Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wiceprezes ZBP: Banksterzy? To pomówienia tych, którzy nie chcą spłacać kredytów

Wiceprezes ZBP: Banksterzy? To pomówienia tych, którzy nie chcą spłacać kredytów

Wyświetlaj:
Maja6756 / 95.160.186.* / 2015-10-03 07:38
Czy ktoś musiał brać kredyt? I to we frankach? Czytać nie umie? Że kurs franka ruchomy? Nikt nikogo psami do banków nie gnał. Frankowicze sami poszli, sami podpisali. Są dorośli. To do kogo teraz pretensje? DO SAMYCH SIEBIE! To jest CWANIACTWO. Najpierw placili mniej niż złotówkowicze, to wtedy było cacy? Jak się bierze kredyt, to trzeba go splacać. Innej opcji nie ma. Podatnicy rozsądni i nie cwaniaki za nich kredytów nie splacą. Widzialy gały, co brały!
gop13 / 178.235.205.* / 2015-10-03 07:59
Mam kredyt we frankach i spłacam go, nie mam z tym problemów. Niestety swoją wypowiedzią udowodniłaś jedynie, że masz pustą głowę z nasypanymi weń trocinami. Chciałbym ci jedynie przypomnieć, że wiele osób zmuszonych było zaciągnąć taki kredyt we frankach, bo wtedy dysponowali zdolnością kredytową na zakup upragnionego mieszkania/domu.
A propos cwaniactwa: przypomnij sobie ile kasy budżety wielu państw wpompowały w banki, aby te nie upadły po "bańce" 2008 roku. Moim zdaniem banki tak samo mają zobowiązania jak kredytobiorcy, ale te pierwsze niestety są na uprzywilejowanej pozycji i raczej mają krótką pamięć.
Quela / 78.9.110.* / 2015-10-03 07:54
Człowieku !Wzrost samej waluty jest zupełnie inna sprawa a inna stosowanie niedozwolonych działań inna i onie chodzi.,Banki sprawiają że kredyty staja się niespłacalne. Banki zmieniły włascicieli a wraz z nimi wprowadziły własne zapisy zmieniąjąc warunki, przy niezgodzeniu sie na nowe warunki (była taka opcja) musiałeś spłacić natychmiast całość kredytu, to co ,niezgodził byś się? Tak na marginesie brałam kiedyś kredyt w obcej walucie i spłaciłam go bez problemu, nie było takich działań jak obecnie to czego mieliśmy sie obawiać biorąc kredyt hipoteczny? Kto wiedział że banki coś knują? Nikt , każdy ufał bankom w myśl zasady "pewne jak w banku" . Druga zupełnie inna sprawa jest skłocanie społeczenstwa bo gdzie dwóch sie bije..... i banki korzystaja.
The W / 89.67.138.* / 2015-10-03 07:51
Banki celowo uniemożliwiały branie kredytów w złotówkach (zaniżanie zdolności kredytowej pln powiększanie we franku). Specjalnie ludziom nawciskali takich kredytów żeby podnieść potem kurs. To się nazywa oszustwo 😁
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
fggfgghghghh / 83.238.117.* / 2015-10-03 07:41
powiedział co przeczytał w GW. Ludzie brali kredyty na mieszkania we frankach bo w złotówkach nie mogli-takie było "prawo" bankowe..
keks / 31.11.132.* / 2015-10-03 07:38
Sierpniu br. w Polskim Radiu program 1 prezes Związku Banków Polskich mówił, że banki w Europie zachodniej rocznie osiągają zysk około 6% w stosunku do kapitału, a w Polsce "tylko" 12 - 15% (!!!!!!!!!). To nie jest banksterka?
Stanisław Głowacki / 31.2.10.* / 2015-10-03 07:43
Banksterzy to nie zwykli pracownicy banków, to szefowie tych instytucji, to oni zarabiają po 200-300 tysięcy miesięcznie . I chetnie pójdę do sądu przeciw takim Bansterom. Prezes Bańka niech się wpisze że jest do tego gotów, stawię się i udowodnię przekręty.
klient bankstera / 83.28.142.* / 2015-10-03 07:37
Hitler budował obozy zagłady dla takich "uczciwych" jak Bańka, szkoda, że nie dokończył. Milionowe pensje dla Prezesów i Zarządów Banków, to z czego się biorą, jak nie z ordynarnego złodziejstwa uprawianego na klientach, zwłaszcza na emerytach. PKO BP, to bank emerytów. Rachunki bieżące - 0,001%. Nie ma już umów lokat terminowych innych jak tylko odnawialne, które zamieniają się, z np. 2% na 0,1%, bez powiadamiania klienta, bo przy wznowieniu działa stopa zmienna. Można z całą premedytacją robić co się chce. Skąd zatem wzięła się hołota na drogach ze środkowym palcem w górze, z drugą na klaksonie lub na przycisku świateł. Era bandytów, oszołomów, złodziei w białych kołnierzykach i białych bluzeczkach. Najlepsza praktyka, atakować z wyprzedzenien, robiąc z biednych i uczciwych ludzi, idiotów.
wyborca polski / 89.67.228.* / 2015-10-03 07:34
Kiedyś banki to by sektor usługowy wspomagający obrót czyli gospodarkę.Jednak obecnie to jest zdegenerowany pasożytniczy twór duszący i planowo zadlużający firmy,indywidualnych klientów jak i cale państwa.Jedynym lekarstwem jest chirurgiczne wycięcie tego nowotworu i odbudowa narodowych finansów opartych na bankach centralnych kontrolowanych przez państwo i rozwoju spółdzielczości bankowej czyli powrót do źródeł.
permanentny / 31.61.140.* / 2015-10-03 07:34
Bzdury gadasz człowieku.Ja nie mam żadnego kredytu i doskonale rozumiem mechanizm spoekulacji frankiem szwajcarskim , ojrem i dolarem! Banksterzy, spekulanci! Spekulacje mają zostać ukarane a spracy odsunięci od handlu finansowego.Banki spekulanci won z Polski! Nie ma wytłumaczenia na spekulacje ale są kary wiezienia dla spekulantów.
mol 2015 / 83.29.24.* / 2015-10-03 07:32
bankowcy , to ci ,którzy sypią piasek w tryby aktywności gospodarczej .
Społeczeństwa ,w których ludzie nie ryzykują , nie rozwijają się, niech sobie to uprzytomnią banksterzy i nie udają niekumatych
Fred174 / 87.205.148.* / 2015-10-03 07:32
Panie Bańka . Gdyby takich kredytów udzielano na zachodzie większość banków już dawno była by zamknieta a szefowie siedzieli w p******.
Realista / 83.26.30.* / 2015-10-03 07:31
Powiem tak. Nie zal mi frankowiczów dlatego gdyz ..sami są poniekad sobie winni. Trzeba było wziać kredyt w złotówkach a nie szukać kombinować. Z drugiej jednak strony sasiad wziął samochod na kredyt we frankach . Auto kosztowało bodaj 150 tys. a banksterzy zrobili mu z tego 300 tys. Bandyctwo i zlodziejstwo to malo powiedziane.
ghghgfh / 83.238.117.* / 2015-10-03 07:43
realista-brali we frankach bo-ciekawostka-we frankach byli wypłacalni, a w złotówkach juz nie...
sarsa / 78.11.217.* / 2015-10-03 07:35
Kredyty w złotówkach były droższe o 100-200% od kredytów frankowych. Wiedziałeś o tym?
Quela / 78.9.110.* / 2015-10-03 07:29
No nie! - tego pacana nie da się słuchać! Banki wygórowały do granic możliwości, wszelkie procenty ,marże , spreaty i s*****y nie pozwalają przewalutowac kredytu! Znając ekonomie rynku Szwajcarskiego i wiedzą że frank może jeszcze wzrosnąć, dlatego doją nas ilewlezie. To kłamcy szuje i oszuści którzy wbrew temu co ogólnie się mówi chcą naszego bankructwa i nikt mi nie powie że jest inaczej. Ogólnie także mówi się że kredytobiorcy spłacaja swoje długi a skądinąd wiem że po cichu ludzie bankrutuja i zabiera im się cały dobytek życia. Tych ludzi wciąż przybywa. Innym rodzajem lichwy BANKSTERÓW jest zmuszenie kredytobiorców do WIECZNEGO SPŁACANIA. Waluta rośnie wraz z nią wszelkie procenty i przeliczniki co wpływa na wyższą ratę i ogólną wysokośc kredytu który zamiast maleć ROŚNIE. Reasumując ludzie nigdy nie będą w stanie go spłacić bo on wciąż rosnie. I pajac będzie gadał od rzeczy że my nie chcemy spłacać kredytu..Najlepszą obrona jest atak i atakują banksterskie pacany a rząd ich broni. Banki mają wiele finansowych ofert, łacznie z polisami ubezpieczeniami dochodowymi kontami itp ale juz przestałam im ufać dlatego banki omijam z daleka. Na koncie zostawiam tyko tyle ile wynosi opłata jego utrzymania ani złotówki więcej. A na reklamach wyłączam głos i biorę krzyżówkę do ręki i po ok 5 minutach bo tyle przeważnie lecą reklamy zaczynam zerkać czy sie skonczyły. Tak ich sobie obrzydziłam.
andy189 / 176.0.10.* / 2015-10-03 07:42
Dam kiedyś chciałem wziąć kredyt we frankach, niestety nie dostałem.Płaciłem o wiele większe odsetki niż frankowicze w złotówkach. Koledzy śmiali mi się ze mnie że trzeba było brać we frankach. Teraz to się wyrównało. Nie chcę im się spłacać większych odsetek takich jak moje - sprawiedliwość jednak istnieje.
A co do banków to tak działa ta instytucja - pożycza i czeka na zwrot z odsetkami (dużymi). Nikt nas nie zmusza do brania kredytu ale czasami musimy.
pile12 / 46.231.152.* / 2015-10-03 07:29
banki to metody gangsterskie. zaznaczam nie mam kredytu
Doccc / 5.226.99.* / 2015-10-03 07:26
B jak Bańka - Spekulacyjna - Banksterzy napompowali system jak wydmuszkę a teraz doją ludzi na potęgę. Ten facet ze zdjęcia wygląda na dobrze wypasioną świnię... pewnie na cudzych pieniądzach tak dorodnie się utuczył!
A_D_I / 83.17.233.* / 2015-10-03 07:25
Jak to jest że jak pożyczam to muszę oddać 20% a jak daję kasę bankowi żeby on zarobił - bo inaczej tego nazwać nie można - to dostaję marne 3% z tych 20% . Oszczędzać ? Odpowiedź sama ciśnie się na usta
frankowicz / 195.85.199.* / 2015-10-03 07:22
witam tez mam kredyt we frankach po pierwsze to banki w tamtych latach tylko w tej walucie dawała hipoteki płacę juz 10 lat i frank wtedy był po ok.2,20zl tak wiec jest to łańcuszek kredytowy płakać i płacic , abanki moze pan przewalutować jasne przewalutuj idioto po 4 zł.państwo powinno tą walute wyeliminować z waluty kredytowej a najlepiej kredyty udzielać w walucie w takiej jakiej sie zarabia i po problemie
ps.wzięłem 100tyś płace 10 lat i mam dalej do spłaty 146tys.zl SUPER CO.a oni tu o jakimś najeżdzie na bankierów mówią,jak bym miał w złotówkach to pewnie juz by było dużo mniej do splaty.
A_D_I / 83.17.233.* / 2015-10-03 07:30
nie koniecznie, bo najpierw spłacasz odsetki, rata 770 zł to 680 zł odsetek :D ja mam w pln 140 tys i oddać muszę 100% , czyli 280 tys na 22 lata , jak łatwo obliczyć 10lat x 12 mies x 700 zł to przez 10 lat oddam 92 tys , czyli do spłaty dalej będę miał ponad wzięty kapitał (wartości przybliżone mogą się troszkę matematycznie rozjechać)
wyborca polski / 89.67.228.* / 2015-10-03 07:21
Znam osobiście osobę [frankowca] którą zaciągnęła 400 tyś ]liczone w pln.] kredytu.Splacila 500 tyś. a jak mówi ma jeszcze ponad 500 tyś zobowiązań.A taki cyrk dotyczy nie tylko frankowcow bo i zlotowkowcy też zostali podobnie "wydojeni.Czy to zabroniona lichwa?!
rob477 / 46.227.36.* / 2015-10-03 07:29
wziałem kredyt 70 tyś chf (150000 zł), spłaciłem 80000 zł, zostało jeszcze 55 tyś chf (220000 zł) ....panie Bańka ...tak mnie na bito w bankę ....pana koledzy to przyklepuja i morda im się cieszy
marek656 / 89.76.245.* / 2015-10-03 07:10
Trudno mu nie przyznać racji.Umowa z bankami jest czytelna i jasno sporządzona .Klient i bank powinien wiedzieć co podpisują i z tego się wywiązywać.Natomiast niektórzy klienci zachowują się jak dzieci w piaskownicy .Nie chce mu się już spłacać kredytu więc szuka wymówki jak tu by nie spłacić.A politycy prześcigają się w obietnicach szukając elektoratu przed wyborami.
slawcze / 217.99.32.* / 2015-10-03 07:13
Umowa Z bankim jest pisana przez bank i zabezpiecza tylko interesy banku. Większość ludzi, niestety, nie jest w stanie ogarnąć nawet jej części.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy