Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Ważne sygnały z rynku walutowego

Ważne sygnały z rynku walutowego

Money.pl / 2009-02-10 08:55
Komentarze do wiadomości: Ważne sygnały z rynku walutowego.
Wyświetlaj:
Weles / 83.25.70.* / 2009-02-10 08:55
Wydaje się, że równie dynamicznie jak wczoraj złotówka odrabiała stratę, dziś poleci "na łeb, na szyję". Początek dnia dobry, oby tak dalej :)
Weles / 83.25.70.* / 2009-02-10 10:49
Niepokoi mnie plan Obamy wpompowania ponad 800mld $ w rynek USA. To jest prawdziwe zagrożenie dla wszystkich którym nie zależy na umacnianiu się zeta, delikatnie mówiąc.
Zeus52 / 2009-02-10 12:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...trzeba będzie zrezygnować z części dolarowej portfela i zrobić zakupy na GPW...
Zeus52 / 2009-02-10 13:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja cały czas mam to w portfelu od ubiegłego roku...tylko w różnych proporcjach...20-40%(listopad/grudzień)...ucieczka,znów 20%od połowy stycznia...teraz zredukowałem do 10%. Ale nie gold,tylko fund. Konkretnie:Black Rock Gold Mining Fund(spółki wydobywcze złota). Ciekawostką jest,co dla tego typu fundu nietypowe,że w tym czasie była premia w postaci dolara. Zamiast odejmować spadek$,do i tak dużego wzrostu fundu dodawało się jeszcze wzrost dolara...no,to była bajka! Złoto zachowywało się dość nietypowo...mimo wzrostu dolara ono też rosło...teoretycznie teraz tym bardziej powinno,gdy dolar spada. Ale pod warunkiem,że ta korekta nie pójdzie poniżej obecnego poziomu,nie zejdzie poniżej linii szyi lokalnego potrójnego szczytu,jaki się utworzył...to mogło by spowodować lawinę. Na razie broni się dobrze,ale wolałem nie ryzykować... Pzdr
Weles / 83.25.70.* / 2009-02-10 14:12
Brzmi nieźle, i bardzo profesjonalnie :) Dla mnie póki co obracanie akcjami to wyższa szkoła jazdy, hazard. Dopiero od niedawna interesuję się ekonomią i inwestowaniem, jeszcze w zeszłym roku harowałem na etacie na obczyźnie :)
Na którym wykresie znajdę tę "linię szyi lokalnego potrójnego szczytu" jeśli można spytać, kurs dolara?
Między 08.2008, a obecnym, o to chodzi??

Pozdrawiam.
Zeus52 / 2009-02-10 14:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
listopad/grudzień/styczeń...w tym czasie kurs $ wzrósł o około 28%. Fund w tym samym czasie wzrósł o 52%,ale licząc w dolarach. Przeliczając na złotówki należało to zsumować,co dało 80% zarobku i to minimalna wartość teoretyczna,bo gdyby ktoś jeszcze ominął występujące w tym czasie korekty,to mógłby uzyskać dużo więcej. A dlaczego użyłem wyżej słowa"teoretycznie"? Bo to musiało by być idealne wejście i wyjście. Mi udało się w tym czasie zrobić tylko 46%...no bo nie ma idealnych wejść,a poza tym strach przed umoczeniem...więc tylko część kapitału. Złoto zachowywało się trochę dziwnie z punktu widzenia A.T. Dawało wiele sygnałów do korekt. A później było tylko krótkie prrr..i po korekcie..i dalej jazda w górę. Teraz,po fakcie wychodzi na to,że należało wejść w listopadzie i nic nie robić. Było by dużo lepiej...ale trzeba brać pod uwagę ryzyko. Teraz jeśli się obroni w rejonie wsparcia...a jak widać,ma taki zamiar,wchodzę ponownie. Co do wykresów to można skorzystać ze strony http://stooq.pl ,albo http://stockcharts.com/. Ale często podsyłamy sobie nawzajem z innych źródeł. Pzdr.
Weles / 83.25.70.* / 2009-02-10 15:16
Ta rozumiem, jednoczesny wzrost ceny złota i kursu dolara nie jest raczej zjawiskiem popularnym, co jak przypuszczam jest wystarczającym powodem do snucia obaw przed korektami. Dzięki za informacje, z entuzjazmem trawie wszystko co może pomóc mi się bardziej rozwinąć.

Pozdro.
Zeus52 / 2009-02-10 16:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Obawy przed korektami byly i są spowodowane obserwacją wykresów i wskaźników. Owszem,to się sprawdzało,ale tylko częściowo...korekty były w przewidzianym momencie,ale trend był tak silny,że były często bardzo płytkie i krótkie i nawet szybka decyzja o ponownym wejściu wypadała za późno...złoto już zdążyło podskoczyć,co utrudniało wykorzystanie pełnych wzrostów. Wracam do obserwacji...na stronę: http://www.kitco.com/charts/popup/au24hr3day.html polecam! (gold spot na bieżąco)
Weles / 83.25.70.* / 2009-02-10 16:46
Jest już wstępna zgoda senatu usa na pakiet Obamy. Złoto i ropa już wystartowały. Jutro trend dolara odwróci się już bankowo
Zeus52 / 2009-02-10 17:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Za godzinę może być dalszy podskok...byłeś na stronie kitco? Na ra
Weles / 83.25.70.* / 2009-02-10 17:19
ta oblukałem kitco. Rozumiem,że mówisz o podskoku ceny złota?!
Zeus52 / 2009-02-10 18:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak, o złocie,ale wszystko zależy teraz od polityków i reakcji inwestorów...
Weles / 83.25.70.* / 2009-02-10 16:42
To można przewidzieć (przybliżony) moment korekty na podstawie samych tytko obserwacji wykresu?
Weles / 83.25.70.* / 2009-02-10 12:15
Osobiście myślę o złocie, np. kontraktach terminowych. Jeżeli dolar pójdzie na łeb to złoto się poderwie co nie ?!
Zeus52 / 2009-02-10 13:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na spółkach złota można było zarobić. Np. Fund Black Rock Gold dał w trzy miechy (listopad-styczeń) 52%zysku i ciekawostka...w tym samym czasie dochodziła premia za dolara+28%. Czyli realny zysk to około 80% w trzy miechy! Tylko nie wiem,czy był ktoś,kto wyczaił idealny moment wejścia i wyjścia. I trudno też się odważyć na zaryzykowanie większej części portfela...
WAR / 83.14.224.* / 2009-02-10 09:20
tez mam taka nadzieje :) ach jak bawia mnie ci wszyscy 'analitycy'
Lankwi / 2009-02-10 09:35 / portfel / Bywalec forum
a nadzieja bo taka nasza narodowa tradycja wielu zyje w Polsce
"byle jak"
dzisiaj akcja i reakcja, a nie zludzenia
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy