Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wiceprezes ZBP: Banksterzy? To pomówienia tych, którzy nie chcą spłacać kredytów

Wiceprezes ZBP: Banksterzy? To pomówienia tych, którzy nie chcą spłacać kredytów

Wyświetlaj:
Ryszard567 / 89.69.231.* / 2015-10-03 09:33
Ta bankowa łajza kłamie w żywe oczy. Skoro tak mocno zaczyna się bronić, znaczy ze opinia o banksterach jest jak najbardziej uprawniona. Nie mam kredytu, nie musze się ich bać, ale wszędzie, czego się nie tkną, najpierw grabią dla siebie, mając za nic klientów, konsumentów, pasażerów, czyli wszystkich konsumentów w sferach, które swoimi mackami zagarniają.
wojtek_rp / 2015-10-03 09:33
ZWIĄZEK BANKÓW POLSKICH JEST ORGANIZACJĄ LOBBYSTYCZNĄ REPREZENTUJĄCĄ tzw. "polskie banki" ( w większości "polskie" tylko z nazwy). NIEUCZCIWOŚCIĄ ZE STRONY MEDIÓW JEST SUGEROWANIE, IŻ PRZEDSTAWICIELE ZBP SĄ NIEZALEŻNYMI, DBAJĄCYMI O DOBRO WSPÓLNE EKONOMISTAMI. PRZEDSTAWICIELE ZBP SĄ OPŁACANI PRZEZ BANKI I LOBBUJĄ NA RZECZ BANKÓW POPRZEZ PROMOWANIE KORZYSTNYCH DLA BANKÓW ROZWIĄZAŃ PRAWNYCH ORAZ TWORZENIE ODPOWIEDNIEGO KLIMATU MEDIALNEGO. RAZ JESZCZE POWTÓRZĘ TĘ OCZYWISTOŚĆ: ZBP JEST ORGANIZACJĄ LOBBYSTYCZNĄ I KOMENTUJĄC WYPOWIEDZI PRZEDSTAWICIELI ZBP NALEŻY MIEĆ TO NA UWADZE I PAMIĘTAĆ, ŻE LOBBYSTA POWIE KAŻDE GŁUPSTWO I ZROBI KAŻDĄ NIEGODZIWOŚĆ ( szczególnie w kraju takim, jak nasz, gdzie w kwestii lobbingu brak regulacji prawnych), ABY ZREALIZOWAĆ INTERESY TYCH, KTÓRZY MU PŁACĄ.
jean_palesky / 2015-10-03 09:33
Banksterzy? Szanowni internauci, ponieważ za 4 miesiące kończę 60 lat, mam pełne prawo do twierdzenia, iż polski system prawny "wykształcił" dwie instytucje ograbiające Polaków: jest to ZUS oraz banki. Zatem do rzeczy: w listopadzie 1996r jako jeden z czterech wspólników spółki z o.o. poręczyłem jako osoba fizyczna kredyt dla tej spółki w wysokości 150.000,- zł (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy). Podpisałem weksel in blanco wraz z umową, zwaną deklaracją wekslową. Właśnie ta umowa ograniczała moją odpowiedzialność wobec banku do ww. kwoty której termin spłaty został ograniczony do 2 (słownie: dwóch) lat. We wrześniu 1997r sprzedałem udziały w ww. spółce i podjąłem pracę w innej firmie. Bank został o tym zawiadomiony. W 2003r otrzymałem wezwanie z banku do spłaty niemal 800.000, - zł (słownie: osiemset tysięcy). Okazało się, że moi byli wspólnicy kilkakrotnie aneksowali pierwotną umowę do ww. kwoty, przy czym bank nigdy mnie o tym nawet nie informował. Dopiero w wyniku procesu przciwegzekucyjnego (komornik w międzyczasie zajął moje mieszkanie), Sąd Apelacyjny pozbawił klauzuli wykonalności tytuł wykonawczy przeciwko mnie. OTO JAK DZIAŁAJĄ BANKSTERZY !
qupacz / 5.172.247.* / 2015-10-03 09:29
kumpel pożyczył 200 tys. spłacił 130 tys. odsetek i kapitału. to jakim sposobem pozostało do spłaty 300 tys.??? ......... to jeden z tych o których bańka kłamie że nie chcą spłacać.
Marooo / 46.22.163.* / 2015-10-03 09:33
Bo pewnie podpisal umowe na takich warunkach ze ma odsetek 230tys albo wzial kredytw walucie co niesie za soba ryzyko.

Czyli jest doroslym czlowiekiem, podjad decyzje, a teraz jak mala dziewczynka placze ze nie wiedzial. 10000 lat temu jak ktos nie wiedzial ze probujac upolowac 10 lwow na raz ma marne szanse to ginal, teraz nagle wszyscy mamy idiotow ratowac za to ze sa glupi i nieodpowiedzialni.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jajajajaja / 79.186.58.* / 2015-10-03 09:26
to czemu płacimy lichwiarskie odsetki?? bandyta . Banki to złodzieje co ustawiają pod siebie prawo korumpując polityków
dudan / 5.172.247.* / 2015-10-03 09:24
coraz częściej z ust polaków padają słowa bandyta, złodziej, lichwiarz, bankster. czy słusznie? to nie bańce oceniać, bo on jest stroną w tym konflikcie więc jest niewiarygodny.
ssaa / 89.77.192.* / 2015-10-03 09:31
Jeżeli Związek Banków Polskich wydaje tzn "Dobre praktyki", gdzie określa jak banki powinny się zachowywać wobec klientów, m.in. "dążyć do ugodowego rozwiązania" i "współpracy z klientem", po czym idę do banku, informuje że mam w umowie nielegalne klauzule (są na liście UOKiK) i proszę bank o zaproponowanie umowy która nie będzie łamać przepisów polskiego prawa, po czym bank ignoruje moje pisma przez 2 miesiące, aż do momentu gdzie wniosek składa w moim imieniu kancelaria prawna, po czym kancelaria po miesiącu otrzymuje odpowiedź, że w sumie to bank nie podziela poglądów, żeby klauzule były nielegalne, bo w tych w UOKiK jest imiennie wymieniony inny bank (mimo że treść klauzuli jest identyczna jak ta zakazana z wyjątkiem nazwy banku), a oni nie są innym bankiem więc nie widzą podstaw do jakiejkolwiek rozmowy. No to o czym w ogóle mówimy? W d... mają prawo, w d... mają klientów i dobre praktyki, a całe ich gadanie jest tylko na pokaz...
dsafghjl / 86.183.34.* / 2015-10-03 09:19
Kredyt w frankach ................... to lichwa
Marooo / 46.22.163.* / 2015-10-03 09:22
To czemu go ludzie brali? Sa idiotami?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Marcin18.03 / 93.181.132.* / 2015-10-03 09:18
Spłacam, ale mówię krótko: banskterzy w białych rękawiczkach, do tego teraz wysyłali swojego człowieka, aby gwarantował im bezkarność i tyle
mmm455 / 176.221.120.* / 2015-10-03 09:38
Bankierzy na tobie zarabiają ,-ale robią to tez piekarze,fryzjerzy i szewcy.Wszyscy chcą osiągnąć jak największy zysk a ty decydujesz czy korzystasz z ich usług. Masz wolny wybór.
mmm455 / 176.221.120.* / 2015-10-03 09:17
Umów należy dotrzymywać ,-to rzymskie przysłowie obowiązuje także dzisiaj.I jak się brało kredyt to trzeba go spłacać.W końcu nikt nikomu nie dawał kredytu z przystawiona lufa pistoletu u skroni.W Polsce niestety zaczęła się reaktywacja komunizmu,- i coraz więcej ludzi chce glosować na coraz bardziej komunistyczne programy polskich partii.Niestety jeszcze nigdy i nigdzie na świecie nie skończyło to się dobrze.
bolo323 / 46.113.166.* / 2015-10-03 09:38
j kolego jest raj dla zlodziei aferzystow i wszelkiego rodzaju naciagaczy juz ci odpowiadam jezeli zawarlem z kims umowe to nie powinno mnie interesowac co tam pozniej sie stanie jaki bedzie spred czy odsetki umowa to umowa ale te zlodzieje po89 roku daja ci umowe taka a nie inna i to ty masz w razie czego stracic nie oni oni to jeszcze maja okazje zlupic cie nie wspomne juz o takich bankach ze to ty musisz pilnowac co jak i kiedy masz splacac w zyciu juz nie wezme jakiego kolwiek kredytu na karte kredytowa splacilem ten kredyt przed terminem i ile musialalem sie nabujac przyslowiowo zeby rozwiacac umowe bo te zlodzieje jak sie nie interesujesz to cie potrafia w skarpetach puscic musialem sam kilkakrotnie dowiadywac sie o stan mojego konta bo co jakis czas okazywalo sie ze wisze im 8zl spalcam a za pare dni dalej wisze 8zl i dopoki nie bede mial spacone na dzien rozwiazania umowy na zero umowa dalej obowiazuje wiec drzyj kolego i dowiaduj sie co rusz czy przypadkiem nie wisisz im paru groszy bo po roku lub 2 okaze sie ze sa juz tysiace do zaplaty wiec nie cwaniakuj
mmm455 / 176.221.120.* / 2015-10-03 22:31
Jeżeli kogoś nie lubię lub ten ktoś mnie oszukuje to omijam go szerokim lukiem.Jeżeli twierdzisz ze banki cie oszukują to nie korzystaj z ich usług.Przecież nie ma przymusu korzystania z usług bankowych.Wszyscy tu narzekają na banki ale chyba gdy brali kredyt to byli dorośli ,umieli czytać i pisać i wiedzieli co robią.
kapiszon00 / 85.198.205.* / 2015-10-03 09:16
Nie ma co dyskutować..te kredyty nie pobrał szarak ,bo by nie było głośno i afery!!!!!! tylko posły ,osły poszli na całość i zabrakło im na szampana!!!!a my za cwaniaków mamy płacić?? jak kupuję telewizor czy kompa na kredyt to przewiduję czy się wyrobie!!!
violla / 37.190.196.* / 2015-10-03 09:14
Jak uda nam się skończyć lichwą to panowie bankowi cwaniaczkowie zmienią zdanie,bo teraz jak ja pożyczam bankowi to na góra 2% ale jak mi bank pożycza to już 30% i reszta małym druczkiem! Tylko banki nakręcają inflacje i zmuszają państwa do generowania pustych pieniędzy.
Maroooo / 46.22.163.* / 2015-10-03 09:24
To nie pozyczaj i przestan plakac. Albo zaloz swoj bank jak to taki cudowny biznes... Wstyd mi by bylo byc tak zenujacym
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Szczepan 950 / 83.25.65.* / 2015-10-03 09:42
W swojej naiwności myślisz pewnie że tzw nadzór bankowy pozwoli na prowadzenie normalnego banku,wstyd
mmm455 / 176.221.120.* / 2015-10-03 09:22
Ale przecież nikt nie zmusza cie do pożyczania bankom czy od banków.A co do inflacji to od lipca zeszłego roku mamy deflacje.
kpiarz / 83.22.121.* / 2015-10-03 09:12
Nie mam kredytu i nigdy nie wezmę. A określenie banksterzy jest jak najbardziej adekwatne dla tych rekinów finansjery. Kasowanie setek tysięcy miesięcznie za to co robią jest przejawem zidiocenia społecznego. Kowalski bierze od Malinowskiego 1000 zł za 1010 i pożycza pani Kowalskiej za 1110. Robi to kliknieciem w klawiaturę za które to kliknięcie kasuje 100 zł. Niezła robota tyle, że mnie na to nie nabiorą.
Eli 007 / 31.1.84.* / 2015-10-03 09:11
Klienci, ale także niektóre osoby publiczne używają słowa "banksterzy", ponieważ na podstawie całej lawiny prawomocnych orzeczeń sądów w całej Polsce mają do tego prawo. Sądy orzekają, że banki łamią prawo. Stosując we wzorcach umów klauzule zabronione /abuzywne/ nadużywają swojej dominującej pozycji w kontaktach z klientami. Mbank broni się przed uprawomocnieniem dwóch orzeczeń w sprawie kredytów hipotecznych w Sądzie Najwyższym wystawiając na pośmiewisko cały polski system bankowy. Co w tej sprawie, a konkretnie w sprawie przywrócenia równowagi między bankami a klientami zrobił ZBP? Panie Bańka, na Pana miejscu zapadł bym się pod ziemię ze wstydu.
jacinto / 95.155.71.* / 2015-10-03 09:07
ZBP to organizacja lobbystyczna która ma pilnować interesu banków. Przewalutowanie nie jest w interesie banków wiec ZBP zwalcza ten pomysł. Manipulacja jest to ze wypowiedzi lobbysty są podawane jako opinie niezależnego eksperta...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy