Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Więcej meczów Euro 2012 w Polsce?

Więcej meczów Euro 2012 w Polsce?

Money.pl / 2010-03-30 10:05
Komentarze do wiadomości: Więcej meczów Euro 2012 w Polsce?.
Wyświetlaj:
janiszek72 / 2010-03-30 10:06 / Tysiącznik na forum
Goście, którzy przyjadą do Polski na EURO 2012 będą zapewne pod ogromnym wrażeniem, jak sprawnie będą mogli przemieszczać się nowiutkimi autostradami, szybkimi kolejami pomiędzy miastami, w których będą toczyć się rozgrywki drużynowe. Donald Tusk i jego cudowni chłopcy sprawią, że UEFA będzie chciała co cztery lata organizować mistrzostwa w Polsce. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Bodek__ / 95.40.33.* / 2010-03-30 10:19
O, nie było o czarnej dziurze?
Ja się rozglądam dookoła i widzę, że budują na potęgę masę dróg i obiektów. Takiego placu budowy jak żyję, nie pamiętam w Polsce.

I może faktycznie z poziomu klawiatury i monitora wydaje się, że mogłoby być szybciej i lepiej.

Ale mam to do siebie, że zamiast narzekać, cieszę się tym, co widzę dookoła.
Dla mnie ta szklanka jest do połowy pełna (a dokładniej - dużo bardziej niż do połowy), czego i Tobie życzę. I wszystkim innym malkontentom.
janiszek72 / 2010-03-30 10:42 / Tysiącznik na forum
Mnie również cieszą nowe budowle, nowe odcinki dróg, ale chyba kolega mało jeździ po kraju, bo drogi to u nas są po normalnej zimie w fatalnym stanie. Wczoraj jechałem drogą z Warszawy do Radomia, to kochanieńki aż się chciało sprawdzić możliwości fabryczne samochodu. Natomiast sam wyjazd z miasta stołecznego zajął mi dwie godziny (w sumie dwie i pół godzinki). Takich nowych odcinków jest tyle co kot napłakał. Przejedź się odcinkiem dwupasmówki gdańskiej do Nowego Dworu mazowieckiego. Tam więcej niż stówką nie jesteś w stanie śmignąć, bo kierownica wybije Ci resztę uzębienia. To, że w Polsce wreszcie pojawią się stadiony z prawdziwego zdarzenia to tylko zasługa tego, że będziemy mieć najprawdopodobniej EURO 2012. Wielki boom budowlany w Warszawie miał miejsce w roku 2000. Wysyp centrów handlowych i nowoczesnych wysokościowców był niesamowity. Teraz tak naprawdę dużo się mówi, a niewiele się robi. Można się chwalić efektami, a nie spektakularnymi planami i zamierzeniami. I to jest problem Twoich kochanych szopenfeldziarzy. Chwalą się na potęgę, a niewiele z tego wychodzi. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
artiv / 109.243.140.* / 2010-03-30 11:28
chciał bym Ci kolego przypomnieć iż mamy kryzys obecnie...a co do budowy wysokościowców to z tego co słyszałem przez kryzys wstrzymano już rozpoczęte inwestycje chyba z 5 ! Są przecież plany przebudowy dworca centralnego w W-wie gdzie ma stać kolejnych 6 biurowców ! więc o co chodzi ?? kolejny malkontent ?
janiszek72 / 2010-03-30 11:49 / Tysiącznik na forum
Kolejna osoba, która mówi o planach. Nauczmy się w końcu doceniać to, co realnie powstało, a nie dumać w obłokach o tym, co w bliżej nieokreślonej przyszłości ma powstać. To, że mamy kryzys wie już nawet roztargniony minister Rostowski. Przestańmy obwiniać za całe zło świata znienawidzonych PiS-owców i wszędobylskie widmo kryzysu, a weźmy się lepiej do rzetelnej roboty. Tusk to mistrz budowania wirtualnej rzeczywistości sukcesu. Zawsze coś lub ktoś stanie mu na drodze przy realizacji jego cudownych planów. W pracy człowiek rozliczany jest za efekty, a nie za chciejstwo. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Bodek__ / 95.41.185.* / 2010-03-30 12:01
Ale ja nie mówię o planach.
Siedzę sobie i widzę dookoła:
- autostrada A8 (obwodnica Wrocławia)
- budowa śródmiejskiej obwodnicy
- wschodnia obwodnia (via romana)
- przebudowa 94 Środa-Wrocław
- ekspresówka S8 Wrocław Oleśnica, Oleśnica - Wielkopolska (dopiero zaczęli, ale już się rusza)
- wschodni most Wrocławia (tu głównym problemem są protesty mieszkańców podsycane przez media)
- kolejne odcinki (niestety w Wlkp) drogi ekspresowej Ww-Poznań
- Droga S3 (końcówka budowy Szczecin-Gorzów, kolejne przetargi na bardziej południowe odcinki)
- przebudowy dróg wylotowych (na południowy wschód, na zachód)

- budowle: stadion (są kłopoty, ale rośnie), terminal lotniczy, inne prywatne (hotele itd.)


A dziury w jezdniach też mamy. Mają też Czesi, Niemcy. I łatają, jak my, ale nie narzekają na wszystko w okół...
Oszołom / 89.229.76.* / 2010-03-30 12:40
No widzisz - wszystkie inwestycje rozpoczęte za PIS wymieniłeś - na Tuska i jego "miszczów "poczekajmy jeszcze z rok, dwa - zobaczymy jak będą autostrady rosnąć ... Zresztą to tempo nie jest takie zachwycające - niewiele lepsze powiedziałbym nawet ,niż kilka lat temu - chwalić się nie ma czym wciąż ... Acha - a kto to 4 lata temu narzekał - nie czasami Tusku i ferajna? Narzekali na ogromny rozwój kraju i 6.7 % PKB - to nie byli malkontenci, co...?
Bodek__ / 95.41.57.* / 2010-03-30 15:39
Trudno rozmawiać z kimś kto nie ma pojęcia i nie przyjmuje do siebie faktów...
Binarek / 2010-03-30 12:48 / Tysiącznik na forum
"No widzisz - wszystkie inwestycje rozpoczęte
za PIS wymieniłeś "

Jeżeli za rozpoczęcie liczyć ich planowanie to rzeczywiście PiSu w planowaniu nie prześcigną

Najnowsze wpisy