uznany malkontent giełdowy
Jak mawia Warren Buffett pierwsza zasada - chronić kapitał, druga zasada - przestrzegać zasady nr 1.
Waxa_tru / 2008-01-04 12:47 / portfel / Kot w butach
no to lubie i uznaje jeszcze jak to jest mozliwe grać przynajmiej 2 pakietami na walorze przy zakupie i przy sprzedaży ..a że wcześniej sprzedałem 1 pakieton to drógi poleciał =))
Demon rynkow / 2008-01-04 12:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ken od kiedy te spadki na giełdzie jakis szczęśliwszy się wydajesz.
marboru / 2008-01-04 12:35 / portfel / "Bankier giełdowy"
witam wszystkich

nabyłem własnie Polcolor i serdecznie na niego naganiam.
Aureli / 2008-01-04 12:34 / Tysiącznik na forum
PEPEES w górę, teraz już będzie ślicznie bo ten rok jest oficjalnie ogłoszony rokiem ziemniaka :)
h2co / 2008-01-04 12:31 / Bywalec forum
wysłałem wczoraj znajomemu audytorowi tekst z PB jako ciekawostkę:

Zarząd TVP powołał komisję, która ustali warunki przetargu na audytora zewnętrznego, który przeprowadzi kontrolę w TVP. W skład komisji przetargowej wchodzą: Janina Goss, Janusz Niedziela, Tomasz Rudomino, Jan Polkowski, Adam Rawdanowicz, Arkadiusz Pieniący, Beata Karasek, Ewa Berger, Magdalena Karasek- Falecka, Mikołaj Tułowiecki.
Pierwsze posiedzenie komisji odbyło się w czwartek, w poniedziałek zaś w Biuletynie Informacji Publicznej ma się ukazać ogłoszenie o przetargu. Zgodnie z uchwałą rady nadzorczej TVP przetarg na audytora ma być ogłoszony najpóźniej 8 stycznia, do 21 lutego raport z audytu ma być przedstawiony radzie nadzorczej TVP, a Ministrowi Skarbu do 28
lutego. O zarządzeniu audytu w TVP zdecydował Minister Skarbu, który chce skontrolować m.in. umowy o pracę z ostatniego roku, finansowanie programów "Przebojowa Noc" i "Gwiazdy Tańczą na lodzie" oraz stan zaawansowania prac nad wspólnym projektem TVP, Polskiego Radia oraz Polkomtel S.A. w sprawie budowy naziemnej telewizji cyfrowej. Ponadto minister chce poznać wieloletnią strategię programową TVP, stan przygotowań do transmisji Euro 2012 oraz Olimpiady w Pekinie, stan negocjacji z Polsatem w sprawie odkupienia praw do częściowej transmisji finałów piłkarskich mistrzostw w 2008 r. Minister zapytał też o przyczyny "utrzymującej się tendencji spadku oglądalności głównych anten TVP" oraz o zasady korzystania przez Spółkę z usług technologii satelitarnej (SES ASTRA, Eutelsat).
(PAP)

na co dostałem odpowiedź:

Tutaj są podane terminy zupełnie niezgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych. Skoro 8.01. ma być ogłoszony przetarg na audytora to rozumiem, że nie uwzględniają żadnych protestów. A złożenie raportu do 21.02 z 10 lat działalności spółki jest mission impossible, więc na mój gust ten przetarg to już wiadomo kto wygra bo musi już robić ten
audyt żeby się w terminach wyrobić....

rozumiem że zarząd TVP kombinuje żeby raport był cacy, ale żeby nie było nikogo z głową w MSP żeby sie na tym połapał?
kto nami rządzi? z taka kadrą panie Tusk to cudów nie będzie...
robinII / 87.105.53.* / 2008-01-04 12:30
ha ha elstar zapitala jak maly samochodzik i nikt sie nie przejmuje ze bedzie mial straty za zeszly rok. wszyscy zyja przyszlymi rzekomymi zyskami do ktorych jeszcze bardzo daleko.
robinII / 87.105.53.* / 2008-01-04 12:33
ale ze skotan rowniez to juz przesada. on ma tyle wspolnego z estrami co ja z kosmetologia ;)
brydzia / 2008-01-04 12:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
zysków nie będzie bo surowiec na giełdach strasznie drożeje

ale spółdzielnia gazetowo - telewizyjna działa i trzeba grać z nimi
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy