Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Węgierskie podatki w Polsce oznaczają tylko kłopoty. Miliardy wyparują z firm, w sklepach będzie drożej

Węgierskie podatki w Polsce oznaczają tylko kłopoty. Miliardy wyparują z firm, w sklepach będzie drożej

Wyświetlaj:
asdzc / 159.205.242.* / 2015-07-07 19:11
Ta - cieawe, że na Węgrzech nie ma takich negatywnych zjawisk, a u nas nagle by się pojawiły...
dgen / 2015-07-07 18:59 / Tysiącznik na forum
UWAGA MANIPULACJA: w mediach pisze się i mówi, że "polscy handlowcy sprzeciwiają się podatkom...".
W rzeczywistości tzw. Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, która najgłośniej protestuje zrzesza takie "polskie" firmy jak:
Auchan Polska, Carrefour Polska, Castorama Polska, Galec, Jeronimo Martins Polska, Kaufland Polska Markety, Lidl Polska, METRO GROUP, Pepco Polska, Schiever Polska, Selgros Polska, Tesco Polska.................
vikus / 213.158.222.* / 2015-07-07 18:57
WSZYSCY MAJĄ BYĆ RÓWNI WZGLĘDEM PRAWA !!! DLACZEGO POLACY, NARÓD NIE ZA BOGATY MA ROBIĆ PREZENTY ZAGRANICZNYM FIRMOM. W handlu nie ma luk, w zrobione miejsce przez zagraniczne firmy, wejdą polskie. Polacy też umieją handlować, ale przegrywają z faworyzowanymi firmami zagranicznymi, przez pseudo polskich politykierów - śmierdzi to z daleka łapówami.
dgen / 2015-07-07 18:52 / Tysiącznik na forum
zgodnie z przesłaniem "myślowym" fahofcuf z otoczenia PO - nalezy podatki dla banków i sieci handlowych obnizyć do zera - wtedy ceny znacznie spadną, partia bedzie rosła w siłe a ludzie będą zyli dostatniej
Dziadek 334 / 89.67.30.* / 2015-07-07 18:46
No cóż pan redaktor Mateusz Ratajczak w opłaconym przez lobbystów artykule pisze steki bzdur, np. od kiedy to przedsiębiorstwa płacą podatek PIT. Przecież jak znikną wielkoprzemysłowe sklepy w zabytkowych części miasta, to nie pozostanie próżnia a pojawi się szereg butików, kafejek, itp. w których znajdzie zatrudnienie tysiące ludzi. Ja jestem za gospodarką rynkową. W zakładach pracy przepracowałem po studiach grubo ponad czterdzieści lat. Pamiętam czasy gdy jako średniego szczebla kierownik musiałem namawiać pracowników, żeby zechcieli zostać mistrzami. Sam zarabiałem mniej niż najwięcej zarabiający robotnik. Nie należałem do partii gdyż nie wierzyłem w utopię i byłem przekonany, że system musi się zmienić, tylko nie myślałem, że stanie się to tak szybko. Jako wieloletni kierownik mam odruch obserwacji otaczającego mnie świata i jak widzę w Carrefourze pieczywo chrupkie wasa po 5,59 zł a następnie w Auchan takie samo pieczywo w cenie 4,29 zł i po pewnym czasie ceny zrównują się do wyższej ceny (podobnie Persil duo tabletki w sklepie Piotr i Paweł po 33,63 zł i takie same kapsułki w Carrefourze po 39,93 zł), to zastanawiam się czy miałem i mam rację wierząc, że wolny rynek rozwiąże wszystkie problemy starego ustroju? Zastanawiam się również, co właściwie znaczy słowo lichwa? Jaką szansę ma producent nowego innowacyjnego produktu na zebranie renty nowości i zachętę do inwestycji w następny innowacyjny produkt? Jakie zyski od kapitału zainwestowanego w sklep, a jakie w innowacyjny produkt będą godziwe i co zrobić, żeby tak było? To są pytania na które musi znaleźć odpowiedź młode pokolenie.
Rycho / 91.222.24.* / 2015-07-07 18:44
PIS obieca i zrobi wszystko by dojść do władzy a naród niestety jest na to podatny. Szkoda straconych lat
bella164 / 85.28.132.* / 2015-07-07 19:07
PO obiecywało cuda i złote góry (pamiętacie tych "dobrze zarabiających" i tych co zaczną wracać z emigracji?) i zrobiło wszystko by dojść do władzy i trzymają władzę już 8 lat na zgubę i nędzę milionów Polaków, a naród lemingów niestety tego nie widział, choć ostatnio jakby odzyskiwał wzrok i rozum. Szkoda tylko tych ośmiu straconych lat.
jarekk. / 83.23.20.* / 2015-07-07 21:49
teraz bedzie inaczej , zaczniecie całować czarnych po rękach , zakupy w sobote po 14 będziecie robić na stacjach paliw ,bo pisuary pozamykają sklepy
ony / 188.96.95.* / 2015-07-08 02:03
a co masz takiego do roboty ty ciolu z koziej wolki ze niemozesz zrobic zakupow w sobote chcialbys pracowac w niedziele idioto?
będzie dobrze towarzyszu / 188.146.78.* / 2015-07-07 19:00
jasne, nie oddamy wadzuchni kochanej "gówniarzom". A naród sobie PO prostu "strzelił w stopę". Aaaadaś wytropi jednak chamstwo. Wie doskonale na czym ono polega.
Piotrek79 / 170.148.198.* / 2015-07-07 18:58
Jak narazie to to o czym piszesz zapewnilo nam PO. "Nikt nie da ci tyle ile Tusk obieca". Zapomniales juz jak to bylo 8 lat temu? A to co dostalismy to rozpadajace sie po budowie autostrady, masa polskich firm wykonawcow ktorzy zbankrutowali bo pieniadze wyparowaly z firm zleceniodawcow pozakladanych przez kolesi z PO i PSLu. Wszystkie "sukcesy" gospodarcze na kredyt. Kreatywna ksiegowosc Vincenta bedzie nas jeszcze drogo kosztowac (wywalenie poza nawias zadluzenia budzetu panstwa dlugu ZUS...) Rozumiem ze bankierzy i powiazane podmioty sie boja o swoje coroczne zniwa. Sam Bielecki ostatnio przyznal, ze Polska przeszla niemal sucha noga przez zawirowania finansowe na swiecie wlasnie przez reformy podatkow przeprowadzone przez PIS (obnizenie podatkow). Wiec nastepnym razem jak bedziesz chcial siac propagande PO i PSLu to sie bardziej postaraj bo swiadomosc obywateli rosnie z na dzien.
Murzyna prawo do banana / 37.30.122.* / 2015-07-07 18:29
Oczywiście że opodatkować.Z jakiej racji rodzimi przedsiębiorcy mają płacić więcej niż zagraniczny kapitał?
Miejmy nadzieję że PIS dotrzyma słowa i jeśli dojdzie do władzy opodatkuje również banki
donald nawrocony / 178.183.136.* / 2015-07-07 18:29
Co za manipulowany artykuł. ewidentnie autor trzyma stronę hipermarketów,.. ich straty są stratami autora, 70 PLN jest ogromną kwotą (w porównianiu do 80 000PLN zadłużenia) wpływy do skarbu państwa są parowaniem pieniędzy, dochody supermarketów są przedmiotem szczególnej troski... ciekawe! gdyby odwrócić wszystkie argumenty użyte w tym artykule to można by pomyśleć że autorowi zależy na Polsce....
rozia / 77.89.112.* / 2015-07-07 18:18
czy panstwo zauwazyliscie ze jak cos PiS chce zmienic to oznaczaja kopoty a jak Po to same sukcesy?? takie sukcesy kopara zrobila ze same afery jak ta z zus a obok afera w wojsku buhahaha precz kopara mucha
jerzy..... / 194.63.130.* / 2015-07-07 18:15
wolę stracić 70 zł,ale za to budżet zyska kilka miliardów zł do,Lewiatan to żaden autorytet, to zlodzieje i kombinatorzy!!!!!!!!!!!
pitbig / 77.89.74.* / 2015-07-07 18:08
Smiechu warte pismak czy lobbysta ? Niech płacą tak jak emeryci i bezrobotni !
munio66 / 87.205.200.* / 2015-07-07 18:04
No nic, tylko się pociąć! Bezrobocie wzrośnie, nędza wzrośnie, ceny wzrosną. A co innego może przekazać nam Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji czy Konfederacja Lewiatan? Jeśli damy sobie wmówić, że coś co funkcjonuje na Zachodzie z powodzeniem od lat nie sprawdzi się w Polsce, to do końca świata będziemy murzynami Europy. Kapitał nie powstaje znikąd - jest na przekroju dziejów transferowany od biednych, do bogatych. Polska jest krajem strukturalnie biednym, ograbionym wielokrotnie w swych dziejach z kapitału. Drenaż trwa nadal od początku lat '90, zgodnie z modelem Sachsa i spółki. Taki kurs gospodarczy wybraliśmy trochę nieświadomie w 1989 r. Żebyśmy zaczęli liczyć się w Świecie musimy skumulować kapitał. Robili to przez wieki Anglicy, Francuzi, Hiszpanie itd, itd. Przyprowadzali kapitał z kolonii, łupów wojennych, czyli drenowali biedotę. Może teraz nadszedł czas, abyśmy my - biedota - bezwzględnie pociągnęli kasę w swoją stronę. Kapitalizmu się nie oszuka. Za to biednych kiwa się zawsze .
Kondek52 / 93.105.166.* / 2015-07-07 18:01
Wprowadzać dodatkowe opodatkowanie i się nie zastanawiać.Wszystko jest inaczej widziane przez Prawo i Sprawiedliwość.Nie może wielki kapitał za graniczy czerpać większe korzyści jak krajowy.
Piotr726 / 46.174.238.* / 2015-07-07 18:00
zniszczyć markety, niech żyję polski przedsiębiorca !!!
poirytowany / 95.41.55.* / 2015-07-07 18:00
Mają nas za kompletnych idiotów. Chcą nas tak upodlić aby zmusić do emigracji a wówczas okaże się, że albo trzeba będzie ściągnąć osadników z Izraela aby zaludnić ten kraj, albo znowu zostanie Polska rozebrana przez przyjaciół z zachodu i wschodu. Ludzie, ci pseudo eksperci od 25 lat wmawiają nam, że nic się nam od życia nie należy. Stworzeni jesteśmy tylko do ciężkiej pracy ponad siły a jak nie to zdychać z głodu. Gdzie nasza duma i rozum? Jedyna nadzieja w młodych, pozbawionych kompleksów i uprzedzeń. Balcerowiczowi i spółce dziękujemy!

Najnowsze wpisy