Forum Forum emerytalneWcześniejsza emerytura

Wcześniejsze emerytury tylko dla wybranych

Wcześniejsze emerytury tylko dla wybranych

Money.pl / 2007-05-11 09:40
Komentarze do wiadomości: Wcześniejsze emerytury tylko dla wybranych.
Wyświetlaj:
rozgoryczona / 81.190.97.* / 2007-05-17 18:54
Jestem strasznie rozgoryczona a wraz ze mną wiele kobiet.Nowa ustawa o emeryturach to poprostu podłość.Jak można wpaść na taki pomysł aby wydłużyć kobietom wiek emerytalny do 60 lat-kobietom, które obecnie mają po 30-33 lata pracy.Szczególnie chcodzi mi o kobiety pracujące fizycznie.Jak można! To nieludzkie! My, które wychowałyśmy co niektóre a niektóre nadal wychowują po 2,3, czy czworo dzieci-dzieci które były niekiedy targane po opiekunkach i przedszkolach (cudowne gdy były one niedaeko) Ja niestety musiałam swoje zawozić parę kilometrów od domu autobusem! Sa dzieci przy których przeżywa się różne dramaty a tu trzeba jeszcze do pracy skoro świt! A teraz nie mogę pójść nawet na chorobowe bo zarabiamy z mężem nędzne grosze.A za co żyć! Pracuje ponad 30 lat w akordzie w zakładzie krawieckim szyjąc cięzkie kurtki a niekiedy trzeba ich uszyć ogromna liczbę.Ja i moje koleżańki czekałyśmy na emeryturę jak na zbawienie! To koszmar! Jak można zmuszać kobiety by pracowały fizycznie 40 lat.Jeżeli już tak jest w UE to czy my musimy się dostosować.To czy to bnie jest następna niewola?Przecież to na kobietę spada większość oboiwiązków związanych z prowadzeniem domu, okres ciąży....wydanie dzieci na świat.Czy w tym rządzie nie ma osób którzy mają chcoć odrobinę miłosierdzia???!! (o wyobraxni to już nawet nie wspomnę) Mogłabym jeszcze zrozumiec gdyby praca do 60 lat było indywidualnym wyborem kazdej kobiety ale zmuszanie spracowanych kobiet do harowania do 60-tki to już skandal! Chronią leśników którzy nie powinni przechodzić na wcześnieszą emeryturę a czepiają się kobiet
przyszły - myślący - emeryt / 83.13.97.* / 2007-12-10 13:05
ROZWIĄZANIE JEST PROSTE - osoby, które w dniu 31.12.1998r. posiadały 25 lat składkowych powinny mieć możliwość wyboru - albo przejście na emeryturę według starych zasad, albo iść na emeryturę po nowemu czyli od uzbieranych składek. Nie zależałoby to od płci, daty uroszenia. Decydować maiałyby tylko lata pracy . Chodzi głównie o osoby urodzone w latach 1949 - 1969. Proste i logiczne. Jakoś nikt o tym dotąd nie pomuślał. Nie ma różnic ani ze względu na płąć ani lata pracy. Wtedy też nie ma nacisków żadnej nowej grupy o nowe przywileje. Nikt już nie wykombinuje sobie dodatkowo niczego bo lata pracy i składki na 31.12.1998r. każdy ma z tej grupy zapisane ! PROSTE, UCZCIWE I SPRAWIEDLIWE. do przemyślenia dla tych co decydyją - MYŚLCIE PANOWIE POSŁOWIE !!! MYŚLCIE !
nielubiący zacofanych nieuków / 83.15.175.* / 2007-11-15 16:20
a co ty se myślisz że męszczyżnie co ma słabszy organizm jest leko po 60 roku i 30 lat pracy lżej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i jeszcze krócej żyje pszez to!!!!!!!!!!!!!
hch / 80.72.39.* / 2007-08-21 09:28
Popieram brakuje mi 20 dni do wcześniejszej emerytury i muszę pracować jeszcze 5 lat
a gdzie lata za prowadzenie domu i wychowanie dzieci teraz chciałam pomóc dziecia niech sobie spokojnie pracują a ja się zajmę wnukami i co nie mozna 5 lat dać wcześniejszych emerytur kobietom a chcą aby rodzić i wychowywać dzieci jaka to polityka prorodzinna
młody i nie zacofany / 83.15.175.* / 2008-02-07 18:39
zajmowanie sie domem niejest aż takim wysiłkiem żeby wcześniej na emeryture..a wychowanie dzieci niejest tagrze takim...jak słysze takie rzeczy to mi sie żle robi bo to tylko jakieś denne preteksty!!!!...
obiektywny antypolski / 83.15.175.* / 2007-11-13 09:17
twój dom to twoja sprawa...i nieprzesadzaj że to takie cięszki i pracochłonne i czsochłonne...a co z nadgodzinami co bardzo wielu męszczyzn musi pracować-tym bardziej sie im należą wcześniej emerytury w takim razie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
egon / 80.55.239.* / 2007-06-26 12:02
Tak panie same sobie jestescie winni bo chcieliscie rownouprawnienia a to sie wiaze ze wszystkim i dobrym i tym gorszym teraz nie narzekajcie Ja wam wspolczuje ale same tak chcieliscie
rencistka / 87.105.83.* / 2007-11-04 00:45
No żeby tak rozumieć równouprawnienie to trzeba mieć coś z głową! To Tobie człowieku trzeba współczuć!
kim / 83.18.251.* / 2008-03-26 11:29
tylko lata przepracowane powinny decydować o przejściu na emeryturę
obiektywny / 83.15.175.* / 2007-11-13 09:25
równouprawnienie to niejest dalsze upszywilejowanie kobiet i dalsza dyskryminacja męszczyzn....!!!!.takie osoby są jakieś upośledzone skoro tak uważają!!!!!!!!!!!!
hch / 80.72.39.* / 2007-08-21 09:22
CO CO Z tWOJA MATKą CZłOWIEKU TEż JEJ NIE WSPółCZUJESZ
Sprawiedliwy / 85.222.39.* / 2007-12-26 22:41
Co z twojm OJCEM człowieku też mu nie współczujesz
obiektywny / 83.15.175.* / 2007-11-13 09:22
bardziej na współczucie zasuguje ojciec!!!!!!! bo ma znacznie gorzej i musi 5 lat dużej pracować,wcale nie lżej a ciężej ma słabszy organizm i krócej żyje a państwo i emerytki żeróją na nim.......ale tego w tym głupim kraju mało kto widzi!!!!!
wozna / 195.144.9.* / 2007-05-16 18:14
Mam przepracowane 35lat w grupie B'szkodliwosci obecnie ukonczyłem 58lat i zus nie chce mi dac emerytury karze mi pracowac do 60ciu lat . Jak to widzicie a inni nają pracowac tylko 15lat i w wieku 36lat idą na emeryturę czy to sprawiedliwe odpowiedzcie mi dzięki
koninianka / 83.20.81.* / 2007-05-16 21:12
Uwazam , że po 35 latach pracy kobieta powinna bez żadnej łaski otrzymac emeryture. Osobiscie pracuje w PKO BP SA przy bezpośredniej obsłudze i napewno ciężęj pracuje niz niejedna nauczycielka,- słowem na zmiany, z jedyną 15-minutowa przerwą na śniadanie i z reguły na stojąco i tez cały czas trzeba rozmawiac z klientem. . Codziennie rozliczana jestem ile produktów sprzedam a jeżeli za mało to straszą mnie że zostanę zwolniona. Dodam również że pracujemy w soboty i nie mamy jak nauczyciele dwóch miesiecy wakacji. Zatem -dlaczego nauczyciel ma byc uprzywilejowany
ola_b / 89.239.75.* / 2007-10-21 14:47
Dajcie spokój nauczycielom: byłam jednym z nich przez 6 lat i zrezygnowałam, bo już nie wytrzymałam tych wybuchów agresji i pogardliwego nastawienia i niechęci do wszystkiego co ze szkołą związane uczniów. 80% uczniów "zwykłych" szkół chodzi do szkoły TYLKO dlatego, że rodzice im każą, żeby ROBIĆ SOBIE JAJA Z SIEBIE NAWZAJEM I NAUCZYCZYCIELI , poniżając ich przy najmniejszej okazji. ZERO szacunku dla nauczycieli. U niektórych są cicho, bo ich sie boja , co nie ma nic wspólnego z szacunkiem. Jak można pracować t takiej atmosferze? szkoda życia.Takiej krzywdy ze strony uczniów, rodziców, dyrekcji nie zaznałam i nie zaznam w żadnej innej pracy. Teraz pracuję ok 10 godz. dziennie , mam 3 tyg. urlopu , o wiele mniej dni wolnych, nie będę miała tez możliwości przejścia na wcześniejszą emeryturę, ale jestem SZCZĘŚLIWA że zrezygnowałam z pracy w szkole, mimo to że moja obecna praca jej też stresująca i wyczerpująca.
Wszystkim, którzy nadal myślą, że nauczycielom się nie należy, zapraszam do pracy w szkole do skorzystania ze jej wszystkich "dobrodziejstw " m in. wcześniejszej emerytury. Wakat powstały po moim odejściu jest nieobsadzony do dziś. Także zachęcam;)
hch / 80.72.39.* / 2007-08-21 09:23
popieram !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ziuta53 / 80.51.112.* / 2007-08-01 20:12
Popieram,ja tez jestem pracownikiem banku i prosze nie myśleć że siedzimy przy biurku i pijemy kawki .Dzień pracy jest tak przepełniony rozmowa z klientem , ze do 60 lat nie jedna kobieta utraci głos /tez nikt nie pomyslal o chorobie zawodowej również w bankach można ją nabyć /
Bernard+ / 83.30.243.* / 2007-05-14 10:33
Sprawiedliwy system emerytalny i rentowy to taki, w
którym wysokość świadczeń zależy tylko od 2 jednakowych
dla wszystkich ubezpieczonych parametrów, którymi powinna być wyłącznie: suma wpłaconych składek i statystyczna dalsza długość trwania życia od dnia przejścia na emeryturę lub rentę. Tymczasem przez ciągłe majstrowanie w prawie dotyczącym zasad systemowych i wprowadzanie wyjątkowych regulacji dla najsilniejszych grup nacisku dzieje się tak, że coraz więcej Polaków przechodzi wcześniej na renty i emerytury wg jakichś
specjalnych, doraźnych, wyjątkowych przepisów wymagających dotowania systemu emerytalnego z podatków oraz zaciągania kredytów i wydawania obligacji a coraz mniej osób będzie w Polsce podlegać zasadom ogólnym. W dodatku to Ci Polacy, których obowiązują zasady ogólne przechodzenia na emerytury będą zmuszeni najwięcej zapłacić, bo będą musieli najdłużej pracować na przywileje wybrańców a najkrócej będą pobierać własne emerytury. To jest łamanie konstytucyjnej równości obywateli wobec prawa i prowadzi do tworzenia kast uprzywilejowanych i wydzielanie ze społeczeństwa gorszych, dla których będą gorsze warunki przechodzenia na emerytury. Powstanie, więc społeczność obywateli drugiej kategorii. Dlatego gwarantowane z podatków przez Państwo powinny być tylko renty losowe socjalne np dla osób, które ulegając wypadkowi lub tracąc zdolność do pracy z powodu choroby w młodym wieku nie mają jeszcze na koncie takiej sumy składek, która by pozwoliła na przyznanie im minimalnej renty. Ale jeżeli ktoś już zgromadził składki pozwalające na przyznanie mu
dożywotniej renty w wysokości wyższej niż minimalna to
taką rentę powinien otrzymywać tak długo aż odzyska
zdolność do zarobkowania albo tak długo jak długo będzie
żył. Wypłacanie obecnie wysokiej renty przed osiągnięciem
wieku emerytalnego a po osiągnięciu tego wieku niskiej
emerytury lub odwrotnie jest, bowiem niesprawiedliwe i
rodzi kolejne patologiczne zachowania społeczne, bo wszak pokusa życia bez pracy jest u wielu ludzi bardzo silna a gdy jeszcze można sobie po cichu nieźle zarobić nie opłacając składek ani podatków to już jest życie lepsze niż tych uczciwych i głupich, którzy będą pracować do 67 lub 70 lat i emerytury nie pobiorą, bo jej nie dożyją!
JB / 87.105.83.* / 2007-11-04 01:48
Nie wiadomo o czym człowieku mówisz..?! Chyba czym innym jest renta, a czym innym emerytura ustawianie tego obok siebie jest nieporozumieniem. Na rente kierują komisje lekarskie po stwirdzeniu że stan zdrowia danej osoby nie rokuje możliwości wyleczenia i unienożliwia wykonywanie dotychczasowej pracy-nikt sobie sam nie przechodzi na rente bo tak mu się podoba to nie jest przywilej tylko nieszczęście gdy choroba wyklucza człowieka z normalnego społeczeństwa i skazuje na egzystencje za 450zł miesięcznie. Po osiągnięciu wieku emerytalnego ta suma się nie zwiększa nie wiem czy jest czego zazdrościć. Osobiście zazdroszczę możliwości wypracowania emerytury nawet najniższej która i tak będzie wyższa od takiej renty.
hch / 80.72.39.* / 2007-08-21 09:31
o czym ty człowieku kiedy kobieta nie ma pracy w domu przy dzieciach przy wnukach chyba że jesteś samotna to sobie pracuj dokąd chcesz jak się całe życie lechuniowało to teraz trzeba pracować
now / 217.113.238.* / 2007-08-06 12:36
Mądre i sprawiedliwe.Już 25 lat temu twierdziłem tak samo ale nikt nie zrealizował tej zasady do chwili obecnej,wręcz odwotnie- niszczy się dalej samą ideę emerytur i rent.Czyni się krzywdę normalnym ludzim promując siłę nacisku,cwaniactwo.N.p.uznaniowe przydzielanie rent: -swego czasu w okolicach Rabki utrwalił się nawyk przechodzenia na rentę chorobową po przepracowaniu 10 lat i mówiło się wtedy że te okazałe wille lekarskie to wynik tego obyczaju.Natomiast ktoś kto nie przepracował wymaganego okresu i brakowało mu do uzyskania prawa do emerytury DWÓCH TYGODNI nie otrzymał ani grosza!!!Takie przepisy,które zwie się niesłusznie PRAWEM czynią nieodwracalne krzywdy.Prawo jest w każdym normalnym człowieku wewnątrz nas -w mądrej głowie i wrażliwym sercu.Mądra głowa ustanawia i realizuje sprawiedliwe prawa a wrażliwe serce reaguje na krzywdy j/w i niezwłocznie dopilnowuje korekt złych przepisów i naprawienia w porę wyrządzanych krzywd.Należałoby określać wysokość emerytur JEDYNIE na podstawie wysokości wpłaconych składek i t.z.w.przewidywanego czasu dalszego trwania życia.Natomiast szkodliwości,uciążliwości zawodów i.t.p. różnice winny znajdować odzwierciedlenie w wynagrodzeniu za pracę.Każdy winien mieć swobodę wyboru wysokości wpłat na swoje konto emerytalne i tym samym póżniejszej ewentuanej emerytury-17 lat temu mówiłem że nie będzie emerytur gdy osiągnę wiek słuszny i .. chyba wykrakałem -mam 60 lat nie mam.. i nie chcę przywilejów ponad innymi.Ale bardzo pragnę/szczególnie w tym kraju /.normalności.Niestety wielu -nie.
danuta3 / 2009-01-04 17:25
Mam pytanie?! Jezeli jestem na swiadczeniach przedemerytalnych od lutego 2003 a pelna emeryture mialam otrzymywac od lutego 2009 roku czy to mi rowniez przepadnie w zwiazku z wprowadzeniem nowej ustawy i bede musiala czekac nastepne lata aby dostac to na co przez ponad 30 lat pracowalam?!
JAN -K / 83.9.4.* / 2010-03-30 19:19
Dlaczego jeden zgania na innego ,dlaczego suchocka zabrala emerytom pieniądze i siedzi sobje spokojnie w Watykanie,dlaczego Walesa podpisal ten wyrok i teraz sie panoszy,dlaczego wszyscy recamy siegają tam gdzie nie trzeba i niema nato dla nikogo kary [ POPROSTU SAMOWOLA ] CZY SIE ROBI CZY SIE LEZY 4 LATKA I NASTEPNI HA HA HA
irpat / 2007-05-11 19:44
Kto mi odpowie, ile mogę dostać emerytury po 26 latach pracy, zawsze nieco ponad etat? Nikt mi nie chce odpowiedzieć, czyli mam w ciemno wypowiedzieć pracę i czekać na niespodziankę. Muszę szybko podjąć decyzję. Może ktoś ma jakieś porownania?
jolanta T. / 193.34.3.* / 2007-07-14 15:13
Trzeba w ZUS-ie złożyć wymagane dokumenty i poprosić o naliczenia emerytury, bez żadnych konsekwencji
Marcin / 2007-05-11 18:53 / Bywalec forum
Najbardziej podoba mi się ostatnie zdanie tego artykułu. Ciekawe kto tą "lżejszą pracę" tym ludziom zagwarantuje?
nauczycielka / 87.116.254.* / 2007-05-11 18:46
Niemartwcie się.Nikt nie idzie na pomostówkę.50% emerytury nik nie chce.Tak więc niech szlak nikogo nie trafia.Chyba ze chce to oby nie wypowiedział w złą gozinę.
nauczycielka / 87.116.254.* / 2007-05-11 18:48
acha i szlak napisłam specjalnie od szlaku turytycznego tak jest lepiej,Awięc na szlak kto przeklina nauczycieli.Może go przyroda nauczy
jozwa / 2007-05-11 14:02
Urodziłem się w 1948 i mam przepracowane 20 lat w warunkach szczególnych jednak 60 lat skonczę dopiero w przyszłym roku.Na jakich warunkach mogę przejść na wcześniejszą emeryturę.
miraq / 89.76.47.* / 2008-02-18 19:05
w 2008 możesz przejść na pełna emeryturę liczoną na dotychczasowych zasadach..
marian B / 87.105.184.* / 2007-07-27 19:34
wystarczy tylko doczekac(jedyny warunek}
Andre7 / 2007-05-11 11:25 / Tysiącznik na forum
Gdyby kopalnie ponosiły rzeczywiste koszty wcześniejszych emerytur to niektóre trzeba by zamknąć. Przeciwko temu walczą związki zawodowe, które wymuszają na państwie dopłacanie by lepsze kopalnie dopłącały do gorszych, a rząd dokłądał do kopalń z pieniędzy zabranych innym podatnikom. W efekcie lepsze kopalnie nie mają na inwestycje, a przedsiębiorcy uciekają z Polski do krajów które z podatków nie muszą dokłądać do utrzymanai kopalni. Niestety to jest koło ..
Piotreq / 87.207.15.* / 2007-05-11 13:31
Kopalnie po prywatyzacji stały by się nagle dochodowe. Wystarczy wprowadzić odpowiedni mnożnik składek na emeryture (to jakies 20%), tak aby odpowiadał proporcjonalnie skróceniu czasu pracy. To powinno się zapisywać na indywidualnej składce ubezpieczeniowej. Taki człowiek powinien mieć zaliczoną odpowiednią ilość lat i móc kiedy chce odejść ze swego zawodu na inny. Jeżeli to się nie będzie opłacało właścicielom kopalni to znaczy że nie opłaca się nam górnictwo. Smutne to - piszę ze Śląska.
Jaś Fasola / 62.87.208.* / 2007-05-11 10:38
Szlag mnie trafia jak to czytam, dalej banda nierobów chce żyć na koszt innych podatników. Dlaczego pozostałe grupy zawodowe są pod tym względem dyskryminowane??? Dalej jest komuna i jedni żyją na koszt innych. Nie wspomnę już o tym, że w Polsce tylko ponad 50% ludzi w wieku produkcyjnym pracuje i płaci podatki, cała reszta żyje na koszt pracyjących. Natomiast jak obecne pokolenie 30-latków będzie przechodzić na emeryturę to nie będzie wcześniejszych emerytur, emertury będą bardzo niskie, a wiek emerytalny bardzo wysoki. Ten system jest "chory". Więc pytam, dlaczego pokolenie ludzi pracujących w nieefektywnym systemie komunistycznym czerpie obecnie profity na poziomie za wysokim w stosunku do ich efektywnośći na koszt innych podatików. Inni podatnicy nie mają ochoty tego finansować. Apel do parlamentarzystów: proszę doprowadzić do jak najszybszego zweryfikowania/obniżenia świadczeń emerytalno-rentowych obecnie pobierających.
hch / 80.72.39.* / 2007-08-21 09:38
jestem emerytem z 40 letnim stażem pracy i mam 1100,00 czy wg ciebie to za duzo ile chcesz mi zabrać
St. / 83.14.253.* / 2007-05-11 10:57
Jesteś optymistą. W/g wyliczanek system emerytalny w Polsce załamie się całkowicie w 2017r. Z tego wynika, że obecne 30-latki nie dostaną ani grosza emerytury. Całość wpłat pochłonie utrzymanie ZUS-u
patrzacywprzyszłość / 217.74.68.* / 2007-05-11 09:40
Czegoś nie rozumiem. Wszyscy mamy konta emerytalne w ZUSie, część również w OFE. Jeżeli ktoś chce przejść na wcześniejszą emeryturę to niech przechodzi, ale jego emerytura powinna być wypłacana w wysokości wynikającej ze stanu jego konta w ZUSie i OFE. Po co komplikować ? Chcą więcej to niech pracodawca płaci - jeśli zatrudnia ich w złych warunkach to mają do tego prawo.
rompos / 2007-05-21 12:13 / portfel
Popieram powyższy komentarz.Tym bardziej ,jezeli ktoś jest urodzony przed 1. 01. 1949 roku i korzysta ze starego portfela,to ZUS ma z czego i tak obliczyc jego konto emerytalne.Powinien bez żadnych innych praw przejśc na emeryturę w wieku 60 lat.Oczywiście posiadając udokumentowany staż pracy i okresy skladkowe.Nie mozna wymagac od tych osób zaswiadczen pracy w szczególnych warunkach ,gdyż pracujac w okresach lat 1960-90,nikt wtedy takich zaświadczeń nie wydawał i nie tolerował i na dzisiejsze czasy nie wyda, tym bardziej że większośc zakładow już nie istnieje.A starając się o nie pozostaja tylko sądy pracy ,które jak wiadomo moga ,ale nie muszą uznawac takich przywilejów.Ja w ty6m roku kończę 60 lat i brakuje mi 1 rok do zaliczenia prac w szczególnych warunkach w liczbie 15 lat i ze względu na te niezbyt przemyslane przepisy pozostaje mi jeszcze przebywac na zasiłku przedemerytalnym do wieku 65 lat.I jakie tu są przywileje dla tych korzystajacych ze starego portfela.Nie widzę żadnej rożnicy z tymi urodzonymi po 1949 roku.Czy nie nalezaloby cos w tej kwestii zmienic?
Marcin / 2007-05-11 18:58 / Bywalec forum
to nie działa tak jak Ci się wydaje. Nie masz w ZUs-ie żadnego konta. Cała kasa ze składek emerytalnych (poza tą która idzie do OFE) jest przeznaczana na wypłaty emerytur dla obecnych emerytów, dlatego dbaj o to by Twoje dzieci zdobyły dobre wykształcenie i potem dobrze zarabiały bo to one będą zarabiać na Twoją emeryturę
jliber / 212.180.147.* / 2007-05-21 12:31
Cały ten system jest chory do szpiku kości. Nie oddam na ZUS nigdy nawet złotówki (mam wolny zawód więc na szczęśćie pracuję na umowy o dzieło), bo jak coś oszczędzam na starość to nie mam zamiaru ryzykować czy moje dziecko będzie pracować w Polsce czy na Hawajach. To moje pieniądze i g... mnie obchodzi cały państwowy system emerytalny.
hch / 80.72.39.* / 2007-08-21 09:44
a jak zachorujesz i nie będziesz mógł pracować a za leczenie wydasz krocie lekarzom i co wtedy
St. / 83.14.253.* / 2007-05-11 09:58
To byłoby zbyt proste. Moża by zrobić to na zasadzie zwykłego konta. Nie potrzebny byłby wówczas ZUS a to jest kura znoszące złote jaja. Czysta kasa, którą darmozjady i nieroby urzędnicze biorą jak swoją
JanKS / 2007-05-11 10:28 / Bywalec forum
Niestety masz rację St.
To byłoby zbyt proste.
Głos / 212.160.218.* / 2007-05-11 11:55
Wcześniejsze emerytuty- wystarczy jeden zapis - mężczyzni 40 lat pracy, kobiety 35 lat pracy.
hch / 80.72.39.* / 2007-08-21 09:41
popieram tą propozycje wysłałam do wszystkich mających wpływ na uchwały sejmowe
54-latka / 213.241.91.* / 2007-06-25 14:00
dlaczego ci co pracują solennie od młodzieńczych lat (od16-18 lat) ale urodzili się w latach 1951-1955 nie mogą odejść na wcześniejszą emeryturę???
-bo "stare osiłki" muszą pracować na emerytury dla cwaniaczkow pracujących na czarno i nie dających nic do budżetu.
"Emerytalni spece" weżcie opinię większości pod rozwagę.
hch / 80.72.39.* / 2007-08-21 09:40
popieram !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
koninianka / 83.20.81.* / 2007-05-16 20:59
Całkowicie sie zgadzam madry człowieku
Lorunia / 87.96.94.* / 2007-05-17 13:47
Zgadzam się z tą propozycją ponieważ w gruncie rzeczy chodzi tu o przepracowanie relatywnie długiego okresu i wtedy wiek nie powinien mieć żadnego znaczenia 35 K i 40 M to okres czasu wystarczający nie trzeba promować ogólnego wieku tkz emerytalnego bo to nie zachęca ludzi do pracy tylko do np. do pracy na czarno dam przykład ktoś ma już powiedzmy 25 lat pracy a do emerytury ustawowej 15 lat w tym czasie pracuje na lewo i nie odprowadza nawet złotówki warto to przemyśleć
Lorunia / 91.94.196.* / 2007-05-18 09:49
Mam dużą pewność że taki układ doprowadził by do tego że perspektywa przejścia wcześniejszego na emeryturę stałaby się przyczyną do przyjmowania ofert pracy a nie unikania zatrudnienia Zaznaczam że nie robią tego wszyscy ogólnie Spadło by bezrobocie byłoby więcej składek w ZUS więcej podatków do budżetu jawna praca nie na czarno oraz innych wydatków na osłonę socjalną a wszystko to przez mądrą decyzję Jaka ona będzie ? to się okaże Jestem za 35 K i 40 M bez ograniczenia wieku lepsze rozwiązanie niż trzymanie za wszelką cenę osób które już przepracowały swoje i chcą zrobić miejsce dla młodych
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy