Forum Polityka, aktualnościKraj

Ważą się losy ustawy antysmogowej. Samorządy zakażą używania pieców węglowych?

Ważą się losy ustawy antysmogowej. Samorządy zakażą używania pieców węglowych?

Wyświetlaj:
pre201 / 37.152.18.* / 2015-09-20 14:37
Nie musicie pokazywać żadnych statystyk wystarczy wyjść w zimie wieczór na ulicę widać i czuć ale do likwidacji smogu potrzebna jest pomoc finansowa ludziom w zakupie kotłów gazowch i stanowcze obniżenie cen gazu każdy chętnie będzie używał gazu do ogrzewania domu /czysta piwnica, nie trzeba wynosić popiołu rąbać drzewa na rozpalanie / same plusy i wygoda ale też ciekawe kto chce zlikwidować nasze górnictwo ?
rycho / 91.231.107.* / 2015-09-20 14:35
Mam tylko jedno pytanie. Za co Polacy mają zmienić piece centralnego ogrzewania. Większość zarabia poniżej 2000 tys. zł???
adasdasd / 85.202.105.* / 2015-09-20 14:31
bardzo dobrze, ja juz mam dosyc tego smrodu przez całą zimę i tak wdychać trzeba w miescie i na przedmiesciach to masakra, czarny osad jest w futrynach okien i cale ubranie smierdzi po wyjsciu na spacer z psem palonym węglem drewnem i cholera go wie czym oni tam palą w tych swoich piecach ze sredniowiecza. najgorsze jest to ze polaczkom sie to podoba jak zadzwonilem raz na straz miejską ze kto pali plastikiem (w moim miescie jest zakaz przez prezydenta od 3 lat wydany) w piecu i czuc na calym osiedlu, to odpowiedzial mi zebym sprawdził kto i chodził po domach i wąchał bo on nie przyjedzie. Cała polska
mmmma / 5.172.247.* / 2015-09-20 14:31
vw manipulował przy normach spalania silnikami dizla czy to nie niemiecki samochód ?
waq / 188.146.73.* / 2015-09-20 14:28
mam nadzieję, że tą słuszną ideę zdrowego i czystego powietrza nie popsują! Jedyna droga to zmiana cen -energia ekologiczna ma się opłacać! Inaczej to tylko mielenie w miejscu lub dokuczanie ludziom. Do trgo EDUKACJA społeczeństwa, nie tylko w szkołach!
asdaadsd / 85.202.105.* / 2015-09-20 14:35
wiesz a co tu da edukacja? jest sposób żeby palić od gory a nie podpalac od dolu w piecu bo wtedy wydziela sie najwiecej dymu, ale co z tego skoro i tak palisz węglem drewnem i innym plastikiem, trzeba wywalic wszystkie te piece i zainwestowac w umowę z PECEm albo zawiesic plytki galwaniczne na dachu to nie bedzie smrodu i rakotworczych substancji, w polsce to napewno nie przejdzie bo tu ludzie są z jaskiń
gość458 / 31.209.141.* / 2015-09-20 14:26
kolejny gniot, bez przepisów wykonawczych mogą nas kochane samorządy pocałować w d....
bo co niby pani z urzędu będzie stać w nad piecem i patrzeć co ja tam sypię, śmiechu warte.
Urzędy liczą jak zawsze w Polsce na "sąsiedzką pomoc" w ustalaniu czym palą w najbliższym otoczeniu.
Na głowie kaktus mi wyrośnie jak ustalą w którym mieszkaniu w kamienicy kilkupiętrowej ktoś pali węglem-który komin do którego mieszkania. Już kończę, to taki prezent przed zimą dla wszystkich "krezusów" których stać jeszcze na węgiel - powodzenia drogie samorządy i pamiętajcie, że to my wcześniej czy później was wybierzemy.
real / 83.9.63.* / 2015-09-20 14:43
To jest wykańczanie polskiej gospodarki, węgiel to nasze złoto, a powiedzą czym nas trują wielkie zakłady przemysłowe. Kiedyś palili tylko węglem i powietrze byłook .Jak przestaną nas truć z góry to będzie dobrze. Niedługo unia wyznaczy nam godziny korzystania z toalety.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
majka11111 / 90.156.68.* / 2015-09-20 14:26
To oczywiste,że zmniejszając popyt na węgiel dzięki kretyńskiej ustawie , kopalnie staną się jeszcze bardziej nieopłacalne choć to zwykła ściema dla mas. Za kilka miesięcy, góra lat zostaną sprywatyzowane , surowiec wywieziony poza granice kraju , a cudowny inwestor da pracę kilkuset osobom i skorzysta ze zwolnienia od podatku , albo ucieknie do jednego z licznych rajów podatkowych. Tak zlikwidowano w Polsce cały przemysł , a teraz czas na kopalnie.
wb. / 83.23.61.* / 2015-09-20 14:24
to bardzo stara śpiewka,ustawicznie powtarzana przez media dla podbudowania decyzji władz,w tym przypadku samorządowych.Dla przyjemności nikt nie stosuje ogrzewania węglowego i starych,mało wydajnych pieców.Powodem najczestszym jest brak infrastruktury.Gminy nie budują sieci gazowych i nie wspomagają właścicieli mieszkań i domów starających się o zmianę ogrzewania na ekologiczne a jest to koszt spory-doprowadzenie gazu- około 3.000'-zł,wymiana pieca i wewnętrzna gazowa-od 5.000'- do 12.000,'
zł. nie mówiąc już o przeróbkach wewnętrznej instalacji gazowej,najczęściej niezbyt przydatnej,po starym
ogrzewaniu węglowym i ewentualnej termomodernizacji domu,mieszkania a wsparcie gminy to 2-3.000,-
zł. od których trzeba jeszcze zapłacić podatek i oczywiście wyższy koszt ogrzewania z uwagi na
ceny gazu utrzymywane na wysokim poziomie przez monopolistę,jaki jest spólka skarbu Pąństwa-PGNiG.
Jeździec Apoklaipsy / 78.8.77.* / 2015-09-20 14:22
A cóż innego można było spodziewać się po anty Polskim sprzedajnym sejmie?!
Mushasi / 195.187.156.* / 2015-09-20 14:22
Piszecie o węglu a docelowo mają być tylko piece peletowe .
Od 26 września czyli za 6 dni są wycofywane ze sprzedaży i produkcji kotły gazowe z zamkniętą komorą spalania , docelowo mają być tylko kondensaty.
POLAK519 / 178.43.145.* / 2015-09-20 14:19
WYPROWDZIC ZWIAZKI ZAWODOWE Z FIRM I OBNIZYC CENE GAZU POPRZEZ ZMNIEJSZENIE OBCIAZEN PODATKOWYCH NA TE ZRODLA CIEPLA.
chrla / 185.35.198.* / 2015-09-20 14:18
a czu USA ma podpisaną ustawę smogową?
Realista z Pruszkowa / 5.134.65.* / 2015-09-20 14:17
Totalny idiotyzm. To nie opalanie węglem dobrej jakości jest problemem, a spalanie odpadów organicznych (plastiki, meble z pilśni, MDF itp.). Dlaczego samorządy nie prowadzą kontroli, kto czym ogrzewa i nie "łupi" kar. W każdej mieścinie, wsi czy przysiółku takie praktyki są na porządku dziennym.
ja smok / 94.232.36.* / 2015-09-20 14:17
opony we wszystkich piecach się pali i mam w d..ie samorzady i wasza ustawę dacie zarobić jak emigrant to i ja się przystosuję
grzegorz1304 / 5.172.239.* / 2015-09-20 14:15
całkowicie za...możne wy nie macie sąsiada który pali byle czym i cała najbliższa okolica się w tym dusi..
nie musi być gaz czy olej wystarcza nowe kotły węglowe , i przyzwoity węgiel a nie ten najtańszy z głębokiego wschodu

Najnowsze wpisy