Forum Forum emerytalneInne

Ważą się losy ustawy o dodatkach dla emerytów

Ważą się losy ustawy o dodatkach dla emerytów

Wyświetlaj:
rozsądny / 81.190.243.* / 2009-05-09 07:48
Zamiast dawać jednorazowe zasiłki przestańcie oszukiwać. Naliczajcie rzetelnie waloryzacje rent i emerytur, nie oszukujcie na inflacji. Opracujcie system wzorcowy, inaczej jest duża sznsa że będzie jak z odliczeniem od podatku na dzieci. Kto ma dochody to odliczy kto nie ma to nie odliczy. Podobnie z obniżeniem skal podatkowych, obniżyli dla tych co mająpieniądze dla pozostałych w rezultacie podnieśki opodatkowanie.
też emeryt / 81.190.243.* / 2009-05-09 07:26
a co z emerytami którzy mają 1460 zł, a co z pracującymi którzy zarabiają najniższą dopuszczalną kwotę, A co z pracującymi emerytami?. Nasi posłowie mają wyobraźnie kilkulatka, najpierw nabroi, a potem płacze i szybko zapomina, nie wyciąga wogóle wnisków
ela123456789 / 213.158.196.* / 2009-03-26 20:57
ryby i emeryci głosu nie mają - tak rząd traktuje ludzi którzy istnienie kraju podnieśli z gruzu. nikt z emerytów do opieki społecznej w kolejke stać, nie będzie chodził bo to uwłacza godności. paranoja przepracować całe życie a nastarość iść na żebractwo
Pilsener / 2009-03-07 01:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na dzień dobry każe im płacić podatek od dochodów, które już zostały wcześniej opodatkowane.

Moje postulaty wobec polski są jasne:
1. Pieniądze, które pochodzą z mojego dochodu są wolne od JAKICHKOLWIEK bezpośrednich podatków - zostały już przecież opodatkowane
2. Emerytura KAŻDEGO zależy TYLKO I WYŁĄCZNIE od wypracowanego kapitału
3. Kapitał emerytalny jest WYŁĄCZNĄ własnością tego, który go odłożył i może być dziedziczony etc.
4. Każdy obywatel sam decyduje KIEDY przejść na emeryturę, może ją też w dowolnej chwili zawiesić lub pobierać emeryturę i pracować
5. Każdy obywatel ma prawo wyboru wysokości składki i funduszu emerytalnego
6. Pracodawca nie może ponosić ŻADNYCH kosztów związanych z systemem emerytalnym lub rentowym.

Bez spełnienia tych postulatów nie poprę niepodległego państwa polskiego ani żadnego polskiego rządu.
............................. / 62.233.238.* / 2009-03-27 23:23
Pewnie wszyscy drżą przez twój brak poparcia... jak ci się nie podoba to wy......laj.
baja / 83.27.0.* / 2009-03-15 14:44
Popieram !Szczególnie jeżeli chodzi o pierwszy punkt ,z jakiej racji drugi raz są sciągane podatki od tych samych pieniędzy ,to złodziejstwo,okradanie emerytów.
mycha10 / 2009-03-07 16:50 / Bywalec forum
Niestety nasi politycy socjaliści nigdy nie zgodzą się na samodzielnośc społeczeństwa.Oni wolą łaskawie dzielic resztki z naszych podatków,a większośc trwonic na siebie i bzdurne populistyczne pomysły podobające się wyborcom
Matador / 83.28.15.* / 2009-03-07 13:53
Amen.
To do jakiego panstwa się wybieramy?
Zaden z tych postulatów nie będzie spelniony
Pilsener / 2009-03-08 14:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Może do Zimbabwe, Mugabe nas chętnie przygarnie ;) Słyszałem, że Australia przyjmuje z otwartymi ramionami, jeśli ma się konkretne umiejętności, jest młodym i zna język.
gwarancjaaaa / 213.158.199.* / 2009-03-08 14:45
plus zapewnie jakiś Old Boy, w charakterze sponsora, na wypadek nie zgromadzenia stosownych zasobów na godną emeryturę, nie chłopaczku?
eie32 / 89.78.202.* / 2009-03-07 00:18
Z przeważającej części komentarzy wynika, brak szacunku
dla naszych BABĆ , DZIADKÓW , MATEK i OJCÓW, jak to
opisał w swoim komentarzu ANDOW , i ja się z tym zgadzam.
Niskie emerytury wzięły się stad, że w PRLu płace
były niskie. Kraj był zniszczony po wojnie, niemal wszystko
potrzeba było odbudowywać od poczatku. Bardzo dużo inwestowano w zakłady przemysłowe, budownictwo,
w służbę zdrowia, w szkolnictwo itd.
Ludzie pracowali za minimalne wynagrodzenia, dla zaspokojenia potrzeb pierwszego rzędu, i do tego
jeszcze społecznie bez dodatkowych opłat. Kraj został
odbudowany, zostało utworzonych setki tysięcy nowych
miejsc pracy, w których DZIECI I wnukowie są w nich
zatrudniani. Brak równości w wynagradzaniu kobiet i
mężczyzn ( tak jeszcze jest obecnie ) spowodował
dla nich zaniżone emerytury.
CI którzy opisuja te niepochlebne opinie, niech sobie na
ten tema porozmawiaja ze swoimi najbliższymi, być
może zmienia swoje zdanie. Można zastanowić się nad
pułapem 1300 złotych. Nie odbierajmy tym ludziom
radości z słusznie przyznanego dodatku.
cerawi / 2009-03-07 22:30 / Bywalec forum
Pilsener czlowieku, obudz sie i przejdz do realu.Tylko spokojnie bo uderzysz glowa o swoja wykladnie.
Pilsener / 2009-03-07 01:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"w PRLu płace były niskie" - co mnie to obchodzi?
"słusznie przyznanego dodatku" - dopóki ja jestem podatnikiem, nawet złamany grosz dla emerytów jest niesłuszny
"Brak równości w wynagradzaniu kobiet i mężczyzn" - bzdury. Urodzeni jesienią zarabiają więcej, podobnie jak jedynacy i Ci, co dłużej pracują - to absurdalne, by dzielić ludzi na kategorie wg płci czy partii i określać, ile komu się należy
"emerytury" - w polsce nie ma emerytur, są zasiłki starcze wypłacane przez rząd z pieniędzy podatników. Emeryturę będziesz miał, jak na nią zarobisz.
$taruch / 62.233.238.* / 2009-03-23 20:58
Człowieku (chyba). Co mnie to obchodzi, że musisz płacić na mnie podatki. Dla mnie to dobrze. Płać. Co mnie to obchodzi, że nie chcesz płacić. Widzisz ja płaciłem na Twoją edukację i Twoich rodziców, czy też na Twój dom dziecka w którym za darmo dostawałeś jeść. Każdy grosz wydany na Ciebie to pieniądze wyrzucone w błoto, nic mi tego nie zrekonpensuje. Nawet Twoje podatki... Jednak to dobrze, że istniejesz.... PŁAĆ PODATKI, PŁAĆ. Emeryturę mam sporą. Ja się zrelaksuję.
Piwosz / 83.27.149.* / 2009-03-09 21:13
A co mnie obchodzą twoje postulaty.
Moje postulaty wobec polski są jasne:
1. Pieniądze, które pochodzą z mojego dochodu powinny być tak opodatkowane, żeby starczyło też dal tych najbiedniejszych.
2. Emerytura KAŻDEGO zależy od wypracowanego
kapitału, pod warunkiem, że zapłacił za wykształcenie bez jakiegokolwiek wkładu skarbu państwa, leczył się tylko za 100% odpłatnością.
3. Kapitał emerytalny jest WYŁĄCZNĄ własnością tego, który go
odłożył i może być dziedziczony etc.,
4. Każdy obywatel ma prawo wyboru wysokości składki i funduszu
emerytalnego
5. Pracodawca powinien ponosić większość kosztów związanych z
systemem emerytalnym lub rentowym.
axxel / 83.143.213.* / 2009-03-09 00:28
to interesujące .. w takim razie powinno przeliczyc sie powtórnie zarobki jakie powinni zarabiac ludzie w PRL-u za wykonywana pracę,
ta róznica która wystapi powinna z powodzeniem wystarczyc na godziwe emerytury, z własnych pieniedzy emerytów.
To na czym teraz operuja "nastepcy" nie powstało przeciez z niczego , ani nie jest efektem jakiegos cudownego cudu, jedyny cud jaki jest tu mozliwy do przyjęcia to cud pracy za nieadekwatnie niskie (niewolnicze) wynagrodzenie.
Elendir / 2009-03-07 00:08 / Łowca czarownic
Akurat emeryci nie cierpią na kryzysie bardziej niż normalnie gdyż mają stały dochód. Jak można uprawiać tak bezmyślny PR w czasie kryzysu?
Pilsener / 2009-03-07 01:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przecież kryzys to szansa dla polityków, by powiększyć swoje królestwo - dlaczego w ogóle kryzysy powstają i trwają latami? Wywołują je i przedłużają politycy, którzy w ten sposób chcą Was nakłonić do oddawania im swoich dochodów i władzy - i jeszcze potrafią zwalić winę na kapitalistów, żydów czy spekulantów! Dla Ciebie to bezmyślne PR, a wspomnij czasy prehistoryczne, gdy szaman wylansował swojego przydupasa, a gdy ten nie umiał polować zwalił winę na kryzys i obce plemiona. Dzisiejsi szamani są sprytniejsi, politycy kochają kryzys i to dla nich wielka szansa.
Elendir / 2009-03-07 07:19 / Łowca czarownic
Bezmyślne PR w sensie że ludzie w to wierzą.
barak 44 / 88.199.167.* / 2009-03-06 23:46
O.Dyrektor już liczy nowe wpływy na konto swojego imperium "finanasowego".
wczoraj / 2009-03-06 23:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dlaczego renciści? akurat to renciści, emeryci mają stały dochód bez względu na czy jest kryzys czy go nie ma i dlatego nierozumiem dlaczego znowu uprzywiliowuje się tą grupę?
Pilsener / 2009-03-07 01:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"dlaczego znowu uprzywiliowuje się tą grupę?" - a dlaczego to mój szwagier a nie Ty został dyrektorem w wydziale melioracji? A dlaczego ustawę napisano pod sieć sklepów A, a nie B? Dlaczego jedna firma prowadzi deficytową działalność, a rentowną się zamyka i karze? A dlaczego polska jest biedna a nie bogata? A skąd się biorą władze tego kraju? Z różnego rodzaju terrariów komuny i inkubatorów nieróbstwa, w postaci emerytów po studiach, rolników bez ziemi, stoczniowców bez statków, kopalń bez sztolni itp. itd. etc. ludzi, którzy żyją z czyjejś pracy i mają przez to czas, by wiecować. Popatrz sobie na zaplecza partyjne: sama esencja głębokiej komuny.
Filleon / 79.162.89.* / 2009-03-06 23:01
Po co takie bzdurne rozwiazanie. Trzeba tylko na stałe
wprowadzić kwotową waloryzację emerytur i rent
/jednakowa dla wszystkich/ i za kilka lat nie będziemy
mieli takich problemów jak teraz.Teraz mamy tak , że jeden dostaje 35 zł waloryzacji a najwięcej zarabiajacy
ponad 600 zł !!!. I to jest sprawiedliwość III RP.
Pilsener / 2009-03-07 01:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niesprawiedliwe jest, że cokolwiek dostają. Zauważ, że dopóki partyjni towarzysze będą decydować o Twojej emeryturze, zawsze będzie niesprawiedliwie.

Gdybym był uczciwy i opłacał ZUS, to g.. bym z tego miał, nie chcę robić za frajera i dzielić się z kimś swoją emeryturą. Wolę przepić tą kasę a na emeryturę odkładać butelki - ze sprzedaży tych flaszek będę miał prawie dwa razy więcej niż z ZUS'u - policz i sam sprawdź, takie eksperymenty łatwo obrazują złodziejstwo polskiego systemu.
AGIMIN / 83.27.149.* / 2009-03-09 21:38
Uważam, że dla takich jak Pilsner powinna istnieć mozliwość podpisania takiego oświadczenia, nie póżniej jak do ukończenia 24 r.ż, że zobowiązuje się do pokrywania wszelkich wydatków (związanych z edukacją dzieci, opieką zdrowotną całej rodziny, emerytury) tylko i wyłącznie z własnego dochodu. Bez mozliwość rezygnacji.
Pilsener / 2009-03-09 21:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak nie będę musiał płacić podatków? Idę na na to! Wydam 20-30% tego, co płacę w podatkach a otrzymam usługi wyższej jakości. Własność publiczna i kontrola partyjna to przeżytek, żadne państwo oparte na "społecznej" własności szkół, szpitali czy sklepów nie osiągnęło sukcesu gospodarczego.
Rzeźnik / 62.233.238.* / 2009-03-23 20:35
Uchaaaaaaaacha! Ty chyba człowieku nie wiesz co piszesz. W jakiej branży może się poruszać taki ignorant...? Hmm... Ostatnio przyleciał jakiś darmozjąd z USA bo za badanie przy prostym zapaleniu błednika musiał tam zapłacić 4000 dolarów. Nie mówię, że to dużo, ale u nas diagnostykę + wizytę to z 500 zł fundusz płaci. Nie wspomne ile set tysięcy musiałbyś zapłacić za kardiochirurgię nie daj Boże powikłaną. A wypadek z rodzinką? Dużo kaski bym zarabiał na takich jak ty. W USA na pokrycie kosztów leczenia nie wystarczają czasami polisy na milion dolarów. Ja proponuje Ci przeprowadź się właśnie tam. Ubezpieczenie dobrowolne, żadnych ograniczeń, a i my odetchniemy pozbywając się kolejngo czuba.
Pilsener / 2009-03-23 21:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"musiał tam zapłacić 4000 dolarów." - jak nie ma ubezpieczenia to jego problem. A jak służba będzie państwowa, to z podatków zapłaci 10000 dolarów. Widziałeś długi szpitali? Oglądałeś budżet NFZ? Ile w USA kosztuje standardowa polisa i jak to się ma do zarobków? Policz, ile co miesiąc płacisz na NFZ i jakie miałbyś za to prywatne ubezpieczenie - przecież to te same pieniądze, dlaczego każdy uważa, że partyjna kontrola nad kasą ją pomnaża, a nie uszczupla? A może jak partia zarządzi, to za operację zapłacimy nie 4000, ale 400 dolarów? Ale wtedy będziemy zarabiali 20, jak w PRL'u. Myślisz, że pieniądze to z nieba spadają? Rząd dodrukuje i da szpitalom? Wiesz ile kosztuje np. sprzęt do rezonansu najwyższej klasy? Skąd na to pieniądze? Od partii? Pfff...
Rzeźnik / 62.233.238.* / 2009-03-27 07:38
Z ciebie to taki "beton" i uważasz, że masz masz absolutną rację. Nic tego nie zmieni. Zapewne nigdy w żadnej istotnej sprawie nie zmieniasz stanowiska. To, że człowiek o którym pisałem nie był ubezpieczony nie zmnienia faktu, że leczenie jest drogie, a płacimy za mało! Nie wiem czy kogokolwiek zatrudniasz ponieważ:
1. Płacąc pracownikowi 6000 brutto na ubezpiecznie zrowotne oddaje ok 70 zł - czyli wielke G..., nie ma żadnego prywatnego ubezpieczenia w tej kwocie.
2. Wykupienie prywatnego ubezpieczenia to wydatek rzędu min.100 zł i jest ubezpiecznie podstwowe! Za pakiet z drobnymi (!) zabiegami chirurgicznymi trzeba zapłacić ok. 600 zł. Więc o czym tu rozmawiamy.
3. MRI posztuje ponad 1mln dol.
Pytanie? Ile płaci emeryt? Ilu ludzi odprowadza te 70 zł? Ile odprowadzasz mając własną firmę, najczęściej opłacając najniższą składkę?
Wszyscy płacimy na wszystkich, nic tego nie zmieni. Pozostaje Ci wyemigrować.
ekgj@wp.pl / 2009-03-06 22:27
Nic nie wspominamy o rencistach.Byłem rzemieślnikiem i pracowałem po kilkanaście godzn na dobę,nawet w soboty przez 23lata .Ubezpieczny byłem w ZUS i otrzymuję ,aż 442zł miesięcznie.Naprawdę z tak dużej kwoty jest cięzko żyć i się leczyć. Dołożona każda złotówka do renty naprawdę dla mnie znaczy dużo.Wiem ,że takich osób jak ja w polsce jest dużo, tylko jest wstyd o tym wspominać.PAMIĘTAJCIE rencistą nie zostaje się z wybru!!!!
kozyk / 77.114.188.* / 2009-03-07 21:57
To gdzie te pieniądze które zarobiłeś przez te wszystkie lata ciężkiej pracy??
axxel / 83.143.213.* / 2009-03-09 00:37
srednia pensja w czasach PRL-u wynosiła około 25 dolarów amerykańskich
uwazasz ze miał z czego odkładać?
wiekszośc pensji okradanego tak społeczeństwa , znalazła sie w majatku tak beztrosko potraktowanycm przez nastepców,
wiekszośc tego na czym operujecie, wiekszośc wszystkiego , jest z pracy za 25 dolarów miesiecznie,

te wszystkie kociokwiczne dyskusje, i wyzekanie emerytom ze czegos oczekuja, sa na reke rządzacym, pijarowcy bardzo ładnie opanowali sztuke grania na niskich instynktach społecznych w tym na głupocie i zawisci, co zreszta ładnie widac po przebiegu czesci tej dyskusji.
NOOVAA / 2009-03-06 20:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pytam się z jakiej racji mają dostawać tylko Ci co mają mało. Przecież mają tyle na ile sobie zapracowali. Dlaczego dokładać np. tym co mają mało , do których już ZUS dopłacał po to żeby im wyśzło to najniższe świadczenie, bo tak się w życiu "spracowali" że nie starczyło nawet na minimalną emeryturę.
Sssss / 83.27.149.* / 2009-03-09 21:23
A z takiej racji, że twój ojciec, dziedek i pradziadek lali ich pałami, nie pozwolili uczciwie pracować i zamykali w więzieniach przez co nieco utrudniali odkładanie na emeryturę.
Pilsener / 2009-03-07 01:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Dlaczego dokładać np. tym co mają mało" - bo taka jest polska filozofia: wspierać miernoctwo, pasożytnictwo i nieróbstwo, a przedsiębiorczych, uczciwych i ambitnych karać i kazać im spie.... na wyspy.

Każdy sam powinien odkładać na swoją emeryturę i dostać dokładnie tyle, ile odłożył. Jak będzie tego 20 zł -> są organizacje charytatywne, są zatrudniające kilkanaście tysięcy osób MOPS'y, jest KARITAS.
Ciężarowiec / 62.233.238.* / 2009-03-23 20:47
Pisze się ->CARITAS
Pilsener / 2009-03-23 21:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dzięki, warto wiedzieć.
chohlodojski / 89.231.205.* / 2009-03-06 23:09
Kolego gdy byś był na bieżąco to byś wiedział że nikt nie otrzymuje świadczeń ze swoich składek . NA DZIEŃ DZISIEJSZY SYSTEM EMERYTALNY OPARTY JEST NA ZASADZIE SOLIDARYZMU SPOŁECZNEGO - CZYLI EMERYTURY DZISIEJSZYCH EMERYTÓW WYPŁACANE SĄ ZE SKŁADEK DZISIEJSZYCH PRACOWNIKÓW. NATOMIAST PŁACA Z PRACĄ NIEWIELE MA WSPÓLNEGO PORÓWNAJ NP; SZWEDA DO MIESZKAŃCA KONGO TEN OSTATNI O WIELE WIĘCEJ PRACUJE NATOMIAST WYNAGRODZENIA OBU PRACOWNIKÓW POZOSTAWIAM DO INDYWIDUALNYCH SPOSTRZEŻEŃ
Elendir / 2009-03-07 00:09 / Łowca czarownic
Tym niemniej podstawa zależy od wpłaconych składek.
ekgj@wp.pl / 2009-03-06 22:42
Napisz ile masz lat i czy nie jesteś magistrem bo nawet nie wiesz co piszesz .Pamiętaj kij ma dwa końce.Życie jest długie i wszystko to co jest złe może cię jeszcze spotkać i możesz nawet nie mieć jeszcze na kromkę suchego chleba.Zastanów się co za głupoty piszesz.Ja chorym ludziom wspólczuję,gdyż nie wiem co za los może mie jeszcze spotkać.Troszkię pokory i zrozumienia dla innych.
kapitan Ubecki / 83.29.249.* / 2009-03-06 22:05
Gorąco popieram taka postawę obywatelską i wnoszę o nagrodę
wesz / 83.31.176.* / 2009-03-06 21:59
co ty za bzdury piszesz przecież nie każdy mógł pracować w ministerstwie czy na kierowniczym stanowisku.
Lubinianin / 78.8.69.* / 2009-03-06 21:15
Popieram powyzszy komentarz . Bo wielu jest takich, ze zamlodu nie chca pracowac a na starosc chcieliby jak najwiecej.
Lubinianin / 78.8.69.* / 2009-03-06 21:08
Popieram powyzszy komentarz. Bo ja w zyciu napracowalem sie . Ale za to mam emeryture. Jezeli ktos baki obijal to tak dzis ma. EMERYT.
Wrocławianin / 62.233.238.* / 2009-03-27 07:44
He he, ja się nie napracowałem i też mam emeryturę. I kto na tym lepiej wyszedł? Każdy po 65 r.ż ma emeryturę. Takie życie.
Jokes / 77.253.107.* / 2009-03-06 19:23
Czy siedemset złotych na miesiąc czy w roku? Jeżeli w ciągu roku to niech sie ode mnie od.ierdolą wszyscy politykierzy. To jest k.rwa 58,33 zł na miesiąc. Debile i szkodniki polski.
polak2 / 89.78.142.* / 2009-03-06 19:17
niektórzy emeryci zostali nie zgodnie z prawem pozbawieni rekompensaty za 91/92r wypłacane w PKO 2000/2009r. po prostu nie dostali informacji że im się należy.ipieniądze zostały w skarbie państwa,tak zrobiono z mną i wielu innymi
p.emeryt / 83.30.51.* / 2009-03-06 18:54
A może tak normalnie , a nie dodatkowo , poprzez;
1. ustalanie faktycznej inflacji / moja za ubiegły rok to około10 procent/ , a nie z sufitu wziętej,
2. podniesienie kwoty wolnej od podatku z której "dobrodziejstw" skorzystają wszyscy - solidarnie
chohlodojski / 89.231.205.* / 2009-03-06 18:06
A ja pracuję po 11 godzin dziennie łącznie z sobotami w terenie przy budowie linii energetycznej i otrzymuję za to 1200 zł. miesięcznie a mam na utrzymaniu jeszcze 2 osoby czy mi też ktoś dołoży . Na szefa nie ma co liczyć bo jak twierdzi teraz w dobie kryzysu trzeba się liczyć z niższymi zarobkami.
wesz / 83.31.176.* / 2009-03-06 22:12
A zapytaj szefa ile bierze za twoją pracę na pewno 5000 pln dniówka jak nie więcej i takie są realia jak się nie upomniesz to nie masz bo prywaciarze strasznie wyzyskują ,no a potem z takich 1200 -75% to ok.1000 zł ,a jeszcze sprawdż czy składki do ZUS-u odprowadza.
Dartek / 90.156.120.* / 2009-03-06 22:27
A Ty wesz gdzie pracujesz ? Jak jesteś taka mądrala to załóż sobie firmę i zarabiaj 5000 zł na dzień ( i zanim napiszesz bzdury to się najpierw zastanów ) .Pozdrawiam wszystkich pracodawców którzy zarabiają 5000 zł/dzień i więcej.
dsfADF / 79.175.201.* / 2009-03-06 20:35
Zmień szefa jak jest frajerem
andowc / 83.30.114.* / 2009-03-06 18:38
Pomylił "Forum",(lecz się na "oczy").
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy