Forum Polityka, aktualnościGospodarka

We wtorek strajk ostrzegawczy pielęgniarek. Ewa Kopacz musi znaleźć 3,4 miliarda złotych, by uniknąć paraliżu?

We wtorek strajk ostrzegawczy pielęgniarek. Ewa Kopacz musi znaleźć 3,4 miliarda złotych, by uniknąć paraliżu?

Wyświetlaj:
dry / 89.78.134.* / 2015-05-11 16:36
Jak zwykle największy koszt ponosi przysłowiowy Kowalski. Sprywatyzować i po problemie . Skończyć z państwem opiekuńczym , do roboty się weźcie ale najpierw wygońcie PO,PIS,SLD i PSL czego póki co głupi naród nie potrafi zrobić . Obudzicie się jak w kasie zabraknie kasy na wasze roszczenia pieprz... nieroby
qwe485 / 31.61.140.* / 2015-05-11 16:35
Witam wszystkie kolezanki i kolegów z branży pielegniarstwa oraz wszystkich hejterów którzy oczewiście ukończyli studia pielegniarskie na codzień pracuja w szpitalu i wszystko wiedza najlepiej. 5 lat doswiadczenia w zawodzie 6sal po 8 łożek w ostatnie wakacje liczba pacjentów 40 ,pielegniarek 2 z racji specyfiki odziału podajemy duże ilosci płynów statystyczne każdy chory 3,4,5 kroplówek obliczajac 200 przełączen na jedna głowę 100. Zakładanie wkłuc dożylnych, przygotowywanie zleceń lekarskich , cewnikowanie chorego, zmiana opatrunków,pobieranie krwi wymazów, asystowanie przy punkcjach,kordynowanie badaniami diagnostycznymi,robienie lewatywy, przygotowywanie do badań, rozkładanie leków doustnych,mycie chorego który wymaga pomocy, karmienie,wykonywanie badania EKG sam dokumentacja przy przyjeciu na jednego chorego 15 min przyjec dziennie 15. Raport pielegniarski i wypełnianie dokumentacji pod koniec dyzuru 2 godz, obciażenie psychiczne po smierci pacjenta który leczyl sie na moim oddziale pzez 2 lata stałam i płakałam.Malo ludzi wie że to my ZAWSZE jesteśmy pierwsze/pierwsi na miejscu kiedy chory np dostaje napadu epi, NZK to ja podejmuje działanie czy reanimacje nie czekam aż przybiegnie lekarz.Nie boje sie cięzkiej pracy ani nie obchodzi mnie ile zarabia lekarz, prawnik, czy polityk. W każdym zawodzie są lenie i cwaniaki ale nie można wrzucac wszystkich do jednego worka. My tez jestesmy ludzmi mam prawo mieć przerwe czy isc do łazienki albo po 10 godz pracy być zmeczona. Jestem osobiscie dotknieta niektórymi komentarzami na tym forum ale są to w wiekszości osoby albo maja złe doświadczenie, ALBO WOGÓLE W SZPITALU NIGDY NIE BYLI.Od czasu prof. Religi w szpitalu w krórym parcuje podwyzki nie było zarabiam 1700 zl + 300 zł za noce i święta pracuje w Warszawie. Dam rade wszystkim hejterom nie wypowiadam sie na temat pracy prawnika czy elektryka ile powinien zarabiac a ile nie BO NIC NA TEN TEMAT NIE WIEM, no ale nasza narodowa przypadłościa jest że my znamy sie na wszystkim.Pielegniarstwo nie ma takich związków zawodowych jak górnicy ludziom sie wydaje że my tylko pieniedzy chcemy, a ja uważam że wykonuję prace cieżką i ważnia i chciala bym zato miec nie wielkie kokosy ale przedewszystkim szacunek ludzi. Pozdrawiam wszystkich, szanujmy sie na wzajem.
roller1260 / 37.248.254.* / 2015-05-11 17:18
....święte słowa : szanujcie pacjentów a nie traktujcie ich jak zło konieczne !!!
ww1405 / 178.182.180.* / 2015-05-11 18:35
SZANUJEMY PACJENTÓW TAK JAK PACJENCI SZANUJĄ PIELĘGNIARKI ! PACJENCI CAŁĄ ZŁOŚĆ , JAD I ŻÓŁĆ WYLEWAJĄ NA PIELĘGNIARKI DAJĄC UPUST SWOJEJ ZŁOŚCI , FRUSTRACJI I ŻALOM ! TO NIE DZIAŁA W JEDNĄ STRONĘ , WYMAGAJMY OD SIEBIE NAWZAJEM SZACUNKU I ŻYCZLIWOŚCI ! BĄDŹ MIŁY , BĘDZIESZ MIŁO TRAKTOWANY !
kasia1973 / 79.186.138.* / 2015-05-11 16:27
w zawodzie pielęgniarek też pracują te które tylko przynoszą wstyd ,ja pracuję 20lat na o intensywnej terapii i niektóre chamskie wpisy są bardzo obrażliwe w każdym zawodzie są ludzie niekompetentni w szkołach ,urzędach ,sklepach w polsce utarło się że to lekarz jest ważny a pielęgniarka to służąca i ma tylko tyłki myć i nie narzekać a tym którzy nas wysyłaj ą za granicę to radzę samemu tam jechać tam do mycia tyłków są pomoce i zapłaćcie za to tak jak robią to np.niemcy tylko oni potrafią szanować nasz zawód nie tak jak w polsce pozdrawiam wszystkich pacjentów
eela / 88.156.145.* / 2015-05-11 18:55
chyba przesadziłaś z tą pomocą do mycia tyłków- mój mąż w marcu br przeleżał 2 tyg. w szpitalu w Irlandi /pojechaliśmy na urlop i tak się nieszczęśliwie złożyło/ i to pielęgniarka pomagała mu umyć tyłek i ona zaprowadzała go do łazienki i ona przyniosła czystą piżamę ,pilnowała czy zjadł, czy wziął leki i ona interesowała się czy mu w czymś jeszcze pomóc-a z tego co wiem do obsługi miała 3 sale 8 - po prostu kobieta cały czas była na pełnym biegu- a pensja jak na warunki irlandzkie wcale nie za wysoka .
lekarze mają owszem wysokie zarobki, ale też ponoszą pełna odpowiedzialność za pacjenta, nie olewaja go tak jak u nas, wystarczy się na niego poskarżyć i lekarz sie musi tłumaczyć ze swojego np. nieodpowiedniego odezwania się do pacjenta.
A u nas- - mąż miał niedawno operację na stopę na zdrową nogę / jedną nogę ma niewładną/ Wczoraj mu zrobili operację, dziś go wypisują , na zapytanie do lekarza jak on ma wyjść ze szpitala skoro nie potrafi przecież iść- odp. lekarza musi sobie pan radzić,na pytanie do pielęgniarki czy może mu coś poradzić - wzruszenie ramion-wypis i informacja - za 6 tyg. do kontroli.Tak to wygląda u nas w tej opiece zdrowotnej.
Dlatego zawsze powtarzam - proszę bardzo wyjeżdżajcie, nauczycie się szanować pacjenta, bo za granicą to pacjent jest tą przysłowiową " święta krową"
qsws / 89.64.10.* / 2015-05-11 16:21
skoro rządzący mają na swoje podwyżki, to niech dadzą pielęgniarkom. Tyko dlaczego Izby Pielęgniarskie same kantują swoich ludzi, zabierając im bardzo duże pieniędzy???? Może by tak Izby P też dołożyły od siebie i określiły mała kwotę haraczu, a nie zabiera procentowo.
et / 178.36.38.* / 2015-05-11 16:09
Dlaczego w pracy nie nosicie tych czepków i udajecie doktorów wy klempy jedne?
RIDDICK / 217.153.73.* / 2015-05-11 16:07
JAK SIĘ NIE PODOBA TO DO BIEDRONKI NA KASĘ A NIE RYCZEĆ NA ULICACH.
DKK / 83.25.228.* / 2015-05-11 16:30
obyś nigdy nie leżał we własnych odchodach wtedy zmienisz zadanie
pacjent / 83.30.172.* / 2015-05-11 16:06
Mam pomysł. Zwolnić wszystkie pielęgniarki bo żądają pieniędzy,strajkują i są niepotrzebne.Niech pracują sami lekarze, bo są zadowoleni z wynagrodzeń , które zresztą wywalczyły im te "głupiutkie"pielęgniarki w protestach i strajkach kilka lat temu.Oczywiście to pamiętacie.Zobaczycie państwo wtedy jak będzie dobrze, już nie będziecie narzekać.Wszelako zdrowia życzę...:)
PACJENT / 188.33.42.* / 2015-05-11 15:48
SPRYWATYZOWAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WTEDY DOSTANĄ 1600ZŁ BRUTTO PLUS PREMIA EWENTUALNIE,WIDZIAŁEM PIELĘGNIARKI W AKCJI,JA TEŻ SZARPIE PRACY ALE NA PAPIEROSKA NIE MOGE YJŚĆ CO 5 MINUT BO NIE PALE
redred / 178.16.121.* / 2015-05-11 15:41
jedna prawda to że lekarze dostają za dużo a często śpią na dyżurach, druga prawda to taka że pielęgniarki teraz nic nie robią jak rodzina nie obmyje, nie nakarmi to zostajesz sam bo są wielce obrażone jak w nocy je wezwiesz mając zawał
Lekarz / 89.64.10.* / 2015-05-11 16:27
[...] ich jest po prostu za mało. Doba ma określoną ilość godzin. A rodzina też niech się zaangażuje w opiekę, a nie tylko przyłażą i wytykają, a często taki pacjent trafia z domu brudny, zawszony, z odleżynami.


[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
et / 178.36.38.* / 2015-05-11 16:07
Lekarzowi na 24 godzinnym dyżurze płaci się za tzw' gotowość dp pracy. pielęgniarka po 12 godzinach maco najmniej 24 wolne. Pracując na tzw etacie kosztuje jej godzina szpitalv tyle samo co godzina pracy lekarza na kontrakcie.
ludzie / 88.156.133.* / 2015-05-11 15:28
jak widzę te zdjęcia śmiech mnie ogarnia czepk na głowie u pielęgniarki to atrybut pielęgniarki strajkujacej dziś prawdziwej pielęgniarki już nie ma fryz na głowie makijaż bransoletki pierścionki i najważniejsze tipsy lakier na pazurach
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jan 731 / 77.254.49.* / 2015-05-11 15:28
pamiętacie jak Kopaczowa ganiała wśród pielęgniarek kiedy rządził PIS I bredziła ze jak dojdzie do władzy to wie jak uratować naprawić i poprowadzić słuzbe zdrowia -i co jeszcze wszystko pogorszyła i za to została marszałkiem a potem premierem -paranoja tylko w PO takie rzeczy
oczy / 194.166.198.* / 2015-05-11 15:58
Pamietamy. Pamietamy takze, jak Kaczynski rozmawial ze strajkujacymi pielegniarkami - z zagluszaniem ich telefonow komorkowych wlacznie.
Szukam Pracy !!! / 185.21.163.* / 2015-05-11 15:26
ja pracuje 360 h miesięcznie od 5 lat wolnego nie miałem i mam 2000 a na umowie 500 i wy śmiecie narzekać dajcie mi wszą posadę za 3 będę pracować albo i za 5 bo wiem jak trudną prace macie
DKK / 83.25.228.* / 2015-05-11 16:38
A dlaczego ktoś ma tobie dawać - i do szpitala pracować 1 rok i jesteś opiekunem medycznym i bedziesz mył tylki za 1200zl a nie pisać dajcie mi
o391 / 91.189.72.* / 2015-05-11 15:24
Pielęgniarstwo to podła praca za g..ne pieniądze, dziwię się, że chce ktoś taką prace wykonywać.
Łodziak / 193.41.230.* / 2015-05-11 15:21
Jak są u kresy wytrzymałości to skąd mają siłe robić strajki? Za mordę o do roboty.
bzzyk / 83.25.228.* / 2015-05-11 16:43
łodziak też za mordę i do roboty bo pewnie ty taką Polskę zafundowałeś
jamil / 46.45.87.* / 2015-05-11 15:09
panie siostry do pracy a nie strajkowac pielegniarka ma byc przy chorym a nie ogladac telewizje i spijac kawe jeszcze pracuja jak ordynator jest na oddziele a jak brak to rodzina musi byc przy chorym bo te panie nie znaja swoich obowiazkow co nalezy sie choremu wstyd do pracy i koniec

Najnowsze wpisy