Forum Forum podatkowePIT

watpliwość przy pracy za granicą

watpliwość przy pracy za granicą

krzysztof27 / 89.231.5.* / 2010-03-08 10:39
Witam. Proszę państwa o pomoc. Rozliczam się z fiskusem po raz pierwszy ponieważ w roku 2009 podjąłem pierwsza pracę. Byłem zatrudniony przez polskie przedsiębiorstwo państwowe (jednostka budżetowa) ale pracę wykonywałem za granicą (Belgia). Czy rozliczam się wg Pit-37 czy Pit-36? I czy w związku z tym faktem koszty uzyskania mojego przychodu nie wynoszą 1668zł zamiast 1235zł, które mam podane w PIt-11 wystawionym przez pracodawcę? Dziękuję za pomoc.
Wyświetlaj:
ZulkaM / 2010-03-08 11:12 / Bywalec forum
W pit-11 powinieneś mieć dodatkową informację o odliczeniu diet i kosztów uzyskania przychodu. wtedy rozliczasz się na pit-36 i zał. Z/G w/g odpowiedniej metody - tu Belgia - odliczenia proporcjonalnego. Ponieważ przy takich dochodach odlicza się 30% przysługujących diet, to nie przysługują zwiększone koszty uzyskania.
krzysztof27 / 91.192.165.* / 2010-03-08 13:45
w pit-11 nie mam żadnych dodtakowych informacji o odliczeniu diet i kosztów uzyskania przychodu, diet żadnych nie uzyskiwałem tylko stałe wynagrodzenie w euro i zwrot kosztów dojazdu za granicę, ponadto mam wpisaną kwotę uzyskania przychodu 1335zł i zaznaczoną w rubryce D kratkę, iż koszty uzyskania przychodu uzyskałem z jednego stosunku pracy, mimo, iż pracowałem za granicą a moje stałe miejsce zamieszkania jest w Polsce, jak w świetle tego powinienem zatem się rozliczać?
ZulkaM / 2010-03-08 13:57 / Bywalec forum
Trudno mi będzie odpowiedzieć bez znajomości warunków umowy z pracodawca, ale proszę poczytać tutaj:
http://www.podatkirachunkowosc.bdo.pl/biuletyn/63/podatki-na-co-dzien/oddelegowanie-pracownikow-do-pracy-za-granica.html
i ewentualnie wyjaśnić z pracodawcą sposób rozliczenia dochodów.

Najnowsze wpisy