Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Warszawa: Ceny wywoławcze bez zmian

Warszawa: Ceny wywoławcze bez zmian

Money.pl / 2008-11-26 14:14
Komentarze do wiadomości: Warszawa: Ceny wywoławcze bez zmian.
Wyświetlaj:
darek41 / 71.183.116.* / 2008-11-26 14:14
kurcze dziwne jak dla mnie widocznie stolica musi być droga...
Ian Moor / 83.27.54.* / 2008-11-26 15:38
Dziwne dziwne jak cały ten raport :) Średnie arytmetyczne, mediany brakuje jeszcze modalnej a najbardziej brak doświadczenia i realnego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość. Ocena trendów na rynkach przez pryzmat cen wywoławczych jest wielce ryzykowna biorąc pod uwagę coraz większą elastyczność sprzedających :)
Zgodzę sie z ostatnim zdaniem raportu które tak naprawdę powinno brzmieć tak:
INWESTUJ W NIERUCHOMOŚCI STRACISZ MNIEJ NIŻ NA GIEŁDZIE :)
chicago man / 212.42.236.* / 2008-11-26 16:27
To że rynek wtórny się tak trzyma jest spowodowane dużym udziałem nowego budownictwa. Ludzie którzy kupili na inwestycje mają problem jak z samochodem bo po co kupować uzywany jak można kupić ten sam u dilera niejeżdżony.
Wolwerin / 66.49.222.* / 2008-11-26 18:12
nie no ceny spadły przecież to widać w każdym standardzie najbardziej zresztą spadł najwyższy standard mieszkań i chyba takie opłaca się teraz kupić
PPPP / 87.118.101.* / 2008-11-27 15:09
Z tego co kojarze to sporo takich wymyślnych apartamentów zaczęto przerabiać na biura itp bo się skurczył rynek
sebastian m. / 80.67.172.* / 2008-11-26 18:44
Ja wiem ... ceny apartamentów itp zdecydowanie spadły na dosyć modnym wilanowie są oferty jak penthouse od 8000 w ostoi czyli widać że ustąpili ze swoich żądań...
sdvgsd / 89.75.29.* / 2008-12-24 17:24
Bardzo dziwny ten raport... Ceny wywoławcze dla stolicy to poniżej 7000 - rynek pierwotny, a nie jakieś stare prześmierdnięte rudery...
ktośtamnagórze / 89.74.134.* / 2009-01-09 12:29
Polska nie jest stabilnym rynkiem nieruchomości. Co może nam posłużyć za przykład;NAWET 600% PODWYŻSZENIE CEN ZA NIERUCHOMOŚCI W WARSZAWIE W TZW. DOBREJ LOKALIZACJI.PODWYŻKA TA MIAŁA MIEJSCE NA PRZEŁOMIE 2006/2007 ROKU.TEN PRZYKŁAD NAJLEPIEJ ODZWIERCIEDLA, JAKI JEST NASZ RYNEK NIERUCHOMOŚCI- WYSPEKULOWANY DO GRANIC MOŻLIWOŚCI!!!!!!!
TU NIE POMOGĄ TŁUMACZENIA,ŻE TO BYŁO, KIEDY BYŁO „BOOM BUDOWLANE” CZY INNE.PAMIĘTAJMY O JEDNYM, CO SZYBKO ROŚNIE TO JESZCZE SZYBCIEJ LUB GŁĘBIEJ SPADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A JEŻELI CHODZI O NASZ RYNEK TO SPADKI BĘDĄ BARDZO GŁĘBOKIE!!!!!!!!
W Polsce marża dewelopera wynosi 50%-60% CENY WARTOŚCI NIERUCHOMOŚCI.PRZY MIESZKANIU 100M2 WYCENIANYM 10,000ZŁ M2.MIESZKANIE BĘDZIE KOSZTOWAĆ 1,000,000ZŁ!!!!!A ZAROBEK DEWELOPERA WYNIESIE ODPOWIEDNIO OD 500,000ZŁ-600,000ZŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!
BIORĄC POD UWAGĘ SPADEK
-CEN GRUNTÓW O 15%
-CEN ZA ROBOCIZNĘ RZĘDU 30%
-MATERIAŁÓW OK.10%
-I INNE OK. 5%-8%
WIĘC CZY DEWELOPER ZEJDZIE Z CENY CZY TEŻ NIE.NIERUCHOMOŚCI I TAK BĘDĄ TANIE,PONIEWAŻ INNI BĘDĄ BUDOWAĆ TANIEJ I ZMUSZĄ RYNEK TYM SPOSOBEM DO DRASTYCZNYCH I GŁĘBOKICH OBNIŻEK CEN NIERUCHOMOŚCI.
WIEM I MAM NADZIEJĘ,ŻE POLSCY DEWELOPERZY NIE ZEJDĄ Z CENY I
-ZBANKRUTUJĄ
-ICH MIENIE I MAJĄTKI PRZEJMĄ KOMORNICY I WYSTAWJĄ NA LICYTACJĘ ZA 1/3 CENY,JAKĄ CHCE RYNEK,A NIE, JAKĄ CHCIAŁ DEWELOPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-ZOSTANĄ, CO NIEKTÓŻY WCHŁONIEŃCI PRZEZ WIĘKRZYCH DEWELOPERÓW
TRZEBA, WZJĄĆ PODUWAGĘ TAKŻE,
-POGŁĘBIENIE TYCH SPADKÓW!!!!!!!!!!!!!!
-PRZEPEŁNIONY RYNEK NIERUCHOMOŚCI WTÓRNY/ PIERWOTNY
-PASZPORT ENERGETYCZNY
-WYPRZEDAŻE NIERUCHOMOŚCI KUPOWANYCH PRZEZ ZAGRANICZNYCH INWESTORÓW TZW.”MIESZKANIA PAKIETOWE”
-I INNE
NALEŻY TEŻ PAMIĘTAĆ,ŻE RYNEK NIERUCHOMOŚCI ODCZUJE
-KRYZYS ŚWIATOWY
-RECESJE W UE,A PRZEDEWSZYSTKIM W NIEMCZECH,U NASZEGO PARTNERA BIZNESOWEGO
-NATURALNE SPOWOLNIENIE GOSPODARCZE
-INFLACJA TAK NAPRAWDĘ 5%
-DEWALUACJA ZŁ
-ZAOSTRZENIE POLITYKI KREDYTÓW HIPOTECZNYCH
-I INNE
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NIE KUPUJCIE NIERUCHOMOŚCI!!!!!!!!!!!POCZEKAJCIE 6-12MIESIĘCY!!!!!!!!!!!!!!!!
DAJCIE IM UPAŚĆ!!!!!!!!!!!!!ZA TO,ŻE BYLI PAZERNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DAJCIE SOBIE ZAROBIĆ.TAK ZAROBIĆ,BO NIE WYDACIE PIENIĘDZY ZA GŁUPOTĘ DEWELOPERÓW I ZŁE DECYZJE BIZNESOWE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SPŁACICIE SZYBCIEJ NIERUCHOMOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!Z MNIEJSZYM WYSIŁKIEM!!!

Najnowsze wpisy