Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Waloryzacja kwotowa emerytur. Minister mam nadzieję, że uda się ją wprowadzić

Waloryzacja kwotowa emerytur. Minister mam nadzieję, że uda się ją wprowadzić

Wyświetlaj:
BODZIO1957 / 89.229.78.* / 2014-07-17 11:19
Szanowny panie ministrze -chociaż innych min. przepraszam. Wytłumacz pan przy tym dlaczego NIE POBIERA SIĘ SKŁADEK KWOTOWYCH.
bookbis / 46.215.8.* / 2014-06-23 19:19
wszystko pieknie i ładnie ,Ci co maja mniej beda mieli szanse otrzymac wiecej ,ci co juz i tak duzo posiadaja troche pokwecza i przestana. P.prezydent z kolei mówi ,że jest to sprzeczne z zasada wzajemnosci, ale jaka to wzajemnosc bo nie do konca to rozumiem. czy wzajemnosc ,że jeden musi miec duzo a inny nie?
Czy ta wzajemnosc bedzie mnie obciazac do konca mego zycia i tego ktory ma duzo?
A co z wzajemnoscia w stosunku do nas pracujacych?1
Juz są plany co do równej emerytury, Wiec nawet jesli wiecej odłoze to nie bedzie tej wzajemnosci ale co to p. prezydenta obxhodzi skoro jego juz nie bedzie.
I po co były te IIfilary skoro i tak wszystko trafi do "konstytucyjnej" wzajemnosci
siostraemerytki / 83.27.166.* / 2014-07-01 10:44
Jestem całym sercem za kwotową waloryzacją emerytur i rent. Podwyższka o 70 zł jest kwotą znaczącą, kiedy otrzymuje się 844 zł miesięcznie. Waloryzacja procentowa (5 zł) jest poniżająca dla emeryta żyjącego w Polsce mieniącej się krajem europejskim. Najbogatsi emeryci nic na tym nie stracą.
Jestem całym sercem za kwotową waloryzacją emerytur i rent. Podwyższka o 70 zł jest kwotą znaczącą, kiedy otrzymuje się 844 zł miesięcznie. Waloryzacja procentowa (5 zł) jest poniżająca dla emeryta żyjącego w Polsce mieniącej się krajem europejskim. Najbogatsi emeryci nic na tym nie stracą.
H Szatkowski / 2014-07-01 11:19
Dlaczego już mieliśmy raz waloryzację kwotową ? Z niedoborów w budżecie. Była mniej kosztowna niż procentowa.
Dlaczego o tym znów się wspomina. Z tych samych powodów.
Zatem emeryci nie tylko najbogatsi, ale i nawet pobierający świadczenia średnie- stracą, tak jak w 2012 stracił każdy emeryt, którego świadczenie brutto przed waloryzacją w marcu wynosiło więcej niż 1479 zł brutto- co wynika z tego, że wskaźniki makroekonomiczne wskazywały na waloryzację procentową 104,8 %, a dokonano kwotowej 71 zł brutto.
robur275 / 5.172.246.* / 2014-06-23 19:12
Bogaci będą mieli mniejszą emeryturę mimo opłacenia wcześniej wyższych składek!!!!! To po co płacą wysokie składki ???? To NIESPRAWIEDLIWE. Powinni podwyższyć minimalną emeryturę. Omawiana zmiana powoduje finansowanie biedaemerytur z emerytur bogatych.
.emeryt. / 81.190.62.* / 2014-06-23 11:09

Mam nadzieję, że uda się zmienić konstytucję i na stałe wprowadzić kwotową waloryzację rent i emerytur

I jest to jedyne najmądrzejsze rozwiązanie głodowych emerytur,które naliczano na podstawie wskaźników pochodzących z okresu socjalizmu,gdzie np: prowadzący działalność gospodarczą przechodząc na emeryturę otrzymał 800zł.z których nie da się wyżyć , a UB-owiec 5 tys.zł.
ekip / 89.231.158.* / 2014-06-24 08:42
zastanów się co piszesz....to co wymyślił PSL będzie też dotyczyć twego syna i wnuka ,chyba ,że za syna masz cwaniaka i obszczymurka...jaka to sprawiedliwość wg ciebie...im kto dłużej i wydajniej pracuje i ciągle się dokształca nie oszukując i nie kradnąc ma utrzymywać tych "najbiedniejszych" którzy kombinują jak najmniej zapłacić do ZUS i jak najwięcej z niego wziąć? przecież na prawdziwie biednych płacimy wysokie podatki i tam należy szukać pomocy dla nich a nie okradać uczciwie i długo pracujących niesprawiedliwą pseudowaloryzacją...a temu ,że UB ma więcej to ty też jesteś winien,po co zgadzałeś się na "grubą kreskę" i nie protestowałeś by ich "rozliczono"?
1999 / 87.66.101.* / 2014-06-23 12:01
Dobrym rozwiazaniem jest dolozenie dodatku socjalnego do kazdej emerytury ZUS opartej na systemie skladki zdefiniowanej w wysokosci emerytury KRUS-owskiej oraz waloryzycja swiadczen emerytalnych tak jak Niemczech wg 100% wskaznika wzrosty przecietnego wynagrodzenia.
Emeryci ze starego systemu powinni otrzymac specjalna rekompensate za 'obdzieranie ich ze skory'.
H Szatkowski / 2014-06-23 12:13
Co masz na myśli pisząc stary system ?

Tzw. stary portfel, czyli emerytury przyznane w latach 1993-1998 ? Czy po prostu emerytury powszechne dla roczników starszych niż 1949 ?

Ci pierwsi niższą niż 100% kwotę bazową swoich świadczeń mieli skompensowaną ostatecznie w 2008 r.
Ci drudzy mają świadczenie wyliczone ze wskazanych najkorzystniejszych lat swojej kariery zarobkowej.

Więc to raczej roczniki młodsze niż 1948 są 'pokrzywdzone' bo każdy kolejny ma lub będzie (wg. obecnych przepisów) mieć świadczenie coraz bardziej związane ze składkami rzeczywiście odprowadzonymi i z przewidywanym statystycznie wiekiem w jakim ziemię opuszczą.
bsf / 46.45.103.* / 2014-06-23 09:13
Chłopki kolejny raz próbują wykiwać społeczeństwo manipulacją !
janusz40 / 2014-06-23 08:41
PSL występuje o dodatek o 20 % realnego wzrostu płac tylko dla niższych emerytur, gdyż zyskaliby na takim rozwiazaniu prawie wszyscy pobierający emerytury z KRUS (wyborcy PSL), a składki emerytalne płacą mikroskopijne. Chytre działanie - brawo.
podatnik154 / 31.61.131.* / 2014-06-23 08:57
Równo to miało być w socjalizmie!
Dlaczego teraz osoba która płaci wysokie podatki ma mieć równą emeryturę do tych którzy całe życie przeżyli z zasiłków?
Pan Kosiniak zamiast myśleć jak obniżyć emeryturę niech pomyśli jak ią podwyższyć!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
.emeryt. / 81.190.62.* / 2014-06-23 11:12

Pan Kosiniak zamiast myśleć jak obniżyć emeryturę niech pomyśli jak ią podwyższyć!

P.Kosiniak nie musi nic myśleć,Wasza emerytura w przyszłości i tak będzie na poziomie obecnych,najniższych.
emeryt 1949 / 87.205.146.* / 2014-06-23 09:26
emerytura zostala naliczona od wysokic zarobkow i jest wysoka, ale waloryzacja to dla wszystkic jednakowa bo ceny dla wszystkic rosna jednako
etap / 89.231.158.* / 2014-06-24 08:53
"jednako" to byś i może chciał...dla mnie ceny rosną procentowo w takim samym stosunku jak wpłacałem składki do ZUS...to ci dopiero ekonomiści-pożal się --- tu piszą
H Szatkowski / 2014-06-23 09:48
Święte słowa. Zapewnia to właśnie jednakowa waloryzacja PROCENTOWA. Skoro wysokość świadczenia jest ustalana proporcjonalnie do wkładu ubezpieczonego do systemu ( w ZUS nie dotyczy to górników ), skoro stawka składki jest ustalona co do 1/100 punktu procentowego, to waloryzowanie kwotowe jest po prostu demoralizujące.
Waniek / 2014-06-23 10:59 / Bywalec forum
Na szczęście nie liczę na emeryturę z zus za 30 lat he he. Pewnie albo zus nie będzie, albo ja nie dożyję przy takiej kiepskiej naciągającej na kasę służbie zdrowia. (na szczęście w firmie utrzymuje własną służbę zdrowia i leczy mnie na terenie całej unii europejskiej). A emeryturę też z własnych pieniędzy pewnie wcześniej uskładam niż tutaj w polsce.
etap / 89.231.158.* / 2014-06-24 08:50
jasne...lepiej budować dobrobyt w innych krajach a nie u siebie...to jest dopiero patriotyzm...ZUS-u nie będzie napewno gdy wszyscy zamiast go zreformować starają się jak mogą by go oszukać-by się o tym dowiedzieć wystarczy poczytać fora bo przecież "polak potrafi"...prawda?
.emeryt. / 81.190.62.* / 2014-06-24 13:19
Ty chcesz budować dobrobyt w tym kraju ???
Patriotyzm ???
Mnie i wszystkich Polaków posiadających oszczędności ze swojej ciężkiej pracy okradziono w roku 1994 ,ogłaszając dewaluację złotówki!!! Każdy tysiąc złotych zamieniona na jedną złotówkę. ! Spytaj p.Balcerowicza to Ci dokładnie opowie jak to było.Tak rozpoczęto naprawiać ten kraj.
H Szatkowski / 2014-06-24 13:38
To była deNOMINAcja od 1.01.1995 a nie dewaluacja. Żadnej 'kradzieży' nie było.
.emeryt. / 81.190.62.* / 2014-06-24 22:45
Kradzieży nie było u tego co miał pusty portfel i żył z dnia na dzień.

Najnowsze wpisy