Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Warren Buffet wspiera organizacje charytatywne

Warren Buffet wspiera organizacje charytatywne

Money.pl / 2010-07-07 14:40
Wyświetlaj:
Vera / 83.17.121.* / 2010-08-06 10:50
Nikt z bogaczy do tej pory w historii ludzkości nie doszedł do swej fortuny metodami uczciwymi. Szczególnie krwiożerczym jest tu kapitalizm-kapitał i ludzie go tworzący. Pozyskiwanie sławy, poklasku z powodu swej wielkiej hojności "filantropijnej"(powiedzmy może w jakimś małym stopniu filantropijnej) zbudowanej na złej bazie systemowo(nawet)prawnej, żerującej na krzywdzie, wyzysku mniej zaradnych nie powinno dawać satysfakcji i nagrody wiecznej (...). To tak, jakbym działał w/g idei "wyduszę z was ile się da a z tego ile mi i mojej rodzinie zostanie (na dobre lub lux życie) przeznaczę ze swej dobroci na cele w/g moich upodobań". Sprytne , prawda. Na pewno ludzie ci nie dadzą nic i nie poświęcą się likwidacji systemu kapitalistycznego czy złych ideologii, które pozwalają nieuczciwością dochodzić do fortun. Nie sztuka być charytatywnym ale sztuką byłoby ją zlikwidować. Tak, spraw by na świecie nie było biedy a była w maksymalnym stopniu sprawiedliwość i szczęście ludzkości, a będziesz największym, najlepszym i najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Ja wiem jak to osiągnąć ale jako biedny i osamotniony w tej filantropi niczego tu nie osiągnę. Jeśli znajdzie się chociaż jedna jakaś osoba en peu kompetentna do realizacji takich pragnień niech się do mnie zgłosi (tylko) w j. polskim: zab1949@tlen.pl
novy / 2010-07-07 14:40 / Bywalec forum
Charytatywny oznacza miłosierdzie chrześcijańskie wobec ubogich.

Współcześni naśladowcy Galtona i Darwina zmierzają do eliminacji osobników mniej wartościowych (eugenika, aborcja, eutanazja).
Bill Gates Talks About Vaccines to Reduce World Population
http://www.marketoracle.co.uk/Article17644.html

IMHO nie powinno się używać określenia organizacje "charytatywne" w stosunku do przedsięwzięć Gatesów.

Najnowsze wpisy