Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wiadomo kto pokieruje Pocztą Polską

Wiadomo kto pokieruje Pocztą Polską

Money.pl / 2011-02-02 18:56
Komentarze do wiadomości: Wiadomo kto pokieruje Pocztą Polską.
Wyświetlaj:
Marek 16 / 213.102.147.* / 2011-04-29 18:47
Coś mi się nie chce wierzyć, że w ostatnim roku Poczta Polska zanotowała dodatni wynik finansowy! No cóż, nawet jeżeli jakimś cudem to prawda, chronicznie chorego pacjenta i tak nigdy nie wyleczy się do końca. Zawsze zostanie pewna sfera, w której PP będzie daleko za konkurencją. Taką może być np. usługa internetowa. Miejmy nadzieję, że do 2013 roku pojawi się odpowiednik poczty klasycznej w wersji elektronicznej. To może być naprawdę ciekawe!
Alek 79 / 83.4.196.* / 2011-05-05 15:24
Jest już PinPost (www.pinpost.pl)! Ja korzystam i polecam. Im więcej osób w systemie tym szybciej się rozrasta konkurencja Poczty Polskiej :)
sajgon70 / 94.75.78.* / 2011-02-08 20:48
podam realne wyjaśnienie jakie przyszło mi do głowy na podstawie kilku lat obserwacji
druków awizo w mojej skrzynce pocztowej - dwa powtarzające się typy zdarzeń
1 - jestem w domu, rano sprawdzam skrzynkę - pusta, nie wychodzę na krok cały dzień,
sprawdzam wieczorem, jest awizo antydatowane, nikt ni e dzwomił... nie pukał...
2 - w nawiązaniu do [1] znajduję w skrzynce awizo z datą próby doręczenia sprzed kilku
dni, mimo że codziennnie rano i wieczorem zaglądam do skrzynki, bo oczekuję na ważną dla
mnie przesyłkę
3 - przy odbiorze na poczcie próbuję zgłosić działalność oszusta/fałszerza/cwaniaka,
słyszę ze to nie możliwe bo to obca firma

wnioski:
'donosiciel' jest sprytny pobiera przesyłki z punktu pocztowego, ale nie traci
czasu i paliwa na ich dowóz, wypisuje fikcyjne awiza, bez wizyty o odbiorców a paczki
wieczorem odwozi na pocztę: same korzyści, nie traci czasu, paliwa i nie musi targać tych
paczek (czasami ciężkich) bo leżą w samochodzie.
kiedy zbliża się termin przepadnięcia przesyłki, albo drugiego awizo, dostarcza tamto
wystawione tydzień temu awizo, albo awizo powtórne, po cichu podrzucając je do skrzynki
(przecież nie będzie targał tych kilogramów)
no i w rezultacie klient, znajduje 8 lutego w skrzyne awizo z datą 3 lutego 16:00 mimo że
tego popołudnia był w domu.
i 'wszyscy' są zadowoleni poczta ma 'papiery' że była próba doręczenia,
doręczyciel jest jedynym świadkiem że ta próba była, a klient ... całuje klamkę w
urzędzie, bo nie ma ścieżki reklamacji.
Myślę że Poczta Polska jest świadoma tego procederu i wie że doręczyciele nie wożą paczek
tylko antydatowane awiza, przy okazji doręczania (wsadzania do skrzynek) innych listów.
Od ponad 20 lat nie zdarzyła mie się wizyta współpracownika poczty polskiej z listem
poleconym zawsze są to awiza w skrzynkach - to nie może być przypadek - i dlatego ta
firma razem z PRL powinna być w końcu pogrzebana
AndreewM / 79.187.56.* / 2011-02-21 22:29
żal cię gościu nie wiesz pewnie, że jak się rozwozi paczki na poczcie to oni płacą za doręczoną paczkę (zwykła paczka pocztowa 1,20zł, natomiast za pobraniową 1,50zł). Za awizo nie płacą, więc pomyśl sam, kto by miał sens łazić i rozdawać awiza i nie mieć za to pieniędzy!! haha rozbawiłeś mnie do łez.
Gochna / 89.229.96.* / 2011-02-06 11:59
Nastęny pociotek,który nachapie się ile tylko wlezie a pracownicy ci na dole pozdychają z głody,gdzie są nasze akcje!!!ponad 20 lat zap.na poczcie i nie dostałam akcji.85km jeździć za poleconym albo zrobić opłaty-skandal.Wole już bank-jakikolwiek byleby nie pocztowy!
Pilsener / 2011-02-02 21:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niech zgadnę: wujek, szwagier a może brat?
door / 83.12.255.* / 2011-02-02 18:57
Tylko pytam.

Najnowsze wpisy