Forum Forum emerytalneOFE

wcześniejsza emerytura

wcześniejsza emerytura

michalina 8 / 46.112.67.* / 2011-12-03 17:36
Witam
mam pytanie urodziłam się w 1952 r,w 2007r złożyłam papiery w ZUS na wcześniejszą emeryturę którą mi przyznano .Nie skorzysałam z niej,nie przerwałam pracy ,nie brałam pieniędzy i do dnia dzisiejszego pracuję nadal,ale niestety pomimo moich chęci zdrowie nie pozwala mi dalej pracować ,chciałabym zakończyć pracę 31 grudnia 2011,chociaż do osiągnięcia pełnego wieku tz.60 lat będzie mi brakowało 4 miesięcy.Jak będzie liczona emerytura i czy należy mi się odprawa z pracy
wiwan / 2011-12-05 13:57
Będzie należeć się odprawa emerytalna w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia- z art.92'1 KP.
Emerytura nadal będzie e. wcześniejszą- czyli liczoną wg. starych zasad.
Wniosek o odwieszenie tej jak rozumiem zawieszonej emerytury zaskutkuje ponownym ustaleniem jej wysokości z uwzględnieniem nowych okresów składkowych i waloryzacji jakie maiły miejsce pomiędzy uzyskaniem prawa do niej o obecnym odwieszeniem.

W związku z przepracowaniem min. 30 miesięcy od uzyskania prawa do emerytury- jeśli w wieku 60 lat zdecyduje się Pani na przejście na emeryturę powszechną, liczoną po nowemu do obliczeń zostanie użyta kwota bazowa aktualna, a nie ta z 2007 roku.

Najnowsze wpisy