Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wiceminister finansów: odpowiedzialność urzędników za błędy to pomyłka

Wiceminister finansów: odpowiedzialność urzędników za błędy to pomyłka

Wyświetlaj:
violka001 / 109.199.81.* / 2015-10-17 09:41
Byłoby o wiele mniej okazji do wydawania błednych decyzji i sporów między podatnikiem a organem skarbowym, gdyby przepisy były jasne i przejrzyste. Odnoszę wraźenie, że z premedytacją (bo chyba nie przez ignorancję i niedouczenie)przepisy są tworzone w ten sposób, żeby poprawiać stan finansów publicznych przez kary finansowe i grzywny.
Piotrekona / 95.171.98.* / 2015-10-17 09:39
kurna nie możliwe żeby nikt nie widzał innych sutków odpowidzialnosci - to sie robi nudne - tu brak jest dyskusji tylko ujadanie psów. Każda sprawa ma plusy i minusy. Uważam, ze temat jest wywołany w jakimś celu i podsycany przez opłaconych hejterów - to se zróbcie swoja stronę i tam plujcie na wszystko i na wszystkich - no normalnie nie możliwe - przecież zwykłego śmiertelnika nie obchodzi ten tema a nawet powinien być za - bo sory ale pogadajcie z kimkolwiek czy nie został skrzywdzony przez biznesmenów - nie ma takich. Każdy kiedyś został nabity w butelkę. A to praca na czarno, a to praca na okres próbny bez wynagrodzenia, a to chamstwo i arogancja - a jest zdecydowana większość ludzi którzy chcieliby żeby był jakiś bat na oszustów a tu na forum nikogo takiego nie widać - temat sztuczny
bojo / 77.253.231.* / 2015-10-17 09:37
hmm to znaczy że tępaki z urzędów skarbowych nadal będą gnoić i niszczyć porządnych pracujących( min i na nich) ludzi i przedsiębiorców
jan__ / 89.73.10.* / 2015-10-17 09:32
ja tylko przypomne temu Panu ze PO najpewniej przerypie najblizsze wybory a nastepni zrobia z takimi jak on porzadek (choc niekoniecznie zastapia ich normalnymi niestety, ale zdaje sie ze lepsze to niz absurdy POlskiej rzeczywistosci).
czechu79 / 91.7.241.* / 2015-10-17 09:28
Jak to kto?! Urzedas piwinien odpowiadac i reczyc wlasntm majatkiem. ZAWSZE!!!
Wtedy 100x sie zastanowi zanim kogokolwiek bedzie chcial zgnoic!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gość53 / 217.11.133.* / 2015-10-17 09:22
Wg. mnie ten człowiek znalazł sie tam przez przypadek? Czy celowo ? Jak można być tak bezmyślnym. Każdy z nas odpowiada w swojej pracy za efekty a tu jest kasta nieudaczników która bierze duże pieniądze i szarga jak tylko może każdego z nas i za błędne decyzje nie odpowiadając! Cała ta hołota w przyszłym tygodniu dowie się gdzie jest ich miejsce. Jak Kaczor nie zmieni tych oszołomów w skarbówkach to my rozniesiemy i Kaczora. Bez problemu. I basta.
Rączki w górę! / 83.28.167.* / 2015-10-17 09:21
Mi to by raczej nie chodziło o odpowiedzialność materialną, a karną. Jeśli urzędnik swoją pomyłką zniszczy komuś firmę lub spowoduję utratę majątku, to trzeba takiego sądzić jak złodzieja. Trzeba też sprawdzić, czy nie działał na zlecenie. Odszkodowanie dla pokrzywdzonego powinien zapłacić Skarb Państwa, w końcu urzędnik dla nich pracował. Wysokość odszkodowania powinna być równa stratom, plus stracony zarobek, plus odsetki.
em567 / 188.146.72.* / 2015-10-17 09:14
raczej taki wiceminister to pomyłka o dalekosiężnych skutkach, szkodnik, prawo musi być równe dla wszystkich ale obecnie rządzący chyba o tym nie wiedzą, więc 25-X się o tym dowiedzą.
Cymesss / 79.191.223.* / 2015-10-17 09:06
Kolejny glupi żydek. Czemu nam trafiaja sie najglupsi ?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Reee / 66.249.93.* / 2015-10-17 09:31
Nie czemu sie trafiaja i nie glupi, Glupi to sa polacy ze wybieraja tych co pokazali na co ich stac i ze nic nie chcemy zmienic. Wiec skoro dajemy przyzwolenie .....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
321start. / 159.205.76.* / 2015-10-17 09:04
Całej urzędniczej patologi jest winne złe prawo podatkowe i biurokracja i z tym trzeba walczyć !
pietrekona / 95.171.98.* / 2015-10-17 09:03
ja to tylko jestem ciekaw kto zamawia takie artykuły - no nie ma innej możliwości - wypada na rządzących bo to oni walczą o punkty wyborcze - jest to agonia polityczna bo kto podcina gałąź na której siedzi. Bez skarbówki nie byłoby budżetu. Jakim trzeba być obłudnym i dwulicowym gnojkiem, żeby sr...ć we własne gniazdo. Historia podpowiada, że polska zawsze miała duzo takich sra...ących
Fred875 / 83.8.201.* / 2015-10-17 09:00
Zgadza się. Nie urzędnik ale ORGAN jakim jest US ma odpowiadać, zwracać, wypłacać zadośćuczynienie.
FRONTCZAK / 176.118.137.* / 2015-10-17 08:57
dlaczego Urząd skarbowy i ZUS biorą się za maluczkich a unikają korporacji i supermarkietów i to ma być sprawiedliwość aby sądy rozstrzygały co jest prawdą a co złośliwością urzędników Pana wiceministra wypowiedż świadczy o niekopęntenci Pana jako wiceministra prawo musi przestrzegać każdy bez względu na stanowisko i pozycje społeczną a nie kombinowanie że prawo jest tylko dla wybranych.Ponad prowo powinno być jednoznaczne bez wstawek typu "lub.albo, od do: a .i. itp. Te wstawki w prawo prowadzą do manipulacji prawem .Ponadto ,jaki idiota wymyślił podatek wat zawierający się na 900 stronach ,oraz wydanie aktów ustawodawczych na 300 000 stronach ,kto to ogarnie ,Jest takie mądre powiedzenie nieudolna administracja t jest rakiem na gospodarczej.A wystarczy wejść na stronę gdzie oceniają pracę naszej administracji jesteśmy na szarym końcu "potocznie mówić za murzynami "Po co nam takich urzędników jak i ak sprawy rozstrzygają sądy
polak73 / 95.171.217.* / 2015-10-17 08:48
neneman namawia urzędników do bandyckiej działalności
ipik / 188.146.71.* / 2015-10-17 08:29
Panie mądrości nasz jaroslawie.......a ja chce realizacji obowiazujacej ustawy z 1928 roku. A jak sie nie podoba moze pan wrocic na marszalkowska....sprzątać ...dlaczego pan sie tak tego boi...robota to robota.
Piertekona / 95.171.98.* / 2015-10-17 08:47
ej no mi sie wydaje, że o tą odpowiedzialność bedą walczyć właśnie przestępcy podatkowi. Ktoś kto został oszukany przez fiskusa zawsze mógł dochodzić swoich praw i niejednokrotnie wygrywał. A co jest tego przyczyną - niejasny stan prawny - a kto za to odpowiada a no ten kto tworzy to prawo i skarbówka nie ma nic do tego. Często tworzą to prawo ludzie którzy świadomie wprowadzają zamęt, żeby majątki swoje pomnażać ale zeby do tego dojść trzeba trochę pomysleć a nie psy wieszać na kimś kto ma na to najmnieszy wpływ. To obywatel decyduje kto bedzie to prawo stanowił i tyle
CHRZ@Ń 5Y5T3M / 188.146.8.* / 2015-10-17 08:57
Kto tworzy takie prawo ??? Politycy ...A kto głosuje na polityków ??? W większości urzędasy w zamian za stołeczki w przeróżnych instytucjach bezużyteczności publicznej .Kto więc odpowiada za tworzenie pasożytniczych praw ,ustaw itp. narzędzi do dojenia plebsu ??? ... JUŻ RAZ BYLI TACY CO Z MINĄ "GŁUPIEGO JASIA" WYJAŚNIALI ŻE ONI TYLKO WYPEŁNIALI ROZKAZY .
pietrekona / 95.171.98.* / 2015-10-17 09:16
jasio jasiem ale nie masz zielenego pojecia o tym co piszesz. Poprostu odpowiada ci ten system i sprowadzasz na złe tory ludzi którzy czytają takie wpisy. Z tego co wiem to sporo ludzi w skarbówkach zarabia najniższa krajową a o średniej krajowej to pomarzyć mogą i oni niby głosowac mają na ludzi którzy doprowadzili do takiego stanu. Ludzie dorze wynagradzani eksponują jakość pracy. No obecnie panuje opinia, że byle chłopek z ulicy może w skarbówce pracować - no ja sobie nie wyobrażam, zeby mnie załatwił taki jasio co ma oczy tęskniace za rozumem i ty pewnie też byś nie chiał. Ale tak na marginesie i na ciebie przyjdzie kolej żeby napluć na ciebie w necie - podaj swoją branże to zobaczysz co internauci o tobie myslą

Najnowsze wpisy