Forum Forum inwestycyjneForex

wazniejsze info na dzis

wazniejsze info na dzis

irons45 / 2009-07-23 11:30
# RPP - (14.00) Protokół z posiedzenia RPP
# EUROLAND - (10.00) Publikacja danych dot. salda rachunku obrotów bieżących (Poprz. -5.9 mld EUR) za maj
# UK - (10.30) Publikacja danych dot. sprzedaży detalicznej (Poprz. -0.6% m/m, -1.6 r/r) za czerwiec
# USA - (14.30) Publikacja danych dot. wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (Oczek. 550 tys. Poprz. 522 tys.)
Wyświetlaj:
Maks_ / 2009-07-23 11:50 / Tysiącznik na forum
Dzisiaj uwaga na dane z USA dot. wniosków o nowe zasiłki (14:30)... Dane będą już bardziej miarodajne, bo bez odpisów (w pierwszych dwóch tygodniach lipca odpisuje się od danych po 100 tys. wniosków, co związane jest z zamykanie fabryk motoryzacyjnych na okres urlopowy). Ponieważ, tak jak pisałem, w tym roku fabryki były zamykane już w maju i czerwcu, to odpisy od ilości wniosków w lipcu bardzo zafałszowały obraz... dzisiejsze dane będą już bez odpisów i tutaj można się spodziewać znacznego przyrostu nowych wniosków...

Pozdrawiam
Martinus77 / 2009-07-23 12:07
no dobrze jak dane beda gorsze od oczekiwanych to co powinno sie dziac na rynku? Ostatnio juz nic nie jest dla mnie oczywiste i logiczne;-(
Maks_ / 2009-07-23 12:14 / Tysiącznik na forum

no dobrze jak dane beda gorsze od oczekiwanych to co powinno sie dziac na rynku? Ostatnio
juz nic nie jest dla mnie oczywiste i logiczne;-(


Wiadomo, rynek ewidentnie bagatelizuje gorsze dane, by wpadać w euforię po ciut lepszych od oczekiwań... jeśli dane będą gorsze od oczekiwań, powinno to spowodować krótkotrwałe osłabienie EURUSD (do czasu otwarcia sesji w NY notowania wrócą do stanu obecnego), natomiast jeśli dane będą zgodne z oczekiwaniami lub lepsze do jeszcze przed otwarciem sesji widzimy 1,43...
Osobiście zakładam pierwszy wariant... cudów nie ma i jeśli bezrobocie cały czas rośnie, to bez dokonywania odpisów nowe wnioski też będą rosły... prognozują 550K, ja myślę, że spokojnie będzie powyżej 600K...

Pozdrawiam
Martinus77 / 2009-07-23 12:22
Dzieki brzmi logicznie - tez uwazam ze bezrobocie bedzie wyzsze... Zastanwiaja mnie dzisiejsze dane z polski - bezrobocie spadlo - nie wiem jak Wy ale ja czesciej slysze ze ktos stracil prace niz ze znalazl... Zajmuje sie budownictwem i powaznie nie jest dobrze:-(
sierota marycha / 2009-07-23 14:00 / Tysiącznik na forum

Dzieki brzmi logicznie - tez uwazam ze bezrobocie bedzie wyzsze... Zastanwiaja
mnie dzisiejsze dane z polski - bezrobocie spadlo - nie wiem jak Wy ale ja
czesciej slysze ze ktos stracil prace niz ze znalazl... Zajmuje sie budownictwem
i powaznie nie jest dobrze:-(

statystyki amerykanskie dot. bezrobocia sa manipulowane, nie podaje sie, ze obniza sie czas zatrunienia, ze ze wiele osob wyczerpalo prawo do zasilku i zrezygowalo z poszukiwania zatrudnienia - to szczegolnie dotyczy poludnia Stanow, stan Michigan gdzie nieoficjalnie bezrobocie siega 30% to katastrofa, nieoficjalnie bezrobocie w Stanach to 15% a nie jak podaja statystyki lekko powyzej 9%
irons45 / 2009-07-23 11:31 / BAKSIK ZIELONYCH
# USA - (16.00) Publikacja danych dot. sprzedaży domów na rynku wtórnym (Oczek. 4.80 mln Poprz. 4.77 mln) za czerwiec
# USA - (16.00) Publikacja danych dot. dynamiki sprzedaży domów na rynku wtórnym (Oczek. 0.6% m/m Poprz. 2.4% m/m -3.6% r/r) za
irons45 / 2009-07-23 14:44 / BAKSIK ZIELONYCH
554 czyli wiecej a mc temu 520 to o wnioskach dla bezrob
W123 / 89.75.148.* / 2009-07-23 14:48
mimo ze wiecej to rynek sie cieszy, ze nieduzo wiecej i mozna dalej pompowac :)
sierota marycha / 2009-07-23 14:56 / Tysiącznik na forum
to wabienie leszczy,

z innej beczki: MFW jest zaniepokojony rosnacym zadluzeniem wewnetrznym Chin...polecieli w kredyty zamiast infrastrukure i pewnie wykoncza sie wlasnym 'planem stymulacyjnym'...kiedys rozmawialismy o tym
irons45 / 2009-07-23 14:52 / BAKSIK ZIELONYCH
to normalnie jak debilizm bylo 520 jest 554 czyli 6 procent wiecej i sie ciesza to nudne w sumie juz szkoda komentowac nawet narka
sierota marycha / 2009-07-23 14:57 / Tysiącznik na forum

to nudne w sumie juz szkoda komentowac nawet narka

kazdy bzdur ma swoj koniec, czas na relaks, nara
sierota marycha / 2009-07-23 15:11 / Tysiącznik na forum
Schroeder publicznie obszczekuje list przywodcow panstw naszego regionu do Obamy....zaczynaja sie kwasy....:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy