Forum Polityka, aktualnościKraj

Ważne zmiany w zasiłkach. Wzrost średnio o ponad 300 złotych

Ważne zmiany w zasiłkach. Wzrost średnio o ponad 300 złotych

Wyświetlaj:
pistacjowa / 79.189.0.* / 2015-03-25 13:50
Najlepsi sarodzice dzieci niepełnosprawnych którzy biora świadczenia opiekuńcze i zasiłki rodzinne wraz zdodatkami a niepełnosprawne dzieci cały tydzień do piatku do południa siedza w ośrodkach szkolno- wychowawczych albo i na weekendy zostają- tym rodzicom powinno sie to urwać bo moim zdaniem opieki tu nie ma.
Goch / 2.122.112.* / 2015-03-25 13:42
W Polsce podobno dobrobyt, średnia pensja wynosi przecież prawie 4tys. zł. Dlaczego zatem nie dać tym ludziom zasiłku w tej kwocie? Dobrobyt jest, zielona wyspa, a ludziom potrzebującym rzuca się ochłap 600zl? Hali, pani premier! Albo jest dobrobyt, albo przestańcie pie... głupoty!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kierowca tira / 37.31.6.* / 2015-03-25 13:35
Nie ma co wierzyc tym oszustom i kłamcom,przed tamtymi wyborami mówili że wieku emerytalnego nie POdniosą ,a PO wyborach (pejsaci) PO-PSL(chłopi),wiek POdnieśli a dekret 67 bulu Komorowski POdpisał#############################
ewojka / 37.128.60.* / 2015-03-25 13:10
ja samotnie wychowuję córkę, która aktualnie zdawać już będzie maturę. Zarabiam 2100. Córka dojeżdża do szkoły, sam bilet 150 zł miesięcznie.... a państwo sądzi, ze jestem bogata wg państwowych kryteriów. Nie mam żadnych świadczeń rodzinnych, nei mam funduszu alimentacyjnego..ojciec dziecka nie łoży na nie.. zdana jestem sama na siebie i zadłużyłam się , że chyba do śmierci z długów się nie wyplączę już.
eutanazja / 37.128.11.* / 2015-03-25 12:27
A co rządząca bando z niewaloryzowanym od 9 lat zasiłkiem pielęgnacyjnym 153 zł.
Niepełnosprawny / 213.238.107.* / 2015-03-26 09:43
Jak piszesz to opisuj ,stan faktyczny,nie waloryzowanie tego zasiłku/153 zł/ ,od 9 lat jest łamaniem prawa/ustawy/ .A łamanie prawa jest przestępstwem,to znaczy ci co to robią to przestępcy/i to ohydni,chodzi o ludzi kalekich/,gdzie jest prokuratura?Pozdrawiam
Blanka Rudymmm / 2015-03-25 11:56
Moje dziecko jest niepełnosprawne.
Pracuję (1500 zł). Mąż też pracuje. Czasami zatrudniamy opiekunkę.
Na dziecko dostaję 150 zł.
Moje dziecko jest zadbane, rehabilitowane, jeździmy po najdroższych specjalistach. Dzieciak bierze drogie leki.
Widuję rodziców, którzy nie pracują, bo wychowują dziecko niepełnosprawne. Biorą tyle kasy, ile ja zarabiam. Dzieci nie potrzebują nakładów finasowych-nie musza brak leków i być rehabilitowane.
Myślę że pieniądze na dzieci dawane przez państwo powinny być kontrolowane- ile rodzin wydał na leki, rehabilitację, czy dziecko wymaga kosztownych diet (moje tak).
Moje dziecko świetnie się uczy. Naszym marzeniem jest, żeby mimo ciężkich chorób, mogła w przyszłości pracować.
Mońki / 31.135.205.* / 2015-03-25 11:16
Renta socjalna powinna być minimum 1200zł tak żeby można było opłacić wynajęcie mieszkania oraz opłacic rachunki to i tak mała kwota gdyż wynajęcie mieszkania kosztuje około 1 tys zł zasiłek pięlegnacyjny powinien wynosić 320zł. Co ci w rządzie myślą że za 643zł renty socjalnej całe życie osoby niepełnosprawne maja mieszkać z Żoną i dzieckiem u rodziców ? albo teściów ? albo może w ogóle nie mają prawa zakładać związków małżeńskich ! Rządamy 1200zł Renty socjalnej i 320 zł Zasiłku pięlegnacyjnego !
Blanka Rudy / 2015-03-25 11:34
Ciekawe, skąd masz te genialne wyliczenia. Z Puław? Wynajem to minimum 1300,- + liczniki. Ale istnieje coś takiego, jak mieszkania socjalne.
Zasiłek 320,- w odniesieniu do czego?
Dlaczego osoba niepełnosprawna spłodziła sobie dziecko i w ogóle się ożeniła, skoro mieszkała u mamusi i wiedziała, że nie ma warunków dla rodziny? Jest niepełnosprawna umysłowo? Nie umie przewidywać i kojarzyć faktów?
I kto "Wy"... rządacie (nie ma takiego wyrazu).
Ewelina804 / 31.135.205.* / 2015-03-25 13:19

Dlaczego osoba niepełnosprawna spłodziła sobie dziecko i w ogóle się ożeniła, skoro mieszkała u mamusi i wiedziała, że nie ma warunków dla rodziny? Jest niepełnosprawna umysłowo? Nie umie przewidywać i kojarzyć faktów?



Patrząc oczyma pani Blanka Rudymmm to połowa społeczności nie ma prawa do normalnego życia i nie tylko niepełnosprawni ,bo w tym kraju jest takie bezrobocie ze mało kto powinien w ogóle marzyć o rodzinie , co z tego że ma szkołę i papiery na to jak nie ma pracy i co z tego powodu ma siedzieć całe życie sam i nie myśleć o ślubie dzieciach i niczym bo nie ma pracy domu itp czy to nie chore ?

A jeśli osoba np miała prace dom żonę dzieci i w wyniku np wypadku stała sie osoba niepełnosprawną - straciła prace a dom auto zostało sprzedane na leczenie - to co żona i dzieci na śmietnik ?

Dużo mogła bym tu dawać przykładów ale nasuwa mi sie tylko jedno zdanie na co dzień jestem przyjazna osoba i nikomu źle nie życzę ale mam nadzieje że pani Blanka Rudymmm przeżyje kiedyś coś podobnego w życiu i przeczyta pani dzisiejszą swoją wypowiedz i poczuje sie tak jak inni dzisiaj to czytający !

Jestem żoną męża niepełnosprawnego o znacznym stopniu - mieszkamy na stancji z 5 letnim synkiem bo w naszych domach rodzinnych nie ma miejsca - ja nie mogę iść do pracy z oczywistych powodów - jesteśmy szczęśliwą kochającą sie rodziną I TEŻ MAMY PRAWO ŻYĆ !
I minimalna pomoc ze strony rządu pomogła by nam żyć godnie i na minimalnym poziomie czy to tak wiele ? !

Pani Blanka Rudymmm pewnie wolała by oddać swojego męża do domu pomocy społecznej gdzie rząd by opłacał koszty utrzymania w wysokość 2,500 zl Pozdrawiam !
Mońki / 31.135.205.* / 2015-03-25 13:06
Pani Blanka Rudy co za głupoty Pani wypisuje !!! wołają o pomstę do niebios !!! nie dość że Pani pogląd na osobę niepełnosprawną jest z 19-wieku to jeszcze to nic innego jak Jawna dyskryminacja !!!!

Każda osoba niepełnosprawna ma prawo do poszanowania jej integralności fizycznej ... wieku, do zawarcia małżeństwa i do założenia rodziny,To co Pani opisuje to nic innego jak dyskryminacja !!!! Osob niepełnosprawnych !!! w ten sposób obraża Pani Tysiace takich osób !!!

Jedno z wielu praw osób niepełnosprawnych mówi jasno !!!

7) zabezpieczenia społecznego uwzględniającego konieczność ponoszenia zwiększonych kosztów wynikających z niepełnosprawności, jak również uwzględnienia tych kosztów w systemie podatkowym,

„Dyskryminacja ze względu na niepełnosprawność” oznacza jakiekolwiek różnicowanie, wykluczanie lub ograniczanie ze względu na niepełnosprawność, którego celem lub skutkiem jest naruszenie lub zniweczenie uznania, korzystania z lub wykonywania wszelkich praw człowieka i podstawowych wolności w dziedzinie polityki, gospodarki, społecznej, kulturalnej, obywatelskiej lub w jakiejkolwiek innej, na zasadzie równości z innymi osobami. Obejmuje to wszelkie przejawy dyskryminacji, w tym odmowę racjonalnego usprawnienia.
Black / 2015-03-25 11:58
Na Podlasiu w Białymstoku za 1000zł można już wynająć mieszkanie. oczywiście opłaty prąd woda gaz swoją drogą. istnieje coś takiego jak mieszkanie socjalne ale w mniejszych miastach do 10 tyś mieszkańców nie ma ich jest ich brak. Co do dalszej treści twego komentarza to widać ubogi tok myślenia. Osoba niepełnosprawna tak samo jak Pełnosprawna ma prawo do bycia szczęśliwym ma prawo do założenia rodziny ma prawo do posiadania dziecka ! Co może tylko dlatego że nie ma kasy z tego powodu ma być jeszcze bardziej ograniczana absurd !!!
Piotr1964 / 37.60.24.* / 2015-03-25 11:10
Rząd woli wydać pieniądze na armię urzędników kontrolujących i weryfikujących portfele ludzi pokrzywdzonych przez los i zmuszonych do walki o byt niż te pieniądze rozdzielić dla potrzebujących
krislok / 93.176.212.* / 2015-03-25 10:35
od tych trzstu zł zapłacicie podatek ale te świadczenia będę tylko do czasu wyborów PO chce was kupić wasz głos za 300 zł brutto rzekomego zasiłku hahaha
Blanka Rudy / 2015-03-25 10:56
Następny trzeźwy.
Świadczenia nie są opodatkowane.
A kupić to usiłuje PiS, który za swoich ziąduf nic nam nie dał - Iwonkę Hartwich, która ma w tym interes prywatny i tylko wykorzystuje niewiedzę społeczną, żeby ukryć, jakich szkód narobiła i ile za to dostała od Mularczyka.
kristyna / 93.176.212.* / 2015-03-25 10:32
przed wyborcze gesty ze strony PO te swiadczenia zostana cofnięte gdy ich ju.z wybierzecie tak właśnie działa kłamliwe podstępne PO
Blanka Rudy / 2015-03-25 10:57
Oczywiście. Mniej kłamliwy jest Korwin, który wprost mówi "wszystko wam zabiorę" i PiS, który wcale nie mówi o dawaniu :D

Co?

Blanka Rudy / 2015-03-25 10:16
No i wiadomo, kto z eMoney chodzi pijany.
Zgodnie z treścią nowelizacji nie "średnio o 300,-" tylko o niespełna 300,- ma wzrosnąć świadczenie na opiekunów dorosłych w stosunku do specjalnego zasiłku opiekuńczego, który ma być zniesiony.
5stopniowa skala była proponowana w nowelizacji, owszem, ale z 30 października 2013 r., a nie ostatniej - bagatela, półtora roku rozstrzału.
W tej samej nowelizacji była propozycja zrównania świadczenia dla wszystkich opiekunów i podwyżek na lata:
2014 - 900,-
2015 - 1150,-
2016 - 1300,-
Na propozycję zrównania nie zgodziła się "słynna" pani Hartwich i "Mam Przyszłość" - a 5 miesięcy później zaczęli okupować budynek Sejmu w celu uzyskania podwyżek niewiele wyższych na lata 2014 i 2015 i na 2016 r. identyczną z propozycjami rządu.
Tak więc awanturnicy "wywalczyli" na 2014 r. od maja całe 100,-, na 2015 r. całe 50,-, na 2016 r. - całe zero.
Jeśli teraz zerwali rozmowy to dzięki bogom, bo mam nadziej, że nie będę słyszała ich wrzasków na kolejnych podstolikach.

Ale artykuł jest w 3/4 pozbawiony sensu. I zakładam, ze autora jeszcze długo będzie męczył kac, bo na trzeźwo się takich głupot nie da napisać.
1MATKA / 78.10.199.* / 2015-03-25 10:00
PANIE ANDRZEJU ZWOLIŃSKI, WYKAZAŁ SIE PAN TOTALNĄ NIEKOMPETENCJA. NIE ROZRÓŻNIA PAN PODSTAWOWYCH POJĘC W ŚWIADCZENIACH DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH. RADZĘ SIE DOKSZTAŁCIC I DOPIERO ZABIERAĆ GLOS. W TYM ARTYKULE SA SAME BZDURY!!!!!!!!!!!!!
Adam emeryt / 83.23.188.* / 2015-03-25 09:43
Uważam - sam dzięki Panu jestem zdrowy, że PROPOZYCJA RZĄDU JEST OK. Nie rozumiem protestów i żądań. Czyżby powiedzenie o daniu palca sprawdzało się ?? PS: mam 62 lata i 1280 emerytury na rękę po 43 latach pracy.
Matka@ / 193.243.143.* / 2015-03-25 10:24
Jest pan zdrowy i oby było tak najdłuzej. Ja wychowuje sama dziecko z mózgowym porazeniem od 22 lat, pracuje, mam dwa razy wiecej od Pana ale koszty leczenia , opieki , rehabilitacji dziecka niestety to prawie cała moja wypłata. Nadal uwaza Pan , ze takie zycie to bajka, ze Rzad jest OK. Płace podatki, składki a leczyc czy rehabilitowac musze prywatnie.
Musze wybierac praca albo zycie z podatków innych.Wiele osób ma taki dylemat i nikt nie rezygnuje z pracy dla przyjemnosci w takim wypadku. A zycie na pograniczu nedzy to wegetacja. Moze mamy z tego powodu sie powiesic a pan zajmie sie opieka nad tymi niepełnosprawnymi osobami.
Anin12 / 94.40.46.* / 2015-03-25 10:12
A ja jestem zdrowy i rozumiem. Znowu rządzace eleity chca wyslizgac najbiedniejszych i najbardziej potrzbujacych....
Dlatego nie warto płacic podatków. Biedakom dają ochłapy a sami pławia sie w szapmpanach z kawiorem. Rzad sie sam wyżywi -- no to zobaczymymy - ja już płace podatki w Niemczech...
jakiś ktoś ? :) / 83.22.157.* / 2015-03-25 09:25
w takich kwestiach mogę bezinteresownie pracować za trzech zarabiając za jednego :) Pozdrawiam słonecznie .
karen 113 / 89.25.232.* / 2015-03-25 09:59
hahahaha bezinteresownie zarabiac-to sie chyba nazywa oksymoron :)
????? / 88.156.226.* / 2015-03-25 09:23
można, można tylko wybory powinny być co roku to może by się trochę starali by utrzymać się przy korycie
gratka / 79.191.78.* / 2015-03-25 12:19
i tu się mylisz, sama mam córkę niepełnosprawną i to co wyprawiają niektórzy rodzice jest przerażające. Znam matkę która specjalnie na komisję pożyczała wózek inwalidzki, pomimo tego że normalnie dziecko jest chodzące tylko w ortezach.
Inna sprawa to komisje które dają orzeczenia często nie tym którzy tego potrzebują. Znam dziecko jeżdżące na wózku które nie dostało orzeczenia i rodzice musieli się odwoływać. Nie wiem jak to się skończyło bo widuję ich tylko na turnusach rehabilitacyjnych. W rodzinie męża jest dziecko które ma usuniętą jedną nerkę, poza tym chłopak zdrowy jak byk i do tego uczy się na samych piątkach, a orzeczenia dostaje bezproblemowo. Kompletnie tego nie umiem rozgryźć. Może to dlatego że on mieszka na wsi (rodzice nie są w KRUS).

Najnowsze wpisy