Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wiceprezes ZBP: Banksterzy? To pomówienia tych, którzy nie chcą spłacać kredytów

Wiceprezes ZBP: Banksterzy? To pomówienia tych, którzy nie chcą spłacać kredytów

Wyświetlaj:
Popelina / 194.31.34.* / 2015-10-03 07:06
Panie Bańka a co wtedy kiedy ktoś zachoruje,straci zlecenia,prace itd A wziął kredyt kiedy Frank był po 2,30 a później był po ile ? Lichwa jescze raz lichwa.Czytałem o grupie ludzi która zrobiła pewien plan.Dajemy a później będziemy zabierać.Proste ? bardzo proste.Popelina
marek313 / 89.76.245.* / 2015-10-03 07:14
Myślę ze klient banku biorąc kredyt na np40lat powinien przewidzieć że istnieje ryzyko ze przez ten okres może stracić pracę lub zachorować .Jeśli klient nie bierze pod uwagę takiej sytuacji to znaczy że jest bezmyślny i kieruje się tylko emocjami.Tak samo jest z małżeństwem ludzie bezmyślnie je zawierają a później za to płacą , ale głupich nie sieją .................................
chorykraj / 31.183.196.* / 2015-10-03 07:03
Nazwa Związek Banków Polski powinna być prawnie zakazana podobnie jak jest zakazane używanie nazwy polskie obozy koncentracyjne. To tylko związek banków na terenie Polski.
Rząd powinien ustawowo wprowadzić, bez udziału w tworzeniu prawa banksterów, zasady i opłaty bankowe. Podobnie jak w cywilizowanych krajach zachodnich. I zaraz banksterzy będą grzeczni.
anapurna / 5.172.236.* / 2015-10-03 07:01
.... jasne ! tu bańka tam bańka i się żyje a ,,frajerstwo ,,niech płacze i płaci , logika bankstera
ArSi / 31.178.65.* / 2015-10-03 06:56
Skoro się wyspecjalizowały to mają podstawy.
gustav769 / 77.92.46.* / 2015-10-03 06:56
Pan Jerzy Bańka albo jest idiotą albo kryje tych banksterów.Mam córkę w Niemczech. Bez zdolności kredytowej, ale mając pracę stałą otrzymała kredyt na kupno domu z oprocentowaniem 4%. Po 2 latach uzyskując już zdolność kredytową bank zaproponował jej zmianę oprocentowania tego kredytu na 2,6%.Byłem u niej teraz we wrześniu i powiedziała mi iż otrzymała z innego banku ofertę na spłatę tego kredytu z oprocentowaniem 1.7%. Oprocentowanie kredytu było w skali roku i była to tzw. po polsku realna całkowita stopa oprocentowania. Zostawiam to bez dalszego komentarza. Niech każdy sam wyciągnie sobie wnioski, czy w Polsce mamy banki czy lichwę?
Wwwww / 37.47.40.* / 2015-10-03 08:03
Ludzie nauczyli się porównywać naszą gospodarkę służbę zdrowia drogi itp.z Niemcami Francuzami Szwajcarami.Głupich nie sieją.Gustav przaprowadź się i ty
gustav769 / 77.92.46.* / 2015-10-03 08:11
Nie muszę sie przeprowadzać, bo mieszkam w Polsce i w Luxemburgu. A na pewno nie obrzucam epitetami ludzi bez powodu.
slawcze / 217.99.32.* / 2015-10-03 07:27
Ja wyciągnąłem wnioski już kilkanaście lat temu i wszystko, co robię w swoim życiu robię za gotówkę. I nagle zaczęło na wszystko wystarczać. Owszem, kupuję czasem żeczy używane( np. samochód), ale potem nie stresuję się, że 1. się zbliża i nie patrzę ile bank zarobił na mnie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gustav769 / 77.92.46.* / 2015-10-03 06:54
Pan Jerzy Bańka albo jest idiotą albo kryje tych banksterów.Mam córkę w Niemczech. Bez zdolności kredytowej, ale mając pracę stałą otrzymała kredyt na kupno domu z oprocentowaniem 4%. Po 2 latach uzyskując już zdolność kredytową bank zaproponował jej zmianę oprocentowania tego kredytu na 2,6%.Byłem u niej teraz we wrześniu i powiedziała mi iż otrzymała z innego banku ofertę na spłatę tego kredytu z oprocentowaniem 1.7%. Oprocentowanie kredytu było w skali roku i była to tzw. po polsku realna całkowita stopa oprocentowania. Zostawiam to bez dalszego komentarza. Niech każdy sam wyciągnie sobie wnioski, czy w Polsce mamy banki czy lichwę?
obywatelWNP / 83.30.153.* / 2015-10-03 06:50
I znowu winni są ludzie, kryzys - ludzie....itd. Pamiętam jak po KOMUNIE wmawiano, że musimy odejść od Państwa Opiekuńczego. Dziś mamy kapitalizm a może "pańszczyżnializm" i nadal winni są ludzie !! Wczoraj jeden z "nierządowych" ekspertów mówił o 12 zł/h wyliczając że przy 200 h/miesięcznie to będzie dramat dla Polski ?? A przecież srednio to jest 164/h miesięcznie !! Więc oni k.....a!! już to przyjeli za normę, że polski niewolnik ma tyrać po 10/12h dziennie żeby wyszło te 200/h w miesiącu za 7/8 netto, i to ma być OBCIĄŻENIE ?? Ludzie zagłosujcie na PiS i pogoncie to PO-wskie i bakierskie dziadostywo, nawet jeśli nie jesteście sympatykami Jarka, tylko tak można zrobić realny reset tego Kraju.
Prezes408 / 37.47.42.* / 2015-10-03 06:50
Kolejny artykuł sponsorowany - o niczym i na głównej stronie? Żenada w wykonaniu WP.pl
Beeeeeeeer / 217.99.253.* / 2015-10-03 06:42
Wiceprezes związku banków (zresztą BAŃKA ;) ) może mówić, co chce. Do Polski napłynęło mnóstwo banków, bo Polacy nie radzą sobie z tak niskimi dochodami! A AFERA z frankami szwajcarskimi to jest coś, co państwo powinno wziąć na tapetę i pomóc ludziom, którzy do bogatych nie należą, skoro nie mogli wziąć kredytów w złotówkach! Dlaczego rząd polski nie panuje nad tym?!
życzliwy / 217.99.12.* / 2015-10-03 06:39
Gość raczy żartować, a powiem więcej jego przesławni koledzy BANKSTERZY pozbawili ludzi mnustwa gotówki ( i nie mówię tu o kredytach we frankach) np. moje osobiste doświadczenie 11 lat temu za namową właśnie jednego z banksterów kupiłem fundusze inwestycyjne, inwestycja ta po 11 latach pozbawiła mnie ok 30% kapitału plus oczywiście ewentualnych odsetek od % gdybym wpłacił te pieniądze na byle jaki procent do byle jakiego banku. Mogę dodać jeszcze że bank który to firmował od razu wziął sobie prowizję od wpłaconej sumy pieniędzy, no i jeszcze jedno nikt ani banksterzy, ani ci od fuduszu wogóle teraz nie interesują się moją osobą, natomiast przed wpłaceniem pieniędzy potrafili dzwonić do domu pisać e-maile aby tylko złapać klienta, a później, później to już problem klienta.
Także szanowny panie niech pan raz jeszcze przygotuje swoje wystąpienie w obronie banksterów (dodam na koniec polisy na życie, poliso - lokaty itp. pseudo produkty)
LEONIDEK / 109.173.180.* / 2015-10-03 06:36
Banki w Polsce to szczyt LICHWY wziąłem kredyt 10tys na 24 miesiące oddałem 15tysiecy prawo bankowe zostało uchwalone zgodniez życzeniem BANKSTERÓW zapewne za drbną PROWIZJĄ
ewer / 93.105.26.* / 2015-10-03 06:25
Przyjaciół poznaje się w biedzie. Kiedy nie masz na ratę i potrzebujesz wsparcia - to co zrobi wtedy Bank? Wyciągnie Ci pomocną dłoń? Pomoże Ci się podnieść. Czy raczej będzie kopał leżącego?
cool2860 / 88.105.199.* / 2015-10-03 06:24
Pamietam czasy jak banki placily odsetki od pieniedzy na zwyklych kontach osobistych. Moze pan wiceszef banksterow Banka powie dlaczego gdy daje bankowi pieniadze do obrotu musze jeszcze za to placic.
były bankowiec / 80.135.65.* / 2015-10-03 06:19
jak świat światem...najlepszym klientem banku jest...dłużnik...bo albo spłaci kredy albo komornik zabierze dłużnikowi to co jest do zabrania....syty głodnego nie zrozumie...pan prezes zapewne nie musi się martwić o kasę na ratę ...do pierwszego....
nie od dzisiaj wiadomo, że nasze banki z warunkami jakie oferują to lichwa...porównując je z najzwyklejszym kredytem jaki może mi zaproponować jakikolwiek inny bank w europie...to czego doradca nie powie bo musi plany wykonać w większości klientów wykańcza...ale kij ma dwa końce....
no i są jeszcze tzw firmy pośredniczące....tam to dopiero kroi się ludzi na całego...a to rzutuje także na koszty takiego kredytu
banki mają swoje priorytety...a szaraczki swoje...
poza tym...takim stwierdzeniem pan prezes stawia wszystkich pod jeden szyld.- tzn że przecietny polak z założenia będzie kombinował...oszukiwał itd?
są powody dla których warto się czasami zastanowić dlaczego doszło do momentu, że człowiek się dławi ratami...- usiąć z klientem,,,porozmawiać....po ludzku a nie jak bank...na tym chyba polega m.in. praca takiego doradcy w banku prawda? pan prezes też ma takie doświadczenie-umie pan rozmawiać z klientem?.
no ale postawy pro klienckiej w bankach nie uczą....
sprzedać sprzedać sprzedać,,,,,za wszelką cenę
znam to z doświadczenia...w bankach i firmach pośredniczących pracowałem ponad 10lat...i do dzisiaj moi byli klienci nie uciekają przede mną bo "sprzedałem" im coś trefnego a wręcz potrafią np...zadzwonić zapytać itd...składać życzenia
nigdy nie wciskałem ludziom niczego tylko po to żeby wyrobić plany...może nie miałem mega osiągów ale mieściłem się w tabeli....starałem się traktować ludzi tak, jakbym sam chciał być potraktowany...niestety ta postawa skutecznie blokowała mi ewentualne awanse....skończyłem jako specjalista...bo nie byłem spolegliwy i np nie wcisnałem klientowi hipoteki na 1,5mln pln ....wiedziałem że ta propozycja bedzie za droga i człowiek nie da rady jej spłacać....mój kierownik nie dostał premi w kwocie około 25tyspln a i mnie prowizja przeszła koło nosa...
więc może więcej samokrytyki panie prezesie...

Najnowsze wpisy