Forum Polityka, aktualnościGospodarka

We wtorek strajk ostrzegawczy pielęgniarek. Ewa Kopacz musi znaleźć 3,4 miliarda złotych, by uniknąć paraliżu?

We wtorek strajk ostrzegawczy pielęgniarek. Ewa Kopacz musi znaleźć 3,4 miliarda złotych, by uniknąć paraliżu?

Wyświetlaj:
ob. / 2.25.65.* / 2015-05-11 11:18
dziewczynki zaczekajcie nowy prezydent Duda rozwiąże wasze problemy.
art123 / 31.0.0.* / 2015-05-11 11:13
Mówimy o pielęgniarkach ale w takiej samej sytuacji jak nie gorszej są technicy RTG zabrali im szkodliwe zwiększyli godziny pracy...
Ten system jest chory w Polsce zarabiają tylko lekarze i dyrektorzy szpitali reszta jest traktowana jak zło konieczne!!!!!!!!!!!!!!!
sabbath61 / 83.23.61.* / 2015-05-11 11:08
I słusznie. Uważam to za SKANDAL, aby lekarze zarabiali po 20-40 tyś zł, a pielęgniarki 2000zł!!! Lekarz za JEDEN nocny dyżur dostaje tyle, ile pielęgniarka za CAŁY MIESIĄC pracy!!!!!SKANDAL!!!!
NICOŚ / 31.61.140.* / 2015-05-11 11:08
Ja też jestem u kresu sił. Prowadzę mały sklepik w którym sam siedzę 10 godz. dziennie, zyski niewielkie ale ZUS 1100 ZŁ /miesiąc, jakoś żaden kandydat na prezydenta nie zająknął się na temat ZUS czy KRUS, a tam dopiero jest pole do POPiSu
klk / 194.246.107.* / 2015-05-11 11:07
do roboty tłuste lenie. Miałam z wami do czynienia i nie raz widziałam tę "ciężką" prace.
Krupcia / 81.219.194.* / 2015-05-11 10:57
skąd oni wzięli te wysokości wynagrodzeń, mam w rodzinie pielęgniarki i są tysiąc razy mądrzejsze od lekarzy i zarabiają 1500zł na rękę. Tragedia a kobiety są wysoko wykształcone i bardzo ciężko pracują i biorą odpowiedzialność za chorego człowieka, mają ryzyko zachorowania, zarażenia się ciężką chorobą, wykonują ciężkie nieprzyjemne zabiegi itd.,zapierniczaą po dyżurach a lekarze wtedy spią. Lekarz za 1 dyżur weźmie 2 tyś złotych !!!!!!! a pielęgniarka za miesiąc zapierniczania weżmie 1500zł. Moja kuzynka ma studia lic . i mgr i ma zrobione wszystkie potrzebne kursy, zrobiła specjalizacje z onkologii i zarabia 1500zł!!!!!!!!!! PORAŻKA!!!!!!!!!!
ZXCQWSA324453 / 2.96.240.* / 2015-05-11 11:41
szczerze moze nie powinnam uogólniac , ale wiele pilegniarek psuje opinie-tym, które faktycznie sa z powołania.jestem wielka fanka ratowników medycznych, dlaczego zapomina sie o nich. pozdrawiaM, A PANIE PIELEGNIARKI NIE MAJA AZ TAK ZLE
ppppp / 194.181.62.* / 2015-05-11 10:48
że lekarz 30.000 to się zgadzam, ale pielęgniarka po studiach magisterskich z kursami kwalifikacyjnymi, szkoleniami, odpowiedzialnością niebotyczną bierze 2,300 na rękę. to jest śmiech. pracuję w tym zawodzie od 13 lat, mam dość wszystkiego, bez skrupułów stanę do strajku, bo system mnie wypalił. skończyłam drugie studia bo chcę odejść od zawodu. współczuję moim koleżankom i pacjentom też bo za chwilę przyjdą Ukrainki i pouśmiercają połowę pacjentów, a rząd niech się cieszy.
widzący / 164.127.170.* / 2015-05-11 10:59
większość z was siedzi w swoich pokojach i pije kawkę a chorych traktujecie jak intruzów patrząc na nich z góry
Telemela / 83.24.44.* / 2015-05-11 10:47
Moja znajoma zaproponowała mi pracę salowej w szpitalu w Pruszkowie, pytam a jaka kasa a ona na to no z 800 zł to wyciągniesz i umowa zlecenie. Szkoda łez i słów.
Glodny emeryt / 79.184.211.* / 2015-05-11 10:37
Wypowiedzieć Konkordat ponieważ Polski nie jest stać na utrzymywanie kościoła. W Polsce jest bieda od czasu 1945 r.Inne kraje jakoś sie rozwinęły a u nas ciągle bida. Co dal Polakom rok 1989 r. Nic. Zyskał tylko kościół i ci ci stali za plecami robotników walczących z komuna.
ada marta / 89.74.40.* / 2015-05-11 10:37
ja teŻ byłam u kresu wytrzymałoąci po operacju , operacjo rano , w nocy ból nie do zniesienia żadna/było pięć/ nie zajrzała czy żyję
26 lat pracy 1800 zł / 153.19.102.* / 2015-05-11 11:55
MIŁA PANI
PO operacji to z tego co mi wiadomo chory leży na sali intensywnego nadzoru. Podaje mu sie leki p.bólowe i obserwuje . Pani widac -obserwowała personel, ale przez sen ,lub tej operacji poprostu nie miała
ada narta / 89.74.40.* / 2015-05-11 12:08
Droga Pani/Panie , \chirurgia szpital wojewódzki/operacja onkologiczna choć na oddziale chirurgii ogólnej , nie leżałam na żadnym oddziale obserwacyjnym tylko na zwykłym oddziale chirurgicznym i nie w żadnym obserwacyjnym pokoju , czy to tak trudno pojąc? był w szpitalo OIOM ale przeciweż nie każdego po operacji daje się na OIOM , i pytam teraz? jaki miałabym cel kłamać i oczerniać/ no jaki? tym bardziej że męża mam lekarza! nie było go w kraju więc zawiść jestem w stabie zrozumieć , ktoś coś pisze o śnie , a chodziło tylko o to by poprosić o coś przeciwbólowego i mniej ironnii radzę bo nigdy nie zna się dnia ani godziny.
gall anonim / 94.254.133.* / 2015-05-11 11:06
Z skąd wiesz,że było pięć skoro żadna nie zajrzała???
Nie wciskaj ciemnoty ludziom,że na oddziale zabiegowym nikt nie zaglada do pacjentów.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
asda marta / 89.74.40.* / 2015-05-11 11:55
skąd wiem że bylo pięć , to proste widziałam jak zmieniały się , przychodziły na nocną zmaiaę a obok był pokój socjalny , do toalety też trzeba było się doczłaoać , nie wszystko niestety w szpirtalu da się ukryć i nie wychowuj mnie proszę bo wszystkich rozumów nie pzjadałeś a bajki o jednej na nocce to między bajki , jak już lepeij się czułam dokładnie widziałam ile było na nocnej zmianie , , szpital wojewódzki w nienajwiększum województwie , oddział chirurgii a wychowuj i karć to swoje dzieci!! ciemnotty nie wciskam , leżałam po operacji na zwykłej sali a nie na sali pooperacyjnej , i nie będziesz mi mówić o ciemnocie , znajdziesz się w takiej sytuacji to będziesz śpiwać inaczej
pielegniarka / 213.158.222.* / 2015-05-11 12:15
po operacji to sie na drugi dzien idzie do domu a nie lezy sie i smierdzi.trzeba sie ruszac a nie patrzec jakim jest sie ciezko chorym.takie sa realia.na zachodzie nie ma takich hipochadrykow jak w polsce .to juz nie prl.tu juz nic sie nie nalezy .nie nazekac na innych.popatrzec na siebie.simerdzace lenie i brudne/tacy pacjeci przychodza z domu/a rodzina zalozy rece i nosem kreci bo im smierdzi ojciec i matka.no i musz a wyjechac na wczasy
Krupcia / 81.219.194.* / 2015-05-11 11:05
Kazałabym ci robić to co pięlęgniarka za 1500zł, ciekawa jestem ile byś wytrzymała, moja mama jest pielęgniarką i nie raz widziałam co robi to ja bym dawno umarła po pierwsze od patrzenia a po drugie od ciężkiej pracy przy chorym. Jakbyś była na ich miejscu to za 1500zł też byś się nie fatygowała i mając podobne wykształcenie co lekarz.
prawda boli / 178.235.161.* / 2015-05-11 10:36
Nie popieram żądań lekarzy (bo zarabiają za dużo jak na swoją pracę), nie popieram żądań nauczycieli (bo pracują po 18h tygodniowo, mają mnóstwo przywilejów i ciągle szukają nowych), nie popieram żądań mundurówki (bo to pasożyt na zdrowym organizmie narodu), ale popieram pielegniarki, bo mają ciężką i niewdzięczną pracę, żadnych ulg, wcześniejszych emerytur, rocznego płatnego urlopu, żadnych przywilejów, pensja naprawdę marna a odpowiedzialność duża (na pewno większa niż mundurowego czy nauczyciela).
ada marta / 89.74.40.* / 2015-05-11 10:41
a ja popieram lekarzy a nie pipieram pielęgniarek bo na własnej skórze się przekonałam o ich przepracowaniu a jak lekarze zarabiaja dużo to zostań chirurgiem lub neurochirurgiem i operj 8 godzin bez przerwy albo zgłoś się do pielęgniarki może cię zoperuje
gola137 / 150.254.210.* / 2015-05-11 12:53
a ten lekarz 8 godzin to niby sam przy stole stoi? Jak mu pielęgniarka narzędzi nie poda to kogo i czym niby zoperuje?
piel~ / 178.200.54.* / 2015-05-11 11:56
chirurgiem, lub neurochirurgiem tak, a także w każdej specjalizacji, w której lekarz oprócz rozumu wykorzystuje swoje "zdolności manualne". Ale dlaczego tyle samo ma zarabiać internista lub psychiatra? W głowę zachodzę... I się nie zgadzam... Pracowałem jako pielęgniarz na psychiatrii 15 lat. Teraz pracuję w Niemczech też jako pielęgniarz i zarabiam mniej więcej tyle samo co w Polsce, różnica polega na tym, że płaca mi w Euro. A pracy na oddziale jest nieporównywalnie mniej... Tyle w temacie.
prawda boli / 178.235.161.* / 2015-05-11 10:36
Nie popieram żądań lekarzy (bo zarabiają za dużo jak na swoją pracę), nie popieram żądań nauczycieli (bo pracują po 18h tygodniowo, mają mnóstwo przywilejów i ciągle szukają nowych), nie popieram żądań mundurówki (bo to pasożyt na zdrowym organizmie narodu), ale popieram pielegniarki, bo mają ciężką i niewdzięczną pracę, żadnych ulg, wcześniejszych emerytur, rocznego płatnego urlopu, żadnych przywilejów, pensja naprawdę marna a odpowiedzialność duża (na pewno większa niż mundurowego czy nauczyciela).
Irminka / 83.21.168.* / 2015-05-11 10:30
Z Pań pielęgniarek zrobiła się już taka sama banda nierobów jak z Pań i Panów konowałów.
luvac / 85.237.179.* / 2015-05-11 13:33
Nie wszystkie pielęgniarki są leniwe,tak jak w każdym zawodzie,jedni podchodzą poważnie do wykonywania swoich obowiązków,a innym po prostu się nie chce robić nic więcej poza tym co absolutnie konieczne.Ja nie chciałabym wykonywać tego zawodu i jestem w stanie wyobrazić sobie,co tak naprawdę muszą robić.One często muszą wycierać i myć pacjentów,którzy zwymiotowali,zrobili kupę nie tylko do basenu,ale i w majtki,czasami mają do czynienia z pacjentami pijanymi,którzy są nie tylko agresywni,ale je obrzucają stekiem wyzwisk,pacjentami,którzy śmierdzą z brudu,albo mają wszy lub świerzb.Na oddziałach gdzie zdecydowana większość większość pacjentów jest leżąca,to pielęgniarki ciężko się napracują .Nie chciałabym dzwigać 80 kg człowieka,aby zmienić mu pościel czy piżamę,albo go umyć.Tak naprawdę nie ma im czego zazdrościć,a za swoją pracę,każdy uczciwie pracujący człowiek powinien dostać godziwą zapłatę.Szanujmy siebie nawzajem.
luvac / 85.237.179.* / 2015-05-11 13:32
Nie wszystkie pielęgniarki są leniwe,tak jak w każdym zawodzie,jedni podchodzą poważnie do wykonywania swoich obowiązków,a innym po prostu się nie chce robić nic więcej poza tym co absolutnie konieczne.Ja nie chciałabym wykonywać tego zawodu i jestem w stanie wyobrazić sobie,co tak naprawdę muszą robić.One często muszą wycierać i myć pacjentów,którzy zwymiotowali,zrobili kupę nie tylko do basenu,ale i w majtki,czasami mają do czynienia z pacjentami pijanymi,którzy są nie tylko agresywni,ale je obrzucają stekiem wyzwisk,pacjentami,którzy śmierdzą z brudu,albo mają wszy lub świerzb.Na oddziałach gdzie zdecydowana większość większość pacjentów jest leżąca,to pielęgniarki ciężko się napracują .Nie chciałabym dzwigać 80 kg człowieka,aby zmienić mu pościel czy piżamę,albo go umyć.Tak naprawdę nie ma im czego zazdrościć,a za swoją pracę,każdy uczciwie pracujący człowiek powinien dostać godziwą zapłatę.Szanujmy siebie nawzajem.
bnka / 31.131.168.* / 2015-05-11 10:28
wszędzie się mówi o pracy zasadniczej, lekarz pensja zasadnicza , pielęgniarka pensja zasadnicza , nauczyciel pensja zasadnicza ale do tego cała budżetówka ma dodatki,które windują wynagrodzenie o 100 czy więcej procent tego niema w sektorze prywatnym tam jest zasadnicza 1300 i bez dodatku sektor prywatny zarabia mniej od wielu lat a to my płacimy podatki i utrzymujemy państwo pazerne i fiskalne i ne ma przywilejów budżetowych i nie strajkujemy a ci w budżecie - państwówce ciągle strajk to zabierzcie przywileje mundurowym, posłom senatorom księżom i dajcie pielęgniarkom lekarzom bo my nie zamierzamy na was więcej zapieprzać, pozbawiliście już nas emerytur, płac i wolności sumienia i wyboru a jak człowiek przyjdzie do szpitala to jest traktowany jak zło konieczne!!!mówcie, że pielęgniarka zarabia 40000 a lekarz 30 000 bo tak jest a ponadto ile by nie wpompował w ten system to i tak pacjentowi nic z tego nie przyjdzie....bo go okradacie sami
podatnicy / 89.229.147.* / 2015-05-11 10:24
Ty chyba nie zamierzasz im rozdać naszej kasy z OFE?

Najnowsze wpisy