Forum Polityka, aktualnościGospodarka

We wtorek strajk ostrzegawczy pielęgniarek. Ewa Kopacz musi znaleźć 3,4 miliarda złotych, by uniknąć paraliżu?

We wtorek strajk ostrzegawczy pielęgniarek. Ewa Kopacz musi znaleźć 3,4 miliarda złotych, by uniknąć paraliżu?

Wyświetlaj:
hamta / 83.9.67.* / 2015-05-11 15:08
byłem ostatnio w szpitalu Bródnowskim u znajomego na chirurgi naczyniowej szok pielęgniarki tylko w pokoju służbowym nie ma komu nakarmić pacjentów którzy nie mogą sami zjeść, gdy rodzina się spóźni karmią w spół pacjenci którzy mogą się ruszać , picia nie poda żadna z nich ,za co wam płacić za waszą ignorancje bezduszność ? dość weźcie się do pracy pokażcie że zasługujecie na podwyżki
WWW99 / 95.49.30.* / 2015-05-11 15:40
pielęgniarka to nie służąca na służbie i nie płacą jej za karmienie i podawanie picia a za inne obowiązki które musi wykonać
ada marta / 89.74.40.* / 2015-05-11 16:16
co znaczy słowo pielęgnacja? nie wchodzi tu tolaleta ani posiłek tylko kuj kuj? kuj kuj to niektórzy sobie robą bez kursów pielęgniarskich
hamto / 83.9.67.* / 2015-05-11 15:58
WWW99 właśnie widać wypowiedz jednej z pielęgniarek na mój wcześniejszy post to co ? z głodu ma umrzeć jak nie dojedzie rodzina i nie nakarmi ,nie wiem jaki jest podział pielęgniarki ,salowe itp zakres ich obowiązków ale jeśli pielęgniarka jest odpowiedzialna za pacjenta i jego zdrowie to chyba ma nadzór nad salowymi nie znam się na tym wiem tylko że pacjent jest głodny i spragniony a salowe i pielęgniarki rozbawione w pokoju , zapewne nie płacą ale też za siedzenie nie powinni ,jedzcie na zachód zobaczycie że tam trzeba pracować a nie się panić
bzzyk / 83.25.228.* / 2015-05-11 16:48
No to poco piszesz i szkalujesz jak sam mówisz że się nie znasz
Saponis 70 / 95.51.56.* / 2015-05-11 14:48
Biedne pielęgniarki pracują po 12 h cały czas na nogach, byłam ostatnio w szpitalu lekarz bierze za dyżur tysiaka a w nocy każdy jak coś się dzieje zastanawia się czy na pewno obudzić lekarza. Jak oni mają nas leczyć jak cała służba zdrowia jest chora ale nie obecna władza za najważniejsze uważa związki tej samej płci in vitro walkę o pójście do szkoły 6 tatków , głupoty . A po cichu załatwiają interesy wyprzedaży Polski. Kto w końcu zajmie się ważnymi sprawami dlaczego w polskiej TV nie ma programów o naszej gospodarce dlaczego nikt nie obnaża zła które się dzieje nikt nie mówi o upadkach firm niezadowoleniu społeczeństwa , zdawkowo traktuje się w mediach ogromne problemy.Dlaczego o świecie dowiadujemy się na programach Planeta i innych zagranicznych , jesteśmy niedoinformowani my i zagranica i jest to robione specjalnie.Zus, Ofe, Nfz plus urzędy skarbowe zdziercy do reformy oraz gospodarka szkolnictwo rząd do naprawy to są problemy oraz dążenie do jak najmniejszej zależności od państw ościennych tylko współpraca na dobrze wynegocjowanych warunkach.
maginata / 145.237.2.* / 2015-05-11 14:47
cholera wiecznie im mało. do roboty obiboki. jak do pacjenta to podejście mają gorsze niż nie jeden weterynarz do zwierzat. tylko kasa liczą i kieszenie nadstawiają na "drobne" i czekoladki w ramach wdzięczności. podłe baby.
bzzyk / 83.25.228.* / 2015-05-11 16:52
Magister język to masz jak szewc a te czekoladki to te dziewczyny mają gdzieś kupione na wyprzedaży w Lidlu
zadowolona pielegniarka / 78.88.81.* / 2015-05-11 16:18
To jest prawdziwy obraz polaka zacofany,hamski,zycze ci aby bog dal ci szybka smierc kiedy przyjdzie pora bo nikt w szpitalu sie toba nie zajmie a jak bedziesz czekal na lekarza ktory nie ma pojecia o pielegnacji uto zycze powodzenia bo przy tyku pajcentach nie zobaczysz go przez 2 dni powodzenia
Ie
Ewa1080 / 37.7.146.* / 2015-05-11 15:27
Boże Moj Kochany-Podłe baby? Jak tak można mówić o kimkolwiek? Te wykształcone kobiety z tytuami mgr i specjalizacją zarabiają groszowe pieniądze,ledwie wiążąc koniec z końcem..nie raz dorabiając w innej pracy i przy tym chodząc na "rzęsach". Pracują ponad siłę-1 pielęgniarka na 20 chorych-kto to widział? Standardy europejskie pokazują max 5 chorych na 1 pielegniarkę. Ona bieadaczka zaiwania za 5 i jeszcze zero szacunku od społeczeństwa. WSPÓŁCZUJĘ TYM KOBIETOM! a naród powinien sie wstydzic ze tak traktuje.
ew561 / 88.156.133.* / 2015-05-11 15:37
jeśli pielęgniarki w Polsce uważają że za mało zarabiają nikt nie zabrania wjechać do UK tylko niestety tam pielęgniarka nie posiedzi w pokoiku przy kawusi przy gazetce lub tv tam pielęgniarka CIĘŻKO PRACUJE za dobrą płace
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pielegniarz / 85.119.99.* / 2015-05-11 14:43
Pozdro z UK
£16.20/h w domu opieki + mieszkanie zakladowe £270/mies rachunki wliczone
polo2 / 159.205.79.* / 2015-05-11 14:35
zawsze piguły moga wyjechać do Afryki...
olo902 / 80.55.251.* / 2015-05-11 14:48
A twoja mama beda sie opiekowac szamani z madagaskaru glupcze
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
piguła84 / 89.69.146.* / 2015-05-11 14:32
Obraz większości społeczeństwa to właśnie ta leniwa dama, która podobno siedzi cały dyżur [...] i sączy kawę, tylko przypominam że my również mamy prawo do tego aby coś wypić i zjeść, a jaśnie wielmożnego "państwa" przecież to strasznie drażni.
Nie narzekam na swój los i to kim jestem, oczekuję tylko szacunku oraz godnych zarobków, mam w dupie tzw. łapówki, to że dajecie nie znaczy że będę się opiekować Wami lub Waszą rodziną lepiej niż innymi. Na obraz pielęgniarki-sługusa zapracowały moje starsze głupie koleżanki, ale to nie znaczy że ja będę to kontynuować. Nie mam zamiaru wysłuchiwać również żali na lekarzy oraz pretensji o sposobie leczenia czy opieki, bo boicie się odezwać do lekarzy bo przecież oni są świeci.
Przychodząc do pracy wykonuję ją w ten sposób, i podchodzę do ludzi w taki sam sposób jak ja bym chciała aby ktoś do mnie się odnosił.
Nie zdajecie sobie "drodzy" państwo na co narażeni są ludzie wykonujący zawody medyczne, m.in sytuacja z pobitym ratownikiem, ale mam również na myśli narażenia na całe dobrodziejstwo inwentarza, z którym przychodzicie do szpitala. Nie wspominając już o tym że odpowiadam tak samo jak lekarz za życie i zdrowie człowieka, muszę myśleć również za nich, bo nikt nie jest nieomylny.
Jestem młodą pielęgniarką i mogłabym tak pisać w nieskończoność o tym co się dzieje na dyżurach, z kim i jakimi zachowaniami się spotykamy..., jeszcze raz piszę nie jestem od wylewania żali na służbę zdrowia, ale od tego aby poprawić Wam komfort życia podczas gdy drodzy państwo potrzebujecie pomocy..., nie wspominając o ratowaniu życia.
Do roboty proponuje się wziąć osobą, które są na utrzymaniu Nas wszystkich, to właśnie oni mają największe wymagania i pretensje w szpitalach, będąc nieubezpieczonym, bo nie chciało się nawet podnieść dupy aby się zarejestrować...
Na strajk się nie wybieram, bo nie mam na to czasu, pracując na dwóch etatach, dla mnie to poniżające...niech wyjdą nasze drogie koleżanki z IZB PIELĘGNIARSKICH,które boją się wychylić i stracić swoje miesięczne wynagrodzenia-trzykrotność średniej pensji pielęgniarki, nie mówiąc o tym za każde szkolenia, kursy, specjalizację, które mam obowiązek robić muszę płacić grube pieniądze, pytam się z czego, za to też dziękuję...:)


[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Ambicje / 83.7.131.* / 2015-05-11 14:30
Potrafią za to strajkowanie ośmieszyć i swoje strajkujące koleżanki ośmieszyć. Tak już wiele razy było i to w Rzeczypospolitej babskiej nigdy sie nie zmieni!
Mikrusik / 37.7.146.* / 2015-05-11 15:32
Prawda, w naszym zawodzie nie ma jedności i to jest największy minus tego zawodu. Jedna drugiej nogę podstawia, a jak dochodzi to strajku to nie potrafią powiedzieć konkretnie o co chodzi.
Jestem pielęgniarką z mgr i ze specjalizacją i powiem szczerze, NIE POTRAFIMY STRAJKOWAĆ..niestety. nie ma kompetentnej osoby wśród nas która umiała by sie za nami wstawić. ;/ przykre....
henia / 46.170.229.* / 2015-05-11 14:29
mam 39 lat pracy w jednym szpitalu i 1300 na rękę, 400 pożyczki ,biorę 900 z groszami ,powiedzcie jak żyć?
staśka / 83.21.77.* / 2015-05-11 14:19
nie dwie godziny tylko do skutku i tylko na ratunek każdy chory ma rodzine która tak ładnie opowiada tu o obijaniu sie i piciu kawy przez pielęgniarki więc dostaną pod opiekę swoją matkę ojca babcię i przecież moga te naszą pracę do której nie potrzeba ani wiedzy ani umiejętności wykonać mogą umyć przewinąć nakarmić posiedzieć podtrzymać na duchu a reszta SAMA SIE ZROBI zmienią zabrudzoną fekaliami pościel przy okazji zadbają o to by nie powstały odleżyny oklepią poprawią na poduszkach wezmą szybki kurs podawania iniekcji i wlewów z pomocą lekarza przetoczą krew sprawdzą opatrunki i może zmienią chyba każdy umie to robić przecież nie raz każdy skaleczył palec a zmienić pampersa chyba też nie problem TYLKO DLACZEGO WY KOCHANA RODZINO NIE ROBICIE TYCH PODSTAWOWYCH RZECZY KIEDY MATKA CZY BABKA JEST W SZPITALU NAWET WŁOSÓW NIE UCZESZECIE NIE ZMIENICIE BIELIZNY NIE OBETNIECIE PAZNOKCI A CZĘSTO NIE CHCECIE ICH NAWET DO DOMU TYLKO OD RAZU PROSICIE O ZNALEZIENIE DPS ? Cały problem jest nie tylko w pieniądzach ale w zasygnalizowaniu że jeśli rząd nie zadba to za 15 lat pielęgniarek będzie jeszcze mniej i chorymi nie bedzie miał sie kto zająć a domu starców tez nie przybywa
ada marta / 89.74.40.* / 2015-05-11 14:29
a z jakiej to racji ja mam się zwalnić z pracy i zmieniać pampersa matce? zdaje sie że to was po to zatrudniono?? jeżeli nie macie ochoty tego robić to po co tam jesteście? ja mam roić to za co ci płacą? wolme zarty
ggggg / 83.25.228.* / 2015-05-11 16:59
Bo to twoja matka ada marta i mam nadzieje że jej nie powiedziałaś aby zatrudniła sobie pielęgniarkę a może powiedz mamusi niech umiera bo ty z pracy się nie będziesz zwalniać ale emeryturka mamusi dobra co
jolka54321 / 212.14.7.* / 2015-05-11 14:40
My , droga Pani jesteśmy nie od mycia tyłków waszych zaniedbanych i porzuconych członków rodziny. My możemy pomóc w okresach przejściowych, ale szpitale i pielęgniarki nie zajmują się myciem pacjentów obłożnie i/lu paliatywnie chorych. Opieka długoterminowa to głównie DOM a dopiero później placówki opiekuńcze. Szpitale są od leczenia, nie od czekania na śmierć babci, której nikt nie chce. Pielęgniarki mająszereg obowiązków, o których się Pani nawet nie śniło. I owszem, jak trzeba, droga Pamni, to należy się zwolnić z pracy i dbać o matkę i ojca do ostatnioego dnia.m Żadna łaska.
zadowolona pielegniarka / 78.88.81.* / 2015-05-11 16:26
Wszystko to co chcialam powiedziec, oddaja swoich schorowanych rodzicow do szpitala bo za darmo i tyklo dzwonia czy juz umarl zal takich ludzi bo ich dzieci zrobia z nimi to samo ale wtedy juz nie bedzie pielegniarek
Ewa B-B-ska / 176.221.120.* / 2015-05-11 15:54
Myli się Pani, droga Pani. Trzy bite miesiące leżałam na neurologii. Tyłek myły mi pielęgniarki właśnie, choć nie byłam osoba opuszczoną przez rodzinę, los i kogo tam pani jeszcze znajdzie. "Szpitale są od leczenia", a chory tak się składa, że niekiedy potrzebuje pampersa.W "szeregu obowiązków" jak to pani ujęła, o których nam "nawet się nie śniło" jest i mycie tyłka. I tu znowu przytoczę za Panią; " I owszem, jak trzeba, droga Pani, to należy się zolnić z pracy". I dodam od siebie- iść na zasiłek, lub się przekwalifikować. Pomyliła pani funkcje, okoliczności, zależności, potrzeby, oraz fakt, że zawód pielęgniarki i stricto nazwa zawodu nie jest z księżyca. Pyskowanie po forach i nie tylko nie zmieni faktu,że "jak trzeba" ma Pani ten tyłek myć". Szereg innych obowiązkow zostawiając innym.
ada marta / 89.74.40.* / 2015-05-11 15:01
przecież salowe czyli babki z firm sprzatajach do pacjenta nie podchodzą i słusznie, możesz mi wytłumaczyć co znaczy PIELĘGNIARKA , co znaczy to słowo? mylałam że pielęgnowanie w skaład którego wchodzi toaleta ale widocznie w twoim liceum medycznym źle cię uczyli , toaleta wchodzi jak najbardziej w skaład waszych obowiązków czy ci sie to podoba czy nie, i cz masz magistra, a któz go dzisiaj nie ma/ , świetne podejście , szpital od leczenia a myś będa w domach opieki , o proszę czytajcie i uczcie się podejścia PAŃ pielęgniarek bo bez PAŃ ani rusz!i będziesz myła a o obowiązkach to mi raczej nie pisz , bo to co napisałas że nie myjesz pacjentów o czymś swiadczy
xxx1990 / 178.42.190.* / 2015-05-11 14:12
ja mam 1700zł brutto wyzsze wykształcenie i kursy. za prace w nocy i swieta dochodzi mi max 150zł miesiecznie.pracuje na anestezjologii wiec mam dodatek ok 400zł na reke wychodzi mi po odjeci wszystkiego 1500zł miesiecznie. jak tu zyc?
pif-paf / 87.206.241.* / 2015-05-11 14:23
przyjdź do biedry, dostaniesz 2250brutto ale poczujesz co to znaczy prawdziwa praca, godziny i dni pracy ci się nie zmienią. Polecam biedronke na miasteczku studenckim w krakowie, nie ma czasu iść się wyszczać.
olo 902 / 80.55.251.* / 2015-05-11 14:55
I za zycie ludzkie tez odpowiadasz?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gosz990 / 46.186.3.* / 2015-05-11 16:06
sam jesteś nierobem!!! nie masz zielonego pojęcia o pracy pielęgniarki, zapraszam na dyżur na salę wzmożonego nadzoru kardiochirurgicznego gdzie siedzisz 12 godzin przy pacjencie i wychwytujesz wszystkie nieprawidłowosci bo od tego zalezy zycie chorego.
tomasz271 / 89.230.138.* / 2015-05-11 14:07
Mój komentarz dotyczył jakości pracy...jeżeli jest tak jak napisałeś to im współczuję ale ważna też jest jakość...jeżeli uznajesz te coraz rzadsza i coraz gorsza opiekę nad chorymi pacjentami za pracę to gratuluję debilizmu...
ghbtyuj / 78.88.81.* / 2015-05-11 14:07
A kiedy wyjdą na ulicę sprzedawcy, sprzątaczki i bezrobotni??? Bo o ile mi wiadomo ich poziom jest tak żenujący że można określić to mianem DNA!
p-ty / 79.190.84.* / 2015-05-11 13:55
Wszystkie uprzywilejowane zawody w Polsce sędziowie, prokuratorzy, komornicy. adwokaci, notariusze,wojsko,nauczyciele,górnicy rezygnują z części swoich przywilejów na płace dla pielęgniarek,które nie mają żadnych

Najnowsze wpisy