Forum Polityka, aktualnościKraj

Wassermann ma przeprosić Agorę

Wassermann ma przeprosić Agorę

Money.pl / 2007-12-11 18:14
Komentarze do wiadomości: Wassermann ma przeprosić Agorę.
Wyświetlaj:
Tuskolamacz / 89.78.5.* / 2007-12-11 19:42
Nie rozliczone komunistyczne zbrodnie


Grubokreskowej polityce rzadów Mazowieckiego i Suchockiej, a niestety takze i zalosnej, malo zdecydowanej polityce rzadu Buzka w tej sprawie, "zawdzieczamy" nie wyjasnienie do konca odpowiedzialnosci konkretnych komunistycznych zbrodniarzy za krwawe stlumienie powstania robotniczego w Poznaniu, za masakre robotników Wybrzeza w 1970 r. (jakze skandalicznie przeciagany proces gen. W. Jaruzelskiego i jego towarzyszy), represje 1976 r. czy tak liczne przestepstwa inspiratorów i wykonawców stanu wojennego.

Jak z gorycza mówil podczas uroczystosci 3 Maja 1999 r. ks. Biskup Kazimierz Ryczan: Nie ma spadkobierców PZPR, nie ma kolaborantów, nie ma winnych za smierc robotników Poznania, Gdanska, kopalni "Wujek". Sa tylko chorzy dawni prominenci, którzy uratowali kraj dzieki stanowi wojennemu. Etos Solidarnosci zostal na papierze i tasmach magnetofonowych. Trwa zas walka o kosc wladzy.


Nie wykryto równiez i nie ukarano jakze wielu "Nieznanych Sprawców" pózniejszych mordów za rzadów Jaruzelskiego, od zniesienia stanu wojennego po rok 1989 r.

Dosc przypomniec chocby fakt niewykrycia prawdziwych inicjatorów (na "górze") mordu na ks. J. Popieluszce czy sprawców mordów na ksiezach Niedzielaku, Suchowolcu i Zychu w 1989 r., nie ukaranie sprawców mordu na Grzegorzu Przemyku.

Ta bezkarnosc "Nieznanych Sprawców" doprowadzila do kolejnych, jakze licznych, zabójstw w okresie po 1989 r., czasami upozorowanych na tragiczne wypadki (jak smierc prezesa NIK-u W. Panko). Niewyjasnione pozostaly rozliczne wypadki smierci bylych prominentów komunistycznych, na czele z bylym premierem P. Jaroszewiczem (który podobno pisal bardzo niewygodne dla swych wielu bylych towarzyszy pamietniki), smierc generalów Fonkowicza, Dubickiego etc.

Nigdy nie wykryto faktycznych sprawców zabójstwa rzecznika ursuskiej "Solidarnosci" Krzepkowskiego ani faktycznej przyczyny smierci nieugietego tropiciela afery FOZZ Falzmanna.

Krzysztof Kakolewski pisal w ksiazce "Generalowie gina w czasie pokoju'' (Warszawa 2000, s. 188) o tym, jak to w jakims dziwnym wypadku samochodowym zginal polski konsul w Chicago, który niebezpiecznie przyblizyl sie do spraw kredytów zaciagnietych przez PRL, a zatem i do kwestii FOZZ.

Przebywajacy w Ameryce korespondent polskiej prasy Jacek Kalabinski zmarl w kwiecie wieku, gdy naruszyl milczenie o handlu bronia.


Jednym z najbardziej skandalicznych zjawisk czasów obecnych jest fakt ze rozliczni byli stalinowscy prokuratorzy i sedziowie, winni skazania na smierc jakze wielu polskich patriotów w sfabrykowanych procesach dotad otrzymuja wielomilionowe emerytury siegajace niekiedy az 4500 zlotych (45 milionów starych zlotych)/ podczas gdy weterani walk o niepodlegla Polske nieraz wegetuja za 500-600 zl emerytury.

Za rzadów AWS rozpoczeto wprawdzie odbieranie tych uprzywilejowanych emerytur bylym stalinowskim mordercom sadowym ale dotknelo to niestety tylko niewielkiego procentu sposród paru tysiecy bylych stalinowskich sedziów i prokuratorów.


Czy w ogóle mozna bylo mówic o prawdziwym rozliczeniu, jesli nawet w otoczeniu prezydenta RP A. Kwasniewskiego znalazlo sie cale grono bylych esbeków?

Dobrze poinformowany w tej sprawie tygodnik "Wprost" organ bylego sekretarza KC PZPR Marka Króla, ujawnil 13 sierpnia 2000 r., ze w otoczeniu prezydenta RP (w Kancelarii Prezydenta lub w podleglym prezydentowi Biurze Bezpieczenstwa Narodowego) znajduje sie wiele dosc szczególnych "asów atutowych" - bylych wysokich oficerów sluzb specjalnych PRL. Chodzilo tu m.in. o takie osoby jak plk Waldemar Mroziewicz, który swiadczyl w obronie prezydenta (wg A. Macierewicza, Mroziewicza zwolniono w 1992 r. z pracy pod zarzutem "wybiórczego niszczenia akt"), Marek Dukaczewski z dawnych Wojskowych Sluzb Informacyjnych podsekretarz stanu w BBN i pracujacy w Kancelarii Prezydenta
wantok / 83.26.218.* / 2007-12-11 22:50
Ty to wszystko zalatwisz, wiesz wszystko najlepiej. A gdzie byles w latach 1945-1989, i co robiles wtedy?
janoo55 / 2007-12-11 20:16 / Bywalec forum
zapytaj kogo to interesuje nieudaczniku, pewnie moczysz bułkę w mleku i piszesz duperele. Młodzi ludzie mają gdzieś pseudo pismaków . Chcą godnie żyć w swoim kraju, mają dość obietnic milionów mieszkań i autostrad, bełkoczącego prezydenta i całego ptactwa. Zobacz kto teraz pracuje w kancelarii prezydenta. Piszesz o Mroziewiczu napisz o Glapińskim Ananiczu i reszcie z disneylandu. Pewnie ze złości zaplułeś sobie bryle, pomyśl bo to nie boli. Pewnie jesteś ORMOWCEM byłym i teraz nawróconym. Uśmiechnij się bo nienawiść zabija.
Tuskolamacz / 89.78.5.* / 2007-12-11 20:21
Co postkomuszku, prawda w kaprawe od siedzenia przed kompem oczka boli? Czego sie tak boisz, ze ukrywasz swoje IP maluczki bez twarzy i bez wlasnych pogladow? Odrob lekcje, wroc do swojej Biblii czyli Gie Wu i spac chlopczyku!
janoo55 / 2007-12-11 22:25 / Bywalec forum
Amigo, rozumie że Twoje wnuki załapały się na wybudowane przez PISIORÓW mieszkania i jeżdżą do pracy nowymi autostradami. Mam poglądy które się różnią od Twoich. Mam twarz której się nie wstydzę. Z tym nawróconym Ormowcem to jednak mam racje. Masz ślicznego nicka pewnie jesteś z Torunia. Mimo wszystko Ciebie lubie bo zycie bez niedorajdow byloby smutne.
xx / 83.28.29.* / 2007-12-11 21:57
Niewolniku janoo55!
Weż się nażryj i nie odzywaj się.
Jak Cię tylko to interesuje w życiu to mogę się poswięcić i tuczyć Cię na swój koszt do końca twoich dni. Zostaniesz po prostu tucznikiem. tylko nie zabieraj się za "wywody" intelektualne.
Co Ty wiesz o ludziach, którzy za miskę soczewicy ...............
Co Ty wiesz o walce dobra ze złem.
Co Ty w ogóle wiesz ?
janoo55 / 2007-12-11 22:35 / Bywalec forum
Moja babcia podpisywala sie krzyzykami . Wiem duzo. Tucz sie sam bez rodziny bo po prostu ich szkoda. A tak naprawde to nie grzeszysz intelektem. Pewnie sie nazarles
xx / 83.28.29.* / 2007-12-11 22:56
Do janoo55
I tak Ci zostało to podpisywanie krzyżykami po babci ( genetyka)
Nie odróżniasz XX od ++
Bodek2 / 83.27.252.* / 2007-12-11 21:45
Sobie poszczekałeś... a przecież to właśnie janoo55 jest zalogowanym i znanym forumowiczem (nie on sam sobie ukrył ip)
Tuskolamacz / 89.78.5.* / 2007-12-11 18:39
Wczoraj Rokita mial/nie mial przeprosic kogos tam itd. itp.. zastepczymi tematami karmia was pismaki. Nie zastanawial sie nikt nad tym, ze zadnych istotnych informacji nie ma w prasie, TV czy radiu? Ptasia grypa i to kto kogo ma przepraszac, ku uciesze gawiedzi.
janoo55 / 2007-12-11 22:40 / Bywalec forum
Chyba zjadles ptaka chorego na grype. ZUS odetchnie. Gawiedz sie cieszy
obserwator / 2007-12-11 18:14 / Tysiącznik na forum
Zal mi Pana Wasermana, że musi znosić biczowanie władzy sadowniczej. Jezeli On jest biczowany, to co ma powiedzieć i zrobić zwykły Kowalski, może tylko plakać z bezsilności. Niedawno usłyszałem w informacjach telewizyjnych: kolezanka w pracy oskarżyla swoich 10 kolegow o naklanianie jej do czynów seksulanych . Ci koledzy mieli i maja rodziny, zony i dzieci, te dzieci chodza do szkoły. Ci ojcowie oskarżeni zostali zamknięci, wydano wyroki. Nikt nie litowal sie nad krzywda tych rodzin i dzieci. Dopiero interwencja helsińska jak podano doprowadzila do ponownego rozpoznania sprawy i uniewinnienia wszystkich oskarzonych. Ta Pani wszystoko wymyslila. Zatem jest pytanie czy prokuratorzy i sedziowie moga dalej pracocować w zawodzie i w przyszłości brać wysokie emerytury. Moim zdaniem nalezy jeżeli stwierdzi się że wydawano oskarzenia i wyroki niezgodnie z porzadkiem prawnym to należy dziękować za pracę. Niech w innej udowadniaja przydatność, tam gdzie nie mozna krzywdzić całych rodzin. Mam nieodparte wrażenie że za dużo wyroków jest wydawanych z naruszeniem prawa, a z powodu braku dostepu do wzorowych adwokatow nie można sie obronic, bo nikt nie jest zainteresowany. Skazany sie nie liczy, jak powiedziano, że glosujacy na wyrazista opcje polityczna to bydło. Nie słysze żeby prawnicy ta wypowiedzią i tym czlowiekiem sie zajeli. Znam takich co głosowali na tę opcje, sa dobrymi ludźmi, nie sa bydłem jak ich nazwano.

Najnowsze wpisy