Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wiceminister finansów: odpowiedzialność urzędników za błędy to pomyłka

Wiceminister finansów: odpowiedzialność urzędników za błędy to pomyłka

Wyświetlaj:
Urzędas / 31.178.114.* / 2015-10-18 12:44
Pan Nenemam jest wieloletnim pracownikiem resortu i jednym z niewielu rozsądnych którzy tam zostali. Nie ma sensu obrażanie urzędników skarbowych, bo oni wykonują polecenia i plany nałożone przez Ministra Finansów, np. 100% kontroli pozytywnych, czyli z efektem przypisu dla podatnika. Należy raczej upraszczać system podatkowy tak by podatnik i urzędnik jednoznacznie wiedzieli co jest zgodne z prawem a co jego naruszeniem czy oszustwem. Podatnicy też powinni znać swoje prawa- decyzja nieprawomocna nie podlega wykonaniu.
aaa2005 / 37.248.254.* / 2015-10-18 12:44
Co ten gość, który z grona niestety niemal nagminnie niedouczonych i miernych urzędników próbuje wykreować święte krowy, robi jeszcze na tym stanowisku? Ja jako przedsiębiorca nie mogę zrobić błędu, a taki urzędas może sobie robić, co chce, i nie ponosić za to odpowiedzialności? Ja muszę znać przepisy na bieżąco, a taki urzędas może sobie decydować o moim i moich pracowników być albo nie być jak chce i nie odpowiadać za to??? I to się ma dziać w państwie prawa, za jakie niby Polska jest uważana? Już nie wspomnę o tym, że jakość stanowionych przepisów prawnych pozostawia naprawdę bardzo, bardzo wiele do życzenia, są niespójne, a występujące luki prawne pozwalają na przeróżne interpretacje. I w tym całym bajzlu ludzie, z których podatków cały ten aparat urzędniczy żyje, mają ponosić odpowiedzialność za wszystko, a taki urzędas może z nimi robić, co mu się żywnie podoba - interpretować przepisy zależnie od humoru i obarczać odpowiedzialnością za swoją nieudolność i durne przepisy podatnika? Najlepszy przykład to faktury za paliwo - temat rzeka: sprzedający nie odprowadzi podatku, a kupujący za to, że urząd nie potrafi odzyskać tego podatku, chce ściągać ten podatek od kupca, który już raz go zapłacił.
mk12345 / 195.22.98.* / 2015-10-18 12:40
moze sie pomylic na niekorzysc obywatela i nie odpowiada za to ale wazne ze nie moze sie pomylic na korzysc panstwa. przyjazne panstwo
Enmerkar / 31.61.136.* / 2015-10-18 12:36
j.w. Jeśli ja coś źle zrobię w mojej pracy - ja będę musiał pokryć straty. Czy nie tak powinno być w każdym zawodzie?
marsan / 91.222.126.* / 2015-10-18 12:31
tylko odpowiedzialność osobista. Można wykupić polisę - ja tak muszę robić
olo1976 / 79.185.117.* / 2015-10-18 12:28
No tak URZEDAS może się pomylić ale przedsięciorca to już inny gatunek ludzki i nie ma takiego prawa, bo on ma być wszystkowiedzący CYBORG. W tym chorym kraju NIGDY nie będzie normalnie skoro mamy takie prawo i takich urzednikow, którzy podcinają gałąź na której siedzą. Ja tam się nie dziwię że ludzie stąd uciekają.
hwehw / 77.112.53.* / 2015-10-18 12:18
Ale przecież polacy nie chcą żeby urzędy odpowiadały za swoje decyzje. Jak było referendum to nie poszli głosować i pokazali władzy że chcą by politycy i urzędy zabierały im pieniądze. No to co się teraz dziwicie.
ws21 / 5.172.247.* / 2015-10-18 12:02
Tak. Analogicznie, odpowiedzialność lekarzy wiąże im ręce. Podobnie sędziów, prokuratorów.
Taki świat rządzony prze z urzędników bez odpowiedzialności mi się nie podoba.
mm263 / 178.235.108.* / 2015-10-18 11:58
Przedsiębiorca nie ma prawa do pomyłki.To samo powinno obowiązywać urzędników.A durny pan minister próbuje wmówić społeczeństwu,że biurokratyczna rzeczpospolita ma być ponad prawem.Najlepsza robota pod słońcem.Cokolwiek się nie zrobi,zero odpowiedzialności.A podobno żyjemy w państwie prawa.No,ale skoro prawo ustanawia się u Sowy,to dlaczego ma być dobrze?
irena444 / 83.28.35.* / 2015-10-18 11:36
za każdy błąd urzędnika fiskusa powinien odpowiadac minister i jego zastępcy z własnej kieszeni,wtedy nie było by błędów tylko rzeczywista ocena. Nie było by durnych interpretacji prawa tylko prosta zrozumiała litera
genio / 83.21.114.* / 2015-10-17 13:46
ty skur....................nie najlepiej wine zwalać na mądrzejszych bo te twoje urzędasy to najwyżej ulice zamiatać powinni,biedny ten kraj że ma takich debili jak ten ku....wiceminister i reszta rządzącej bandy
stary ubek / 46.45.107.* / 2015-10-17 12:00
Ty wyblaknięty ,żydowski ministrzyno, a może by tak skonstruować prawo finansowe ,żeby nie było niejasnych spraw ?
kawinus / 188.146.129.* / 2015-10-17 11:49
Za cały ten bałagan odpowiada ministerstwo finansów bo przepisy powinny byc jasne dla każdego obywatela .Bez kosztownych spraw sądowych. Sądy mogą interpretowac przepisy na korzyśc skarbu państwa.
GNB / 83.6.85.* / 2015-10-17 11:46
W tym anarchicznym systemie finansowym , urzędnik jest bezkarny i wg. jest SABOTAŻ . W USA fiskus płaci za kontrole przypadkowe pokaźne kwoty za zablokowanie pracy a kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości. PRZESTĘPSTWA PODATKOWE TRAKTOWANE SĄ Z CAŁĄ SUROWOŚCIĄ , bezwzględnie kara więzienia + kara grzywny. W Polsce urzędy kontrolne otrzymują plan podatków i tajne instrukcje jak gnębić podatnika. Generalnie tam gdzie funkcjonują b.poważne przestępstwa podatkowe a skali kraju PONOSIMY MILIARDOWE STRATY tam fiskusa nie ma . Urzędy kontrolne są bardzo aktywne przy kontrolach biednych i wykluczonych tam sprawdzają czy babcia wyda paragon za pietruszkę lub w szalecie za WC. Podatki płacą biedni renciści, emeryci , kwota wolna od podatku (kompromitacja). W Senacie była próba przepchania kolanami ustawy chroniącej BANKSTERÓW. Wystąpienia szefa KNF i w-ce MF można nazwać WIELKIM BLAMAŻEM . Takich IGNORANTÓW POLSKA i POLACY NIE POTRZEBUJĄ - WYJĄTKOWI SZKODNICY . Mam nadzieję , że ci wszyscy ZDRAJCY NARODU odpowiedzą za BEZPRAWIE i ZNIEWOLENIE EKONOMICZNE , KTÓRE ZASTĘPUJE LAGRY SOWIECKIE I NIEMIECKIE OBOZY KONCENTRACYJNE .

Najnowsze wpisy