Wartość j.u.

razor22 / 87.207.26.* / 2007-10-02 13:42
Czy wysoka wartośc ma jakieś negatywne znaczenie?czy należy się obawiac funduszu z wysoką wartośćcią j.u.?
Wyświetlaj:
miki3d / 91.142.207.* / 2007-10-03 15:00
Wartosć j.u. nie ma żadnego znaczenia. Natomiast wynik procentowy ma. Jeśli jakiś fundusz ma najlepszą w danym roku stopę zwrotu ze wszystkich, to jest mało prawdopodobne, że w nastepnym roku będzie również najlepszy, a już bardzo nieprawdopodobne jest, żeby utzrymał czołową lokatę po 3. roku. Z badań wynika, że tzw. "pogoń za zwycięzcą", czyli np zmiana funduszu co roku na ten najlepszy, daje wyniki gorsze niż losowe wybory. Rzecz jasna sprawa dotyczy funduszy z tej samej grupy.
pero1979 / 87.205.179.* / 2007-10-02 22:57
wg mnie nie ma, bo jeżeli kupiłeś fundy np. za 5 koła (5 j.u. * 1000 zł lub np 100 j.u. * 50 zł) to i tak przy wzroście/spadku wartości tych jednostek wynik wyjdzie ci taki sam...

bardziej znaczenie, wg mnie ma profil danego funduszu abyś mógł wybrać odpowiedni i dostosować do swojej skłonności do ryzyka no i oczywiście renoma funduszu, ale to często jest subiektywne podejście

bo nic nie stoi na przeszkodzie aby cena j.u. która obecnie jest na poziomie powiedzmy 600 zł za jakiś czas wynosiła 900 zł (w zależności od sytuacji na giełdzie oczywiście)

no chyba że może doczekamy czasów że i na fundach będą splity
new_rejs / 2007-10-02 23:26 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę

no chyba że może doczekamy czasów że i na fundach będą splity skomentuj


O ile sobie przypominam w Pionierze - były nie raz
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy