Forum Forum inwestycyjneFundusze

Wcześniejsze emerytury nie dla nauczycieli

Wcześniejsze emerytury nie dla nauczycieli

Money.pl / 2007-04-16 09:39
Komentarze do wiadomości: Wcześniejsze emerytury nie dla nauczycieli.
Wyświetlaj:
Ala 53 / 217.98.25.* / 2007-06-15 20:55
Wszystkie zawody kobiet od rocznika 53 i dużo młodsze musimy walczyć o swoje prawa - takie jakie obowiązywały od 10 lat mozliwość przejścia na emeryturę po 30, 35 latach pracy i osiągnięciu 55 lat dlaczego teraz rząd szuka na nas oszczędności. Nie dajmy się jak teraz nie załatwimy naszych praw to wy młodsze bedziecie w pocie czoła pracować jeszcze dłużej. Rząd niech szuka oszczędności na swoim podwórku i zmniejsza sobie różne przywileje, i rozlicza wszystkie przekręty polityczne. A kobiety niech zostawi w spokoju.
JBP / 2007-04-19 01:25
A co w sytuacji, w ktorej nieszczęsny 50, 60-letni nauczyciel zostanie zwolniony z pracy z powodu redukcji etatów. Czy którykolwiek z dyrektorów przyjmie go do pracy mając wybór między absolwentami uniwesytetów a niemal-staruszkiem?
Jestem nauczycielem i rozumiem przesłanki do tego, zeby nie bylo wczesniejszych emerytur, ale skoro nauczyciele moga isc na roczne urlopy na poratowanie zdrowia, znaczy to, ze zawod ten nie jest taki cudowny i ze mozna stracic w szkole nerwy. Ktos w koncu po cos te urlopy wymyslil. Pewnie i tak niedlugo i one zniknął
spawacz / 83.17.245.* / 2007-05-29 10:22
ciekawe co powiesz o spawaczach oni na wcześniejsze emerytury iść nie mogą, a to taka wspaniała praca i zdrowiu nie szkodzi hihihihi
Siotr / 83.15.101.* / 2007-04-17 23:23
Nawołuję wszystkie Polki i Polaków do ogólnokrajowego Strajku ostrzegawczego. Niech wszyscy obywatele, wszystkie grupy zawodowe się do niego przyłączą. Zróbmy w końcu coś!. Namawiajcie wszystkich, zróbmy coś!!! Może nasi posłowie i senatorowie w końcu to zrozumieją, że najpierw ludzie później dopiero oni a nie odwrotnie!!!
markam / 83.13.249.* / 2007-04-18 13:05
Rozumiem wzburzenie - ludzie czują, że cos tracą. Ale może tak zamiast nawoływania do strajku to trochę poszukać informacji - np. demograficznych. Jeżeli nasza przykladowa nauczycielka przepracowała 30 lat i ma obecnie ok 53 lat i przechodzi na emeryturę to: będzie ja odbierała przez 24 lata (obecnie statystczna śmiertelność kobiet to ok 77 lat - 77 - 53 = 24). A to oznacza, że średnio 0,8 osoby ma utrzymywać 1 emeryta!!! jeżeli emeryt ma otrzymać 1000 zł emerytury - anie jest to kwota wygórowana - to składka na emeryturę musi wynieść 800 zł - oczywiście + koszty dystrybucji emerytur i utrzymania syatemu emerytalnego - razem pewnie z 1000 zł. Poza składką emerytalną jest jeszcze składka rentowa chorobowa i wypadkowa. Nie zagłębiajac sie taka składka na ZUS musiałby wynosić z 1800 zł. A jeszcze warto żeby tan pracujacy miał z czego żyć!!!! no to ile. 1000 zł wynagrodzenia??? 1500 zł??? razem dla pracodawcy to 3300 zł - do wyplaty 1500 zł. No to teraz ZAPRAZSZAM do strajku!!!! Strajkujmy!!!! Wymuśmy mimo realiom wypłaty emerytur wcześniejszych!!!! Tylko czy zarazem zgadzamy się z obniżkami wynagrodzeń????/
A tak poza sprawą również przez 11 lat byłem nauczycielem i nikt mi nie dał gwarancj, że będę tam pracował do "zasłużonej" emerytury. Domyślnie - ukończenie studiów nauczycielskich i otrzymanie etetu - spokojne dopracowanie do emeryturki. A inni - no cóż mogli się uczyć - prawda :-)))) nie są nauczycielami - to nich pracują!!!!!
nauczyciel / 83.24.221.* / 2007-06-05 13:41
Ty baranie cwaniaku pracuj na mnie nierobie i trzeba było się uczyć jestem młodym nauczycielem ale czytając co piszesz mam nadzieję że za 5 lat będę emerytem
markam / 83.13.249.* / 2007-04-18 12:53
Rozumiem wzburzenie - ludzie czują, że cos tracą. Ale może tak zamiast nawoływania do strajku to trochę poszukać informacji - np. demograficznych. Jeżeli nasza przykladowa nauczycielka przepracowała 30 lat i ma obecnie ok 53 lat i przechodzi na emeryturę to: będzie ja odbierała przez 24 lata (obecnie statystczna śmiertelność kobiet to ok 77 lat - 77 - 53 = 24). A to oznacza, że średnio 0,8 osoby ma utrzymywać 1 emeryta!!! jeżeli emeryt ma otrzymać 1000 zł emerytury - anie jest to kwota wygórowana - to składka na emeryturę musi wynieść 800 zł - oczywiście + koszty dystrybucji emerytur i utrzymania syatemu emerytalnego - razem pewnie z 1000 zł. Poza składką emerytalną jest jeszcze składka rentowa chorobowa i wypadkowa. Nie zagłębiajac sie taka składka na ZUS musiałby wynosić z 1800 zł. A jeszcze warto żeby tan pracujacy miał z czego żyć!!!! no to ile. 1000 zł wynagrodzenia??? 1500 zł??? razem dla pracodawcy to 3300 zł - do wyplaty 1500 zł. No to teraz ZAPRAZSZAM do strajku!!!! Strajkujmy!!!! Wymuśmy mimo realiom wypłaty emerytur wcześniejszych!!!! Tylko czy zarazem zgadzamy się z obniżkami wynagrodzeń????/
A tak poza sprawą również przez 11 lat byłem nauczycielem i nikt mi nie dał gwarancj, że będę tam pracował do "zasłużonej" emerytury. Domyślnie - ukończenie studiów nauczycielskich i otrzymanie etetu - spokojne dopracowanie do emeryturki. A inni - no cóż mogli się uczyć - prawda :-)))) nie są nauczycielami - to nich pracują!!!!!
Nauczycielka / 83.30.198.* / 2007-04-18 15:50
Wycwaniłeś się. Wolaleś przejść do innego zawodu - przyznaj się-bo nie wytrzymałeś psychicznie. Dodatkowo obliczyleś ile bedziesz zarabiał w oświacie jako nauczyciel a ile możesz zarobić w innym zawodzie? Gdyby tak każdy postąpił to nie byłoby u nas języka polskiego, bo musielibyśmy zatrudniać obcokrajowców zza wschodniej granicy. Myślisz, że wygrałeś a teraz będziesz psioczył na nauczycieli. Wypchaj się. Cyba, że byłeś tak "dobry", że cię wywalili? Teraz pomstujesz!
wuem43 / 83.8.28.* / 2007-04-17 08:54
To nie rząd tylko nierząd.
Unicestwiają ten kraj nadal.
Chcieliście to macie!
Zocha / 212.122.223.* / 2007-04-16 18:24
Ale błędy !!! Zapewne chodzi o rok 2008 a nie 2006 !!!!
Zefior / 62.121.118.* / 2007-04-16 15:46
A kiedy rzd zabierze odprawy i przywileje tej całej chołocie, która zajmuje miejsca na różnych kanapach. Jak na razie łupią równo wszystkich za wyjątkiem kolesiów ze swojej kanapy. Emerytom zabrano podwyżki pbo poszły na Świątynię Opatrzności. Mnie już w tym kraju nic nie dziwi. Co wybory to giorsza chołota zajmuje miejsce przy żłobie.
marek 19-53 / 83.24.41.* / 2007-04-16 23:30
Najgorsza jest hołota niegramotna i nielicząca. 40 milionów na Świątynię (jednorazowo) nie starczy nawet na jedną kajzerkę miesięcznie (przez rok) dla emeryta.
jolusia / 80.55.116.* / 2007-04-17 07:46
jak chcesz dawac to dawaj nawet na burdel ale niech sie nikogo nie zmusza luc co gorsza zabiera bez pytania ja zadnej swiatyni sobie nie zyczę
Zefior / 62.121.118.* / 2007-04-16 15:46
A kiedy rzd zabierze odprawy i przywileje tej całej chołocie, która zajmuje miejsca na różnych kanapach. Jak na razie łupią równo wszystkich za wyjątkiem kolesiów ze swojej kanapy. Emerytom zabrano podwyżki pbo poszły na Świątynię Opatrzności. Mnie już w tym kraju nic nie dziwi. Co wybory to giorsza chołota zajmuje miejsce przy żłobie.
Binczyk / 83.14.143.* / 2007-05-15 15:42
Na pewno nie na Świątynię Opatrzności Bożej, bo to nie jest mozliwe prawnie. Wiec nie strzęp jezyka:)
HH / 217.74.68.* / 2007-04-16 09:39
... każdy pracuje tka samo ciężko więc prawo do emerytury powinno być jednakowe.
hana / 83.27.7.* / 2007-05-25 14:16
Jest tylko taki drobny problem, że w banku w okienku jak siedzi starsza osoba, to jest ok. Każdy myśli "...starsza to doświadczona, zna się na rzeczy..." Niestety w szkole starszy nauczyciel jest średnio dobrze postrzegany przez uczniów. Młodość lubi młodość. Nie mówmy tu o autorytetach, o doświadczeniu życiowym, głębokiej wiedzy, tego dziś młodzież nie ceni. Oni wolą nauczyciela-kumpla, który chętnie pojedzie na wycieczkę, zorganizuje szkolną dyskotekę, pogada na tematy, które młodym ludziom są bliskie. Nauczyciel w wieku ich rodziców, a nawet dziadków niestety jest już mało atrakcyjny - różnica pokoleń zawsze dawała znać o sobie. Myślę, że te wcześniejsze emerytury dla nauczycieli (oby zostały), to nie przywilej, ale konieczność, aby w polskiej oświacie powiało trochę wiosną i nowalijkami edukacyjnymi, a nie zapachem naftaliny.
artek / 83.19.149.* / 2007-04-19 20:12
tak wszyscy {prawie) pracujemy cięzko,praca z klientem w banku przez osiem godzin i do tego plany sprzedażowe przekraczające możliwości z pewnością jest cieższa od pracy nauczyciela, więc dlaczego nauczyciele mają być uprzywilejowani?
hana / 83.27.7.* / 2007-05-25 14:20
2007-05-25 14:16:56 | 83.27.7.* | hana
Jest tylko taki drobny problem, że w banku w okienku jak
siedzi starsza osoba, to jest ok. Każdy myśli "...starsza to
doświadczona, zna się na rzeczy..." Niestety w szkole starszy
nauczyciel jest średnio dobrze postrzegany przez uczniów.
Młodość lubi młodość. Nie mówmy tu o autorytetach, o
doświadczeniu życiowym, głębokiej wiedzy, tego dziś młodzież
nie ceni. Oni wolą nauczyciela-kumpla, który chętnie pojedzie
na wycieczkę, zorganizuje szkolną dyskotekę, pogada na
tematy, które młodym ludziom są bliskie. Nauczyciel w wieku
ich rodziców, a nawet dziadków niestety jest już mało
atrakcyjny - różnica pokoleń zawsze dawała znać o sobie.
Myślę, że te wcześniejsze emerytury dla nauczycieli (oby
zostały), to nie przywilej, ale konieczność, aby w polskiej
oświacie powiało trochę wiosną i nowalijkami edukacyjnymi, a
nie zapachem naftaliny.
G. / 83.30.230.* / 2007-04-20 18:25
nic nie szkodzi abyś podczas urolupu jao wolontariusz popracował(a) w przedszkolu - jako pomoc do nauczyciela!.
G / 83.30.230.* / 2007-04-20 18:25
nic nie szkodzi abyś podczas urolupu jao wolontariusz popracował(a) w przedszkolu - jako pomoc do nauczyciela!.
bobas / 83.238.76.* / 2007-04-18 06:34
Jesteś w błędzie. nie chodzi tylko o ciężką pracę ale także o odpowiedzialność.
Tenia / 213.134.160.* / 2007-04-16 21:18
Ty oczywiscie wiesz , jak ciężko pracuje górnik i Twoim zdaniem np rejestratorka równie cieżko. Zastanó się nad tym.
Popzdrawiam
AMIGOz / 192.193.245.* / 2007-04-16 10:58
Jasne! I jasny umysł 65-latki będzie w stanie nawiązać kontakt z naszymi dziećmi w szkole i zachęcić ich do nauki.... Oczywiście, wyjątki się zdarzają... Ale są to tylko wyjątki...
nożownik / 83.17.245.* / 2007-05-29 10:35
a wyobrażasz sobie 65-latke w jakimś tam np zakładzie krawieckim okulary jak denka od słoika kręgosłup usztywniony bo przecież siedzenie 8godzin przy maszynie nie szkodzi to super relaks zresztą nauczyciele najważniejsi hip hip hura
Jola II / 83.27.18.* / 2007-04-16 23:12
Niestety to prawda. I nie chodzi tu o umysł, bo on może być jeszcze całkiem sprawny i nie są to wyjątkowe postacie. Nawiązanie kontaktu z dziećmi i młodzieżą też nie jest problemem. Jednakże zarówno paniom, jak i panom w bardziej zaawansowanym wieku brakuje już sił fizycznych do pożądanego funkcjonowania w szkole. Ponadto uczniowie bardziej lgną do ludzi młodych. To przecież naturalne. Każdy lubi patrzeć na osobę piękną i młodą. Nie ujmuję wartości ludziom starszym. Mimo, że jestem niemłodym już nauczycielem, nie chciałabym aby moje dzieci edukowane były przez ludzi starszych. Zdrowiej będzie dla wszystkich, jak pójdą na emeryturę. Ja również to czynię. Nie rezygnuję wcale z kariery zawodowej, jednak dzieci i młodzież oddaję w ręce młodszych pedagogów.
Bernard+ / 83.30.237.* / 2007-04-16 16:11
Znałem profesorów 80 letnich, którzy prowadzili wspaniałe wykłady studentom, uczyli mnie również wspaniali 70 letni nauczyciele w technikum, więc nie wiek tu gra rolę, ale umiejętności i zdrowie. Lecz jeżeli ktoś nie ma zdrowia do pracy zanim ukończy 65 lat to idzie na rentę a nie musi iść na emeryturę. Bo jeżeli prawie wszystkie grupy zawodowe pójdą na wcześniejsze emerytury to skąd mają się w Polsce brać pieniądze na ich wypłacanie. Nie chcę żyć w kraju gdzie liczebność emerytów i rencistów, bezrobotnych oraz pracowników sfery budżetowej, za których składki emerytalne i podatki również płacą pracujący będzie większa niż pracujących poza sferą budżetową, którzy to wszystko musieliby opłacać. Rodzina, w której jest więcej osób utrzymywanych niż utrzymujących nie będzie nigdy żyła na poziomie takim jak rodzina, w której większość pracujących utrzymuje mniejszość niepracujących.
Jola II / 83.27.18.* / 2007-04-16 22:36
Coś mi się zdaje, że Pan uczył się ekonomii Marksa i Engelsa. Proponuję poczytać współczesną literaturę i uaktualnić nieco swoją wiedzę.
Z przerażeniem czytam te komentarze. Od błędów aż się roi, nie mówiąc o wiedzy merytorycznej. Może czas na jakiś dokształt, aby nie pleść bzdur?!!!!!!!!!
Jola II / 83.27.18.* / 2007-04-16 22:35
Coś mi się zdaje, że Pan uczył się ekonomii Marksa i Engelsa. Proponuję poczytać współczesną literaturę i uaktualnić nieco swoją wiedzę.
Z przerażeniem czytam te komentarze. Od błędów aż się roi, nie mówiąc o wiedzy merytorycznej. Może czas na jakiś dokształt, aby nie pleść bzdur?!!!!!!!!!
Jola II / 83.27.18.* / 2007-04-16 22:35
Coś mi się zdaje, że Pan uczył się ekonomii Marksa i Engelsa. Proponuję poczytać współczesną literaturę i uaktualnić nieco swoją wiedzę.
Z przerażeniem czytam te komentarze. Od błędów aż się roi, nie mówiąc o wiedzy merytorycznej. Może czas na jakiś dokształt, aby nie pleść bzdur?!!!!!!!!!
zezowata / 83.23.79.* / 2007-04-16 21:28
CO za niedorzeczność i bezsensowność wypowiedzi.
zezowata / 83.23.79.* / 2007-04-16 21:27
CO za niedorzeczność i bezsensowność wypowiedzi.
ZIK / 2007-04-16 17:43
Czy człowiek pracując w tym kraju 30 lat nie wypracował emerytury a tym bardziej kobiety pracują nie na jednym etacie ale na paru, proszę o tym nie zapominać gdzie są nasze skladki po 30 latach,odłorzone inwestowane dały nam godziwą emeryturę w normalnym kraju a nie wkładane do budżetu gdzie idą do podzału na bzdety rządowe szczego ZUS się buduje,robi ostresowanie pracowników, spotkania integracyjne!!!!!!!!!!!!!! ,według nowych zasad zostało mi do tych 30 lat przepracowanych jeszcze dobre parę lat.Proszę nie mówić iż osoba mająca 55 60 lat jest tak samo sprawna jak młody człowiek i tak samo wydajna, dla pracodawcy liczą się ludzie którzy mogą pracowć po 12 lub więcej godzin. Pracownicy sfery budżetowej nie dostali podwyszki w szkołach od 4 lat . Szczego mają odkładać więkrze składki gdzy zarabiają brutto od 900-1300 złoty
Proszę nie mówić mii i bzdur o emerytach, ludział którzy ciężko przepracowali po 30 lat gdzie ich składki na kontach ??????????????????????????? Prosze mi nie mówić iż ktoś minie będzie utrzymuwał bo ja na swoje utrzymanie zapracowałam jak więkrzość ludzi .Pieniądze ze składek powinny wpływać na idwywidualne konta i być inwestowane a nie kradzione , ciekawe jak byś się czuł jak by ci ogołocili twoje konto na O ????????????????? to
Genowefa / 83.31.121.* / 2007-04-22 15:37
Co za błędy ortograficzne!!!!!!! Wstyd ! Czy to mógł pisać nauczyciel?
to znowu ja / 83.17.245.* / 2007-05-29 10:49
oj to ty jeszcze niewiesz jakie błędy nauczyciele robią
to znowu ja / 83.17.245.* / 2007-05-29 10:49
oj to ty jeszcze niewiesz jakie błędy nauczyciele robią
graga / 83.30.198.* / 2007-04-18 15:15
Wierzę, że studentów może uczyć 80 latek. Sa to ludzie dorośli dojrzali i wiedzą po co uczęszczją na studia. Co innego dzieci np. w przedszkolu, którzy się boją starych ludzi w okularach, słabych fizycznie, gdzie nauczyciel nie może tylko mówić i pisać na tablicy, ale prze wszystkim musi wszystko pokazać. Czy wyobrażasz sobie 60 latka robiacego prawidłowo fikołki? Bo ja nie. Edukacja w przedszkolu wymaga od nauczyciela wszystkich sprawnosci - zobacz podstawę programową, która musi być zrealizowana już od trzylatka. Poczytaj trochę w metodyce przedszkolnej, a napewno zrozumiesz powody dla, których nauczyciel powinien przechodzić na wczesnieszą emeryturę!
ssr / 88.199.125.* / 2007-04-16 10:22
To sie zdziwiwsz jak ktrorys rzad wkoncu zabiarze prawa emerytalne gornikom i policjantom
Były pedagog / 83.28.155.* / 2007-06-24 21:47
Na stronie internetowej każdy może się podpisać,że jest nauczycielem.Przykro jest czytać wypowiedzi ludzi których kiedyś uczyliśmy. Jest to bardzo stresująca i wyczerpująca praca jeśli jesteś zaangażowanym nauczycieliem. Zjesz kolacje i siadasz przy stosie zeszytów, wypracowań, przygotowujesz się do nowej lekcji żeby uczniów zainspirować. Poco ta cała nagonka.Można dać przywilej odejścia na wcześniejszą emeryturę ,a ci którzy będą chcieli nadal pracować pozostaną . Życzę im zdrowia psychicznego przy obecnym nastawieniu społeczeństwa do nauczycieli
"bodaj byś cudze dzieci uczył" ???
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy