Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Węgry i surowce zaszkodziły kursom akcji

Węgry i surowce zaszkodziły kursom akcji

Money.pl / 2006-09-20 17:31
Komentarze do wiadomości: Węgry i surowce zaszkodziły kursom akcji.
Wyświetlaj:
jacekp2 / 2006-09-20 20:05 / Bywalec forum
USA ostro w górę, D.J.-+0,63,nasdaq-+1,42 jutro UP
anna. / 2006-09-20 20:32 / Uznany Gracz Giełdowy
otwarcie w USA, też było dobre i co nasza giełda na to nic ;(
anna.. / 83.24.210.* / 2006-09-20 20:30
otwarcie w USA, też było dobre i co nasza giełda na to nic ;(
jędrzej / 2006-09-20 20:02 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Dwa pytania:

1. Dlaczego FERRUM rośnie? Coś będzie?
2. Co myślicie o komunikacie HUTMENA? Czy zacznie rosnąć już teraz, czy dopiero w październiku?
Cansas_s / 89.161.29.* / 2006-09-20 20:17
Ferrum rosnie bo Karkosik przejmuje spole. Tyle, ze jak do tej pory z tego co kojarze jego srednia to jakies 35 zl. Moge sie mylic, ale na dzien dzisiejszy ma jakos 20-25% udzialow. Docelowo chce miec 50% +1 akcja. Cena Ferrum to 48, Karkosik znany jest z tego ze nie zadowala sie 100% stopa zwrotu, wiec na zdrowy rozsadek cena powinna dojsc do 70 zl (35x2 = 70).
Potem zapewne emisja akcji i pompowanko, czyli podejdzie pod stowke.

Oczywiscie to gdybanie, zycie pokaze jak bedzie.

Odnosnie Hutmena to wzrosnie na pewno jutro, ale mysle, ze otwarcie wysoko i potem zjazd. Ja przynajmniej poczekalbym z zakupem az emocje ostygna.
JA / 2006-09-20 20:33 / Tysiącznik na forum
oficjanie ma 8% ale dziś ktoś kupował to już musi mieć więcej a 70 to będzie w 2 dni jak tylk osie przyzna do kupowania
brydzia / 2006-09-20 20:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
dzisiaj podali że alchemia ma 9,99%
sprzedał mu fundusz który ostatnio nabywał , pisałąm o tym przy cenie 18zł
coś musięli wiedzieć czy jak , bo dużo dokupili wtedy a teraz sprzedają
JA / 2006-09-20 20:11 / Tysiącznik na forum
co do hutmena to raczej nie sądze aby była to rewelacja bo wcześniej to juz było zapowiadane i na początku sesji może być jakieś lekka reakcja a potem zjazd w okolice dzisiejszego zamknięcia (oby wogóle nie poleciał)

a ferrum - oczywiste jest że następuje przetasowanie - karkoś już na coś się dogadał z prezesami ferrum i teraz skupuje - przecież by nie wkładał 20mln jakby nie był pewny tej inewstycji a woży jeszcze 10 razy tyle
jędrzej / 2006-09-20 20:10 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Acha, już widzę - Alchemia dokupiła Ferrum (ma już 9,99%). Ciekawe, że kupowała po 35,76 zł (też bym tak chciał).
JA / 2006-09-20 20:12 / Tysiącznik na forum
ja kupowałem ferrum po 19 wyprzedziłe karkosia szkoda że nie takim kapitałem;( al edziś dokupiłem po 45 gwiazdka będzie piękna
jędrzej / 2006-09-20 20:16 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Też kupiłem Ferrum, ale na górce. Tym niemniej będę cierpliwy, bo widzę że warto.
A z Hutmenem, to też sądzę, że teraz mogą zrealizować część zysków żeby mieć kasę na objęcie akcji. Jednak w październiku, przed 3Q chyba go znowu nabędę, bo może nieźle odjechać.
JA / 2006-09-20 20:23 / Tysiącznik na forum
tak warto jeszcze kupić karkoś po objęcou większości w każdej spółce winduje cene uważam że za pare miesięcy będzie grubo powyżej 100, alchemie przejmował od kilkunastu zł do 30 kilku a jak ładnie ją wywindował, skotan zaczą skupować od 6 zł skończył w okolicach 20 a wywyndował go do 500 - ferrum minie niedługo 100 a dokąd dojdzie to zależy tylko od planów karkosia ale skoro skupuje od 30 i teraz w okolicy 45 to tylk osobie można wyobraźnie włączyć
jędrzej / 2006-09-20 20:31 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Miód na serce.
osesek / 2006-09-20 19:50 / Pan Tysiącznik
Dobry wieczór.
Czy jutro nazbieram grzybów ?
To pytanie nurtuje mnie bardziej od wielu pytań dotyczących BRS. Nie samym BEERESEM człowiek żyje.
Mam apetyt na duszone zaprawione śmietaną, albo smażone z jajkami. Jajka mam (:, z grzybami zaś krucho.
Starzy górale powiadają, że rosną podczas pełni księżyca.
Jest tutaj jakiś stary góral ? O młodego nie pytam bo młodemu góralowi tylko owce w głowie. A tak na marginesie, co młody góral może robić z owcą ? Wiecie ?
Spaceruje po halach.
Ale dosyć żartów ! Jutrzejszy dzień będzie bardzo ważny.
Wagą wyroku Trybunału Konstytucyjnego.
Od tego wyroku zależy więcej niż niejednemu zdaje się.
Zum Beispiel Węgry. Nie życzę sobie ani nikomu, by dorobek kilkunastu ostatnich lat okupiony wielkimi wyrzeczeniami Polaków został zaprzepaszczony. A może być. Bo głupota ludzka jest bezdenna , bezkresna i wykaracza poza granice kosmosu. Rozum jest ograniczony.
Czy tego ograniczonego rozumu wystarczy Sędziom Trybunału Konstytucyjnego ? Mam nadzieję ,że tak.
Krzych / 2006-09-20 20:01 / Płoteczka na forum
grzyby są i będą:
opady deszczu i ciepłe noce są dla grzybów wyśnione.
już drzewa o litość proszą tok rosną.
Byłem w poniedziałek i tylko borowiki zbierałem , były czerwonki,kozaki,rydze,maślaki,opieńki, ale mam na tyle że 13prawych do domu przyniosłem.Udanego grzybobrania wez z sobą kose?
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2006-09-20 19:53
czy grzyby zbierasz:
A/ ucinając kozikiem korzonek ?
B) ukręcasz i delikatnie wyjmujesz z mchu?
barakuda / 2006-09-20 20:00 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
ad A/ Warren podaj link do "Niewierny"
ad B/ zawsze (bez ukręcania) wyjmuj "z mchu"
Krzych / 2006-09-20 19:43 / Płoteczka na forum
QSM - dzisiaj dwa kontrakty - dokupiłem po 8.10 ciekawe jaka będzie reakcja jutro.
Z tym papierem powoli zaczynam brać ślub.
Frog / 2006-09-20 19:33 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Jutro zaczyna się prawdziwa zabawa na Lubej. Sądzę, że na PDA można się pobawić w DT i nieźle na tym wyjść.
POLDEK / 83.28.134.* / 2006-09-20 19:43
LUBAWA BYŁA I JEST THE BEST
Frog / 2006-09-20 19:49 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Czy była The Best, to bym polemizował. Jaka jest - każdy widzi. Jaka będzie - wielu chciałoby wiedzieć na pewno.
Ja jutro pogram pewnie trochę. Zobaczymy. Mispol mi uciekł, więc muszę znaleźć inną zabawkę.
warren buffet / 2006-09-20 19:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ona dopiero bedzie best the
Romi / 2006-09-20 19:32 / portfel / Koci Tata
Mam na rachunku lubawa pda i wyświetliło mi cene 0,20zł to chyba jakiś błąd mam nadzieje pomyliło się emaklerowi chyba z wartością pp.
Frog / 2006-09-20 19:50 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Coś tam wyświetliło - nie przejmuj się. Wartość papieru = cena jaką ktoś jest gotów za niego zapłacić.
Romi / 2006-09-20 19:34 / portfel / Koci Tata
A tak wogóle to kiedy będzie wypłata dywidendy?
warren buffet / 2006-09-20 19:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bez nerw. narazie noc przed nami.
izrael / 2006-09-20 19:22 / Tysiącznik na forum
dołączam się do chlupania. Z rozpaczy :-( Kupilem kghm po 107,70 myslalem ze deczko urosnie a tu taka porażka. ale cierpliwie czekam na powrot do tej ceny. szkoda tylko ze nie mam kasy na obecne promocje.
barakuda / 2006-09-20 19:16 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Na poprzednim wątku Orzeł opisał swoje "sukcesy". Pomyślałem, że i ja podziele się swoimi.Też dostałem dziś w kuper : KGH-wszyscy wiedzą, Orlen- i tak dobrze po takich spadkach cen ropy, SNW-też mnie zbytnio nie martwi. No i PGN. O tu historia jest całkiem inna . Wtedy gdy Brydzia pisała, że do wyborów nie będzie zgody na podwyżki cen gazu myslałem sobie : to niemożliwe, takiego populizmu to nawet Endrju wstydziłby się. I co ? Kaczapospolita to coś co bije na głowę najgorsze wyobrażenia o populiźmie. Popłynąłem bo PGN to 35% mojego portfela. Ale nie odpuszczam-staję się longtermem(bez urazy Longterm) na PGN. I na koniec : pozbyłem się STX ( sorry Warren za słownictwo na poprzednim watku) , ale z myślą o odkupieniu przy najbliższej okazji. Siedzę ( z małymi przerwami) w tym niewdzięcznym papierku już lata świetlne.Z sukcesami!!!!!
p.s. nastrój mam podły,ale od czego są koledzy . ?
Warren , chlup za dzisiejsze spadki, chlup za jutrzejszy up!!!!
jacekp2 / 2006-09-20 19:34 / Bywalec forum
PGNIG-na tym papierze jeszcze zarobisz.nawet jak na giełdzie będzie większa zwałka to ten papier najmniej ucierpi,
Frog / 2006-09-20 19:39 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
A na hossie najmniej zyska. Niestety :(
jacekp2 / 2006-09-20 19:45 / Bywalec forum
To prawda,ale inwestycja bezpieczna zwłaszcza teraz
barakuda / 2006-09-20 19:44 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Wiem , że obaj macie rację-niestety....
jacekp2 / 2006-09-20 19:13 / Bywalec forum
KIEDY będzie debiut AB,może Ktoś jest zorientowany,
Tato / 2006-09-20 19:15 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
21 września
warren buffet / 2006-09-20 18:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobra krotki komentarz do nfi z tego co raporty czytalem:

nfi01, victoria 05 i fortuna 13 beda albo likwidowane ( raczej łączone. na tym sie nie traci )

nfi 02, 04 , 09 beda prowadzic dalej dzialalnosc.

umorzenie akcji:
02 26 baniek
04 14 baniek
09 13,5 baniek (?) malo cos.

w dlugim terminie sie oplaca. tak mi sie wydaje. pozdrawiam
warren buffet / 2006-09-20 18:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Zwyczajne Walne Zgromadzenie Drugiego Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Spółka Akcyjna, działając na podstawie art. 362 § 1 ust. 5 Kodeksu spółek handlowych oraz art. 9 ust. 4 Statutu, postanawia upoważnić Zarząd Spółki do nabycia w celu umorzenia do 27.500.000 (słownie: dwadzieścia siedem milionów pięćset tysięcy) akcji własnych Spółki, w terminie do dnia 31 marca 2007 roku. Nabycie akcji może mieć miejsce zarówno w drodze transakcji poza rynkiem regulowanym, jak i w drodze wezwania do sprzedaży akcji Spółki, z zachowaniem przepisów obowiązujących ustaw, oraz z zastrzeżeniem, że:

a)nabywanie akcji własnych odbywać się będzie za taką samą cenę;
b)cena nabycia zostanie ustalona przez Zarząd i podana do publicznej wiadomości przed nabyciem akcji własnych;
c)warunki nabycia akcji zostaną zatwierdzone przez Radę Nadzorczą Spółki

Celem nabycia akcji oraz ich umorzenia jest redystrybucja posiadanych przez Spółkę wolnych środków na rzecz akcjonariuszy Spółki.



o to mi chodziło. yes yes yes
Aron-antyklerykał / 2006-09-20 18:17 / portfel / Bywalec forum
Pewno dziś tu przecena,wiec kupiłem LOTOS,JCAUTO,MNI dokupłem MEDIATEL,a sprzedałem Dębicę i Makrosoft.Będzie dobrze.Pozdrawiam.
Cansas_s / 89.161.29.* / 2006-09-20 18:04
Z powakacyjnych resztek skontruowalem swoj ubogi portfel. Bida to bida, wiele tego nie jest, ale starczylo zeby sie zapakowac w kilka ciekawie zapowiadajacych sie spolek (podaje srednia, jako ze zakupy robie od kilku sesji, ale dzis zainwestowalem 75% pozostalych wolnych srodkow):

Lubawa 2,82
Jest tania, dlugo i mozolnie leciala na pysk, teraz z polityki informacyjnej wyglada na to ze kto mial zatankowac papier to juz uczynil i teraz juz powinno rosnac.

SKY 7,74
Ostrzylem sobie zeby na ten papier od jakiegos czasu. Po prostu okazja - jest inwestor, spolka zleciala niemilosiernie i ryzyko straty jest niewielkie, a wielka szansa na szybka i wysoka stope zwrotu.

Masters 0,30
Pomylka w obliczeniach, troche sie rozpedzilem kupujac w tej cenie, sadzac ze pociag odjezdza. Jak widac mozna bylo kupic i po 0,28. Jednak akcjonariat jest co najmniej interesujacy i powinno cos z tego byc...

Hyperion 7,85
Ten pan dal mi ladnie zarobic na debiucie. Teraz wykres az sie prosi o zakupy. Dodatkowo zapowiadane przejecia i ogolnie branza na ktorej sie znam conieco (perspektywiczna). Za wolne srodki z czasem bede usrednial w gore, sadze ze bedzie to co najmniej tak dobra inwestycja jak MNI w dawnych czasach.

LZPS 3,96
Cena osiagnela pulap interesujacy Lubawe (4,17=25 zl przed splitem). Ostre spadki i co najwazniejsze, w poniedzialek beda PP do wziecia. Mysle, ze w terminie 3 miesiecy bedzie z tego co najmniej 50%.

Popiszcie, co sadzicie :)
Tomczak_motocykle / 2006-09-20 19:50 / Bywalec forum
mam pytanko skąd wyczaiłeś że SKYEUROPE ma inwestora strategicznego bo za Chiny nie umiem znaleźć o tym informacji. Też zastanawiam się nad tym papierem albo biotonem i nie ukrywam że mnie tym troszke podpuściłeś :)
Krzych / 2006-09-20 18:42 / Płoteczka na forum
jak obliczyłeś że 4.17 = 25zł.
ja kupiłem po 12 - 14zł i średnia wychodzi 4,60 żeby mieć zwrot , nie mówiąc o zysku.
Krzych / 2006-09-20 18:45 / Płoteczka na forum
masz na myśli LZP czy LBW.
Cansas_s / 89.161.29.* / 2006-09-20 20:12
Po splicie akcji w stosunku 1:6, LZPS jest teraz w cenie 4 zl.
4x6=24
natomiast cena, jaka interesowala Lubawe to 25 zl, czyli:
4,17x6=25 zl

Uwazam, ze cale to dolowanie kursu to bylo wlasnie przygotowanie gruntu pod wejscie Lubawy.
Krzych / 2006-09-20 20:21 / Płoteczka na forum
ja się ładnie wpakowałem w LZP ale pod pp.Mam nadzieję że ruszy , czekam na info.
warren buffet / 2006-09-20 18:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
lubawe mam. wiem ze zarobimy na niej. obserwuje ja od kwietnia.
masters mam. dluga droga przed nami do wzrostow na 50 gr. oj dluga ale nie niemozliwa
Cansas_s / 89.161.29.* / 2006-09-20 18:18
Lubawa bawie sie rowniez dlugi czas - pamietny rajd i moje pierwsze (i niestety ostatnie jak na razie) 100% stopy zwrotu bodajze w okolo tydzien, zysk z ostatniego kontraktu z MONem jest wiekszy od calego zeszlorocznego zysku (!).
PP sie pozbylem tuz przed wyjazdem (i jak widac slusznie :)
Mam sentyment do tego papieru.

Zaluje, ze nie mam wystarczajacych srodkow na wieksze zaangazowanie, dzis byl dobry dzien na zakupy. :/
Ogolnie wakacje i dluzsza przerwa od gieldy dala mi do myslenia i zmienilem troche polityke, ustalilem kilka zasad ktorych bede sie trzymal. Tak naprawde analizujac moja roczna (prawie) historie gieldowa najwiecej tracilem na pochopnych decyzjach i skakaniu z kwiatka na kwiatek. Tym razem, o ile nastroje beda co najmniej neutralne w regionie, mysle ze bedzie dobrze :)
warren buffet / 2006-09-20 18:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
"""Tak naprawde analizujac
moja roczna (prawie) historie gieldowa najwiecej tracilem
na pochopnych decyzjach i skakaniu z kwiatka na kwiatek.
Tym razem, o ile nastroje beda co najmniej neutralne w
regionie, mysle ze bedzie dobrze :)""


brawo o to chodzi. z kwiatka na kwiatek nie ma co skakac.
czarny / 2006-09-20 18:51 / Bywalec forum
tez dzisiaj zatankowalem lubawy na pol zbiornika, w drugiej czesci zostawilem miejsce dla lentexa. no wlasnie, co o tym myslicie ? niby info pozytywne, wydaje sie byc tani, moze warto ? sam nie wiem........
warren buffet / 2006-09-20 17:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
05VICT
Temat
Korekta raportu bieżącego nr 21/2006 z dnia 19 września 2006 roku
Podstawa prawna
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji

Treść raportu:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 21/2006 z dnia 19 września 2006 roku, Zarząd V Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Victoria S.A. ("Fundusz") zawiadamia, że w dniu 20 września 2006 roku otrzymał od akcjonariusza - Keystar Holdings Limited z siedzibą w Nikozji na Cyprze ("Akcjonariusz"), informację, iż zmiana poziomu zaangażowania akcjonariusza będąca przedmiotem raportu bieżącego nr 21/2006 przekazanego przez Fundusz w dniu wczorajszym, nie dotyczyła akcji V NFI Victoria S.A.


to do anny
anna. / 2006-09-20 18:51 / Uznany Gracz Giełdowy
Czytałam, ale dzięki:)

Niepokoi mnie fakt, iż analni z mojego biura widzą na wykresie WIG 20 negatywną formację głowy z ramionami ( niestety ja też to widzę)

Na wykresie WIG-u20 widać negatywną formację głowy z ramionami. Jej linia szyi znajduje się na poziomie 2875. Przełamanie tego poziomu zapowiadałoby spadek do około 2550. Alternatywny scenariusz to przełamanie opadającej linii poprowadzonej przez szczyty z lipca i początku września znajdującej się obecnie na poziomie 3072. To z kolei zapowiadałoby
Pewnie nie mają racji, ale pozostanę ostrożna
barakuda / 2006-09-20 19:56 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Jeśli już jakieś RGR to krótkoterminowo i max. spadek to 1850. Ale ja to widzę jakoś niewyrażnie-moze wezmę gripex
warren buffet / 2006-09-20 19:08 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
co to ma do nfi02 :pp
Karlos / 2006-09-20 17:54 / Tysiącznik na forum
http://gielda.onet.pl/153660,1406169,komunikaty.html


no to GRI jutro up?!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy