Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Wartość samochodu kupionego w salonie a póżniejsze odszkodowanie z polisy OC sprawcy lub AC

Wartość samochodu kupionego w salonie a póżniejsze odszkodowanie z polisy OC sprawcy lub AC

pedrix / 83.7.18.* / 2010-04-23 17:56
Jestem po kasacji samochodu który kupiłem w salonie za ok 150000.Został rozbity (szkoda całkowita z OC sprawcy -Zabudowany merc furgon z agregatem chłodniczym) krótki termin spłaty i się okazało ze musze dopłacić bankowi kilka tysięcy złotych.Szukając przyczyny tej dopłaty, otrzymując poszczególne faktury za zabudowe, agregat, montaż urządzeń chłodniczych zauważyłem, że zostałem nacięty na jakieś 15000pln przez salon w którym go kupiłem bo sie chłopcy podzielili kasą -ale nie o tym w końcu to moja wina jakby nie było.Pytanie jest takie
1Czy przy wyliczaniu wartości samochodu w programie (jeśli dobrze pamiętam infoekspert ) uwzględniono cene zakupu, tą którą zapłaciłem w salonie, Czy tylko przyjęto wartośc samochodu okręsloną w tabelach tego programu?
a to, że przepłaciłem mogło spowodować, że teraz muszę dopłacić jeszcze raz..
Pozdrawiam i jeśli ma któs na ten temat wiedze to proszę o odpowiedź
marek.m / 83.28.140.* / 2010-04-28 22:08
a przy takiej wartości pojazdu, nie lepiej by Ci było skorzystac a ubezpieczenia AC jesli je oczywiście posiadałeś. Tam często gęsto jest możliwośc zawarcia ubezpieczenia z sumą gwarancyjną, czyli dostałbyś tyle ile dałeś za auto.
Poza tym, jeśli samochód kupiłeś w 2009 roku, a stłuczka była teraz, to program policzy, niestety, że Twoj pojazd ma roczek, a to wpływa na wartośc odszkodowania w przypadku OC. Jeśli chcesz porozmawiac o ubezpieczeniach, napisz na adres lublin83@o2.pl

Najnowsze wpisy