Forum Polityka, aktualnościKraj

Wawryszuk: Nie strzelajmy do Litwinów, lepiej rozmawiać

Wawryszuk: Nie strzelajmy do Litwinów, lepiej rozmawiać

Wyświetlaj:
ewa-mewa / 84.15.106.* / 2011-07-04 22:22
Aż przykro czytać takie artykuły. A co robić litewskim Polakom? Jeśli sami swoi ich sprzedają. Za święty spokój. Żeby nie mieć problemów. Straszne. A tymczasem pod bokiem Polska wychowała najbardziej nienawidzących ich sąsiadów. Rosjanie wysyłali Litwinów na Sybir, rozstrzeliwali i więzili w łagrach, ale Rosjan się lubi, rosyjski na Litwie nadal jest wszechobecny i lubiany, to Polaków się nienawidzi. Za co???? Bo na to pozwalamy, a takie artykuły, jak powyższy, utwierdzają Litwinów w przekonaniu o słuszności ich racji. Jest coraz gorzej, nienawiść się wylewa. Wciąż za 1920 rok???? Proszę Państwa, jest XXI wiek!
Tadeusz W. / 77.45.44.* / 2011-07-01 11:04
Trochę wszyscy zapominacie, że w rejonie wileńskim przed 1920 i później odsetek Litwinów był żenująco niski. Co by było gdyby trzej panowie - założyciele Państwa Litewskiego spotkali się w Warszawie i proklamowali niepodległą Litwę. Czy Sowieci oddali by im również całe Mazowsze ??? . Jak długo będziemy tolerowali litewskie fałszowanie historii ? ??? Czy w imię dobrych stosunków z Litwą zapomnimy o tym, kto i kiedy założył oraz wspaniale rozwinął Uniwersytet Wileński ? Większość znanych osobistości kultury z tego obszaru obwołano Litwinami choć pewnie nie tego sobie życzyliby ! A może trzeba zacząć lansować z całą stanowczością, ze ich władca Mendog był zeżmudzonym Polakiem ! Ile lat można przytakiwać, że znany browar był litewski od 300 lat bo to są bzdury kosmiczne ! Skoro jestem z poznańskiego to znaczy, ze jestem spolonizowaną małpą?Jak tak dalej pójdzie to się okaże, że Obama też ma korzenie litewskie... . Nie dajmy się zwariować ! A niszczenie śladów polskości ??? Czy ktoś zagląda na Rossę - jeśli tak to powinien zauważyć, że mniej znane stare groby polskie zadziwiająco szybko niszczeją i w ich miejscu pojawiają się nowe groby litewskie ! Wszystkie polskie pamiątki ulegają zniszczeniu - w oficjalnej historii miasta i regionu jesteśmy wyłącznie zaborcami i mordercami z AK, którzy tam niczego nie dokonali. A mordujący na potęgę Żydów i Polaków Litwini to byli patrioci !!! Cisza - brak rozliczeń z historią mimo, że są w Unii Europejskiej !!!
Polacy w tych rejonachobecnego państwa Litewskiego żyli Polską i w Polsce - To czerwoni podarowali Litwinom nie swoją ziemię. Długo sam próbowałem znaleźć wspólny język z Litwinami - już mam dość. ( ze Żmudzinami jednak rozmawia się w sposób cywilizowany ) . A może to czas abyśmy postąpili podobnie jak Albańczycy w Kosowie ! z tą różnicą, że Polacy tam mieszkają od zawsze oraz tą, że Serbowie nie robią z nich na siłę zalbanizowanych Serbów ! Czy Europa przyśle wojska rozjemcze i będziemy mieli drugie Kosowo !!! Powiecie bzdura - pewnie ! ale czy Orlen, Reserved, PZU itp. itd. powinni inwestować we wrogo do Polski nastawionym kraju ? Jak tak nas nienawidzą ci , którzy tworzą politykę i public relations to albo reszta niech odbierze im do tego prawo albo niech polubią inwestora Ruska - przecież oddał im całą Wileńszczyznę to może da coś jeszcze w zamian ! NIE MOŻNA POLUBIĆ KOGOŚ KTO NIE WIDZI SWOICH BŁĘDÓW, JEST MŚCIWY, PAMIĘTLIWY I NIEUSTĘPLIWY. CZAS NA WNIOSKI DRODZY RODACY I POLITYCY. PRZESTAĆ TAM INWESTOWAĆ, KUPOWAĆ I ZWIEDZAĆ. PRZESTAĆ ZAPRASZAĆ ICH POLITYKÓW PERMANENTNIE I ZAPOMNIEĆ, ŻE ISTNIEJE TAKI KRAJ. ŻAŁOSNE , ŻE OD UPADKU KOMUNIZMU ZAWSZE W STOSUNKU DO NICH WYCHODZILIŚMY W INICJATYWACH PRZED EUROPEJSKĄ ORKIESTRĘ ! NIEMCOM KŁAJPEDY NIE PAMIĘTAJĄ
Babinicz / 213.17.173.* / 2011-07-01 09:53
My musimy silić się w stosunku do wszystkich na empatię. Do Litwinów, bo bunt Żeligowskiego, do Żydów do Holokaust, do Ruskich, bo komunistyczna przeszłość itd. Trzeba zrozumieć, że w polityce nie ma dużo miejsca na takie rzeczy jak empatia, to mrzonki dla naiwnych. Każdy chce dla siebie tyle, ile jest w stanie wywalczyć. Będziemy pozwalać Litwinom na wiele i wczuwać się w ich trudne położenie - z pewnością taka polityka będzie trwać. Trzeba uderzyć pięścią w stół i pokazać, że umiemy bronić swoich interesów.
Szkoda, że nie ma dziś wodza, do którego można by krzyknąć: "Prowadź na Wilno!" ;)
Floyd / 2011-07-01 10:25 / Tysiącznik na forum

Trzeba uderzyć pięścią w stół

Mąż uderza pięścią w stół i krzyczy: Kto tu rządzi.
Żona wstaje od stołu biorąc się pod boki.
Mąż: No co, no co. Zapytać się nie wolno?
pomo dore / 2011-07-01 07:50 / Tysiącznik na forum
a ja w ubiegłym roku ruszyłem na Kowno i kupiłem tam autko;D
Tadeusz W. / 77.45.44.* / 2011-07-01 11:09
NO TO NASTĘPNEGO NIE NALEŻY TAM KUPOWAĆ - ZERO INWESTYCJI W GOSPODARKĘ WROGO NASTAWIONEGO DO POLSKI KRAJU
pomo dore / 2011-07-01 12:23 / Tysiącznik na forum
jak negocjowalismy cene na giełdzie samochodowej to handlarz całkiem dobrze mówił po polsku a przynajmniej rozumiał. Jak zadzwoniłem do niego miesiąc później z Polski ze w holenderskim dowodzie rejestracyjnym brakuje jednej częsci i wydział komunikacji robi problemy to Litwin nagle zupełnie przestał mnie rozumieć ;D na szczęscie wszystko skończyło sie dobrze za sprawą holendrskiego wydziału komunikacji- napisali do naszego że nie ma problemu z rejestacją mimo brakującej częsci. Jednak co Zachód to Zachód- tamtejsze urzędy sa jakies bardziej proklientowskie niz nasze

Najnowsze wpisy